Joj sto me nervira ovaj merac visine snega na INFOKOP-u.... Ceo dan pada sneg , a on zakucan na 6cm... pa smanji na 5cm... .pa 15 minuta kasnije podigne na 9cm.... jel to moze nekako da se napravi da radi? Jel zna neko kako se uopste radi automatska akvizicija podatka o visini snega?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)hopkop (Android) Ti zamisljas prirodu kao Mali Perica. Ljudi ti lepo objasnili gde je granica sume a ti bi da zabodes smrcu od 30 metara na vrh Kopaonika da bi sacuvao sneg?!!? Ajde tebe da zabodemo u svemir sa jednom bocom kiseonika da nas svojim telom stitis od UV zracenja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@BraneeŠta predlažeš, da staze počnu da se pripremaju pred Sretenje, jer se tad očekuje ozbiljnija poseta?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)hopkop | | 14.12.2023. u 20:10 zanima me moze li sedalni deo i naslon na korpama nekako da se prevrnu kad pada sneg van rada zicara . To i mene zanima. Pa ne košta to bogatstvo da se preprave korpe da imaju zaštitne poklopce.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vidi se sa Greena da rade topovi na Dubokoj.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sa KGB se vidi da se osmežava i crna i crvena duboka
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@dušan nsSnega ima dovoljno da se napravi Sneško Belić, a za skijanje baš i nema...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Da li je tacna legenda da se sa vrha krcmara moze spustiti na dno bele reke freeridom , ovo je pitanje za iskusne skijase sa kopa . Pozdrav !
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kada bi me neko pitao da jednom recju opisem ovaj forum chat ili komentare koji ljudi ostavljaju ja bih opisao kao- MRZNJA.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Bravo Maja . Tamo gde ima snega otvorite ovo ostalo peglajte posle ili spustite ski pas 50%
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Bio sam prošle godine u februaru jedan vikend,pola sata pre rada žičara smo bukvalno bili prvi na parkingu.Inače parking je ogroman,tako da ako se pojavite u neko prostojno vreme mislim da nećete imati problema za mesto. Cena je bila 500-600 din ceo dan,ne sećam se tačno.Mislim da će cena ostati ista ili malo nešto veća. Uživajte😊
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Da li sam u pravu da bez nekog dodatnog snega sa neba tesko da ce da se spremi jos koja staza?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)staze su dobre.nema guzve .karaman greben 4-5min.ostale staze 1min cekanja ili nema nikog.vreme lepo .snega za skijanje ima.suncana do 13h dobra.crne staze ne rade
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)SKI INFO Kaze da je ukljucen cetvorosed GOBELJA , a da tanjir JARAM ne radi ?!? Nesto tu nije bas kako treba. Da li neko ima bolje informacije?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@SuNemoj da se kuneš ni u šta, na Jahorini rade 2 staze i 3 puteljka. Imaju vrhunski marketing i večito im svaka rečenica počinje sa naj i prvi i to baš iritira. Sreća pa ljudi nisu naivni i glupi, postoje kamere i sve se može videti. Ako uskoro padne ozbiljniji sneg i temperatura uđe u minus ne treba gubiti ni sekunda sa topovima i pripremom staza. Ovo se odnosi i na Kopaonik i na Jahorinu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Danas sam vise puta skijao crnu duboku i mogu vam reći da je sramota što je ne tabaju i otvaraju. Nijednom nisam potkačio neki kamen ili travu ispod
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Pa to je ono što ovi koji stalno pominju strane centre odavno nabacuju... ko može da priušti, ali hoće da SKIJA, njemu je Kop plan B. Razumem da je građevinskim magovima svejedno ko je gost, ali ni SS za to nažalost (još) nemaju sluha.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@zupljaninAjde ne lupaj, da ne kažem težu reč.Išli su mnogi na Kop ljudi zbog skijanja pre grandova i pabova, idu, i ići će i dalje.Samo što Kop više nije destinacija za 10 dana skijanja, već se pretvorio u vikend odredište. Ali će zato uvek biti prvi odabir domaćim ljudima koji žele za vikend da odskijaju.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Danas uslovi za skijanje mnogo bolji nego juče,Karaman Greben pa do Duboke 2 odlično skijanje bez gužve.Jedino mi nije jasno zašto ne upeglaju 4a crvenu sa Pančića na njoj ima snega više nego dovoljno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam i dalje istrajan i cekam na kamerama kao dete, da pocne da pada! 😀 Temperatura je izvanredna, samo se ocekuju padavine! 💪
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)E moj Saka ne lupaj ti, ja bato zivim na 30km od centra. Gore u mojoj vikendici provodim puno vremena za razliku od tebe koji si pretoostavljam Kop video samo na slici. Kopaonik je sljam sa cenama kao u aspenu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Uključeno je veštačko osnežavanje na Krčmaru, ali samo u podnožju staze.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas oko 9 na stazi 7b sam primetila krv i posle dole copor pasa koji su takodje bili krvavi. Pazite se
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kakav lep prizor na kamerama sa Duboke ;) gruvaju topovi sam’ tako!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Juce je bio divan dan za skijanje,ali guzve su velike (u odnosu na prethodne dane) ,skijasi ili prolecu ili padaju svako malo.Na Dubokoj 1 u gornjem delu vise ima skijasa na zadnjici nego na skijama. Samo gledas da te ne pokupi neko ko ne ume bas da kontrolise brzinu,a cula sam da je bilo dosta takvih slucaajeva juce. Nadam se da ce otvoriti jos neke staze i smanji guzva na stazama i zicama.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Osnezava se Gvozdav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@admiral Rukavice bez prstiju prave ogromnu razliku. I dublje, da se ne završavaju kod ručnog zgloba. I nikako duple stvari, čarape naročito. Veća šteta nego korist. Lako se pretera sa oblačenjem, odma'' se oznojiš i onda je tek hladno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ljudi,Otišao sam na site naplatanpk.rs i šokirao se sa iznosom dugovanja. Onda sam primetio da su me jedan vikend odlazak registrovali da sam ušao u NP u petak veče a izašao tek 2 meseca kasnije, umesto 2 dana kasnije. Takođe, registrovan je ulazak u NP na dan kada sam bio u BGu. Nije mi jasno kako ovako nešto može da se desi.Da li je neko imao slična iskustva?Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gde je ovaj Crown peaks? Ovo što snima kamera izgleda kao oranica na kojoj je posađen kupus :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Stanje na putu (Android)... Svi putevi su suvi ko barut, Ja sam dosao preko Brzeca a vratio se preko Josanicke banje (juce) . Sve je u savrsenom redu . Prati vremenske prilike dan pre putovanja - obavezno zimske gume (+lanci u automobilu, ako mozes da kupis i Carape za sneg za tockove).
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Hvala Milena na odgovoru 🙂 p.s Danas isto vrhunsko skijanje u odnosu na vremnske uslove i prognozu. Sutra najtezi dan za pregurati sa jugovinom, maglom i visikom temp. Od petka se ocekuje novi sneg🙂 Aco Cacak, mozemo li ocekivati koliko snega da padne u petak vece i subotu pre podne? 🙂
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Danas svako moze da vidi situaciju preko web cam, evo Bansko gore nego Kop, preko 2000 jos ima nesto malo snega ali ispod 2000 katastrofa, temp 6oC tako da Kop i nije tako los...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@kota 1743Kopaonik nije primamljiva letnja destinacija, tu već teško može da parira [s]Novom Beogradu[/s] Zlatiboru. Prosto, nema sadržaja. Nema ni mnogih elementarnih stvari poput benzinske pumpe, ozbiljne medicinske ustanove. Ozbiljna je frka gore van sezone kad se probušiš gumu na automobilu, daleko bilo kad ti treba hitna pomoć. Kafane drže i leti zimske cene, limunada i kafa su 800 dinara. Uz to je i krajnje neprijatno boraviti tamo jer je buka od građevinskih radova. Ne pomaže ni pozicija Kopaonika u odnosu na ZL, Taru, Divčibare. Gondole imaju smisla ako se u njih ulazi redovnim ski passom, eno koliku su glupost napravili na Zlatiboru. Kako leti nema ski passova, nešto i ne vidim previše vajde da vrti žica ceo dan kako bi neko iz centra otišao u Brzeće na kafu ili u spa centar. Zato i ne radi veći deo letnje sezone. SS ili RS, ne pravim razliku, to su javne (naše) pare i sa njima se valjda treba ophoditi domaćinski i u interesu svih nas :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pratim stanje na kamerama skoro cele noci. Nesto slabo vidim tabace da prolaze stazama, da li je moguce da nece tabati vec ce nas pustiti da skijamo danas na novom snegu koji je pao na razrovani stari...Ako tako bude onda stvarno nisu cisti...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Ovaj Srkijev komentar ko iz filma maratonci trce pocasni krug :DŠta, znači ja nisam dobio ništa? Ako si lud nisi gluv, čuješ šta piše. E pa ne može to tako. Ja hoću da znam šta meni pripada.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jako su bitni i udari vetra, brzina vetra može biti 20 m/s ali udari vetra mogu biti mnogo viši i to je jako opasno. Mnogi su frustrirani ovom situacijom ali se protiv prirode na može.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Samo da dodam oko brzine vetra čisto zbog osećaja, Možda neko ne zna 10 m/s je 36 km/h, 20 m/s je 72 km/h… Što se tiče pomenute Stare planine velika tuga u svakom smislu!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam danas skijao prvi put u zivotu i prlicno sam se smrzao i shvatio da ne podnosim hladnoću.Pošto ce i narednih dana biti veoma hladno, da li ima šanse da mi vrate novac za 7-dnevni ski pas?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)@Dejan Brusjani volkaju svoju planinu. Lokalpatriotizam je najgori vid nacionalizma.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Opet ste neznalice... Kopaonik nikada nije pun posle decijeg raspusta... zadnje dve ned januara su najprazniji periodi na Kopu unazad 20 godina...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-29)@MladrnZar stvarno misliš da će nešto pojeftiniti ikada? Stvarno je skupo sve, i ski pas, i smeštaj, i kafići ali jedno moraš shvatiti da će pre propasti nego će smanjiti cene. Gradiće se još više, ko nema para za skijanje ima opciju da uzme 10 crvenih za banje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@Marko Bio je aparatan Bjanka 205 na 100m od centra. Tako je barem pisalo. Cenim da je cena extra pa se prodao u kratkom roku. Tržište će svakako da reguliše cene stoga nema brige za vas koji izdajte ni za nas koji rentiramo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Zašto juče nije bilo kamenja i kamenčića po stazama (Krčmar i Pančić), a danas je nemoguće ih izbeći ko da su bacali rizlu po stazama. Zašto topovi bacaju sneg na skijaše, uredu je da rade tokom dana ali da deponuju sneg pored staze i to se posle nanese na stazu. Očigledno neznanje ljudi koji održavaju staze. Stvarno 5 prelepih (3 fenimenalna i 2 sasvim pristojna) dana za skijanje = sreća sa vremenom. Zašro godinama ne naprave normalnu žicu (makar tanjir ko na Malom Karamanu) na Marinim vodama… Uvek sam voleo sa porodicom 6 dana da provedem na Kopaoniku u svojoj zemlji.. ali od sledeće godine gledam i Bugarsku (Borovec ili Pamporovo). Od kako su uradjene žice Krčmar i Gvozdac ništa drugo pozitivno nije uradjeno.. Možda bi SS mogla da se ponude da plate servis skija koje sam danas izrovao na uredjenim i otvorenim stazama :-) 4 para
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-45)Pa 95 procenata izdaju smestaj kao fizicka lica. Koliko su cene otisle u nebesa, 18 posto koliko booking uzima moze da bude jedan sestodnevi ski pas. Pratite Last minute na infokopu i trazite ovde smestaj minus provizija i eto jednog ski pasa za dzaba.@ Trabant nism ni mislio da rezervises na airbnb pa da otkazes nego nadjes slobodan. Onda dodjes ovde i nadjes taj isti smestaj.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Novak Pamporovo je dobra opcija kad ima mnogo zime i mnogo snega (i obavezno izbeći turski i bugarski raspust), po ovakvim snežno tankim godinama ti je Kop bolji.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Da li može neko da mi kaže vredi li uzimati smeštaj u brzeću, da li staza koja se spušta do brzeća radi, ili češće ne radi? vidim da gondola uglavnom radi, ali me zanima koliko je to pouzdano, i kako stizati do smeštaja ako staza i gondola ne rade? hvala puno!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Nadam se da će u ovim -3 -= situacijama da pute osnežavanje na najkitičnijim delovima, jer se to kompjuter ski radi, pa će biti kakkvog takvog skijanja. Radujem se dolasku i skijanju svega sem Karaman Grebena, jer su 2 stvari večne, ljudska glupost i gužva na Karaman Grebenu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Definitivno se isplati dolaziti, jer mislim da losije nego sto je bilo ovih dana ne moze biti.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Nedelja od 3-10.2 predivna nezapamcena nedelja na Kopaoniku za 30 g skijanja.Sunce,sneg koga je bilo dovoljno za skijanje , staze sredjene s obzirom na visinu snega.Sve pohvale skijalištu Srbije uz želju da se što manje grade grdosije id hotela.Ipak je Kopaonik nivo.Ski centar gde su ove nedelje radile 24 staze.Pravo uzivanje,staze sredjene,razmecane usled t koja je bila u plusu.Jedan savet...neskijaši i pičetnici učite prve korake na skijama na Divčibarama i Zlatiboru.Ne smetajte skijašima na Kopaoniku.Takodje mamama i tatama vodite decu na nize planine i učite.piz
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-148)@Stevs Hvala za info, deluje da je gužva mnogo, mnogo veća nego kad je bilo 6000. Ali je podnošljivo!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)