Da li neko može da mi pojasni kako se mere padavine, pošto piše npr. 20mm snega, a padne 40cm. Možda je ovo nešto što svi znaju (osim mene), ali mi je ovo rupa u znanju. Hvala
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Cile Ocigledno je da ima vise snega u martu, nego u decembru, ali nije mart siguran kao januar i februar. Znacilo bi da se produzi sezona da postoji ekonomski interes, a troskovi odrzavanja i troskovi skijalista su ogromni. Sve da ima top skijanja do maja, nismo mi-ski fanatici vecina klijentele, nego ljudi koji u martu vec rezervisu letovanje, a na zimovanju(ako uopste skijaju) su vec bili za vreme raspusta i praznika. Jedino sto bi bilo korisno, da kad su ovakvi uslovi, ljude stimulisu popustima sa ski pasom, akcijama-da na primer deca do 12 ne placaju; jeftinije ski skole, smestaji i restorani. Kao recimo Livinjo do cetvrte nedelje decembra, ima besplatan ski pas za goste hotela i apartmana koji imaju ugovor sa opstinom, i vi sa dvoje dece skijate i spavate u nekom apartmanu za 550-600€ 7 dana, na 150km staza.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ух, 135cm!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@XyZ 1 mm padavina obično odgovara 1 cm snega, ali to često zavisi i od nekih dodatnih faktora, kao što su vlažnost i pritisak.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pouzdano se ne zna,za sada je to 28.3 Nedelja,medjutim hotel Grand radi do 1.4 Sreda pa ce verovatno rad SS produziti do tada....medjutim komacna odluka ce biti donesena danas i zavisi od feedbacka hotelijera o tome kakva im je popunjenost kapaciteta u narednom periodu Ono za cim postoji mala eventualnost i znace se verovatno danas je da produze rad do 15.4 ali smanjenim kapacitetom(da se neke staze zatvore) Ko god moze nek pozuri gore jer je skijanje ovih dama savrseno.....juce je bilo fenomenalno a danas ce biti jos bolje Pozz
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Najbolji dan ikada!!! Gužve nigde a sve staze rade.. Staze u top stanju... Bez komentara...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bilo je u aprilu metar snega, pa nijedna zica nije radila. Da dodje 3 000 skijasa, pa nema racunice. Ne otvara se skijaliste zato sto ima dva metra snega da dodju entuzijasti na jedan dan. Jedino da je Kopaonik naselje gde ljudi zive cele godine kao Raska ili Brus, pa da mora da radi kako god. Doduse, i oni moraju da probaju neke akcije, kako neko rece, smestaj-besplatan ski pas ili skola skijanja i slicno. Mada tesko da ima neko kapacitet za te stvari.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo jedan odgovor od poluupućenog snowbordera.Da bi staza bila spremna nIje dovoljno samo ratrak da prođe i utaba stazu, već su potrebni da prođu sati (mislim najmanje 5-6h) da bi se novoutabani sneg povezao i učvrstio sa postojećim utabanim snegom.Dakle, dok pada sneg, tabanje vredi jako malo, skoro pa ništa. I dalje će sneg pri vrhu da bude rastresit i da se prave hupseri. Tako vam je to na Kopaoniku, tako vam je u Francuskoj i tako je sa snegom na svakoj planini i svakom skijalištu koje postoji na kugli zemaljskoj... što se toga tiče, ljudi iz Skijališta Srbije dobro rade.
(+61) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako se gondola montira u skladu sa pravilima, ona je sve samo ne nepuzdana stvar.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od 22.3.2021. godine, za noćno skijanje radi samo žičara Karaman greben.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakav je put preko Josanicke banje?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijalište Kopaonik bi terbalo da radi do25. aprila. Tako je skoro svake godine. Nije zvanična ali jeste preslikana informacija od prethodnih godina, sem ako ne zatvore zbog virusa.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko ima info kakav je put preko Brzeca? Dosli bi sad za vikend.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi moji, pogledajte vi ovu idilu danas 🙂
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Imaju li gospoda iz skijališta Srbije nameru da na celom Kopaoniku naprave jedan pristojan toalet?Prodaju regularno ski pasove, kafici zatvoreni, a toalet - u šumu. Pozdrav,
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odoh na tri dana da ispucam 3/10... Joj zivote sto si lep.... Joj joj joj.. ziveli
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stigli večeras na Kop. Primećena je velika cirkulacija ljudi i vozila,u vikend naselju nema mesta za parkiranje,svi nacickani jedni do drugih!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ponesi i dnk za svaki slučaj
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja stvarno ne mogu da verujem da ima ovoliko pitanja za kojim putem ici... Ljudi,da li ste ikada isli na Kop? Sneg ne pada vec nekoliko dana i stvarno ne razumem cemu bilo kakva panika... Mozete ici bilo kojim putem bez lanaca! Kada VEJE sneg: -ne idite preko Brzeca -Josanicka banja se uredno cisti -UVEK vam je sigurica Rudnica jer je na suncanoj strani, nema velikih uspona, i bukvalno uvek, po najvecem kijametu tuda izlazite sa osrednjim zimskim gumama bez lanaca, uvek!
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Čovek ispred tebe na stazi je drvo. Moraš uvek da pretpostavljaš da je negde ispred tebe drvo, pogotovo kod prevoja. Uvek je kriv onaj iznad. Skijaj u skladu sa svojim sposobnostima, odnosno ne zaleći se ako ne umeš da u deliću sekunde izbegneš drvo ili ukočiš. Gomila skijaša se zaleti nizbrdo i čim neko ispred njih malo oštrije prikoči ili promeni pravac ovaj odozgo ga pokupi i obavezno posle urla na ovog ispred a ne kapira da je isključivo on kriv jer je skijao prebrzo, nije držao odstojanje, odnosno nije prilagodio vožnju uslovima na putu. Ja ne pamtim da je iole bolji skijaš pokupio nekog odozgo. Čak i prosečni skijaši kad imaju neki incident na stazi razlog je ili proklizavanje, ili hupser, ili mokar sneg, nikada ne pokupe nekog odozgo.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dan prelep,nema guzve,snega tone,najbolje moguce skijanje na kopu!
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nadam se da će sada, kada se sneg istopi i kada nikne ono smeće koje smo posadili, neko da se zapita šta nam je činiti. Jer ako nešto ne učinimo, deca će nam se u smeću daviti! I voleo bih da upoznam one, od kojih ću dobiti minuse, da vidim kakva su to stvorenja, šta je u tim glavama!
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nekad je bila akcija čišćenja Kopaonika. 90'' kad sam živeo gore moj otac je terao traktor a đaci iz Raške skupljali. 80'' su to radili skikaši duž konzerve, sadašnje žičare Pančić. Sad ne znam. Pre neki dan sam na stazi Treska skijom zgazio bebi pelenu. Kopaonik se uglavnom voli dok ima snega.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Steta sto smanjuju rad staza a ima ovoliko snega. I jos nailazi dobro vreme.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)po prognozi vidim pa će ponedeljak i utorak biti TOP...dolazim u Rtanj....da zatvorim seznu....
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Idem i ja da stavim zarez u cetvrtak, petak a tacku verovatno sredinom maja😀
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stevs jel se ocekuju guzve za vikend? Prosli put si za onaj vikend kada je bilo haoticno najavio guzve unapred, koja su tvoja predvidjanja za ovaj?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radi noćno samo za vakcinisane.
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Obistinila su se moja predvidjanja o sezoni, napisan još letos. Kakvi ste to ljudi? Smeta vam gužva. Smeta vam kad nije gužva?
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)У прошли понедељак (5.април) летео је авион изнад Копа, око 14 сати.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stvarno su iznad Kopaonika u subotu letela dva bela mala aviona i to vrlo nisko. Jedan od njih je na kratko pustio nekakav dobro vidljiv dim koji se protegao od Pajnog presla, preko centra do Vojnog doma. Jedino logično objašnjenje je da je to "akrobatski" dim. Odleteli su u pravcu Aleksandrovca. Ako saznam nešto novo javljam.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kopaonik katastrofa higijena 0 !!!!! 300 din eko taxa kome??? 600 din parking u BLATU!!!
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Aco na lepim zeljama,isto zelim i tebi,Kimiju,Stevsu i ostalim ucesnicima na forumu.Bilo je uzivanje i ove sezone,nije me vreme mnogo posluzilo,od 20 dana,13 magla,3 onako i 4 savrsena,ali dobro...bar smo imali tu privilegiju u ovakvim okolnostima da skijamo.Sa Kopaonikom nastavljamo druzenje na leto,mnogo stvari jos treba da se vidi i upozna i pesice. 🙂 Za Stevsa pitanje...vec jedno 5. Put,ako nije drzavna tajna ,da mi kaze koji je dron koristi? Mavic?Phantom? Inspire?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Idemoooo.. prelepa sezona dolazio 3 puta , uzivao u svakom delu Kopaonika .. eto nas brzo za 5 meseci skijamo 😀
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odlična sezona za nama s obzirom na pandemiju koja nas je zadesila. Moj utisak sezone je puštanje gondole u rad. Nadamo se sređivanju postojeće i izgradnji novih staza oko nje. Ostaje žal što nije spuštena do Doline sportova. Time bi se rasteretio šestosed Karaman greben, jer bi se omogućio brži protok skijaša ka Gobelji, a gondola bi mogla da se koristi i u letnjim mesecima.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radi li bazen 1 maja dole na Karamanu ili .. svi koji rade na skijalstu su trebeli da gledaju prognozu za ovaj vikend i rade .. Pa sramota je da rade za 1 maj na + 15 a ovaj vikend na -2 i +2 odmaraju . Vreme ja za neka nove ljude sa idejama npr..ili da samo prate vremensku prognozu ili da daju popust na 3 staze 70%.. 😎
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bio sam ja danas, prva dva sata super, sneg malo tezi, ali staza utabana, pa sam se sjurio par puta. Vec u 11h Pancic (4b) nije bio za skijanje, ne jer se previse otopio sneg, drzao je relativno ok, nego jer se onih 30 ljudi, kolko ih je bilo ukupno, spustilo po deset puta niz stazu i vec je bila razvaljena. Na Krstu je bio jedan deo staze gde niko nije prolazio, pa je tu bilo ok malo duze, samo sto je zicara nenormalno spora tu, pa skijas 1min, a vozis se 10min. I KGB je vec oko 11 bio u losem stanju. Par puta sam uskocio i na one zatvorene staze, dosta njih je progledalo, ali mi nije jasno zasto ih je mrzelo da utabaju npr. onu plavu stazu sa Pancica koja pocinje na polovini 4b, staza je bila odlicna, tvrda, nigde nije popustila, jedino je problem sto je nisu utabali. Da je ona radila, i crvena bi trajala duze jer bi ljudi imali alternativu. Dole kod polaza za Pancic je jezero, sve se otopilo, i smor je sto kad se spustis niz stazu moras na kraju da se guras da bi stigao do zicare, jer je sneg tezi pa te usporava. Bilo je toplo, ja skijao u duksu. Sve u svemu, mucenje, ali ako si ljubitelj skijanja, sto kontam da vecina nas ovde jeste, onda sto da ne.
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav za kolege iz skijalista radio do 31 marta na vestackom osnezavanju na kopaoniku pozdrav kolege od Vlada sa Zlatibora
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo za komentar, isto tako mislim. Kad bi stavili 70% popust mnogo vise ljudi bi doslo nego ovako da se skija po vodi a cena ski pasa 30% niza, smesno.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li smisla dolaziti sutra, komentar ljudi koji su skijali danas bi bio vrlo koristan s obzirom da je sutra najavljena slična temperatura ?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel to letnja staza na Pančićevom vrhu (vidi se na kameri "Karaman greben" koja, inače, snima Pančićev vrh i Mašinac)?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radno vreme letnje ski staze je od petka do nedelje u periodu od 10 do 17 časova. CENE ODRASLI 2021: 1 sat: 1.000 RSD 3 sata: 2.200 RSD Dnevna karta: 3.000 RSD CENE DECA 2021: 1 sat: 800 RSD 3 sata: 1.700 RSD Dnevna karta: 2.150 RSD
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Čačak Da smo zivi i zdravi...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aj da vidimo malo novembarskog snega pred vikend.🤩
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Recimo hoce li biti i ove godine prvi dan besplatnog skijanja?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SasaLe: gondola za noćni prevoz skijaša? I šta rade noću skijaši na vrhu Malog Karamana?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koja je najjeftinija varijanta za skipass za studente ? Hvala unapred na odgovoru !
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@stevsИма ли шансе да се договорите са Viceroy-ом да се стави једна камера код њих која би гледала на Долину спортова?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sigurno počinju sa radom žičare pre ski openinga :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Uf uf lepote,šibaju topovi,ratraci razgrću na kameri Karamen gereben izlaz,sevaju i lopate...debeli minus u najavi uf.... Ipak malo izvesnije skijanje za NG ,a ne kao prošle godine da do zadnjeg strepimo. Pa neka je srećom svima...uf lepote
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)