Na Kopu sneg sipa, ne prestaje, gužve nema nigde, iako ne rade pojedine instalacija. Na stazama ima snega, za bord uživancija. Izvinite skijaši. :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Cist put preko josanicke banje
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Sad gledam nedelja za Sretenje cela ce biti sunce i malo ispod nule al ce da grmi kop bice bas bas krcato ugostitelji ima da trljaju ruke.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Marko95Samo tanjir, i to po 30 metara razmak. Vrlo nezgodno usko grlo.@Serre ChevalierIma velik parking, samo ti treba terensko vozilo da uđeš na njega, jer je minut rada buldožera, koliko treba da se ono poravna, skup za vlasnika.I treba ti gledanje u bob da vidiš hoće li da radi gondola.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Majja, Март је месец и више дана далеко. Нико не може рећи ни шта ће бити за две недеље, а не за месец дана. Снега ће највероватније бити (да не урекнем), судећи по претходним сезонама, али да ли ће га бити на плус 10 или минус десет и да ли ћемо имати мећаву или ведро без ветра - знаћемо недељу дана раније, у најбољем случају.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kada vidim ove redove na žicama shvatim koliko je dobro skijanje na Kopu. Na Alpima nigde nikog, pa kada ne znaju da naprave cene, skijališta,parkinge, pa zato i nema ljudi na žicama :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Koliko nas dolazi sledece nedelje? Da bude sto veca guzva :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@vl Hvala za iskustvo sa Zell am See. Planirao sam dogodine tamo iz Salcburga. :) Napokon neko realan review iz inostranstva da napiše, unesto kojekakvih bajki koje mesecima slušamo
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Odlicne su ove ozbiljnije,krcmar,duboke,gvozdac,ledenice,to je oko osam staza
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@skijamsvuda Čitam tvoj poslednji lament, ko zna zašto napisan, i kad već porediš neuporedivo, jel ti možda palo na pamet i zašto nije: Kada bi u Austriji umesto 200 pomenutih skijališta, imalo samo jedno, kao kod nas, da li si svestan da ti i tebi slični ne bi mogli ni da prismrdite istom, koliko bi bilo skupo? Ne bi ni dočekao taj špalir, jer biste na ulazu otpali, pošto ne biste imali pare da platite da prošetate podno skijališta, kamoli da skijate tamo... osnovni ekonomski zakon, ponuda i potražnja. Kad je ponuda oskudna, rastu cene. Više ponude, bolja konkurencija - cene niže. No, to su dometi misli do koje ne dobacujete.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Neverovatno, ove lepe padavine omašile Kop i nema ih ni u najavi dok su se zapadna Srbija i Bosna odvalile od snega... A ja planiram za vikend da dođem, nadam se da će skijanje ipak biti dobro! :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Staze nisu savrsene, moze da se skija, ujutru je ok vec posle podne kacamak i dosta vode ali s obzirom kako je sezona "malo toplija" i kako je bilo na pocetku ja sam zadovoljan. SS se trudi koliko moze da odrzava staze. Posle 26-tog su zavrseni " raspusti u Rumuniji" tako da se broj skijasa prepolovio. I dalje su guzve u centru ali vremenom ce se valjda i to srediti kada se zavrse projekti za ovu "dekadu". Parking u centru je i dalje problem. Senzori na ulasku u NP ne mogu dobro da ocitavaju tablice narocito pri kraju dana. Sistem je jako los, neko se vrhunski ugradio i opario. Bahatih magaraca ima za izvoz, da ih neko oce vec bi imali šeike na Kopu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav svima, može li neki info, kako je danas stanje staza?Hvala unapred, Pozdrav,
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ovaj sneško baš drži obećanja, lol.Ozbiljan baron, više ne zna ni šta je sve lagao ovde. Do juče mu Kop bio ispod časti, isključivo Alpi, a danas šalje ljude na Jahorinu, da bi on skijao na Kopu. Kakav lik.Nego, gde su te tvoje slike silne sa Alpa, baci nam link ovde, da se nasmejemo malo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Evo jedan link za one ljubitelje Alpa:Link >>>Na 1600 metara livada, na 2100 metara progledale staze, preko 2500 to liči na nešto.Jedan kolega border, koji je lokalac u Huecu, prošli vikend otišao na Dolomite, ne bi li video dubok sneg ove godine. Podvlačim još jednom, lokalac u Huecu, i platio je da ode negde drugde na skijanje.Poenta mi je čisto da pokažem da nije samo na Kopu podbacila sezona. Huec je sjajno skijalište, ali od toga da inače ima prostora za offpiste koliko voliš, ove sezone im ni na stazama nije ništa posebno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)#Boki, mnogo ti hvala na ovim rečima... konačno malo nekog normalnijeg optimizma! Kopaonik se voli! Pa i onda kada nije sve onako kako mi očekujemo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pozdrav svima, ne cudite se losim uslovima za skijanje ipak je ovo prva polovina marta. Pogledajte malo po celoj evropi je citave zime bilo ovako i jos gore.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)sta je tu je,ako bude snega iduce sedmice onda super,ako ne bude - imamo mi pored naseg kopaonika i nasu jahorinu, tamo bi trebalo da se sneg zadrzi martu ,jeste da je nekima duze da putuju ali sta da se radi. ko ima pare on se po evropi da trazi gde je extra a mi obicni cemo se snalaziti . da se zadovolji dusa jer dugo je do nove sezone 🏂❄️❤️
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Hoce li biti Kimijeve prognoze vremena ?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@StevsHoće li se otvarati Krčmar od sutra, mislim da su se stekli uslovi za to?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Iako se polako bliži kraj ski sezone na Kopaoniku, evo još jedne novine.Da bi skijaši u realnom vremenu dobijali informacije o promeni u radu žičara i ski liftova na Kopaoniku, od danas se na našem Twitter profilu instant pojavljuju obaveštenja o promenama u ski infu. 1. Zapratite infoKOP Twitter profil Link >>>,2. Uključite obaveštenja za naš profil i3. Dobijaćete notifikaciju za svaku izmenu u radu žičaraEvo dva primera kako izgledaju notifikacije:Link >>>Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Da imaju makar malo obraza ovi iz SS bi trebalo da otvore što više staza ove nedelje!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Vladimir Ns Nažalost, uzaludno je bilo šta racionalno predlagati, to je javno preduzeće i sistem koji radi po istom principu decenijama i ne vredi trošiti energiju na takve stvari, ma koliko naši predlozi bili ispravni i zdravorazumski.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nakon 128 dana skijanja, 17. aprila 2023. godine, završava se ski sezona na Kopaoniku Od petka do nedelje, u ski centru Kopaonik će raditi sledeći ski liftovi i žičare: Malo jezero, Krst, Pančićev vrh, Karaman greben, Duboka 2, Mašinac i traka u ski vrtiću. U funkciji će biti staze označene sa: 2, 3, 3a, 4, 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 6, 6a, 6c, 7, 7a, 7c, 22. Noćno skijanje neće biti u funkciji.Od 10. aprila u funkciji će biti Pančićev vrh, Karaman greben i Duboka 1 kao i pripadajuće staze 4, 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 6, 6a, 6c, 7, 7a i 7c. Radno vreme ski centra će biti od 8:30 do 15:30 časova.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Vreme loše ,sneg za april izuzetan, ljudi nema. Svi se najavljuju i žale što zatvaraju skijalište ,a žice vrte prazne. Pa neko mora da plati tu struju ,radnike ,gorivo. Skijališta realno rade loše ali ovo ne vredi više da se veštački forsira. Niko unAprilu ne misli na skijanje. Džabe što su hoteli puni, to nisu skijaši.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-29)Mi sutra idemo na kop od druga smo culi treba rano ustati da bi uzivali ali vec u 11 je sneg brasnast i ne moze se skijati.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Pratim Dina na fejsu,a on ne maši prognozu i za vikend najavljuje obilne kiše ispod 1900 m. Zato se informišite na vreme. Mi smo otkazali smeštaj u Grandu. Odosmo na selo da proslavimo Vaskrs sa familijom. Pozdrav i srećan praznik ko slavi.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, zna li neko da li ce panoramske zicare i gondola raditi za 1. maj?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Da li će raditi Bele reke dogodine, zna li se šta?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Dobio sam info Konaci nece raditi ove sezone. Mk je izasao iz dila za Konake i pustio ih je niz vodu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pa nisu loše cene napravili,,,Mogli su da ih malo još podignu..Biće još skijaša više na stzazama i ove godine,sve đto je skuplje to je planina punija gostiju i skijaša..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Cena ski pasa 10 u sezoni kupljenog u novembru je 29.962 ili manje od 3000 po danu, vazi za dnevno i nocno skijanje. Za te pare u Beogradu ne mozes ni da rucas, ovde imas servis ceo dan i noc da te podizu na vrh staze, da ti sipaju vestacki sneg pod skije i da ti sijaju reflekori nocu ako je bilo malo preko dana. Naravno, bice i ove godine guzve na stazi jer ovako definisana cena je bukvalno dzabe za 60km staza. Pitanje za sve je da li hocemo da spustimo 30 zica po danu za 70-80e dnevnog ski pasa ili da se guramo za ovih 25e po danu pa spustimo 5-7 u zavisnosti dal je magla ili suncan dan. Hocu reci, ovako formirane cene su prejeftine za ono sto skijaliste pruza, do god kolebljivci ne budu zaista isli u Austriju i Italiju slusacemo kuknjavu svake godine na guzvu, hotele i cene.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-38)@FacaNažalost, i mene ova godina sve više podseća na prošlu. Trećina novembra je, a prekjuče se nosili kratki rukavi. Na evropskim prognozama najavljuju u celoj Evropi zimu sa ispodrosečnim padavinama, osim u Skandinaviji i Alpima.Tako da ćemo i ove godine čekamo kao ozebao sunce da padne sneg, pa onda svi isti vikend na planinu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hahaha, Bocky Bg izgleda ne zna sta je forum. Njemu cudno da na Infokop forumu ljudi pisu o vremenu, snegu, cenama i ponekad se ne sloze u necemu. Ajde Bocky, daj temu pa da cesce citamo i tvoja misljenja, a ne jednom godisnje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)evo ga i prvi sneg u petak. @mmarko11 hvala na savetu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gužve će se vratiti kad naprave akumulaciono na Karamanu. Strava je Kop, ali zbog slabog napajanja topova je nepouzdan. Ja zato idem na Jahorinu ove godine, em ogromna akumulacija, em topovi rade bez prestanka. Jedva čekam da vidim 10 staza da rade na dan otvaranja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)I ja bih voleo da vozim Porsche911 od 150 hiljada evra, ali nemam, jer to znaci da Porsche treba da spusti cenu na 50 hiljada evra i izadje meni u susret posto ja bih bas voleo da imam taj auto, verujem da je to ta logika, ako ja nemam para za nesto a volim to ili zelim, prodavac treba samo zbog mene ili ostalih koji nemaju para da spusti cenu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Zanima me (ne radi poredjenja) da li neko ovde ima informacije o Goliji i skijanju na Goliji.Procitao sam da ima par staza.Kakva je organizacija...skipas,smestaj?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ste spremni za po'' metra snega za vikend? ;D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@zvezdaracNe sumnjam da sam smorio vas mrzitelje (nadam se jos vise one "ja nisam mrzitelj ja jos vise volim al ovo su konstruktivne kritike" i tako kritikuju 24/7). To mi je i bila namera!Sad lepo nemate opravdanja da kukate ovde kad pocne sezona. Vec pola godine vas podsecam da se ne zeznete i dodjeta, pa da kukatenadjoh poruku od 15.11.2023 | 12:45 od @srboljub-a "[i]A ti se lepo u decembru šetaj kopaoničkim livadama za istu cenu po kojoj ćemo mi da skijamo negde drugde.[/i]"koliko mrznje, toliko da zeli da ni sneg ne padne... Al evo demanti njemu sa neba stize lopatama :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Ajmo svi! KRČMAR!!! KRČMAR!!! KRČMAR!!! KRČMAR!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@pevac Tipičan komentar nekoga ko niti je bio preko na skijanju niti zna nekoga ko je bio preko. Da da, ski pass je 573 evra smeštaj 1150 po osobi i prevoz 640e. U tri doline liftovi su stari i staju često, ovo je hit. Opet je bolje skijanje nego na kopu bez obzira što je 7x skuplje. Da se razumemo kop ima dosta prednosti pored toga što je naš ali Kop je preskup za ono što nudi.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@SnjezniKako kad, mada sad konkretno ne, vidim da minus brigada radi i jutros punom parom, samo bih voleo da mi ti, ili neko od ostalih stručnjaka za pripremu staza objasni kako su to prošle godine uspeli da pripreme onih nekoliko staza u centru za opening a prirodnog snega gotovo da nije ni bilo, a sad kad je skoro pola metra snega i debeli minus "nisu se stekli uslovi"?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@Šaka Hislop Otvorili su u Val Thorensu 15 kilometara staza. Mada oni imaju base station na oko 2100, što je NMV kao Midžor, a više od Pančića za 150 metara. Pritom je severnije itd. Oni rade već 8 ili 9 dana. Pozz.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@pevacAjde odmori malo stručnjače, dosta nam je takve pameti, koja nas ubeđuje da je crno belo i obrnuto."Industrija" je već preuzela Kopaonik, domaća industrija, zbog koje se i pretvara u ugostiteljsko-urbanističku džunglu. Ta na koju ti aludiraš, nikada nije bila, niti će biti zainteresovana za Kopaonik, zbog premalog skijaškog kapaciteta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ispadalo se i kise i snega. Realno do druge polovine decembra nece biti nekih znajacajnijih padavina. Sve bi bilo ok da nije uleteo ovaj trenutni produzeni vikend iz Obale Slonovace. Od snega do nedelje nista ostati nece. Neko skijanje ce biti na tim stazicama, ali od idile tesko do pred kraj meseca.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Čekamo prve utiske sa staze, mada ovo sve deluje dosta tužno, izgleda da je jugo masakrirao za jedan dan 40cm snega...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zna li neko koliko je dnevna karta za parking u garaži u centru?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima, planiram prvi put svojim kolima zimi iz Bg za Kop ove godine krajem decembra . Koji je savet iskusnijih za put (da li je preko Josanicke) kao i da li su dovoljne one carape za gume ili lanci?? Hvala na svim savetima
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mislim da je granica za zimzeleno drvece negde oko 1800 mnv ... Tako da na vrhovima nema nista od sadnje drveca
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)