@SasaLe Možda bi vratili u slučaju da ne radi baš nijedna žica, ali u ovakvim uslovima gotovo uver rade KGB, Duboka 2 i Mašinac. Dovoljno da se kaže da je skijanje moguće da ne bi vraćali novac.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)HiVratio sam se sa Kopaonika 07.02. Sve objave na "Infokop"-u su me pripremile na to šta me čeka pa sam rešio da i ja dodam par stvari za sve one koji se spremaju za Kop.Preko nedelje nije bilo preterane guzve na stazama, špic je kao i uvek bio od 11h do 14h u samom centru tako da je uz malo organizcije i izbegavanje centra moglo pristojno da se skija.Vikendi su priča za sebe i tu nema nikakve pomoći, guzva je svuda.Održavanje staza je u skladu sa trenutnim uslovima, Karaman i Pančić su super upeglani i drze ceo dan bez obzira na toliki broj skijasa sto je super ali zato cenu plaćaju sve staze udeljenije od centra.Što se Kovida tiče sve je kao što su ljudi već ranije napisali,u prodavnicama i apotekama se nose maske dok je po restoranima i kafićima druga priča. U redu na žičari su tu uglavnom bandane. Svako može da se organizuje kako želi.Ukoliko vam smeta što se ne nose maske ne ulazite u kafice i restorane, sedite u bašti.Ja nisam očekivao da se svi prilagode mom mišljenju o potrebnom ponašanju u pandemiji, već sam posećivao mesta gde su se ljudi ponašali u skladu sa mojim mišljenjem.Jedino na šta nisam bio pripremljen su motorne sanke, ima ih svuda.Ne govorim o gorskoj sluzbi ili odrzavanju pojedinih hotela. To su normalni ljudi koji voze ivicom staze i kada naiđe grupa početnika čak i stanu da ne dovode nikoga u opasnost.Pričam o divljanu po stazi na Karaman grebenu, o izvlačenju skijaša na Pančića uzbrdo po stazi.Utorkom i petkom je Karaman greben zatvoren za skijaše i otvoren za sankanje. Ja sam imao utisak da se pojedini motornim sankama igraju one stare igrice kada zaba pokusava da pređe auto put. Voze motorne sanke između klinaca koji se sankaju. Nakon desetak žalbi dosao je redar i sklonio ih sa Karmana. Dvadeset minuta nakon toga su počeli da stižu skijaši sa Pančića koji su se žalili na motorne sanke na stazi i tako u krug.U svakom slučaju zbirni utisci su pozitivni, uspeh je drzati skjalište otvorenim u pandemiji. Svako ko se uputi na planinu u ovakvim uslovima i zna šta ga čeka nema potrebe posle da se žali. Tako stoje stvari ako ti se sviđa dođeš ako ti ne odgovara onda nemoj.Bitno je da ljudi znaju šta da očekuju.Pozdrav svima i do sledećeg skijanja.
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@JakovSvaka ti je na mestu, svaka čast na komentru.Vratio sam se u nedelju uveče sa Kopaonika, nisam prosto za celu nedelju boravka i skijanja stekao utisak da je pandemija u toku (još uvek). Da li su ljudi u fazonu to je prošlo, neće mene ili da to ne postoji,...kojeg god da smo stava, treba poštovati ljude koji su zaista u strahu i koji smatraju da se treba čuvati.Što se higijene tiče, stara boljka svih nas, jednostavno kao nacija nemamo ekološku vest i empatiju ka prirodi. Smeća u vikend naselju na svakom koraku, naročito posle vetra za vikend. Nema jele koja nije ukrašena PVC kesom, jezivo i sramotno za sve nas!Takođe, motorne sanke, turiranje ispred Gorskog je takođe negativna slika a u neposrednoj blizini kiosci sa brzom hranom. Stvarno je utisak gori od Rumskog vašara.Ajmo ljudi da poradimo malo na sebi i prirodi, zaista nije teško.Što se kvaliteta staza tiče, održavanja, vertikalnog transorta, zaista nemam nikakvu zamerku već samo reči hvale za SS.Pozdrav savesnim posetiocima našeg Kopaonika
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel pada sneg?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta će ovo da bude da su danas otvorene skoro sve staze i žičare? Dolazi televizija zbog otvaranja gondole? Pa da ne uleti u kadar gužva mučenika koji čekaju u redu. Pametno. Ne razumem ni zašto je dozvoljeno da se juče na B92 objavi vest u čijem naslovu je pisalo da se vraćaju zaraženi koronom sa Kopaonika.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bio sam poslom na Kosovu i u povratku ostao da danas malo odskijam....ja sam se odusevio ...parkirao na marinim vodama,tamo nikog,sidro zastaje,tanjir klizi na stazi nikog dva sata bez prestanka gore dole fantazija.....posle toga otisao na Gvozdac...ista prica 20 ljudi na celoj stazi...gore malo led dole malo mekse ali overall super....u 14h dosao ponovo na Marine vode....nikog privatna staza....raspametio sam se.....nisam bio u centru,ne znam da li ima guzve,ne znam da li nesto fali ili ne ali ni u ludilu nisam ocekivao ovako dobro skijanje danas...na temelju danasnjeg iskustva ostajem i sutra🙈
(+48) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Milsim da trenutno radi top na Junioru.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Najbolje da vetar ne moze nista korpama. Pogledaj snimak od prosle god sa Gobelje, cini mi se, pa vidi sta se desilo. Ovo je praksa i u mnogo jacim skijalistima od Kopa.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel'' ovo neko naručio ovako lep dan ....Svala čast ...Budite mi zdravi ...
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kupio sam skipass preko webshopa na 5 dana, jel zna neko jel moguce dokupiti za jos neki dan i promeniti datum vazenja?Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li se staze redovno pripremaju za noćno skijanje?Jedni kažu da su se lomili na hupserima, drugi kažu da su dobro pripremljene- pa kome verovati?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prskaju topovi 8)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vodite racuna da gondola radi do 16h a razlog je sto im je potrebno 1h da spakuju kabine na medjustanici (ne vracaju ih za Brzece)! Jednostavno ne zele da im radnici ostaju duze jer imaju organizovan radnicki bus u 17.10 kojim sam se i ja vratio za Brzece jer sam zakasnio na gondolu. Nek srede Bele reku ili nek produze radno vreme gondole.
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prava je sreća da za vreme ovog nastupajućeg zatopljenja nećemo imati jači vetar i da će vlažnost vazduha danju za vreme visih temperatura biti jako niska.IGGY66-DUŠAN- Krajem ovog meseca doćiće do promene oličene u postepenom padu temperature i nestabilnom vremenu karakterističnom za ovo doba godine... BRDJANIN- Bez brige, ovo ni na koji način neće biti kraj zimskom vremenu na Kopaoniku.:)
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Goxi@ To je vec nesto sasvim drugo. Jer sam vec uplatio 01-05.03 i nikakvu informaciju o otkazu nisam dobio.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aktivirana kamera sa restorana Husky (na vrhu Mali Karaman).
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ацо Чачак, пусти камере, већ говори какво нас време очекује прве недеље марта 🥺 Поздрав 😉
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nadjen kljuc-fiat. Ostavljen u hotelu gorski & spa.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vlastem gužvi je bilo u centru..crvena duboka,krčmar ,led..mali karaman.. bez većih gužvi..danas solidno skijanje do cca 12-13 h nakon toga pojedine staze malo popustile ali moglo je da se skija ..vreme top..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vlastem gužvi je bilo u centru..crvena duboka,krčmar ,led..mali karaman.. bez većih gužvi..danas solidno skijanje do cca 12-13 h nakon toga pojedine staze malo popustile ali moglo je da se skija ..vreme top..
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima,Moze li neko da javi koja je cena dnevnog parkinga na otvorenom iza Konaka i kakvo je uglavnom stanje vikendima? Za sada na kamerama deluje da ima mesta.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@BrdjaninKrizni štab je upravo najavio da će u petak razmatrati mere ponovo, a među merama je povučena i mogućnost zatvaranja skijališta vikendom🤔Molim još jednom, ukoliko neko ima proverene informacije, da se javi ovde.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bili smo u periodu od 17.do 21.og februara...po prvi put sa detetom od 3 godine, pa je dinamika skijanja za nas odrasle bila nova u odnosu na sve sto smo navikli.Veliki smo ljubitelji skijanja i to nam je zaista primarno kad dolazimo.Pohvale za nove staze i gondolu...novi Krčmar je predivan, ima širinu,.nema.guzve, uzivancija.Ali zelim ovde par zamerki da navedem ako imate ikakvog uticaja, nista zlonamerno :- kanti za smece skoro da nema :( Ranije su visile bar kese dok se ceka u redu na žici, sad stvarno talozimo i vucemo maramice i ambalazu po dzepovima i rancu jer ceo dan ne mogu naici na kantu gde da bacim.- staze su jako lose obelezene u odnosu na ono sto smo vidjali u centrima po inostranstvu...recimo preusmeravanje na 8icu sa 7 ice...ako ne znas od ranije staze , nemas pojma ni da se sa Malog Karamana mora skrenuti i spustati 7icom da bi se prebacio na 8icu...u magli vidljivost tabli uzasna, znam Kopaonik jako dobro, ali nisam jos navikla na nove staze jer nismo dolazili 3 godine, u magli i vejavici se pogubis nacisto jer nista nije jasno obelezeno-onaj plavi deo od gondole ka pocetku Ledenice ...naivno krenula na tu stranu s detetom misleci da moze da se produzi...kad ono zatvoreno dalje, jedina opcija na Ledenicu...vukla dete nazad....treba lepo da stoji vec kod gondole da je dalje zatvoreno pa d ani ne krecemoMislim da kad se staze obelezavaju u glavi treba imati pre svega nekog ko je na tom skijalistu prvi put, a ne one koji dolaze svake godine jer eto cak se i mi koji smo vise puta bili pogubimo i da ti znakovi budu jasniji , uocljiviji pri losem vremenu i da ne stoje samo na vrhu kad se sidje sa žičare vec da pomazu i dalje u orjentaciji tokom voznjeI jos jedna velika zmerka...u navecoj guzvi, redari dozvole da na korpe umesto 6 sedne po dve osobe jer ovi sledeci eto hoce da sede svi zajedno...pa neko te skijase treba malo da nauci i osnovnoj skijaskoj kulturi...druzices se ceo dna s ekipom, sad sedi i idi gore...Maniri se uce...neko mora skrneuti paznju na to kad ljudi ne znaju...klinci ne znaju...hoce da se druze i to je ok, ali treba da shvate da se mora biti praktican...to je posao redara, ako je krcato ispred žičare, ne moze da se dozvoli da korpa ode sa dva coveka, a toga smo se prilicno mnogo nagledali)Inace divno je sto ima.snega :)Zelimo svima na Kopaoniku sto duzu i lepsu i zdraviju sezonu Ne zamerite, ovo su prkaticni savetip.s.A guzve u centru nekako moraju da se rese...svi koji dovodimo decu u centar na časove ...gubimo vreme...ostavim dete sat vremena u skolici...dok se popnem., uspem.jedva jednom da se spustim...ne moze ski pas da kosta koliko kosta ako gubim gomilu vremena cekajuci u centru da bih otisla na deo planin gde nema guzveZaista treba ozbiljno razmotriti resavanje te guzve u centru, jako mnogo dragocenog vremena se tu izgubi ili bar da se naprave uslovi za skolice skijanja i na jos nekoj lokaciji da se mozemo preorjentisati i na drugu stranu, pa da se taj centar nekako izbegne.pohvale i za garazu: funkcionalno, pristojno na oko, uklopljeno u sredinu bez naruzivanja okoline...fali jos bar jednaShvatite ovo kao poruku da bi nam svima bilo jos lepse na vec jako lepom Kopaoniku :)Srdacan pozdrav iz Novog Sada.
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, Zna li se u kom periodu? Ovaj sad vikend?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima, Možda je već neko pitao pa se izvinjavam ako ponavljam :). Zbog čega ne radi Skituljko i zašto više nema kamere iz Skituljka? Hvalaaaa
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)u ovom trenutku niko sa sigurnošću ne može da kaže kakve će mere biti. sutra posle sednice kriznog štaba će sve biti jasno, dotle su samo špekulacije.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne, ne treba zatvoriti skijaliste. Treba zatvoriti kafiće, restorane i kafane i ozbiljno pojačati kontrolu po smeštajima. Takođe, treba popraviti kontrolu u redovima. Ugledajte se na Jahorinu. Svaka žica ima kovid kontrolera. Ali ne treba zatvoriti skijalište. Ko dolazi zbog skijanja, neće se žaliti. Pozdrav svim pravim skijašima (sa naglaskom na ,,pravim")
(+64) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za sada nema naznaka da će skijalište Kopaonik biti zatvoreno. Najverovatnije je da će restorani i kafići biti zatvoreni za vikend. Naravno sve je ovo nezvanično, čekamo sutrašnji dan za definitivnu potvrdu.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dex (iOS),Koliko ti godina imaš, oko 13?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Juče odličan dan za skijanje. Jedan od onih dana! Temperatura u blagom minusu celog dana, a sunčano. Staze odlično pripremljene i držale jako dobro do kraja dana, osim par onih koje su okrentute ka jugu. U kraćim intervalima veća gužva na polaznim stanicama Krčmar i Duboka2. U centar sam svratio tek oko 15h i nije bilo gužve.Prošao sam celo skijalište, Kopaonik je definitivno dobio dosta sa novim stazama koje su prosečene poslednjih par godina. Nema više prevelike gužve na samim stazama. Pohvalio bih i gondolu za ljude sa juga Srbije odlična varijanta za jedan dan, ili vikend više puta u toku godine. Od Niša do gondole dovoljno 1:45h lagane vožnje. Može da se koriguje radno vreme gondole da bude od 8:45 do 16:30.Veliki pozdrav i uživajte ko može.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bili od petka do nedelje. Za gondolu imam samo da kažem: Fantazija! U Brzeću smeštaj dosta povoljniji nego gore na Kopu, nema razmišljanja kako se kolima popeti/sići i gde se parkirati, po noći mir i tišina, milina jedna. Ujutro se popenješ gore, peglaš ceo dan Gvozdac/Ledenicu ili odeš na Gobelje, ni ne silaziš u centar, nema gužve, nema dreke, savršenstvo. Jutrom bude malo gužve na gondoli, ali najviše zato što zbog mera puštaju samo po 4-5 ljudi po kabini. Tako da je jedina zamerka radno vreme: gondola bi morala da počinje da radi 15 minuta pre žica u centru, i da završava isto 15 minuta nakon što ostale žice završe sa radom, i to je to.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Cile @Nišlija @Stevs Gondola 🚠 bi morala da kreće iz Brzeća bar u 8:45 i da radi bar do 16:30!
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Oprez svima na početku staze 4d - najlevlja staza koja vodi ka Treski, Krstu,... Odmah iza prvog skretanja levo,100m posle žičare ima veliko parče gde se providi zemlja ali preko je led! I iznad, sa leve strane je led, pa je jedino bezbedno proći ispod i to polako i oprezno da neko odozgo ne sklizne na vas. Dva puta sam danas prošao tuda i oba puta su ljudi masovno padali. Nadam se da će sutra biti bolje i da ovo upozorenje neće nikome trebati... @Nikola, Nije ostalo mnogo pravog snega. Čak i tamo gde ga ima dosta, vrlo je tanak a ispod led jer se danju topi a noću steže. Retka su mesta gde je baš progledala. Teoretski, može da se skija, samo treba ubosti mesto i vreme. Juče je na primer bilo odlično na Marinim vodama oko pola dva. Skoro da nema žive duše, a staza odlična. Danas se Krst isto dugo držao i nije bilo gužve. Za subotu ujutro prognoza na meteoblue.com najavljuje nešto malo snega i zahlađenje bez plusa preko dana. Nezgodno je što će i vetar pojačati, pa možda zbog toga ne budu radile neke žičare.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)KG- Prognoza koju sam dao još 22 februara za ovaj period se obistinjuje.:) Bez brige, biće i zahladjenja a i snegova povremeno, počevši od subote pa tokom naredne sedmice... Veliki pozdrav.:)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas divan dan na Kopu. Vreme suncano, staze su malo popustile kasnije ali svejedno odlično skijanje. Guzvi nije bilo, par minuta cekanja. Redari opominju za maske i ljudi realno kako tako poštuju mere. Samo za poželeti..
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kad su zatvarali skijaliste...to se odnosilo samo na kafice i restorane? To isto mozemo da ocekujemo sada za vikend, a ne zatvaranje samog skijalista?
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da malo skrenem sa sumorne teme korone. Da li sedmodnevni ski pas vazi i za nocno skijanje? Hvala.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Imam 3 pitanja za nadležne Skijalista 1. Kad vikendom ne rade Restorani na stazama, gde skijaši da idu u wc? (iza drveta)??? 2. Zašto je Hotel Grey proširio parking na stazu? Oni imaju garažu! Cele ove sezone je tamo parkirano preko 20 vozila, skijaši moraju da se provlače izmedju rampe, dostavnih vozila, sanki iz.Nebeskih Stoluca i parkiranih.vozila!!! Zar nisu skijaši najbitniji? Ove godine ste jednostano zbog njih suzili stazu! Hoćete iduće godine ukinuti stazu Karaman Greben, da bi se proširio parking? 3. Zašto gosti Hotela Grand moraju da se parkiraju ispred samih vrata hotela da bi izneli stvari a čitava kolona vozila mora da čeka sve vreme? Zar nema mesta sa strane da se stane, da bi svi ostali mogli da prodju nesmetano? Ili to nije dovoljno glamurozno?
(+71) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo sad jedna od mladjih instruktorki bez maske kaslje i duva nos na nocnoj na Karamanu, a sutra ce da radi sa decom. Pazite kome dajete decu na ski casove. Nadam se da cete ovo objaviti jer je ovo vrlo vazno za sve nas. Nocna voznja pre 20h bila na zici sa kolegom iz kluba ali on je bio u civilu jer trenutno nema posla.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima. Aco da li mozes da mi kazes kakvo se vreme ocekuje sledece nedelje i tvoje misljenje za skijanje od ponedeljka i petka? Mogu i drugi da mi pomognu. Veliki pozdrav
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@zilekvx Ja sam bio prve nedelje marta i bilo je sankanje na KG, tako da ta priča da nema odavno, nije tačna. Jeste da imaju 4 ili 5 komada dečijih sanki koje se iznajmljuju, ali je sankanje bilo.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mozda opetAna Isto tako si mogla svako vece/noc u Tinju,kad izadjes iz Maison de Tignes pogledas levo u planinu i vidis kako ratraci po celu noc sredjuju staze,ne samo ujutru ... Ali svaka cast na izboru,Tignes/Val d isere za sada najboljela skijalista gde sam bio.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)komentar lidije smo svi komentarisali zar nema ko da stane na put parkiranju kod hotela grey koji su zauzeli pola staze karaman grebena za parking sramota
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stefan89: Ljudi traze potpuno normalnu stvar, da se obezbedi da oni koji koriste gondolu imaju isto vremena na skijalistu kao i ostali. Niko nije rekao da radnicima treba da bude produzeno radno vreme, pogotovu ne na 14 casova kako pokusavas da karikiras. Neka smisle nesto, da uvedu dve smene, ili sta god - prosto, neka se ponasaju na nacin da ispostuju korisnike svojih usluga. Drugi deo tvog komentara mi takodje nije jasan - otkud ti ideja da je u nekakvoj korelaciji to sto neko stavi neku primedbu sa time koliko kvalitetno koristi svoje vreme na Kopaoniku? Da li je legitimno, ili ne, to je hipotetičko pitanje. Ja sam skijao, i skijam u baš dosta stranih ski centara, i nigde nisam video da ski liftovi sa periferija skijališta, kreću pola sata ranije od ski liftova u centralnim delovima.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Nikola Ne vredi tabati staze u ovakvim uslovima, 10 skijaša će proći i staze će opet biti unakažene. Previše je novog snega. Danas nema ništa od dobrog skijanja nažalost.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@aco cacak do kada cenis da ce moci kvalitetno da se skija ove sezone, buduci da ce snega biti jos dosta?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li ce skijaliste raditi, s obzirom da su mere da nista ne radi do nedelje?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvom smo mi snegopadu prisustvovali u prethodnih 24h, niste ni svesni. Ama, najjača padavinska zona se prosto "zalepila" za nadmorski najviši greben masiva i samo roka, roka i roka. Bilans je neverovatnih 42mm padavina, gotovo 25mm više od bilo kakve prognoze. Malo niže u podnožju, vazdušno jako blizu Blaževo tek 17mm. Naplatilo je apsolutno svaki promašaj ili podbačaj ove sezone. Ja nemam reči stvarno.A snega će itekako biti i narednih dana. Uživajte!
(+73) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ko ne zna da vozi dubok sneg taj je gore kao dijabeticar u poslasticarnici... Da sam zdrav, otisao bih gore, samo da budem gore..:)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stefan89Kolega Dzulov je upravo vrlo lepo i koncizno sumirao sta je poenta. Tako da necu da smaram, samo da dopunim moj prethodni post: Garmis ima svega 40km staza, na gleceru jos 20km. Skijalista deklarisu 55km staza na Kopaoniku, znaci velicina skijalista uporediva. (A pokusao sam bas da naglasim da ne potezem Garmis da bih se nesto prsio, nego iskljucivo kao kontra-argument postu gde je covek rekao da se nigde po Evropi nije susreo sa prilagodjavanjem radnog vremena vertikalnog transporta prema polaznoj tacki.)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)