Vl, ja sam dolazio od 84 godine.Nemam nekih slika, jednosed je bio za Pančić kod intersporta, tu je bilo malo brdašce u odnosu na hotel Karaman, sadašnji grand, pa je tu možda bio taj parkic oko žičare. Bilo je i onda hotela, ne kao sada, normalno, ali bio je Jat, Jugobanka, konaci, club A , putnik, olga dedijer, masinac nebeske stolice. Preko puta konaka je bilo kragujevacko vojno odmaralište, tu sam bio spavalo je nas 22 u prostoriji. Možda je taj parkic bio i preko puta. Možda sam ti pomogao. Sve najbolje
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Info sa staza: Kgb - nije se čekalo na žicu, ali... skijao sam ga ceo dan i svaki put mi je trebao matematički proračun da izaberem pravu putanju. Gužva na stazi. Malo jezero - manja gužva Pančić se vrteo ali samo za panoramu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dal je moguce da kisa pada
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Palite sve topove i žirafe!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ti to ozbiljno? Pa svi SLO ski centri zajedno nemaju to sto ima Kopaonik. Krvavec vam je najbolje skijaliste, sasvim ok za vikend varijantu sa samo jednim.hotelom i par gostiona u cerklju. Kranska G napucana sa cenama kao Kitzbuhel a osim Podkorena ostalo livade. Cerkno cak mozda i najbolje od ova dva. Realno sva vasa skijalista su toliko niska da vec 20 god nemate prave zime niti snega.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@than +10C danas, bice samo jos gore, nema sanse da se ista jos pusti do vikenda. Gore je livada svuda... Treba nam jedan jak minus nedelju dana i sneg. Ovo je najgori decembar od 2014. ko se seca zna o cemu pricam.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@zvezdarac Naravno da je marko1985 bas taj profil koji si opisao, vidi se po jeftinim replikama "nadji posao, napravi dete, sviraj gitaru..." Veoma poznat sloj ljudi. Ali je u pravu, ne treba odgovarati ljude od ljubavi prema zgradama Zlatibora Kopaonika i ostalih "planinskih lepotica", jako je puno takvih u ovoj drzavi pa je sve to samo Sizifov posao. Da da, cak i vise od 150 hiljada uzivaju ovde. A mi iz 2 Srbije cemo u Alpeeeee:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Čudna je Kopaonik planina, ocas posla se vreme može promeniti. I ovi meteorolozi ne mogu da pogode za 3 dana a kamoli na 15 dana kakvo će vreme biti. Dovoljno je da jedan dan i noc padne sneg , i da se nakon toga utabaju staze insezina krece😀
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Video sam jedan komentar oko Livinja (guzva haos itd..), nije baš tako, vratio sam se iz Livinja prošle nedelje, jurili smo ski opening tamo, 90ak km staza nam je bilo na raspolaganju, ali problem sa snegom i padavinama je i tamo prisutan, veštak je bio dobro pripremljen, ali na -20 je to bila ledena ploča i bez svežeg prirodnog snega, kvalitet skijanja je bio na vrlo niskom nivou...što se cena tiče, ski pas je bio u ceni smeštaja, ukratko, put kolima, smeštaj i svi troškovi izađu po osobi oko 1000€.Kao i većina skijališta na Alpima, preko 2000m su gola i neke lepote (osim okolnih vrhova) baš i nema, Kop je tu ipak druga priča, mnogo lepša i pitomija.....svakako odnos cene i kvaliteta na Kopu nije za komentar, ali naš je pa ne zameramo :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Stize sutra sneg nesto malo al bitno da zabeli planina i da se vrati osecaj zime .. 😀
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Ситуација је што се тиче зиме за Копаоник лоша. Пре 10 - а јануара не треба очекивати снежне падавине сигурно.:(
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@NekoSS i na sajtu i na FB nalogu redovno objavljuju doslovce napisano da rade staze KGB i Malo jezero, a instalacija Pančićev vrh za panoramsko razgledanje.Ako je neko glup pa ne zna šta to znači, njegov problem. Kakve sve budalaštine neću pročitati ovde, SS dovode nekoga u zabludu jer piše da radi Pančićev vrh instalacija... teoretičari zavere svuda nađu materijala.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Svaka cast brate, ko mi je kriv kad sam glup kao i svake godine da dodjem ovde. Gori sam i od Rumuna i Kineza zajedno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kad dodjes na Kop i vidis ovu zalost, pokajaces se i pobeci brzo kod tih tvojih Nemaca sto su ti se popeli na glavu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Uspela sam da pomerim datum početka ski pasa, svakako hvala svima na objašnjenjenjima, sledeći put ću kupovati depo kartu, ali i ovako sam on line uspela da pomerim za polovinu februara. Ski škola mm, takođe bez nadoknade je pomerila rezervacije časova za sve nas. Smeštaj je išao najteže, što je razumljivo jer su oni već doveli radnike na planinu, nabavke hrane i grejanje..sve to je već gore, ali nekako su našli jedan apartman i zamenili mi termin uz nadoknadu. Svima hvala, sada se nadajmo snegu što pre da što manje ljudi prolazi ovaj pakao pomeranja datuma i sopstvenih planova i godišnjih odmora..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Krle Hvala puno, dosta znači kad neko napiše iz prve ruke situaciju!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pre par dana je jedan pametnjaković ovde pametovao kako se na Sljemenu, koje je niže od Kopa, održavaju trke, pa, samo za tog pametnjakovića jedna vest:Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Kopaonik je planina gde se nikad nezna kolko moze snega pasti moze biti 10cm a moze napadati za noc i zatrpati sve na 2 metra 😀 Stize zima ..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Stize sneg,zima bas i ne...slagacu vas,ali 1 -2.januara 2017 ili 2018.tako nesto...na Krcmaru je bilo -24° .To je bila zima 😍
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zatrpavanje, 2cm ?!?!?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Ljudi smarate više sa tom pricom neće biti skijanja. Već 20 dana pričate da je poslednji dan skijanja a ono se skija sve vreme.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Robosrb@Lepo objašnjenje za Staru Planinu. Kome je do mira, uživanja u prirodi, gostoljubivih domaćina i dobrog skijanja bez gužve, neće se pokajati.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li se meni cini ili se duboke osnezavaju?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SuTi da si mrdnuo iz Srb, ili bar da znaš jednu reč engleskog jezika, znao bi da sva skijališta u Evropi do 2.000m muku muče ove godine, i da im sezona odavno nije bila ovako traljava.Ne moraš 600 km gore, nego duplo manje, recimo do Sjemena gde je otkazana trka svetskog kupa prošle sedmice, ili do Krvaveca, gde pola instalacija nije radilo do ove sedmice.Parking nisam ni spomenuo nijednom rečju, govorio sam o osnežavanju staza, ne znam ko ti drma kavez. Pokušaj da razumeš pročitan tekst, a ne da inputiraš ljudima stvari koje se tebi vrzmaju po glavi.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)@Snesko Uuuu, wow, 2x si skijao u Italiji i Austriji u poslednjih mesec dana? Jako smo impresionirani, ostavi nam CV i vizit kartu na izlasku. P.S. zaśto onda nisi na italijanskom i austrijskom forumu da komentarises njihova skijalista, nego ovde? Tamo se ne leče kompleksi, ha?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-30)@KopLoverPojasniću ti. Pre Korone je Saas Fee imao promociju, SEZONSKI SKI PASS za 200e. Treba li ti objasniti šta je 200e za Švajcarca sa minimalcem 10 puta većim od našeg navodnog proseka? O visinskoj razlici i broju staza, ne bih da trošim reči.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Stiže Jugo žderač snega. ;D;D;DPožderaće sav sneg za dva dana
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)taximan (iOS),Od cardaka do konaka 1500,00 dinara. Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zbog kvara na napajanju dalekovodom 110 KV Elektroprivrede Srbije, Ski centr Kopaonik se trenutno napaja alternativno dallekovodom 35 KV koji podmiruje oko 30% kapaciteta.Takvim napajanjem Skijališta Srbije nisu u mogućnosti da puste instalacije u rad u Ski centru Kopaonik. Instalacije će početi sa radom odmah po otklanjanju kvara.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@RoolРади, ради, само су возила завејана па се не виде, а нико од скијаша и бордера да стане и да их очисти да људи могу да виде да су још ту. Мислим да би требало да пишемо петицију да се тај паркинг још мало прошири ка стази и да се још направи надстрешница да паркирана возила некисну и не пада снег на њих, а да се стаза пребаци са друге стране жице.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kako mislite da se dodje do staza koje pominjete?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Narode, bez uvrede, nemojte da nam Hrvati i Slovenci govore da nam je Kop prelep. Dozovite se više pameti i shvatite da je ovo jedino “pravo” sto imamo. Sve ima svoje mane, nemojte da pocnemo po naosob da vam pregledamo stanove i automobile, šta kome fali, gde je popucalo i gde je busno. Treba nam sto više info gde je najbolje skijati, gde je gužva a gde ne, gde se dobro jede i druži. Pa ovo bi trebalo da bude jedna velika klupa sa ogromnim stolom gde svi uživaju. Ajde bre ❤️.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Na Kopaoniku uvek nekome nije dobro. Kada je dobro onima koji žive od Kopaonika, nije dobro skijašima jer su gužve na stazama i žicama nenormalne. Kada je dobro skijašima, nije dobro ovima koji žive od njega.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Alex_EUHvala za korisne informacije. Ono sto je najzanimljivije je da je parking u Wengenu, ciji naseljeni deo uopste nije na ravnoj povrsini - dakle nalazi se u relativno skucenom prostoru je, jeftiniji nego na Kopaoniku. Pa sada vidite sta placate. To sto je rucak skuplji nego na par mesta na Kopu, je sasvim normalno, jer se radi o mestu gde se vozi verovatno najzahtevnija trka Svetskog kupa u slalomu, a iznad Vengena je Jungfrau Joh, atrakcija kakva je u Srbiji nezamisliva - dovoljno je reci da se vozom dolazi do jednog od najvisih vrhova Evope i da posto je rec o gleceru, moze da se skija i tokom leta (na dve staze, ali opet je to strasno iskustvo). I na kraju, za ljubitelje Francuske - Val Torens jeste najpopularnije skijaliste u svetu, ali zvanicno najbolje skijaliste je, i to daleko ispred svih drugih, Kicbil.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@BoleMnogo toga na Kopu nije kako treba.To što je bedurija od pripremljenih staza, možda, ali samo možda, ima veze i sa tim što je ovo jedna od najtoplijih zima u Evropi otkako se meri temperatura. Dakle, NAJTOPILI OTKAKO ZNAMO.Ljudi će se uvek ovde javljati i pitati šta od staza radi, jer ne znaju, i treba im info. Tome ovi komentari i služe već jako dugo.Tačno je da KOP reflektuje drzavu u kojoj zivimo, organizaciju i odnose u drzavnom preduzecu, zbog toga i jeste haotično.Svakako ti želimo srećno investiranje novca na drugom mestu. :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I dalje nema info o nocnom skijanju na Pancicu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@skijamsvudaSve ok, na istoj smo liniji, ali nisi tako napisao doslovce u originalnom komentaru, te je smisao bio drugačiji.@TenderAKo ide u apartmanski smeštaj u Francusku, preko agencije, i ne uzima lekcije skijanja - jeftinije mu je da ode u Francusku nego na Kopaonik (red veličina, za 6dnevno skijanje, put, skipas, smeštaj i klopa izađu oko 600-700 evra).Krčmar i Gvozdac se mogu očekivati koliko ovaj vikend, a Bele reke ne verujem da će pustiti pre Sretenja, kad se očekuje gužvanjac na planini.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako planiras da letis dronom nisko iznad staza, problema nece biti. Ako se budes smucao njime oko vojnih objekata na Kopaoniku, zatim oko radara na Pancicu i snimao deo administrativne linije gde su KFOR vojnici, mozes da upadnes u ozbiljan problem.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Око дрона.У вестима је пре пар недеља било да су наши авиони оборили неки дрон у ''''реону Копаоника''''. Тако, да ако не желиш да трошир пресупе ракете ваздух-ваздух ''''нашег ваздуплоховства'''' размисли о дронова над другом планином.Спортски поздрав.;)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li se nešto za Krčmar, peglaju li stazu ...Stižem u nedelju, valjda će najlepša staza biti u funkciji :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mare Gvozdac je najbolja staza za dobre skijaše, nikad nema gužve, brzo se vrti sa šestosedom. Milina ;)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@mikacOd svih kafana na stazama bih vam preporučio mali, neugledni lokal na početku tanjira Karaman. Zove se Zimska bajka. Samo ime vam sve kaže. Domaćinska atmosvera, dobar dnevni meni, kvalitetna jela po poručžbini i korektne cene svega ponuđenog. Pre svega bih pohvalio osoblje i njihov odnos prema gostima.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@OgnjenKrčmar je juče bio dobar u gornjem delu, ali prilično zaleđen dole ispod odvajanja za Duboku 1.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Slow borderЗа ово момци, имаш пиће од мене.Да завршим ову сагу са умишљеним ликовима, Копаоник није скупљи од Алпа !Ко год ми докаже да јесте, са правим аргументима, доказима, а не фантомским агенцијама, или фантомским промоцијама, фантомским ски лифтовима, фантомским свиме и свачиме... частим од срца и драге воље, и без љутње другари.Не морате да волите Србију или Коп али нема потребе за толиком мржњом и фолирањем.Видимо се ускоро на Копу :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-35)Zasto Belih reka nema na spisku staza, ni na sajtu, ni na info tablama?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Snježni (Android) i @alex_eu,evo i linka https://www.bergfex.com/drei-zinnen-dolomiten/Ski fun ti je agencija, ski pass je cca 290 eura, zavisi koji popust i da li ga dobiješ, tako da novci nisu mali, ali po km staze koliko skijaš, ja ne znam skuplji od Kopa i Jahorine. Da li misliš da me briga kome ćeš verovati kako je na Alpima i Dolomitima, mene samo interesuje da ljudi kao ti shvate da vas deru i dok vi plaćate i mislite da je na kopu najbolje, mi koji smo godinama tu skijali više ne skijamo, jer nećemo da nas deru.Opet kažem, Golf II je najbolji auto u Srbiji još mnogim ljudima...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Za ljubitelje staze Bela reka informacija iz proverenih izvora, pocinje sutra ili najkasnije prekosutra sa radom:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li mi se to čini, ili gore na Kopu samo sipa sneg?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SneškoNe bi mi teško da opet aktiviram svoj digitron, pa nađoh na tom tvom sajtu da trenutno radi 69 od 78 staza. Zatvorene staze imaju ukupnu dužinu od 8825 metara. Kada to oduzmemo od 115 km, ostajemo na 106.2 km, pa je cena po kilometru 3.27 EUR.Po podacima infokopa, trenutno na Kopu radi 49.1 km staza, pa je cena po kilometru 3.12 EUR.Ne vredi svađati se sa digitronom...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)A ti koji dođu ima da se tako provedu (ako su skijaši) da će poželeti da me dođu opet. Sreća za skijaše je kada rentijerima pukne sezona :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)