Izvini Kimi, gde si video tu toplotu, na svim prognozama kažu da će biti debeli minus u narenih 10-ak dana.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, ne znam da li se vodila diskusija o kamerama, ali ja ne mogu da verujem da su iz skijalista Srbije ili ko vec, ukinuli kameru koja gleda na Polaz - Pancic i polaz Karaman??? Da li je to realno?? Sta je razlog, da se ne vide guzve?? Mislim da je to jako losh potez... Da li neko ima i fermaciju u vezi mog pitanja? Mozhda? Pozdrav i vidimo se zdravlje od Boga za nekoliko dana na stazama ;))
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel ovo kiša ili sitan sneg pada? Kamera na skituljku.U Brzeću pljušti.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ski info koji je na info tablama je identičan onome na portalu InfoKOP. Sinhronizuju se istovremeno. Gobelja je bila trenutno zatvorena zato što su staze obrađivane. Pre pola sata su puštene obe Gobleje ali i staze 13, 13a, 13b i 13c.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ajmo deco kuci i eto nas skijasa posle 17jan:) da uzivamo i skijamo na Krcmaru .. .. salim se ali je tako
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim skijašima,Da ne dužim ove sürealiszčke raspre, pa ako je već tako nek se PRO deci napravi u gradu na vodi u Bgd skijalište ka u Dubaiju, po pro ceni sa pro kafićem St.Moritz, i onda neće smetati našoj deci na Kop.Već će se naći investitor iz Dubaija.Onda će biti vedro 360 dana, topovi neće smetati, baje će se lomatati 360 dana, i neće im smetati radnička klasa, uštede prevoz, parkiranje po kop i ako se i povrede neće morati da ga voze helikopterom za Bgd i to po naređenju po neizvesnim vr.prilikama.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nastavite da zovete jos upornije.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ni na jednom skijalištu u EU nisu ograničeni kapaciteti otvorenih korpi. Samo je ograničen kapacitet gondola pošto su ljudi u zatvorenom. Ta mera praznin mestima kod nas nije imala nikakvog smisla. Samo da se pokaže da ima neka mera da nekome ne bi palo na pamet da zatvori skijalište. Ljudi batalite kafiće i restorane i bićete bezbedni...
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SS Ja ne mislim da problem postoji, cak suprotno, duboko sam ubedjen da se sve postuje i da bas iz bezbednosnoh razloga postoje te pauze. Samo kazem da nije da se ne desavaju, ali Boze moj, postojale su mi i u Austriji i u Slovackoj...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stanje staza za noćno skijanje je za zabranu! Ako nisu mogli bolje da ih srede nisu ih trebali ni puštati.. Nadam se da nece biti povredjenih...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@nije tesko biti fin Svaka na mestu. Imaš podršku i kroz moje komentare.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@suprimsDžabe ti je to. Ljudi (većian) ne čitaju ništa pa ni ta upozorenja, pravila, uputstva...Primer moje kancelarije, strankama je zabranjen ulaz od početka pandemije, na vratima stoji ogromno obaveštenje, veliki font itd. Ljudi masovno ulaze, često i bez maske, nesvesni (ili možda i namerno ignorišu) da išta piše na vratima.@DžedajPa jesu. Osim ljudi koji imaju nasledne bolesti ili povredu ili bilo šta što nije u domenu njihovog odlučivanja, za sve ostalu su sami krivi. Niko nikoga ne tera da jede slatko, slano, masno u enormnim količinama. Da puši, da se opija, da vozi 120km/h u naseljenom mestu (primer) itd.Evo lični primer, imam 15ak kg više. Nisam se ugojio zbog rasporeda zvezda ili jer me proklela neka bivša.Ugojio sam se poslednjih godina jer sam manje aktivan i jer "ne mogu" da izbacim slatkiše. Mogu ali mi je lakše ovako nego da se "pomučim" da izbacim prekobrojne kalorije. Dok me ne strefi neka boleština. Posle ću da kukam kako su gužve kod lekara... ako se ne opametim na vreme. ALI NIKO MI NIJE KRIV. SAM PAO, SAM SE UBIO.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)dozvolite da budem optimista i da mislim da puno toga moze da se popravi i promeni na bolje nekom pozitivnom kampanjom .pogledajte primer kako su nasi predstavnici uspeli dobrom kampanjom i reklamama da naprave puno toga i da disciplinuju naciju - znaci moze .nije uspelo za sve i nikada nece ali vecina se povinuje pravilima.ja sam pozelo da se neko pozabavi time i razulatat ce sigurno postojati pa neka smanje upola bahatost i nevaspitanje pa ce biti svima lepse
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kimi, Aco, ima li neki sunčan dan na vidiku posle 18.01. Veliki pozdrav i hvala vam za sve što nas obaveštavate oko vremena.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da krenemo redom .. ali necu da pricam dugo . Prvo svake godine do 24.12 do 17.01 bude guzve ,raspust .. , mnogo gripa ,virusa , nezodovoljnih ljudi zbog guzvi , .. itd . Znaci oni koji hoce da skijaju .. , itd dolaze posle 20 januara do 10 marta . Prvo skijas i uzivas na svim stazama , nema guzvi, virusa .. a sad ko moze :) Opet posle 20.01 do 10.03 je najbolje e sad ko hoce da bude vidjen . zarazen , uslikan .. to je vec druga tema. Vidimo se posle 20.1
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Branimire kako da ne. Svi na sajmu su pre vakcinacije uradili PCR test i serološki test i svi do jednog su zdravi. Zbog takvog razmisljanja i imamo pandemiju. Sto tesko je na sajmu organizovati red? Nema skija, nema snega i velike hladnoce. Svi smo mi ustvari replika ulaska u autobus u Ko to tamo peva. Nema nam pomoci.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gondola Brzece-Mali karaman uskoro krece u rad,ali gorak ukus ostaje sto nece biti u funkciji pratece staze. Nadamo se da ce prioritet SS za sledecu sezonu bito osposobljavanje pratecih staza. Misli se na sistem za vestacko osnezavanje pre svega. A naravno i sve ostalo. Ski pozdrav
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mislim da je realno da se pusti bar 15a, možda u donjem delu staze 15 nema dovoljno snega, ali moglo bi do medjustanice.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vidim na kamerama da nema gužvi na ski liftovima ili mi se čini? Kakva je situacija na stazama u smislu broja skijaša?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas je dan bio jednom recju magija i fantazija :) Ujutru Krcmar ,Duboka staze odlicne a poslepodne Gobelje i Gvozdac , sve zaista savrseno i nema guzvi na zicama cekas max 3min do 5 min . Jedan od onih dana kad pozelis da bude svaki dan tako.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odgovor.. juce sam vozio taj putic sa Jarma sto vodi dole na Gvozdac i mislim da to nije za pocetnike pogotovo sto je danas magla i i to nije resenje za ljude sto su na Jarmu i koji tek uce da skijaju ...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Odgovor Tvoja ideja o skijanju sa Jarma tim putićem do dna Gvozca, pa izvlačenje šestosedom ima samo jednu malecnu manu. Naime, Gvozdac danas nije radio.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li šanse da se petkom objavi vikend prognoza? A ne samo nedeljom za narednih sedam dana.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne znam koliko ce se ljudi sloziti sa mnom, ali je meni mnogo ,,sladje" da skijam kroz sumu. Kada padne sneg, kao danas, se u sumi vidi prava zimska idila.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zasto se kamere ne ciste od snega? Ima par kamera na kojima se nista ne vidi?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi, meni ništa nije jasno. Prvo hajde da padne sneg. I pao je. Nije da je pao metar, par desetina cm. I dođem ujutro u centar i sve se crveni. Gobelje ništa tri dana. Vetar? OK vetar. Nekako prejak za Krčmar, ali za Crnu duboku izgleda nije prejak. Rastojanje između žica ako je kilometar i to na istom brdu. Gvozdac ujutro nije radio? Snega koliko hoćeš, staze zatvorene? Nema snega, staze zatvorene... Dođe na isto. Ponavljam ništa mi nije jasno. Inače dolazim dugo na Kop i bilo je danas baš zabavno... Nemamo često priliku da na svim stazama ima 30 cm neutabanog snega... Raj za bordere a i mi skijaši nismo manje uživali...
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Branimir Svasta si napisao,a nista pogodio nisi. Jedina losa stvar od pocetka sezone je konstantno magla,magla,vetar,magla,vetar...nadam se da feb. i mart donose mnogo lepse vreme,pa da uzivamo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Veje li veje...😍😍😍 Ujutru se ocekuje kasnjenje mnogih staza, moze duze da se spava :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pao pravi sneg, sredice i staze, cak ce i sunce sinuti ...a onda eto nama Zvoncice sa svitom da otvara Gondolu(i pritom zatvori pola ski centra ;D ) Joys of serbian skiing...
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dolazim vise od 30 god i vise puta u toku svake sezone. Danas na planini totalni kolaps ali necu komentarati nista sem skijanja - dolazim samo zbog toga i trudim se da mi djubre, neocisceni putevi, parkirani auti po putu, bahati pojedinci i razni javasluci koji su ovde vec duze vreme normalnost, ne pokvare skijanje i boravak na planini. Na infokopu nas ima i realnih i nerealnih, ima tu ostrascenih, objektivnih i neobjektivnih komentara ali ono sto je upadljivo i ocigledno svakom ko redovno dolazi, jeste da se ove sezone skijaliste najlosije odrzava u poslednjih 10-15 godina. Od kada su modernizovali zice, pokupovali tabace i realno unapredili skijanje na planini, nije bilo ovakvih propusta. Naravno, nije realno da staze budu upeglane posle snega koji pada preko noci, ali ovo danas je realno ispod svih minimuma. Bio sam na nedelju dana i pre 2 nedelje, pa pricam iz licnog iskustva i to ne samo od danas. Zasto jutros nije radilo pola skijalista? Zasto vec danima ne radi Mali Karaman tanjir? Zasto se Gvozdac tabao danas po podne i pustio tek oko 15h - svakom ko je imao srece da se zatekne tu to je bilo vrhunskih par sati skijanja, ali zasto?Zasto su Gobelje pustene tek posle podne?Zasto dosta staza ne radi skoro svaki dan iako postoje nema jakog vetra? Zasto je onako ocajno istaban deo Crvene Duboke od Pajinog presla pa na dole, koji je jedna od najopterecenijih delova i gde vozi najveci broj pocetnika i losih skijasa? Zasto nije zatvoren i dodatno istaban nego su dozvolili poocetnicima da se lome ceo dan. Zasto su stavljene one uzasne instalacije na Marine Vode koje se stalno kvare? itd… Dosta slicnih propusta je bilo i pre 10-ak dana. Ne znam tacno sta je problem i mogu da spekulisem na osnovu informacija koje imam a koje kazu da skijalista imaju problema sa nedostatkom ljudi, sto deluje logicno. Ti izvori kazu da su zicnicari slabo placeni i da ljudi nece da za 30-ak hiljada ustaju u zoru, putuju iz Raske i okolnih mesta, i vracaju se kuci po mraku. Slicno i sa ljudima koji voze tabace za koje mora da se prodje odredjena obuka i ocigledno ih nema dovoljno - da li su poodlazili na Jahorinu i druga skijalista koje bolje placaju ne znam. Ne znam ni da li je centrala skijalista puna dobro placenih itd, kao sto pricaju ovde radnici , ali sve to deluje krajnje realno i zemlji u kojoj zivimo. Jasno da je ove godine zbog korone postojala neizvesnost i nije bilo lako planirati unapred i pripremiti se, ali ako si otvorio skijaliste i ako je planina puna, neke stvari moraju da se ispostuju. Ima tu brdo pitanja bez odgovora i voleo bih da cujem da infokop adresira neke od ovih tema i malo kritickije i realnije posmatra stanje na planini. Ipak i pored svega danas dobar dan za skijanje, planina predivno izgleda sa mnogo snega, dan mi je potpuno izvadilo spustanje niz nedirnut Gvozdac i Ledenice u 3 po po podne, ali kao sto rekoh skijalista potpuno zakazala i nesto ozbiljno ne stima.
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nikada nisam skijao na Kopu, osrednji sam skijaš.. Mozete li mi gradacijski navesti staze koje treba obici, od laksih prema težim npr. Hvala unapred..
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cvrki .. Lake karaman greben mali karaman krst Pa onda ides osrednje duboka 2 crvena duboka pancic Pa onda ka tezim krcmar gobelje Pa ka najtezim idemo gvozdac crna duboka. To ti je od prilike to. Ne znam kakav si skijas al predpostavljam da mozes odma krenuti u duboku 2 pa tu vatati duboke ili krcmar ispobati malo, ako ne odgovara spusti koji pancic i koju duboku 2 Plave su livade da zagrejes kolena malo.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Skijas90 Zar nisi juce pre podne napisao da vise ne zelis da pises nista na ovom forumu, citiram: Odjavljujem se a vi izbacite jos malo frustracije ovde. Bice vam lakse smilies/smiley.gifDa sam infokop naplatio bih vam clanarinu Ako vec nisi imao da napises nista smisleno nisi ni morao da se oglasavas... Inace, podrzavam sve one koji kritikuju rad Skijalista Srbije u proteklih par nedelja. Za papreni ski pas koji placamo zaista je frustrirajuce da ne radi ovoliko staza. Ja ne znam da li je npr. Gobilja radila duze od 2 dana u kontinuitetu tokom januara? Totalno je odsecen hotel Srebrnac od ostatka skijalista a staze pune snega (doduse verovatno neutabanog) zvrje prazne. Vidim da nista bolja situacija nije ni sa Gvoscem i Krcmarom. Nema nikavog opravdanja sto je Korona, apsolutno. Ili korigujte cenu ski pasa ili radite svoj posao i pustajte staze u rada sa metar i kusur prirodnog snega. Pozdrav svim ljubitljima Kopaonika!
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prepirete se oko gluposti. Neko vam je bacio mamac i vi ste se upecali. Mozes misliti,palo neko drvo i sve stalo.I stoji danima. Ne bih da zvucim prepotentno ali ljudi da li ste ikada otisli na neko drugo skijaliste. Ja sam bio svedok rusenja drveta na zicu.U roku od par sati sve je radilo punom parom. Kakve jele kakvi bakraci.To se resi za prepodne i idemo pun gas. Ocigledno je da ove sezone SS imaju velike probleme oko logistike pa ne stizu da odrade sve na vreme. Sve je to ok,sneg pada,jele padaju ali aman ne radi pola skijalista ceo januar. Za sve imamo izgovor ili sto je neko rekao bas dobro lazemo. Molili smo Boga da padne sneg,a sada kada je pao ljudski mi ne mozemo da popravimo sidro,sklonimo drvo i ne znam kakve jos gluposti.I tako danima. Toliko sam se radovao dolasku sledece nedelje ali sam se bas ohladio posle ovih silnih problema oko zatvorenih staza. Docicu sa rezervom na najgore pa cemo videti,mozda me docekaju otvorene staze. Jeste da je bedno i pateticno ovako razmisljati u full sezoni i bukvalno kao cekati neciju milostinju sa vise od 1m snega ali sta da se radi. Vidimo se za par dana. Ski pozdrav za sve!
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Skijas90Nije svako drvo isto, niti je izlozeno istim vremenskim uslovima. Posmatrati ovaj problem iz ugla da svako drvo moze u svakom trenutku pasti i da se po tom pitanju nista ne moze uraditi je pogresno i neodgovorno ako si osoba koja upravlja skijalistima Srbije. Izgleda da nemamo isti pogled na tu stvar. Kada sam rekao da treba da se sprovede studija, mislio sam na to da treba da neko strucan proceni koliko je drvo (uz zicaru) zdravo, da li može da izdrži veću količinu snega uz jačinu vetra koja je izmerena u toj oblasti itd.Ne kritikuje ovde niko rad ss zbog toga sto gase zicare jer postoji realna opasnost da drvo padne na zicu. Sasvim je realno kritikovati rad ss zbog toga sto se na vreme nije resavao ovaj problem. Mogao je neko nastradati. Nadam se da u tom slucaju ne bi napisao komentar kako u svakom trenutku moze da padne svako drvo ili slicno i da niko nije odgovoran.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Juče je na Gobeljama duvao lud vetar. Ljudi su sami odlazili. Nisu ugašene bezveze.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Glasina o štrajku nije istinita.Ti isti vozači tabača danima izvlače oborena stabla. Ljudi očigledno u nedostatku objašnjenja zbog mekanih staza, počinju da šire glasine koje nemaju veze sa istinom.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako je stanje danas sa stazama. Da li rade sve ili je opet problem sa jelama.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Brdjanin I mene to brine, planiram dolaziti, kakvo li će stanje biti za vikend? Da li će bar noćna temeperatura biti ispod 0?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Какве су шансе да се пусти 5 нових песама на разглас? Не 10,ни 50,или 100 нових. Само 5! У реду је да остану обавештења за мере и остало.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas vrhunsko skijanje. Taman ljudi, lepo vreme, odavno nisam bio na Kopu a da staze drze do samog kraja. Krcmar i Duboke u 3-4 po podne odlicni. @Skijasin moze da se prodje preko malog jezera sa parkinga. Smesten sam u obliznjem smestaju i svaki dan prelazimo preko Malog Jezera. Ova nedelja mislim da je najbolja za skijanje od otvaranje sezone.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Predstoji Aprilsko skijanje do pocetka sledece nedelje ali ja mislim da ce tobiti bolje nego vejavica, magla i vetar od prosle sedmice.Problem su visoke temerature i kako stvari stoje utamo za petak i Subotu nece ici ispod 0 ni tokom noci tako da je najjbolje se dignuti sto ranije ujutru.Gleadmao pozitivno, nema kise, lepo vreme, metar snega i sk centar otvoren dok na Alpima sve zatvoreno i pada kisa ispod 2200m u dosta centara.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Što se tiče gondole, čekaju da se otopi sneg na Belim Rekama kako bi pustili gondolu, pa da se skijamo po travi 😂 Retko se dogodi da ima dovoljno snega da rade BR pa im je glupo da to iskoriste 😉
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedan konstruktivni predlog - peticija - zahtev:Predlažem da zbog ovako visokih dnevnih temperatura radno vreme skijališta bude od 08:00 kako bi koliko toliko pristojno moglo da se odskija pre podne. Naravno predlog se odnosi i na ugostiteljske objekte, koji bi doručak trebalo da posluže od 06:30 ili 07:00. Ljudi glasajte, pa kako nam bude, možda neko iz uprave SS vidi pa shvati da bi ako ništa drugo mogao dobro marketinški i poslovno da profitira. Izvinjavam se zaposlenima u SS na predlogu, ali kakve su nam zime, mislim da o ovome treba dobro razmisliti. Pozdrav svim zaljubljenicima u zimske sportove :)
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Najlakše rečeno, sneg se pri tlu dobro drži ako je zbir temperature i tačke rose na istoj temperaturi podeljen sa dva ispod nule, odnosno (T2m+Tdew)/2
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Objašnjenje šta je tačka rose:https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Тачка_росеRačunanje tačke rose (prebacite temp na celzijuse dole):http://dpcalc.org/
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neko je ovde pomenuo da nema internet u Vikend naselju.Samo da potvrdim da i ja u centru Kopaonika, od petka (7 dana) nemam ni internet, ni televiziju,a iz Supernove posle više urgencija dobio sam obaveštenje daje pokidan optički kabl! Popravka ni na vidiku očigledno!Šta reći?
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)XENON- Taj period od polovine februara bi trebao da bude povratak prave zime na Kop. Kako stvari sada stoje sve ukazuje na taj scenario. Veliki pozdrav.:)
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ski servis Luks sport
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Po meni inter sport
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)