Pusti najvecu mecavu, Gospode.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Stevs, jel ima interesa da se jedanput taba Krcmar i te staze gde ima mnogo vetra, da se pusti vestak, cak i da ne rade zica jos 20 dana? Cisto da se udari podloga da ne bude u januaru livada kad vetar zbrise sav sneg. Mislim da je ova kolicina snega na granici i za pripremanje onog strmijeg dela. Kapiram da ima troskova i prioriteta i da Kop nije Zalbah.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Jel moze da se preuzme skipass dole kod gondole u brzecu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Gorance isto tako odem u martu i aprilu i nema problema sve radi i uzivam mada volim da dodjem vikend u januaru da malo osetim sneg al ove godine pada u Novom Sadu konacno
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)izvinite na smetnji sto ne rade sve staze
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Dragi skijaši, kakve su staze ovih dana na kopu? Da li se dobro drze s obzirom na blagi plus... I da li ima gužve? Srdačan pozdrav!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@zmajDruže, da ti objasnim - ti si nabrojao deset-dvanaest staza. Nisi nabrojao deset staza boljih od Krčmara.Navođenje Malog jezera u toj grupi "po tvom mišljenju" boljih staza od Krčamara, jasno dokazuje američku izreku da je mišljenje kao stražnjica, svako ga ima, ali nije svako i dobro. Malo jezero je dobro za sankanje i kao bunny hill, za učenje početnicima.Na Gobelji ima jedna pristojna staza, tzv. crna, ostalo su polovine staze.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@zmaj Skijasu kome treba uvezbavanje osnovnog paralelnog zaokreta nije ni mesto na ostalih 9 staza koje si nabrojao. Dovodi sebe i ostale u opasnost. Jeste mu mesto na Malom jezeru, Krstu, Masincu i ostalim plavim stazama. Ne odrzavaju se FIS takmicenja za skijanje na Malom jezeru. Uvek su na crnoj Dubokoj. Na Malom jezeru se odrzavaju takmicenja za bordere.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Aco brate, možeš li reci koliko se očekuje novog snega u toku ove sedmice? Koliko sam video, od četvrtka počinje da pada napokon i temperature ispod nule.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Garaža 150 din po satu. Parkinga nije bilo slobodnog van garaže pa ne znam cenu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Hahahah... Citam, i tek sad vidim ovaj komentar za Alpe 😂😂😂😂 Daj Boze da odes jednom pa da posle toga procitas sta si napisao... Tuga
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@IvaneNe znam koliko možete da se odvojite od Doline sportova, ali i kada radi Pančić tu su nenormalne gužve. Meni i mojoj porodici KG ili Pančić služe za inicijalno izvlačenje, a posle uživanje na drugim delovima skijališta. (Kao što @Stevs reče).Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Radujem se jer ce u drugoj dekadi januara biti izraženo anticiklonalno polje uz snezni post sa temperaturama u celodnevnom minusu bez zatopljenja ili priticanja toplije vazdusne mase, jer cemo biti na rubu dva sistema, klasika.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zorane sve se to isto dešava na Alpima jedino sto si ti Alpe video samo na slici.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-78)@IkaU svim evropskim ski centrima, pa i na Kopu, staze se sređuju odmah po završetku skijaškog dana i tokom noći jer kad ratrak sredi stazu mora da prođe 6-8h da bi se staza lepo vezala za podlogu. Kada bi sredili staze ujutru, neposredno pre početka ski dana..u roku od 1h..staze bi se razvalile...kao da nisu ni sređivane....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@zasu Mozes molim te da nam objasnis na koje staze mislis? Do Jarma mogu da stignem samo ako cekam 45min. na KG, pa zatim Mk itd. Bus resava problem jer mogu da odem na Gvozdac i Gobelju i izbegnem centar.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Incognito Porodicni 6-dnevni ski pas za dvoje odraslih i dvoje dece kosta 51 hiljada. 4 decija sestodnevna ski pasa kostaju 44 hiljade. Ne shvatam logiku ljudi koji ce da se brukaju za tako mali iznos.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li se kad će da proradi Pančić.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bravo druže skroz si upravu. Ze te male visinske razlike kao što je kod naš i u regionu gondola nema svrhe. Jedino neka udaljenija mesta da poveže. A na Jahorini su takvu glupost napravili da je smešno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Читам наслове на једном порталу који недељама подтиче на хајку против Копаоника. Желосно је читати изјаве ''инструктора'' који пљују у бунар из којег пију воду. Другови инструктори, ако вам се не свиђа Копаоник, можете слободно да се вратите у свој Ниш или Београд.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-61)@pedja A druže svi i mi i oni znaju sta bi imalo smisla, cim postavili kamere ljudima malo sad i Jaram i Marine vode…
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ŽikoKGAko želimo biti civilizovano društvo, onda bi trebalo i da se suzdržimo generalizacija i komentara koji mogu zvučati, pa, i šovinistički.Bejah više puta u arapskom svetu, jednom i u Egiptu, i niko me nije prevario, nit sam se osetio nepoštovanim. Trgovina je važan deo njihove tradicije, i cenjkanje je prosto tamo običaj. Jednostavno, imaju takvu kulturu trgovanja i to je tako. A ko nema mentalni kapacitet to da shvati, i treba da plati 5 puta više za stvar nego što ona realno vredi, i nego što bi prodavac bio spreman da je proda.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@mika_vk Mts mobilna mreza Turist sim kartica....900 dinara 5GB interneta , 7 dana
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Globalttel mreza 5 gb 300 din, 30 dana
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi ima li guzve meni se cini kao da vidim mravinjak 😁
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Bude li mesta u ski busu kad se ulazi kod cardaka u prvoj turi od 8 i 30?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ref: Smestaj na KopaonikuVidim da ima komentara vezano za nedostatak smestaja u centru ... Gondola Brzece-MaliKaraman j odlicna opcija, smestaja u Brzece turistickom naselju ima dosta i po povoljnim cenama! Veliki broj i nasih i stranih gostiju.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Julijski Alpi (iOS) U pravu si da slovenci imaju mnogo dužu skijašku tradiciju ali sve ostalo, pogotovo opis tog ski centra si slagao. Tako pišem jer nisi malo omanuo a da ne bude moje subjektivno mišljenje evo ti a i ostalim čitaocima a ljubiteljima našeg, domaćeg Kopa, zvanični podaci sa sajta www.skiresort.info/ski-resort/kanin-sella-neveabovec/ gde se vidi da je ukupna dužina staza 10,5km. Čak i slovenci kad slažu i dosole ne idu preko 30km. Tu verovatno računaju i put do Trsta. Dosta nam je njh i njihovog licemerja. Drž se ti svoga ako ga imaš.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ovi što se žale na gaženje skija, neka svoje skije kupe i onda ih okače na zid. Tako neće niko da ih gazi. Postoji gomila situacija kada je nemoguće da se skije ne gaze. Na primer, Krčmar ima ulaz na lift sa krivinom, Gvozdac kad je gužva isto. Morao bi red da bude do pola staze da bi neko sačuvao svoje lepe skije, a da svi stoje na metar i po jedni od drugih. Sve one žičare gde ljudi u buljucima (mali Karaman, sunčana, Gobelja), a ne u jednom redu da metar i po razmaka do pola staze. Toga nema nigde, ni u Srbiji, ni u Francuskoj, ni u Austriji. Nema to nikakve veze sa kulturom nego sa odnosom prema materijalnim stvarima. Neki stvari vole, a nekima stvari prosto služe i boli ih uvo... Skijama apsolutno ne smeta da su odozgo zgažene ili ogrebane.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-76)Manite se nekulture, nego da vidimo od cega zivimo... Zna li se ili ne, ponovo pitam ko zna, zasto Bele reke 1 i 2 ne rade i kad ima vise od 1m snega? Koji je izgovor?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svim ljubiteljima Kopa, bili 7 dana juče se vratili, evo moje impresije sa Kopa. Pohvale za SS staze kao piste skoro čitav dan, vikend gužva bolje preskočiti. Zamerka za SS, da li je teško da se napravi nekoliko toaleta na izlazima većih instalacija, ne Toi-Toi?! Kafići na stazi šišaju i niko ne izdaje fiskalni, tako da tura pića u Gorskom ili Pabu ispade jeftinija nego u šupama na stazi!!! Pitao konobara da nisu Kop uključili na sistem Naše južne pokraine jer tamo nema PDV-a, pa se samo isečci dobijaju umesto fiskala, kaže ima varijanta! Jedan predlog za ss ubaciti gondolu sa kabinom za 20 ljudi bez sedenja skije se unose sa sobom(glečer Kitzsteinhorn) i dva ulaza na karama greben, povećati broj kabina na liftovima za krčmar i gvozdac, a sa karaman grebena prebaciti instalaciju na staru trasu za Pančić.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vikend ce biti odlican za skijanje. Danas u 14h samo 5 stepeni, vlaznosti nema. Ide uvece malo u minus, nebo plavo, a nigde nikog. Kao Dolomiti u januaru. Od ponedeljka udara prolece, kapiram da ce i kapacitet da smanje, pa ko hoce da se razeli, ovo mu je poslednji voz za kvalitetno skijanje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@DzulovSve ste Vi u pravu, ali neće to skoro biti.Znaju to sve i u skijalištima, ali je njihova poslovna politika da izmuzu što više novca, za što manja (a najbolje nikakva) ulaganja.Kopaonik je kao planina na rubu kolapsa.Od nekadašnje prirode i divljine nije ostalo pola.Previše se izgradilo smeštajnih kapaciteta, koje skijaški ne mogu da isprate.Postojali su planovi za širenje skijališta na drugu stranu Gobelje, no, stoje u fioci...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima li neko informaciju, da li planiraju da pustaju nesto za 1 maj?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Postujem Acu i Kimija ali zasto je zatvoren Kop od 10.4 do 22.4 kad smo mogli skijati na svim stazama osim Gobelje o tome pricam i skijao prosle godine ..? Svaka cast tebi i njemu al ove godine su preterali sa guzvama i cenama i bez popusta tokom celog marta od 19.03 i do 10.4 .. smesno i tuzno😂 mozemo skijati od 22 tesko bice snega al popust jedno 90% na to sto nude o tome pricam!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Nije u pitanju ugovor, da li smo ga gledali ili ne. Ovo je presedan. Do sada ne postoji ni jedna zgrada u Srbiji gde su apartmani privatno vlasnistvo a hodnici i stepenista pripadaju nekom drugom.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Власник јесте безобразан, али ни Ви нисте читали уговор, већ сте пристали на њега. Јасно је да власник жели да исели власнике апартмана. Где год дође МК опростите се од ''''општег'''' добра.Него, да причамо мало о ''''аутобуској станици'''' на Копаонику. Где могу да се купе карте? Зашто барем један локал није прерађен у билетарницу? Зашто нема аутобуса из Ниш(а)?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Ledenjak Ne znam da li si ukapirao ali MK tvrdi da je vlasnik hodnika, zidova, svega sto nije apt. Ja sam vlasnik samo dva zida i eventualno krova koji cine moj apt. Obaveza vlasnika objekta je da odrzava njegovo vlasnistvo kao sto ja odrzavam moj apt. Skijasnicu je MK prodao, skije svi ostavljaju po rentalima sa kojima imamo dogovore, opremu sam retko vidjao po hodnicima, preterujes. Ne vidim nista sporno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li se zna kako napreduje veštačko osnežavanje Belih reka i sređivanje istih i da li se može realno očekivati da sve proradi ove sezone?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ne prodaje se struja na pijaci pa da se cena odredjuje na oko ;) Postoje kategorije potrošača (samo nekoliko) i cene u skladu sa njom, ne sedi baba u EPSu i odredjuje svakome drugom cenu - nego postoji jasan cenovnik. Skijališta Srbije će imati ograničenje i/ili restrikciju samo u slučaju da struje _nema_ tj. sistem prenosa EPSa ne može da je isporuči. A namerno ograničavanje bi samo uništilo posovanje SS i svih turističkih objekata i ostalih zavisnih grana turizma.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nije problem do pancerica i ne trebaju ti ulošci. Do noge treba da bude tanka pamučna duga čarapa
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Jereremy Lynch- Biće ali ništa značajnije..😃 Veliki pozdrav! 🙋♂️
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Znaci vas u Konacima zeznu pa vi hocete celu planinu da zeznete?! Da komsiji crkne krava.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)sto ste dosadni sa tim konacima.....sto niste gledali ugovore kada ste pazarili te aprtmane....tad vam je mk bio dobar....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)To sa konacima se resava pravnim putem. Blokada bilo kakva je mucenje ljudi, pogotovo sa slabijim finansijama koji imaju apartmane po vikend naselju koji ne kostaju po 200 hiljada. Mislim da skupljanje potpisa ili neki nacin podrske od svih vlasnika apartmana, kuca na Kopaoniku moze da pomogne, dok blokada dovodi do ogorcenosti koja nije od pomoci.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pa ljudi sto niste gledali ugovor kad ste kupovali? Ako uzmes kredit i kupis apartman valjda sirom otvoris oci da vidis sta potpisujes. Jer u ugovoru mora negde da stoji da zajednicke prostorije pripadaju MK, ako ne stoji onda posetite advokata, jer kako su nas ucili na Pravnom, zajednicke prostorije su zajednicka svojina svih vlasnika stanova u toj zgradi, osim ako ugovorom nije definisano drugacije...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@mamaDina, ne napada vas niko licno ako ste vlasnica u Konacima dajte nam neko detaljnije objasnjenje. Sve nas interesuje da li ce Konaci raditi za otvaranje i zimski raspust. Nama sa malom decom je problem da idemo u naselje, mislim da je neko vec to pomenuo ovde.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Postovani JeremyLynch, mi sa decom dolazimo godinama iz Londona i Konaci su idealni za porodicno skijanje ( blizina staza, radnje apoteka ) Vas argument za blokada nije razumljiv, jer ni vozaci na autoputu kod sava centra nisu bili nista krivi kada je bio blokiran zbog litijuma.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Konaci su objekat koji je pod zastitom drzave. Velika ce biti steta za planinu i njene goste, ako ne rade. Mnogo imam uspomena tamp. Male guta krupni kapital. U centru cemo moci odsedati - nikad.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Iskreno, iznenađen sam da će uspeti da spreme i ove 3 staze s obzirom na vremenske uslove, mada mislim da je mala šansa da se održe do vikenda, najavljuje se otopljenje... Još jednom se pokazalo koliko je bitno da se staze osnežavaju bukvalno svaki put kad vreme to dozvoli, samo tako sezona može da bude uspešna i bez prekida.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)