Iz skijalista kazu da pustaju u decembru. Po meni realno je u januaru. Dok prodje probni rad i dobije upotrebnu dozvolu sve se to oduzi...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim dobrim ljudima :)Za Acu i Kimija imam savet - kulirajte sva pitanja vezana za prognozu. Na sajtu ima segment posvećen tome. Pored toga postoji još dosta sajtova koji su posvećeni prognozi i niko ne može predvideti dugoročnu prognozu na planini, u danu se sve promeni za 180 stepeni, naročito u decembru/januaru.Savet za sve nas ostale - ne ulazite u diskusije sa hejterima kojima su Kop ili samo funkcionisanje skijališta užasni jer je ovo najbolji ski centar na Balkanu. Jedini problem je nadmorska visina. Zemlje koje izlaze na Alpe prave ski naselja na 1800-2000m a skijalista idu i do 3500m. Tamo spust može da traje i duže od pola sata. Kod nas su staze od 1200 do 2000m i samim tim su kratke, pa se prave gužve. U tome naravno sudeluju ljudi jer većina skija u centru/dolini sportova, mali karaman, sunčana dolina. Moram samo da naglasim da mi nikada neće biti jasni ljudi koji čekaju pola sata da se popnu na karaman greben. Na ostalim stazama nema gužve, naročito pre 11-12h i za tih 3-4h izjutra se možete naskijati dosta kvalitetnije nego u ostatku dana. To naravno ne važi za ljude koji idu sa malom decom :) Probajte Staru planinu jer su gužve mnogo manje a za učenje vam ne treba 50+km staza i smeštaj od 1000e. Zlatibor i skijanje nikako ne idu jedno sa drugim, Tornik je sve sem skijališta :D Bansko...Ni ne pomišljajte, verujte mi.Pozdrav ljudi, vidimo se gore kada Aca i Kimi najave sunce
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Veliki pozdrav za sve posetioce Infokopa, a posebno za stare forumaše.Nije imalo svrhe javljati se sa prognozama u proteklom periodu, jer je sve bilo sumorno sa gledišta svih nas koji volimo i čekamo sneg koji bi najavio dolazak nove sezone. Ko prati redovno prognoze na meteo portalima verovatno je u najmanju ruku isfrustriran mnogim najavama značajnijih promena vremena sa padom temperature i snegovima, a koje se kao po pravilu posle dan dva izjalove i pretvore se u nastavak stabilnog i relativno toplog vremena za ovo doba godine... Konačno se polovinom naredne sedmice ukazuje promena vremena oličena u padu temperature i povremenim snežnim padavinama. Svako dobro želim svim ljubiteljima snega i ove prelepe planine!:)
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Konacno, sneg!! I pored ovog snega, prognoze za narednih 10 obecavaju... suvo vreme i temperaturu u plusu... Sta desava ako ne bude snega za ski opening?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta će biti ako ne bude snega za opening? Stvarno postavljate to pitanje? Kao maa deca...
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pustajte topove, pustajte topove ... ! 😁😎🤩
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)A jasno je meni sve to...i evo ja im od srca zelim da sto pre odu u Bansko,Borovec ...,a mi koji volimo Kopaonik ,da nam za vikend napada snega,temp. ode u minus i da za 15-ak dana otvorimo sezonu 🙂🙂 Can''t wait
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Peja@Epidemija je krenula iz ogavne rupe Kidzloh, koja je jedan od popularnijih birtija u Išglu (ako sam pravilno napisao) gde je after ski koji je na zapadu normalan, a kod nas ne postoji. Za glavnog prenosioca je optužen, pazite, konobar iz Norveške...Za neupućene, after ski je kad pijanči ekipa znojava i smrdljiva nakon celodnevnog skijanja dok ih ne iznesu polužive odande. Imate na Youtjubu snimke kako izgleda ta rupa, pa vas neće začuditi odakle se bilo kakva zaraza mogla raširiti. Kod nas ljudi posle skijanja odu da se srede, odmore, okrepe, a u slične akcije kreću uveče kao i da nisu na skijanju, zajedno sa onima koji i nisu, al prave gužve i prave se da jesu.Tako da sem prepunih kafića, koji su uvek bili i biće najidealniji rasadnici bilo kojih zaraznih bolesti, bilo kakve druge mere na skijanju su poprilično smešne, sem za broj ljudi u gondoli, koji se ovde ne pominje...
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SKIJAM SVUDA,o ovme sam govorio još pre par meseci. Boravak napolju nije i neće biti opasan. O kafićima, barovima, karaoka-žurkama je već drugi par rukava.U odnosu na prošlu zimu, očekujem veću gužvu jer pasionirani skijaši dubokog džepa neće imati alternativu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svi mi bi voleli da skijamo za opening. Ali treba biti realan. Jer vremenake prilike bas i ne idu u tom pravcu. Moje misljenje je da pre bar 20tog decembra se nece skijati na Kopaoniku. Daj Boze da gresim ali tesko
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Kiklop Ima istine u tome sto pricas. Pre 20. nazalost nije realno da ce se otvoriti nesto osim KGB ili malog...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Posle jutrasnjih snimaka osnezavanja staza, jos vise sam siguran da @Žasu nije u pravu! Vidimo se za 2 dana!!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijasi, kako smo se nadali dobro smo se udali... :D Karaman koji je jedva otvoren usled nepogodnog vremena (sve pohvale za stazu JP Skijalistima Srbije) je izdrzao ceo dan bez da je progledao i bez hupstera... Ko voli skijanje cekace i 30-40min da se spusti jednom niz KGB kao sto smo svi mi danas cekali! Sto se tice onih koji se zale na COVID mere itd, ko hoce da bude siguran, trebao bi da ostane kod kuce, i ovo sto postoji od mera, postoji da bi se JP Skijalista ogradila od potencijalnog zarazavanja skijasa. Sto se tice otvaranja ostalih staza, ove nedelje najverovatnije nema nista od toga, potencijalno sredinom iduce, Krst, Malo jezero i Pancic 4b. Uglavnom, bolje ista nego nista, srecno skijanje i pocetak sezone svima! P.S. Zamolio bih jos jednog Brdjanina da se potpise barem kao Brdjanin2 i da ne pise u moje ime :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@DrMrŽice ne smeju da se ubrzaju(naročito ne maksimalno), zato što se istim voze mala deca i početnici koji tek uče skijanju.Jednom su slučajno ubrzali Mali karaman i dve korpe klinaca je popadalo na izlazu.Jedva su ih razmrsili.Instruktor skinuo skije i zaleteo se da bije onog u kućici što nije smanjio brzinu žice kad je video da nailze deca.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim skijasima. Danasnji dan je bio bolji od prethodnog barem sto se tice guzvi na zici, međutim videlo se da je toplije vreme koje je variralo od 1 do 2 stepena sa jakim vetrom uzelo maha. Posle 12h polako je pocela da progledava staza i doslo je do stvaranja hupstera, da ne kazem hipstera :) Skoro svi su provalili alternativnu stazu (nisam siguran kako se zove, spaja se sa trenutno otvorenom kod hani banija) na kojoj ima snega taman za spustanje i dooosta hupstera, ali je bilo dovoljno da razbije monotoniju skijanja na jednoj te istoj stazi. Sutra ce biti tezak dan s obzirom na to da je prognoza i do 3 stepena u plusu pa je pitanje kolko ce staza izdrzati. I danas se osecalo da je sneg mokar i jako spor. Pozdrav svima jos jednom.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li ko info da li ce se sa otvaranjem nove gondole raditi i na tome da se Bele Reke i Struga otvore?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim skijasima,Da li neko zna sta se desava sa onim kaficem na vrhu, nije na kraju srusen?Cuo sam da ga takoreci oblazu sa drvetom da bi opstao iako u toj zoni ni takav objekat ne bi smeo da postoji.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Brdjanine da li si procitao Stevsov link? Kakva crna istina je na sredini. Istina je samo jedna. Ona glasi: Na 100% vlaznosti vazduha sve do -3C NE MOŽE da se pravi sneg. To su zakoni fizike. Shvatite vec jednom da je odnos vlaznosti vazduha i temparature presudan za pravljenje snega. Ako treba da se crta. Evo crtam.Kvalitetniji sneg ce se praviti na +3C i 15% nego na -3C i 100% vlaznosti vazduha.Na 100% vlaznosti i 0C top ce izbacivati VODU!
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Infokop daje tri razlicite prognoze pod tabom « vreme ». Jedna daje sneg za vikend, a yr.no i snow-forecast ne daju. To mi se cini kontradiktorno, ali ako ti mislis da nije, onda ok.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svake godine ista prica .. Nema otvaranja staza ako nepadne vise od 40cm snega . Pre 3 januara nece raditi Krcmar ,Duboka 2 i ostalo .. Znaci dodjite ako volite Kopaonik a oni koji hoce da plate neka dodju posle 10.Januara .To je to
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mauricio :DDDDD Zlostavljac!!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@strastveni skijasSve si upravu 100%Al vodjeni tom logikom sta bi onda trebali da kazemo za osnovne zivotne namirnice koje su gore navedenim zemljama iste cene kao kod nas + -30%.Cena skipassa je sasvim odgovarajuca sa dobijenom uslugom, ali samo kad radi 100% kapaciteta.Ljudi bre pa dokle vise o tome dal je skupo ili nije, dve plasticne lezaljke i jedan suncobran ukupne vrednosti 50evra vam iznamljuju za 10evra dnevno na plazama. A onda je 20-25evra za skipass puno. Ako je skupo onda pesacite avalom i adom. Ja ne mogu sebi da priustim Roleks (nego nosim G-Schock) al nikad ne kazem da je skup, nego ni negledam jer nije dostupan mom dzepu.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Alex Planet Bike i Beosport na Kopu. Verujem da ima jos neko ali ja ne znam. Iskreno tesko da ces nabosti bas ovogodisnji model pancerica.Pogotovo gore na licu mesta.Pozovi i pitaj. Skije ok,ali pancerice neka kupi.Nije to ni tako skupo. Npr rentu tako nove opreme ces platiti recimo skoro 10000 din .Pricamo o tvom kriterijumu da sve bude eventualno od prosle godine kao sto si napisao. Ja sam pre 2 god rentirao u Beogradskom Beosportu nov model Salomon skija koji sam hteo da testiram. Platio sam oko 8500 samo skije sa 15% popusta koji su mi dali na licu mesta. Tako da ako mozes,iznenadi zenu za recimo Novu Godinu i kupi joj pancerice. Imas ih po 16-17 000 po gore pomenutim radnjama. Mozda i za 100-tinak e po oglasima.Samo da joj odgovaraju stopalu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ŽASU-Jeremy Lynch- Na zajednički deo pitanja koliko snega bi se moglo očekivati za vikend, moj odgovor je da je to vraški teško predpostaviti u uslovima niskih temperatura i pojačanog vetra, ali da se najverovatnije radi o nekih 20-25mm vodenog taloga. Jeremy Naredne sedmice do pred kraj ove godine biće nestabilno i vetrovito, sa prolaznim naoblačenjima i padavinama. Bilo bi miksa padavina u zonama do 1500-1600mnv a iznad bi to trebalo da bude sve sneg... Veliki pozdrav. :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Da li mozes da nam kazes nesto za utorak i padavine koje treba da budu...bice temperatura i u blagom plusu,hoce padati i kisa u nizim delovima ? Izvini na smaranju 😬
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Sonjaa Ako ova 2-3 dana sneg ispostuje sa jos nekih 20ak cm,u sredu juzni vetar ne unisti puno sve ovo...trebalo bi da vecina radi do 9.1. Kontam da temperatura mora najzad tu posle nove godine otici u pravi minus,kako i dolikuje,ovo nije bas realno,uz onda topove,to bi trebalo da bude to,a da ne pricam o mozda jos nekom snegu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stefan89 Meni je omiljeni tip onaj ko, bar, stavi zarez tu i tamo, a i jos neki znak interpunkcije. I da ne mesa jel i jer... Tekst je imao neki smisao, ali zaje.an za citanje.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kad mozemo ocekivati prestanak vetra i da li ce on uticati mnogo na sneg na stazi?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stefo sretan put. Ovde je tako kako je, meni je žao što više ne možeš ti sa elitom da skijaš, Alpi znaš gde su i kako do njih.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Drži se Kop... Temperatura na mernoj stanici se kreće oko 1c dok je negde iznad 1870mnv oko 0c i niže.Vrlo je verovatno da sve padavine koje pristignu budu u obliku snega, barem od centra pa gore... Veliki pozdrav za Infokopovce.:)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mica bi fisher Upravo ono sto je rekao @JeremyLynch, s tim sto bi trebalo da ce se pustiti dosta ranije od 20. januara, cak datum koji se spominje kao pocetak komercijalnog rada gondole jeste neki period izmedju Bozica i "srpske nove godine". Elem, sve i da je puste jedine stanice ce biti ona poslednja na Malom Karamanu i pocetna u Brzecu s obzirom na to da kao sto svi znamo Bela Reka radi jednom u nikad. S obzirom na to da je gondola napravljena sa dve usputne stanice, na Strugi i Beloj Reci, u planu je da se preko leta urade sistemi za vestacko osnezavanje upravo na tim stazama, pre svega na Beloj Reci I i II pa onda na Strugi. Stvar je u tome sto je Bela Reka prioritet jer je zaista najbolja i ubedljivo najduza staza na Kopaoniku ali nazalost jedino se pusta u rad povremeno u februaru kada napada barem metar snega i kada je dobar minus tako da se barem 2-3 dana odrzi sneg u Brzecu. Za sistem za vestacko osnezavanje je vec raspisan tender tako da mislim da je to nesto sto ne gine za sledecu sezonu ali sumnjam da ce mnogo pomoci s obzirom na to sa klimatske promene previse uticu na klimu ovde pa tako snega u Brzecu sve manje ima, da ne kazem da ga gotovo nema. Gondola ce najvise sluziti za izvlacenje ljudi iz Brzeca na Mali Karaman, jedina malfunkcija jeste radno vreme koje ljudima omogucuje samo preko dana da dolaze gore za vreme radnog vremena zicara, sto mene pomalo brine jer ne znam bas koliko ljudi dolaze na Kopaonik samo zbog skijanja od 8h do 15h. Takođe spominjalo se neko produženo radno vreme međutim sve to pada u vodu kada razmislimo kako ćemo od Malog Karamana do centra?? Sve u svemu, jedna lepa ideja s tim sto kao sto kazem, brine me kolko ce funkcionisati i koristiti se... Pozdrav svim forumasima i srecna nova godina!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovaj sneg obecava, od sutra postoji mogucnost za otvaranje jos nekih staza... Suska se suska!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nikola bg (Android): Sta mislis o varijanti da odes do Karaman grebena i pogledas da li ima guzve ili ne?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nikola, srce, Ta kamera koja je gledala ka centru, sada vise NE SNIMA centar jer je izmedju nje i centra napravljen nov hotel, ona visoka zgrada gde je nekad bila vila Jugobanke. Znaci, da je kamera ostala okrenuta tamo gde tebi treba, snimala bi ZID. Iz tog razloga su je okrenuli na drugu stranu da snima bar nesto, dok se ne dogovore sa nekim i prebace je negde gde ce opet moci da snima kao pre. Ako i posle ovoga nastavis da teras po svome, idi na Staru planinu, u Bansko... gde god, samo batali vise... Srdacan pozdrav svim skijasima i srecna Nova godina...
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)PS13. Ako radi do 2 zicare 50% je popust, ako radi do 5 zicara 30% je popust. Preko 5 zicara naplacuje se UVEK puna cena ski pasa.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dragi SuroviNista nemoj mene da pitas. Ja sam ti izneo CINJENICE koje su takve deceniju i vise unazad. Imas tri opcije. Ili se prilagodis cinjenicama ili promenis planinu ili ispadnes glup. To vase nase ili neko sesto kukanje NECE da promeni CINJENICE.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Carpmen Brz oporavak, nadam se da cemo te uskoro videti na planini, da nam preneses utiske!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dolazimo danas na Kop, putujemo vec 2 sata od Brzeca, trenutno stojimo u mestu, kod Marinih voda, vec pola sata. Automobili parkirani duz cele magistrale, normalno kad ljudi nemaju novca da plate garazu. Bezobrazluk ljudi koji vode ovaj nacionalni park. Dolazim na Kopaonik 30 godina, ovakav uzas doziveo nisam. Svasta bih rekao, ali nista lepo...
(+48) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li može neko da kaže šta se sve od staza osvežava
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne vidi se liftovi koji vode na Pancic i Karaman, kao da sam ranije to mogao da vidim? Interesuje me zbog guzve na zicama.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moze li mi neko reci kakvo je stanje sto se guzve tice na stazama? A i zanima me guzva u saobracaju i postoje li mesta za parkiranje? Ujutru vozim za Kopaonik pa da znam sta me ceka Hvala vam unapred!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Fuj ti sa ovog foruma.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Banimir Druže, ti si nepismen! Seješ pamet a gradivo u osnovnoj školi nisi mogao da savladaš!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Slučajni prolaznik Bio je znak upozorenja, ali nije bio onaj znak da je staza zatvorena. Nisam vozio sa KG, pa ne znam da li pri silasku ka Pajinom pisalo da se ne može ka Dubokoj već mora na Mašinac. Sumnjam da je bilo. U svakom slučaju kada se sa onih desnih staza sa Pančića spuštalo ka Pajinom nije stajalo da se mora ka Mašincu. @Mare Ovo dete skija od svoje 4. godine, prošlo je mnogo časova sa instruktorima. Svih ovih dana je skijalo od Gobelje do Sunčane i nigde nije palo nego ovde. Kao što napisah, svaki minut je padao bar po jedan skijaš, a skoro svako od njih je imao neki problem.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco i Kimi, mislim da zbog vas mnogi ovde citaju komentare. U to ime, moze li neka prognoza za naredni period? Hvala! 😊
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa maknite onda ovu yr.no prognozu jer po njoj ce pasti bar 20cm snega i do ponedeljka,jak minus, a ovde pricamo o kisi. Na snow forecastu deset stepeni vise u odnosu na norvezane. Nidje veze. Najbolje jos da padne i kisa u januaru. Planina magle-Kopaonik
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Problem sa Kopaonikom je sto je skijaliste postalo malo za broj ljudi koji borave na istom. Broj staza je projektovan i dovoljan samo za suncane vrhove tojest centar. Brzece i ona druga naselja su samo teret za centar i unistavaju skijanje. Trebalo bi ko na zapadu da se uradi svako selo svojih 100km (nek bude kod nas i 50km) staza i onda bi bilo sve reseno.Ovako kad se svi sjate, dnevno vise vremena gubite cekajuci u redu nego sto skijate, a mislim da niko ne voli da da pare za skipas za cekanje u redu. I na zapadu ljudi ne nose skupu odecu jer nemaju komplekse koje treba da lece a oni su i pragmaticni jer svako ko ozbiljno skija zna koliko lako se oprema moze ostetiti pri padu pa nisu ludi da bace pare na nesto sto mogu da pocepaju vec na prvom spustu.P.s. I dalje je Kopaonik prelepa planina(sad idem tamo iskljucivo preko leta na trcanje jer skijanje zimi nema vise nikakvog smisla) ali sve ostalo je problem i nadam se de nece postati Zlatibor.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U naredna dva dana Krcmar sigurno! Najverovatnije sutra mada vecerasnji minus nije 100% obecavajuci!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijališta Srbije su tradicionalno bolja u održavanju staza od Francuza. U svakom od njihovih centara u kojem sam bio sneg koji pada u toku dana se nikada ne taba i staze budu jako teške za vožnju. Sneg koji je padao noću se takođe često ostavlja na stazi.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)"Na svaku pomenu da je nesto dobro kod nas ispadnes bot ili ne znam ni ja sta". Čovek se lepo predstavio ovde. Na Kopaoniku su još moji baba i deda kupili kuću 80-ih godina. Priroda je na Kopu prelepa, ali čim su ljudi upetljali prste sve su uništili. Od 90-ih na ovamo samo urbani haos. Ljudi moji još su stari rimljani imali vodovod i kanalizaciju, ali gle čuda na Kopaoniku toga danas nema, pitajte ljude koji ovde imaju kuće kako dolaze do vode i gde ide knalizacija, ili bolje nemojte, neće vam se svideti odgovor.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)