Pogledajte samo Jahorinu u zadnje dve godine sve radi i sve i ide napred . Izgradnja , zicare , staze .. Nemoguce da ljudi koji rade na zicamama na Kopaoniku pocnu da testiraju zicu od 9.30 do 11 pa skoro i duze . Normalan rad krece tek u 12 o cemu pricamo..?. Bio sam prosle nedelje i pobegao i vidim nastavlja se agonija vikendom . Zicare stoje , sve sporo .. ljudi ko mrava .. Lepo sve sta je bilo pre .. itd . Ajmo malo da se radi i napredjuje nezivi se od stare slave .. itd
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)mare promasio si temu... kop je zavrsio jedan veliki invest ciklus... jahorina je tek na pocetku... jahorina je sada gde je bio kop 2008... mesas babe i zabe...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@Skijas90Nije svako drvo isto, niti je izlozeno istim vremenskim uslovima. Posmatrati ovaj problem iz ugla da svako drvo moze u svakom trenutku pasti i da se po tom pitanju nista ne moze uraditi je pogresno i neodgovorno ako si osoba koja upravlja skijalistima Srbije. Izgleda da nemamo isti pogled na tu stvar. Kada sam rekao da treba da se sprovede studija, mislio sam na to da treba da neko strucan proceni koliko je drvo (uz zicaru) zdravo, da li može da izdrži veću količinu snega uz jačinu vetra koja je izmerena u toj oblasti itd.Ne kritikuje ovde niko rad ss zbog toga sto gase zicare jer postoji realna opasnost da drvo padne na zicu. Sasvim je realno kritikovati rad ss zbog toga sto se na vreme nije resavao ovaj problem. Mogao je neko nastradati. Nadam se da u tom slucaju ne bi napisao komentar kako u svakom trenutku moze da padne svako drvo ili slicno i da niko nije odgovoran.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas vrhunsko skijanje. Taman ljudi, lepo vreme, odavno nisam bio na Kopu a da staze drze do samog kraja. Krcmar i Duboke u 3-4 po podne odlicni. @Skijasin moze da se prodje preko malog jezera sa parkinga. Smesten sam u obliznjem smestaju i svaki dan prelazimo preko Malog Jezera. Ova nedelja mislim da je najbolja za skijanje od otvaranje sezone.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@skiOstaće snega, samo tih par dana dok je temperatura visoka će biti loše skijanje (na 10 stepeni sneg dosta mokar bude). Još čak rekoše da neće biti ni jutarnjeg mraza....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa da li je moguce da na 120cm snega,posle 2-3 dana plusa staza progleda. Ako je stvarno tako,onda ne smem ni da pomislim na kacamak na stazama posle najavljene kise u ponedeljak i na dalje najavljenih pluseva.😫
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Sta je sa gondolom? Da li ce biti spremna za sledecu sezonu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Dokle ce vise prokleta magla?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Cene ski karti za pojedinačnu vožnju gondolom su za odrasle 1000 RSD, za decu 600 RSD, a za seniore 800 RSD. Svaki drugi važeći ski pass, važi i za vožnju gondolom.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Da li je moguce spustanje niz bele reke 1 i 2 do pocetka gondole u brzecu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Postovanje svima, da i neko moze da me utesi i kaze mi da postoje sanse da od 25-28 februara bude normalno skijanje?? S obzirom na prognozu biti tragicno ...:(
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)WINER- Izlazi Kimi sa prognozom na njegovom odeljku.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ja sam, pre nekoliko godina, u januaru skijao na +7,vlaznost do 40%, pre toga je bio zestok minus. Nikad mi bolje nije bilo. A najgore skijanje isto na Kopu, +2, jugo i posle toga magla u plusu, a 5 zicara je radilo. Sneg si mogao da gledas kako rapidno nestaje. Kad sam odlazio, zviznuo je letnji pljusak u sred februara. Nikad tuznija scena.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kratko obaveštenje:Obaveštavaju se skijaši da će zbog održavamja Evropa kupa od 19.2.2021. godine staze Duboka 6a, 6b, 6c, kao i ski put od Pajinog presla ka stazi 6a biti zatvorene do 25.2.2021. godineStaza broj 6 Crna Duboka će biti zatvorena do 1.3.2021. godine. Mole se skijaši da poštuju signalizaciju na stazama i ne koriste pomenute staze i ski puteve u ovom terminu. Zbog važećih epidemioloških mera prisustvo publike je zabranjeno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Trka jeste otkazana, ali info da su otkazane rezervacije u hotelima?? Kakve sve gluposti se mogu ovde procitati!?!?!? Jos samo da si napisao da stize vojska da rastera sve turiste sa Kopa!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Da li postoje ikakve sanse da se bar od 1.03.Karaman vrati utorkom i petkom skijasima?Temperature ce danju biti u plusu koliko se vidi u prognozi...nadamo se nocu nekom blazem minusu,bilo bi lepo da imamo 2 staze za skijanje(Malo jezero ne racunam,radi,ne radi...)Koliko smo mi bili prisutni i videli Karaman utorkom i petkom vrti skoro prazne korpe...Eto,ako moze neko da objasni smisao rada zice od 18 do 22 za troje sanki koje se spuste 2 puta,a daleko vise ljudi bi skijalo...Da ima puno dece koja se sankaju to bi bilo u redu,skijasi dva dana imaju Pancic i svima lepo,a ovako je besmisleno...Hvala
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zašto je kamera u centru pomerena u desno da snima dečiji park umesto žica - jel da se ne vidi krkljanac?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Problem su kafici a ne skijaliste, tako treba zatvoriti i jedno i drugo jer ne postoji drugi nacin resavanja problema. Inace nedelja i ponedeljak skijanje bilo vrhunsko bez guzve na zicama i stazama.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-31)Problem je u tome sto treba da se donesu neke mere, da bi se narod kao smirio. Struja koja je u tzv. kriznom stabu jaca je ocigledno izlobirana od strane BG kafedzija, tako da njima ne smeju da skrate radno vreme. Kad ne uvode nikakve mere protiv kafedzija u BG, ne mogu ni na Kopu. Treba medjutim naci zrtvenog jarca, i to su skijasi. Tako da je vec od juce naveliko krenulo spinovanje kako su Kop, i Zlatibor, najveca izvorista zaraze u Srbiji. Mozete slobodno racunati da za vikend nema skijanja, to vam je vec 100% sigurna stvar.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Da se nadovezem na trenunge sto se crne duboke tice. Sve bi to bilo oprosteno kada bi pravili bar iole ozbiljnije rezultate iz skijanja. Ovako sa rezultatima koji se postizu u skijanju u drzavi Srbiji dovoljno je da treniraju i na divcibare od 8 do 9h. Toliko.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-45)Treba sa svojim brabom da dodjem na Kopic 6-og marta, oce li biti snega, nemoj da se otopi, neka pane, da osvezi ! Braba moj ne voli po travi da borda !
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)Oprez svima na početku staze 4d - najlevlja staza koja vodi ka Treski, Krstu,... Odmah iza prvog skretanja levo,100m posle žičare ima veliko parče gde se providi zemlja ali preko je led! I iznad, sa leve strane je led, pa je jedino bezbedno proći ispod i to polako i oprezno da neko odozgo ne sklizne na vas. Dva puta sam danas prošao tuda i oba puta su ljudi masovno padali. Nadam se da će sutra biti bolje i da ovo upozorenje neće nikome trebati... @Nikola, Nije ostalo mnogo pravog snega. Čak i tamo gde ga ima dosta, vrlo je tanak a ispod led jer se danju topi a noću steže. Retka su mesta gde je baš progledala. Teoretski, može da se skija, samo treba ubosti mesto i vreme. Juče je na primer bilo odlično na Marinim vodama oko pola dva. Skoro da nema žive duše, a staza odlična. Danas se Krst isto dugo držao i nije bilo gužve. Za subotu ujutro prognoza na meteoblue.com najavljuje nešto malo snega i zahlađenje bez plusa preko dana. Nezgodno je što će i vetar pojačati, pa možda zbog toga ne budu radile neke žičare.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Apsolutno isto sam pomislila danas. Sramota i tuga.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Odkud Ana zna sa je ceo kopaonik u hupsterima, ako i sama nije tamo?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Skijalista rade normalno za vikend, sada su mi upravo odgovorili na instagramu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sta je problem bio sa gondolom za vikend i danas? Planirao sam dolazak u Brzece sledeci ili onaj tamo vikend, ali sada se dvoumim ako gondola nije pouzdna.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako se provodi pauza u skijanju u toku dana,kada ne rade kafići vikendom.Zainteresovana sam da dodjem na Kop.,a sada i ova velika hladnoća,gde se bar malo ugrejati?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)@Stefan89: Ljudi traze potpuno normalnu stvar, da se obezbedi da oni koji koriste gondolu imaju isto vremena na skijalistu kao i ostali. Niko nije rekao da radnicima treba da bude produzeno radno vreme, pogotovu ne na 14 casova kako pokusavas da karikiras. Neka smisle nesto, da uvedu dve smene, ili sta god - prosto, neka se ponasaju na nacin da ispostuju korisnike svojih usluga. Drugi deo tvog komentara mi takodje nije jasan - otkud ti ideja da je u nekakvoj korelaciji to sto neko stavi neku primedbu sa time koliko kvalitetno koristi svoje vreme na Kopaoniku? Da li je legitimno, ili ne, to je hipotetičko pitanje. Ja sam skijao, i skijam u baš dosta stranih ski centara, i nigde nisam video da ski liftovi sa periferija skijališta, kreću pola sata ranije od ski liftova u centralnim delovima.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li neko kako je momak što je zaradio gadnu posekotinu juče, na ski putu od duboka do krčmara, što je gadno krvari?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)7-8 Mart 2015te godine je Jaram bio zavejan i pola Kopaonika. Sinoc Jaram jedva prohodan. Popeo sam se negde izmedju 22h i 23h. Bilo je moguce samo uz 4x4 pogon i mozda lance.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@BabaNema od toga ništa. Vozio sam je prošle nedelje kad je pao sneg, staza je razrovana i napravljen je pristupni put za mašine po sred staze kad se gradila gondola. Tako da nema ništa od tabanja Bele Reke dok ne urede podlogu na stazi kad se otopi sneg. Ali dubok sneg može da se vozi, mada treba paziti jer ima stena koje su izvađene kad je pravljen taj put.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li neko može da mi pojasni kako se mere padavine, pošto piše npr. 20mm snega, a padne 40cm. Možda je ovo nešto što svi znaju (osim mene), ali mi je ovo rupa u znanju. Hvala
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bilo je u aprilu metar snega, pa nijedna zica nije radila. Da dodje 3 000 skijasa, pa nema racunice. Ne otvara se skijaliste zato sto ima dva metra snega da dodju entuzijasti na jedan dan. Jedino da je Kopaonik naselje gde ljudi zive cele godine kao Raska ili Brus, pa da mora da radi kako god. Doduse, i oni moraju da probaju neke akcije, kako neko rece, smestaj-besplatan ski pas ili skola skijanja i slicno. Mada tesko da ima neko kapacitet za te stvari.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Saobraćaj preko Brzeća je trenutno obustavljen. Prejak je vetar i stvarajy se ogromni nanosi. Pitanje kolko ce to moci da se cisti dok ne otopli. Pozz svima i srecno skijanje
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Uh taj vikend 16/18 bi bio bombona za zavrsetak sezone...snega ce biti sigurno...da li i dobre volje (citaj.interesa) SS...navijamo za to...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@IvanPut je zatvoren od danas 8.4.2021. godine, a ne od 12.4.2021. godine kako je prvobitno najavljeno od strane Novi Pazar puta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Poštovani, Molim vas ako je neko danas, 11.04.2021. našao na stazi GoPro Hero 9 black kameru zajedno sa selfie štapom, da se javi na broj telefona 0669422984. Ispala je na dnu staze Krčmar. Pronalazaču sledi nagrada. Hvala unapred.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kad vec to saznajes, saznaj i ko je odgovoran za cicenje snega sa krovova Kopaonickih?! Takodje ko je odgovoran za nepostavljanje snegobrana koji bi u ovom slucaju spasli zivot nekome ko bi se nasao ispod "krovne lavine". Konkretno sa ulaza u Konake preko puta garaze, ulaz kod Ideje i Planet Bike-a. Veceras je ispred mene i moje porodice pala bukvalno tona snega, ko hoce Da vidi, moze da porani ujutru da vidi o cemu se radi. Mogao bi i to Stevs da poranis i napravis par fotki i snimaka kao sa staze. Morace bager da cisti taj prolaz od dve parkirne rampe do natkrivenog-zastakljenog ulaza u Konake. Velika je sramota da se to desava, pogotovo u skijaskom centru gde svi znaju sta je sneg i koje negativne efekte moze da ima. Koliko se secam, taj ulaz i prolaz su "skoro" sredjivani, a da niko nije mislio o mogucnosti da tona snega u komadima od 1x1m sklizne sa dosta visokog i povrsinski velikog krova i to sve iznad jako prometnog prolaza-ulaza. Znaci ko je napravio takav krov bez snegobrana i ko je duzan bio da cisti krov, da neko ne bi poginuo???
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kačamak,šteta,pretoplo je.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sem šestoseda iz centra , brzina drugih žica je katastrofa . Meni je trebalo pola sata na malom karamanu . Čovek izgubi volju . Treba unaprediti tj ubrzati žice : Sunčanu , Mali karaman , Krst , Marine vode ... tako da skijaši koriste i njih u celodnevnom skijanju
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Tek sad vidim ovo, svaka cast za nmv pored imena kamera.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Za 1 jun SNEG! 🤩
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Vlasnici apartmana u Konacima su nezadovoljni održavanjem centralnog trga i tražiće reakciju nadležnih.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Rade li se Bele reke? Hoce li ove sezone biti otvorene? Bilo je prica o jos nekim novim stazama, ima ne nekih vesti? Kakvu guzvu ocekujete u odnosu na proslu godinu, manju istu ili vecu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Padaaa...pustajte da skijamo :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Mare hahaha a šta bi ti, sem ‘ legalne ‘ gradnje i !? Svake sezone nove staze !? vratićes se na Kop ne sumnjam
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mislim da se u dosta slučajeva greškom klikne na minus koji se ne može opozvati. Previše su blizu minus i plus na android aplikaciji, pogotovu ako se koristi mali telefon u kombinaciji sa palcem. Neopravdavam nikoga već iznosim svoje mišljenje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Pocece ova sezona ranije koliko vidim ja :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ti druze ako se plasis kovida, nemoj ni da skijas!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Otvaranje sezone najverovatnije u sredu uz besplatan ski pas...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)