19.01. je bio odlican, iako ne volim javna preduzeca. Moram da pohvalim ovom prilikom Skijalista za stanje staza, imam utisak da su izvukli maksimum sa snegom koji je na raspolaganju. Nije bilo guzve i staze su bili u dobrom stanju. Ipak na sve moje pohvale mislim da je 3500din previse za dnevnu kartu.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nikakvih oznak, pregrada, ukrstenih stapova, nista nije davalo upozorenje da je staza zatvorena!!!!! Nisam blesav da se izlazem riziku bilo kakvom!!! Ako ih je neko uklonio iz samo njemu poznatih razloga, "svaka čast"!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel i dalje moze da se parkira kod granda na ceo dan?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel se moze spustiti stazom do vikend naselja Treska. Vidim da ima staza Treska i ski lift. Jel neko koristio i malo vise da opise neko ko je isti put presao gore i dole.Hvala.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)RATKO-Biće snega večeras, krenuće verovatno negde oko ili iza 22h.U nižim delovima skijališta počeće kao vlažan sneg ili susnežica a iznad 1850mnv bi bilo oko i ispod nule. Ovaj talas u C Gori i delu Hercegovine će davati dosta jake padavine, a kako bude prodirao u unutrašnjost kopna padavine će slabiti, tako da bi Kopaonik u proseku trebao da dobije bar 5-6 cm snega.U nižim delovima skijališta 3-4 a u višim do 7-8.Uvek je problematično pogadjanje visine snežnog pokrivača, jer se visina na kojoj se nalaze staze kreće uglavnom u rasponu od 1520-1976mnv gde je razlika u temperaturi u normalnim uslovima oko 3c.Naravno da bi bilo dobro da pogrešim u delu oko padavina pa da bude i 10cm.:)
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li nekog ozbiljnijeg snega na vidiku?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Celo jutro odlično skijanje. Nov sneg taman lepo osvežio sve staze. Foto video izveštaj imate ovde:Link >>>
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koje je obrazloženje SS sto ne rade Krčmar, Kneževske bare, Rtanj tanjir, Jaram?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dajte ljudi pogledajte brzinu vetra. Razvaljuje kako duva zato ne rade pojedine žice.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, treba mi preporuka za neki dobar restoran na Kopaoniku? Ne zelim nikakvu egzotiku nego ono nesto klasicno sa pristojnom hranom i cenama?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas, na polaznoj stanici za Karaman strašna gužva, čekalo se oko 25-30 minuta. Svima koji planiraju skijanje drugarski savet da sačekaju da prođe školski raspust.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bili zadnju dekadu u januaru na Kop-u.Nas tridesetak iz Bl.Dolazimo ponovo,a vama koji ste gore ili se spremate u srpski Sent Moric - uživajte!.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Potrebno je ubaciti prohodnost puteva, negde iznad ili ispod tabele o radu zica.21 vek je, digitalna Srbija, a mi da zovemo sofera da ga pitamo, jer spava ili cisti:o
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zamolio bih nekoga da mi kaže koja staza se vidi na kameri Hotel Junior Brzeće. U pitanju je tanjir. Nikako ne mogu da skontam koja je staza. Hvala unapred.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pratim i desavanja na Jahorino, i oni cesto organizuju neke akcije. Veceras je npr. besplatno nocno skijanje, pa se pitam sto nasi nesto slicno ne organizuju, pa nece propasti.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)VLASTEM- Juče i prekjuče su postojale izražene nesuglasice modela u pogledu večerašnjih padavina.Pojedini su davali padavine ali većina ne..Najavio sam nekima od ovde aktuelnih forumaša u ličnoj prepisci da će biti snega večeras, ali nisam izlazio sa zvaničnom najavom jer nisam bio siguran kakav će biti intenzitet padavina, iako je bilo za predpostaviti da će biti u formi snežnih naleta ili pljuskova...Prelepo je bilo večeras gledati kako veje na Kopu, naročito onima koji su imali privilegiju da to gledaju uživo... Sledeća snežna epizoda u petak.Veliki pozdrav.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas jadan od "onih" dana. Vi koji ste gore uživajte a mi ostali ???
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobro jutro Čak i meni iz tople sobe je sinoć bilo lepo gledati kako pada sneg.Nadam se da ga nećete potošiti do 23.02.2020.Vidimo se i uživajte.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Je''l ovo zbog najave kiše prskaju protiv komaraca ...da se ne namnože po ovako lepom vremenu ...:D;);)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bahati ljudi iz nekih naših gradova prave najveše nerada i u redovima za žičare i na samoj planini jer ne znaju da se ponašaju na skijalištima zato što su za skijanje čuli pre par godina i hoće da nudu veći skujaši od onih koji skijaju ceo život,ali to im ne polazi baš za rukom i onda se bahate,zato predlažem da se odštampa priručnik -"Kako se ponašati na skijalištima"-i besplatno da se deli na ulazu u ski cetre.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Rodjace, kad dolazis sa malim detetom/malom decom, pravilo je da budes u centru, a ne van njega. Sve i da imas polaske helikopterom do Brzeca, Treske ili Vikend naselja, to je pakao i nesmotrenost sa tvoje strane. Kad detetu mrznu ruke na stazi, kad imas male skijase ili decu u bebi parku, onda je izbor iskljucivo centar. I da parkiras ispred Pancica pored korpe, treba ti vreme da sednes, izadjes u snegu, detetu sredis ski opremu i t.d. Ne razumem ni one koji sa decom koje pluze na plavoj stazi, odu u ski centar sa 400-500km staza.Bez dece-da, sa decom je to bacanje para i vremena. Kao dijabeticari u poslasticarnici.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vala bas. Moji su stalno isli u Konake a posle Jat kad smo sestra i ja bile male (od mojih 6 mjeseci pa do 18 god) , em dobra lokacija em u Jatu vrh hrana. Sad su omatorili pa nece da nosaju skije ni metar pa idu u Nebesku stolicu. Ali ja stvarno mislim da je za porodice Jat odlicna opcija , jeste malo oronulo ali se navikne covjek a i cisto je sto je najbitnije. Plus vazda ima djecurlije nikad nam dosadno nije bilo.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)A moram napisati komentar sto se tice ovih mini buseva za vikend naselja sta li vec. Moji se nikad na kopu nisu usudili da budu van centra (tj van Jata jer nisu htjeli da se stresiraju) pa je i meni ski in postao nekako prioritet kad drazim skijanje. Ali opet sama se preki neke agencije iz CG zadesila u Banskom 2 km od gondole, pa su prva dva dana bila patnja sto doci ujutru rano do gondole a ne potuci se sa ostalim gostima hotela ko ce stati u kompi koji prima 10 ljudi, sto vratitise popodne. Treci dan smo skontali da nas 10ak iz grupe dobacimo vozacu 5 evrica i on nas vozi prvu turu prije svih i prima posle podne. Poenta price, ima taksi ima kombi ima ski bus sve se da rijesiti, ali ski in ski out je majka , cak iako se odricete malo luksuza , SPA centra ili sta vec.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na izlazu na KGu crni se sneg, na snimcima se na nekim mestima sneg izgleda kao kacamak. Molim potvrdu od ljudi koji su tamo kakvo je stanje na stazama danas?:(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko ima informaciju da li se auta parkiraju na suncanoj dolini pored puta kao i svih ranijih godina , ili pauk i odatle nosi?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@LaraAlta Badia u Italiji fenomenalna, dosta plavih staza tj težina kao Pančić na Kopaoniku ( realno kategorizacija staza je dosta blaža na Kopu nego u Alpima), bez gužvi, ski pas 45 Eura dok se apartmani za četvoro mogu naći po ceni od oko 60-70 eura po danu. Mnogi apartmani imaju zakupljene bokseve za ski opremu pored početnih gondola tako da ne morate da vučete opremu u smeštaj. Cene u kafićima po stazi nivo Kopaonika ( kafa i kapućino 1,2 i 1,5 eura, pivo veliko 3 e) dok za ručak možete da prođete i za 10-tak eura. Od Bg-a nekih 800 km. Tamo sam bio 2018.Regija Aosta sa fenomenalnom Cerviniom i Courmayeur-eom uz Thuile takođe nudi fenomenalno skijanje i početnicimai po meni bolje nego u Badiji. Cene ski pass-a od 42-45 eura po danu. Imate da nađete fenomenlane apartmane i za 50 eura po danu za četvoro. Kad kažem fenomenalne mislim nove, čiste sa veš i sudo mašinom i kompletno opremljene od peškira i posteljina do praška za veš i kapsula za sudo mašinu ( ovo isto važi i za Badiju). Cene na stazama su više i pivo ide 5-6 eura dok za ručak treba bar 15-tak. Gužvi nema staze su bezprekorne i ono što je najbolje u danu možete da skijate u Italiji pa da pređete u Švajcarsku ( Cervinija) ili ako ste u Thule-u da pređete u Francusku. Od Bg-a je na nekih 1200 km. Vratio se pre 2 nedelje.Svuda je kompletno auto put i laganica se stiže za 10-12 sati sa pauzama
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav, vidim da je od 24.feb do 1.marta Top ski week, i da ima popust od 10% na trodnevni do sedmodnevni ski pass. Ja bih kupio 4-dnevni (27.feb-1.mart), ali prilikom online kupovine ne obracunava mi 10% popusta. U cemu je caka? Gde mogu da kupim ski pass sa popustom, jel zna neko? Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I po ko zna koji put Gobelje odnose pobedu. Spustio poslednju u 16.25h. Obišao od jutros gotovo sve staze... ali najžilavija ubediljivo Gobelja! Sve redom od Jarma su bile sjajne i pored ozbiljne gužve. Gvozdac pukao rano, Duboke nema nigde, Ledenica gore dobra, dole ledohups. Čekamo u redu za četvorosed, u jednom trenutku ekipa sa moćnim JBL-om udara BS, BS.. moj klinac (7) skida kacigu i kreće da đuska, momak pored nas na 3 metra leži na nosilima (ispalo rame), dvojica sa sedim bradama se svađaju ko je preko reda... i na kraju, MIG 21, a za njim valjda Galeb preleću na 200m iznad nas, a mladi Rumun me pita drhtavim glasom: Everything is OK?Valjda samo Kop.
(+65) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi, Imam jedno pitanje. Da li se negde na Kopu mogu iznajmiti sanke za decu? Znam za varijantu da SS daje uz kartu za skijanje nocu, ali mi trebaju preko dana? Hvala.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li se moze apelovati na skijaliste, da se tokom dana, obicno oko 12, krene sa ponovnim sredjivanjem odredjenih staza.Na primer, one staze koje imaju takozvanu levu i desnu stranu, kao greben, marine vode, ili pancic.Jedna staza ze zatvori, dok se ne sredi ,skijasi se preusmere na drugu.Naravno uz vise tabaca na stazi,kako bi se staza sto brze sredila.Tom logikom, se moze i produziti skijanje, u automatski rezim, za nocno skijanje bez pauze, pa bi oni koji imaju nocni ski pas, mogli bez prekida da skijaju do 6,7 ili 8 uvece.Jednostavno receno, nesto se mora uraditi, jer prostora za napredak mora biti, niti staze mogu izdrazati ceo dan u dobrom stanju, niti je nocno skijajanje optimalno reseno.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Xenon O toj temi se vise puta diskutovalo na portalu. I ta mogucnost nikada nije bila u opticaju, a mislim da nece ni u skorijoj buducnosti. To je potvrdio i prosli i sadasnji direktor SS-a. Razlog je taj da tabac trosi 50l goriva na jedan sat,i to nije mali trosak za skijaliste. Pozdrav i nadajmo se snegu uskoro.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, a sledeca nedelja?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zar nije lakše i bliže spustiti se od Olge Dedijer do Sunčane doline (1c) nego ići 500m sa preko 20m uspona do Malog jezera?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvo je vreme sad na Kopu
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prognoza za sl vikend ne obecava kvalitetno skijanje.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Deki Jucerasnji dan (bar popodne) nisi trebao provesti na stazama. U sumi je bilo stvarno lepo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prica se ovde na kopu, da u gradu vec ima jedan slučaj virusa - nadam se da su glasine. Danas mnogo toplo, staze totalno raskvasene. Vise ljudi u kaficima nego na stazi
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav,Da li ski pass može da se vrati negde u Beogradu i da se dobije depozit?Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)#Stevs Molim te daj nam ako možeš što pre informaciju da li će sutra da radi skijalište? Hvala.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijasima zbog kojih Skijaliste postoji svakako nije u interesu da budu u neizvesnosti i da iz dana u dan iscekuju kakva ce odluka o radu biti tog dana ili da krenu na put pa da skijaliste bude zatvoreno. Nadam se da ekonomski interesi nisu presudni u donosenju odluke o daljem radu.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijanje je danas bilo vrhunsko, malo se sneg pokvario kad je progrejalo oko podne i kad su se svi razbudili i izasli, ali po podne opet odlicno na stranama gde je bio hlad. Raj na zemlji je trenutno na Kopu, uvek ste prvi na zici, ujutru staze savrseno spremne, vreme kao iz bajke.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijanje juce fantasticno. Gvozdac i Ledenice sredjeni i upeglani. Jedino je donji deo bio malo meksi posle 13h. Danas posto je bilo dosta toplije i ranije je omeksalo. Ali jutros u 9i10h kao da imas privatnu stazu. Pohvala za ljude sa ratrakom. Sutra bi trebalo da bude malo hladnije pa ce biti i duze lepog skijanja.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Predjo@Da ti Njegoš nije neki predak:)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zahvaljujem se Planinaru na (pre)poruci da dođem(o) na Kop i ljeti uz opis prednosti i ovog vida odmora i rekreacije.Svaku riječ Vam potpisujem, ali - ovo je malo lično - meni je Kop daleko 612 km, a budući da na Babnovcu (Vlašić) koji je na 1.400 nad morem imam app. i da je od Bl udaljen 82 km onda računica sve "govori". Moj i termin moje grupe (oko 40 "komada" sa porodicama) je kraj januara i repriziramo ga desetak godina.Eto nas opet kad Kop prekriju"ruzmarin,snjegovi i šaš".Vama veliki pozdrav, a i svima koji vole Kop.Čuvajte se.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pisao sam al niko nije verovao sta je priroda ..? Sad je onako kako treba da bude .. pa do 2021 srecno svima i ocekujemo neku novu godinu za skijanje ..🙂
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na stazi malo jezero da se skija i uz to da se stekne i malo kondicije nije za odmet u ova teska vremena
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bogami, bice sledece nedelje jos snega, nije kraj! Ovo je taman malo obnovilo podlogu, jos se skjamo. Jedino sto moramo sami sa se penjemo.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Može li neki info, gde se u centru parkirati a da se ne plaća. Vidim da se ljudi parkiraju i po ulici, uz Konake, pre nove garaže uz put.... Koliko je bezbedno tu ostaviti auto, zbog kazni? Hvala svima
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)A zašto idete u hotel Rtanj? On više nema nikakve veze sa izvornim Rtnjom. Loša usluga, loša hrana, skupo. Dom Rtanj koji je iznad preciznije Rtanj B je ustvari stari dobri Rtanj. Umerene cene i planinska atmosfera.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovog leta nisam uspeo puno gore da idem ali ocigledno da Krusevac putu treba oduzeti odrzavanje puta....ono je blagi uzas.Ove zime ce ocigledno biti jos veca egzibicija izaci gore.Ko god da je dozvolio gomilu automobila kod Pajinog presla treba debelo da odgovara.Biciklisticke staze standardno neodrzavane, gomila ljudi na njima...presedne ti voznja po istim.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)