Podaci od 10. juna kazu da je broj aktivnih slucajeva na teriroriji Raske 89. Ja nisam cuo da je sada bilo zarazenih u objektima bar ne zvanicno. Bez obzira na sve stanje sa Koronom u celoj Srbiji je lose i gde god da ste pamet u glavu i cuvajte se. Nista tu Kopaonik nije ni bolji ni losiji.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Hvala ma informacijama u vezi letnje ski staze.Zamolio bih ako neko ima iskustva da je prethodnih dana istu koristio za skijanje i iznajmljivao opremu, da podeli svoje utiske sa nama.I dozvolite jednu licnu opservaciju: stvarno sramota sta se gore nacickalo od gradjevina i na sta to lici. Pa Kopaonik i citav taj prostor je toliko mali i nema ni 2000m nadm. visine, a ono citav grad.Pa unistice mikroklimu i nece tu za koju godinu biti skijanja. Jesu lepe uspomene od pre 30 i kusur godina sa Kopa i jeste neuporedivo to bilo siromasnije , ali ovo je sad potpuna krajnost. Pa nije to gore pustinja da se prave Sangaji, Dubaiji i Abu Dabiji od Kopaonika. Jos samo fali hotel-kazino i luna park.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Imam pitanje za sve, da li neko zna( možda ljudo sa Infokopa) zašto se parkiranim automobilima na trotoaru naplaćuje 500 dinara, kao da su na parkingu? Radi se o troroaru koji je 2017 godine asfaltiran( inače , dovoljno je širok da može i da se šeta njime). Viđam svakodnevno sa prozora kako čikica ladno naplaćuje 🤔 Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako funkcioniše vraćanje para od skipass u slučaju zatvaranja skijališta zbog korone ? Hvala unapred na odgovoru !!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@SKIJAM SVUDA,o ovme sam govorio još pre par meseci. Boravak napolju nije i neće biti opasan. O kafićima, barovima, karaoka-žurkama je već drugi par rukava.U odnosu na prošlu zimu, očekujem veću gužvu jer pasionirani skijaši dubokog džepa neće imati alternativu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pih opet nista od snega! Mozda je ovako bolje pa da se ovo ludilo sa covidom malo smiri. Ako se pojavi jedna slika guzvi cela Srbija ce upirati prstom u Kopaonik.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)StevsZar nema ispred Avenije neka kamera? Verovatno bi dozvolili da se "prikacimo". Zaista fali.Trazi se sponzor da se postavi kamera sa lepim pogledom na dolinu sportova :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Stevs bi trebalo da je admin infokopa,kako ovde,tako i na drustvenim mrezama i glavna veza sa skijalistima Srbije odakle prenosi sve zvanicne informacije,uglavnom pre nego sto ih bilo gde mozes procitati.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Brezovica realno ima veliki potencijal za ozbiljan ski centar. Sa dugim stazama i obiljem snega. Ali dok taj centar nebudu kupilo stranci i napravili ozbiljan turisticki kompleks nece nista biti od toga. Zbog situacije oko KiM. Tako da za taj centar cemo se podugo nacekati. Drugi centar koji isto sa velikim potencijalom je Popova Sapka koja je isto na Sar planini i cije staze idu do 2550mnv sa obilje prirodnog snega. Ali i tu se prica da se proda strancima. Trenutno najblize kopu jeste Jahorina ali ona nema prirodni potencijal za duge staze. Uskoro ko ce moci da konkurise Kopaoniku jeste skijaliste Kolasin 1450 zajedno sa Kolasinom 1600 gde je vlada Crne Gore ulozila kapitalnu investiciju spajanja ta dva skijalista koja ce izlaziti na 3 opstine i imati oko 80km staza. Tu se planira za sledecu godinu i kompleks hotela i svih oratecih objekata. Videcemo za sve nas je bolje da ima sto vise slicnih centara kopaoniku kako bi imali veci izbor i nadam se manje cene zikovanja. Svako dobro.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)BRDJANIN- Kasnije poslepodne je za očekivati snežne padavine, nisam siguran da će iznad 1750mnv gde se nalazi veliki deo staza biti kiše naročito ne obilne... Veliki pozdrav!:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ne možete nikoga da terate da na otvorenom nosi masku. Država je dala preporuku a ne obavezu da se nosi maska napolju. Ko želi nosice je ko ne želi neće. Tu su SS vezane ruke. Ako nije gužva i drži se distanca nema razloga da se nosi maska. Bilo da je to GSS ili instruktori ili Vlada i njegov kurs. Treba biti razuman.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)cini mi se da snega ima ispred skituljka, vise od 3cm, i takodje mi je delovalo da su povremeno radili topovi, ako spremaju a cini mi se mali karaman, bilo bi vrlo korisno, i ski pas bi imao smisla zar ne ?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ne razumem se u meteorologiju,ali sam gledao po netu,trazio...i svuda je slican zakljucak da se oko 25.12 ocekuje pad temperature,a sa tim i cesce pojave padavina...uz neko iskustvo iz prethodnih godina,na Kopaoniku ce do nove godine biti snega da radi vecina staza,u to sam siguran.Prosle godine...vikend pred novu godinu 21-22.decembar je padala kisa na Kopaoniku,bilo blato,strasna slika...28.decebra bilo je 50ak cm,mozda i vise i za Ng je bilo fenomenalno skijanje
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ŽASU-Jeremy Lynch- Na zajednički deo pitanja koliko snega bi se moglo očekivati za vikend, moj odgovor je da je to vraški teško predpostaviti u uslovima niskih temperatura i pojačanog vetra, ali da se najverovatnije radi o nekih 20-25mm vodenog taloga. Jeremy Naredne sedmice do pred kraj ove godine biće nestabilno i vetrovito, sa prolaznim naoblačenjima i padavinama. Bilo bi miksa padavina u zonama do 1500-1600mnv a iznad bi to trebalo da bude sve sneg... Veliki pozdrav. :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Meni su HIt ovi ljudi što skijaju po kiši ....AHAHHAHAAAAAA....U dobrom mi zdravlju budite...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Duboko sam ubedjen da ne postoji mnogo lepsih stvari od pejzaza doline sportova dok veje sneg... @Stevs Dodaj opciju za kacenje slika, da podelimo ovu lepotu..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Meteo stanica na Kopaoniku se nalazi na nadmorskoj visini od 1713m. Smeštena je na proplanku naspram Hotela Olga Dedijer na oko 100m idući ka stazi Sunčana 1c. Samo za ilustraciju jedan podatak, sinoć je na vrhu Mali Karaman na 1927m. sneg počeo da pada gotovo sat ipo pre nego na Meteo stanici na 1713m. gde je obično temperaturna razlika negde oko 1,3c. Sigurno je da u višim delovima skijališta ima par cm snega više nego na Meteo stanici. Uživajte u ovoj snežnoj idili našeg Kopa.:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nisi to loše opisao Alex. Super ako te zanima. Glavna stvar je prelazak te kratkotalasne doline na visini sa zapada, najverovatnije kasnije uveče i tokom noći. Tada bi, kao i jutros, bilo dobrih snežnih padavina. Zbog blagog plusa sutra u toku dana (kroz dan može biti po malo kiše kao predvodnice) malo će se pomučiti u startu, ali čim padavine ojačaju brzo će to preći u sneg. Naravno, i magla je neizostavna bar u delu dana. Ima o tome svakako u prognozi, da ne davim.Nego, ostavimo se ružnog vremena, da vidimo kad će moći pošteno da se skija sa ovim što se raspolaže. Po meni svakako pik petak i subota, jer će biti puno Sunca, a vetar će najslabiji biti baš u periodu petak prepodne-subota rano popodne.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ovaj sneg obecava, od sutra postoji mogucnost za otvaranje jos nekih staza... Suska se suska!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ko cilja vojvođanski školski raspust da ide na Kop, osuđen je da tri puta dnevno gleda prognozu...Radi pet staza, a od toga Krst, Mašinac i Malo jezero. Sve u svemu tuga.I onda se još neko napravi pametan da kaže da Srbija ima uslove da razvija ski centre.Na Alpima po 2-3 metra snega, a ovde se broji svaki cm. Da li je palo 10 ili 12 cm... Da li rade topovi, ima li uslova vlažnost vazduha, minus ... eeej breeee!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Nikola... Napusti kucu velikog brata! 😆 Salim se. Mnogo lupas. Srecna ti nova godina, daj kad si vec tako pametan, instaliraj nam ti kameru jednu da gleda na centar. @Stevs ce samo da postavi na portal.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)DraganeO zasto nisi kupio ski pas online? Nema cekanja i dobijes popust 5%. Posle preuzmes na boksu preko qr koda.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja pitam zato sto ste davali neku prognozu za naredna tri dana sa kolicinom snega. Ako pratim yr. no, onda ce do subote da zvizne jedno 30cm. Doduse, i kad date prognozu i omasite 2cm dodje gomila idiota da pljuje kao da vi sipate sneg sa neba. Zato sam pitao, ali ne znam koja je najtacnija prognoza, ako je uopste ima.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)sta ce nam novi cetvorosed na belim rekama ako je izgradjena gondola? vestacko osnezavanje je neophodno
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Boban bomba naravno da je njihov problem i niko im to ne moze zabraniti. samo kazem da je guzva u centru ogromna zbog takvih ljudi. i tu ne svrstavam osobe kao sto je tvoja zena sedela sa decom kad su bila mala. to razumem potpuno. ali ne razumem influenserke koje tu sede. apsolutno se slazem za topove. danju ih ne treba paliti. prosle godine na krcmaru voznja kroz tu sneznu zavesu je bila prava muka. ali savet za to vam je da maksimalno usporite. licno meni najvise smetaju skijasi koji skijaju na stazama koje su preteske za njihov nivo. prosle godine sam istegao ligament kolena zbog jednog takvog skijasa na crnoj dubokoj jer je izgubio kontrolu i zakucao se u mene sa ledja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Perice videcemo, nadamase za skijace da si u pravuOvi sto mi redjaju minuse kada bi mogli da izadju na crtu i obrazloze bilo bi lepo ali verovatno je neko vrste glasanje u pitanju iz bivseg politbiroa!:D:D:D:D:D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-49)Kada će Krčmar i Gvozdac? Snega ima dovoljno. I zašto danas ne radi Gobelja? Da li neko ima info? Hvala.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ipak treba pustiti krčmar i Gvozdac! Bar gosti da vide da Kopaonik nije livada kao što tvrde mnogi! Gondolom ću da se ptovozam čim je puste !Čekamo!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@alex Oprosti sto sam te uvredio. Kolko vidim i ti minusi zbog kojih si isfrustriran ti pokazuju kakva je reakcija forumasa na moj "sirov" i "nepristojan" odgovor. Ako je moj takav sa mnogo manje minusa od tvog, ne znam kako je dozvoljeno da tvoj komentar od nepristojnosti bude objavljen...? Elem, zaista izvini ako sam te uvredio.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@alex Sve ok! Vidimo se na planini!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Niko ne može da Vas natera da platite montažu lanaca. Kupite lepo lance, nisu skupi, oko 2000, namontirate par puta i skinete da biste se uvežbali i neće biti problema. Ne možete se uvežbavati sa lancima po mećavi na -10. Montaža traje 5 minuta. Godinama idem kolima na Kopaonik i nikada nisam imao problema sa lancima. A išao sam po mnogo gorem vremenu nego što je sada.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zašto je kamera skijališta u centru okrenuta prema Krstu, što ne pokažete gužve i redove?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ovo danas sto se desava sa nestancima struje je stvarno van pameti,na Malom Karamanu radi samo tanjir pa smo cekali oko sat vremena. Pre 15ak minuta smo se spustili na Karaman (Jaram) nestalo je struje i sada cemo ponovo cekati ko zna koliko dok ne dodje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)BRDJANIN- U naše krajeve u drugoj polovini naredne sedmice stiže osetno hladnija vazdušna masa sa severa i severoistoka kontinenta, pa je za očekivati umerene i jake mrazeve. Slabi od -5 do 0c Umereni -10 do -5c Jaki ispod -10c Veliki pozdrav!:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima,Stizem sutra sa sinom na KOP.Nisam bio od 2011. treba mi par servisnih info, pa ako ima neko raspolozen da mi kaze :):):) Gde se nalazi onaj salter za kupovanje ski passa, jel i dalje u Konacima?Koliko kosta iznajmljivanje skija stapova i gojzerica?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Perice/Bojane,Hvala i tu smo ako zatreba nesto.Pasce dobar sneg veceras a kako kaze Aco predvidja nemoj da stedite na anti freeze krajem nedelje pogotovo ko ide na Zlatibor ili nekim slucajem Pester.Mislim da dolazi interesantna zima pred nama i da nece biti puno diskusija o vestackom osnezavanju staza na Kopu.Pozdrav i uzivajte
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Aco,Puno hvala i super si to reko i 100% se slazem sa tobom ocenomSamo bi didao kada mene neko pita ako planira na primer da dodje samo na ski vikend ja za takve avanture imam samo jedan kriterijum a to je sunce i dobra snezna podloga. Licno nebi putovo satima kolima iz Bg na primer da dodjem i da mi je ravna svetlost, mecava ili hladnoca. Drugo je kada se dolazi na 7 dana ili vise tu onda bice i jednog i drugog i nema veze ako je ceo vikend los.Takodje bi svima naglasio vremenska prognoza na dalje od 5 dana je rizicno prognozirati pogotovo u zimskim mesecima a da nekazem u kakvim se vremenskim strujanjima sada radi 24 sata je tesko predvideti gde ce kisa a gde sneg.Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Zasto ne radi pola staza?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@nikola84 Ajde ljudi uozbiljite se ovo su komentari na kamerama Info kopa kakve veze ima CG primorije sa ovim, niste na Info budva. Pozdrav.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li su potrebni lanci preko Brzeća?Hvala.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Deki Ne znam u kakvom je stanju put preko Brzeća, ali iz iskustva znam da je put preko Jošaničke Banje uvek sigurniji i gotovo uvek očišćen do asfalta.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto gvozdac 19b ne radi?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)ako je neko pronašao ili nađe telefon, vrlo verovatno na sunčanoj dolini, molim da se javi Hvala
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sa vrha do gondole u Banskom je 16 km od toga pola crvene i crne staze.Cekanje na kondoli je do 11h posle toga nema niko
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Danas dan katastrofa magla , staze lose .. mene samo zanima kako sad ljudi koji su na Jarmu mogu da skijaju tacnije dodju do Malog Karamana kad im neradi staza 10 ni Gobelje ..?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Vetar (iOS)Možda je neko jedva čekao da dodje na par dana na skijanja (za šta je potrebno izdvojiti nemalu sumu novca) i ne želi da bleji kao ovca u televizor, to može i kod kuće za džabe. Jesi pomislio na to, možda?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@kliker,Neosporno i dobra vest za skijace samo da se makne ta magla. Dali se to meni cini ali ove godine nikad vise magle? Nemogu da se sada priseti ali koliko se secam bio je frontalni poremcaj sa toplim vazduhom, ali nema veze sada. Kada sam kao klinac dolazia na Kop uvek sam se puito kada ovde uopsete pada sneg. Uveg ga je bilo a nebo bez oblaka. Bilo su to dobra vremena. jedini hotel Jugobanka i jednosed do Pancica i cini mi se neka mala zica 200m blizu hotela.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas nista od dobrog skijanja. U jednom pogledu na srecu a u drugom nazalost preko noci je zavejalo barem 10cm snega i jos uvek ne prestaje da pada.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-78)Sad sam dosao sa skijanja i dan je bio nezgodan za skijanje. Sneg, vetar, magla, dosta nesredjenih staza. To su lose stvari, a sad o dobrima. Staze su se otvarale kako je rastao broj skijasa, pravi skijasi su uzivali i po ovakvom vremenu, Pancic se jako dobro drzao dok nije zatvoren. Sve u svemu dozivljaj koji se ne dogadja svake godine i u tome je lepota Kopa. Uvek te iznenadi a mislis da je to pitoma planina. Valjda ce biti malo bolje narednih dana.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Sta je sa Gondolom?! Sta se ceka? Dozvola je tu!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)