Pa ko ima minimalac mora puno stedeti i odluciti se ili za skijanje ili za plivanje...npr. ...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako lepo stoji ova bela bunda našem Kopaoniku ...Konačno pravi ambijent..Padajte, padajteeee s''neba bele zvezdeee....sanke deda Mraza preko sneeegaaa jezdeeee....Je''l zna neko još neki prigodan stih ...Živeliii .....hik ...
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prognoza je zaista jeziva :( Kakve su sanse za skijanje za Novu godinu? :S
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vinkulja (iOS) Tako je, poslednje tri godine ceo decembar je bio zadovoljavajuci sto se tice vremenskih uslova i kvaliteta staza...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hoce li kamera sto snima dolinu sportova ikad uspeti da spoji te dve slike u jednu? :DDa bar jednom to lici na nesto
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Steezy,A 2011!2012?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do 20.12. popust na ski pass 10%.To je petak,zasto ne i za vikend kada ljudi stvarno mogu da odvoje dva dana i da dodju da skijaju na par staza.Dokle bre vise sa tim ziherakim fazonima?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Au koliko je kriticno sa snegom. Gledam Pancic jedva su ga otovrili na sirinu jedne spure. 10C i jos ce da ide gore. Ova niska vlaga spasava... za sada...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zena i ja smo planirali kratko skijanje 18 i 19. Kakav promasaj : ))). Ljubicice....
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Staze na kamerama ne deluju toliko lose na 16 stepeni:):)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vecina je zaboravila da kalendarski zima počinje 21 decembra. Da se ovo desava u januaru ili februaru bilo bi za čudjenje. Kopaonik je u decembru uvek bio oskudan sa snegom. A posto priroda uvek izjednaci neke animozitetete ocekujem do Nove godine 50 cm snega.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)KimiVB Hvala za info, samo da staze izdrze do nedelje nekako i sve ce biti u redu (sem cene skipasa naravno) :))))
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Utorak je sa svojih 16,3°C ubedljivo postavio novi apsolutni decembarski rekord maksimalne temperature. I verovali ili ne, na toj temperaturi se komotno skijalo sa ovo preostalo snega što je na stazama. Kako i ne bi, kad vlage na toj temperaturi nije skoro ni bilo (jedva 10%) a doba je godine kad je dan skoro pa najkraći. Zvanično se za 3 dana sa maksimumima preko 10°C otopilo samo 2cm snega, tj. ima ga 9cm. Gledajući iz viših zona skijališta ka naselju (kamera Crvena Duboka), pitanje je da li to ima smisla, jer deluje da je pokrivač skroz prošaran (pitanje je da li ga ima na 50% površina).Narednih dana zato na scenu stupa pravi "ubica" snega, a to je visoka vlažnost vazduha. Dodajmo na to i karakteristično vreme po jugovini, uz jak vetar i maglu na vrhovima planine (na pozitivnoj temperaturi naravno) i ovog preostalog nazovi snega "ima da nema".Ali to nam ne pada teško toliko, kad znamo da napokon dolaze dobra vremena. Opširnije o tome svakako narednih dana u prikladnoj temi za prognoze.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Po čemu li se skija, da mi je znati
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako se nedelja blizi kraju tako su kolicine padavina koje se prognoziraju sve manje. U nedelju ce verovatno da rokne kisa i da dokosuri ovo malo jada. Bar ce od sledece nedelje temperature biti u minusu pa uz malo prirodnog snega plus topovi, ako ima vode u akumulacijama, doprineti da stvari krenu u pozitivnom smeru.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cekam Mart da se iskijam ko coek.Bice dosta kuknjave ove godine ;D;D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo jednog video snimka od danas: Link >>>
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Igorog Neka gruva pa ako hoce i crn,samo da je sneg 😀❄️❄️
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Slazem se sa tobom potpuno,samo ovih 650€ navedenih za cenu Francuske je ove godine moguce i avionom.Les Manuires 10.jan kosta oko 350€ ,put(autobus),smestaj i skipass.U martu sam placao 540€ Tignes i Val d isere koji su medju skupljim skijalistima i to sa doplatom za osobu manje u apartmanu.Uostalom...vecina ljudi zna za Skibus,SkiManijake i Skifun,pa udjete pogledate.Ja sam uvek za nas lepi Kopaonik barem jednom godisnje na 7 dana,ali za iste pare mozete probati i takve lepote i vrhunsko skijanje kakvo ke u 3 doline,Paradiski,Les2alps,Tignes i Val d isere.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ajmo curice, ajmo decaci, studenti , djaci milicajci........Skijanje se brzo uci, ko je blesav da sedi kuci!!!!!!!!
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@zolar Ukucas na YT, pogledas tutorial i stavis, prosto ko pasulj u sustini, jedino ako nemas neke niskoprofilke...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako poredimo cenu garaze u Beogradu i cenu na Kopu nesto je visa na Kopu. Medjutim niko u garazi u Beogradu ne parkira 7 dana za redom ceo dan. Tu je osnovna razlika i zasto je parking skup u garazi na Kopaoniku.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@gavriloO Gavrilo nema snijega na Jezerinama-Bjelasica kopno, a na KOP-u 40 cm.danas 25.12.2019 .;)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovde šta se piše i na Kopu, na licu mesta, nema veze sa vezom.Evo pun Kopaonik, niko tamo ne zvoca i druga je priča totalno. Ljudi uživaju, skijaju, piju kafu, druže se i ne prepucavaju se
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala ti puno na prognozama, iako nisam verovao onoj prognozi o jugovini. Taj vikend sam bio na Kopaoniku, da covek ne poveruje, gledas kako nestaje sneg, blato van staza, svi u pancericama biramo travu da se ne zaglavimo u blatu.....sutra idem ponovo na Kopaonik sa porodicom na 9 dana i radujemo se pravoj zimskoj idili. Samo jos da dodam, Kopaonik je i blato pored staza isto kao i lepo uredjene staze, jednostavno on se voli!!!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ma neee, super smo narod, ništa nam ne fali. Samo to ne vidimo. Kakva USA, Novi Zeland, Švedska, nemaju oni pojma kako bata u Srbiji živi.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kliker majstore kad se proda 15.000 karata i vise i rade 4 staze o cemu ti pricas ..?Guzve , cekanja .. a ti razmazeni sto ides sam lako je tebi da ides kad hoces , kad budes imao decu u skoli moraces da planiras i platis unapred dva meseca . Ovi sto su bili u Austiji i skijali po blatu pre 20 godina neka tako i ostane .. Ovde se naradi kako treba u zadnjih 10 godina sve isto . i gore
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pravi uzivaoci Kopaonika znaju kad je najbolje skijanje u kojem delu godine.Dodjes u martu,snega koliko pozelis sunca isto.Uzivas nema ljudi toliko cene jeftinije sve staze rade,milina.Produzen vikend cetvrtak petak subota nedelja.4 dana da se naskijas i nauzivas kao 20 dana u dec i januaru po ledu guzvi magli na 4 staze za redovima od po pola sata.Uzivajmo i budimo srecni sto imamo ovakvu planinu kao sto je nas KOP!!POZDRAV SVIM LJUBITELJIMA KOPA I SKIJANJA!
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi odlican dan za skijanje sve je na mestu za prave ljubitelje Kopaonika 😁
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)To sto si naveo "A" da je parking do 500m sastavni deo skijalista ne znači da javno preduzeće Skijališta Srbije moraju da upravljaju njime. Na Kopaoniku jedini parking kojim upravljaju Skijališta Srbije je parking garaža. Sva ostala parking mesta uređuje opština Raška jer su na njenoj teritoriji ili su u zakupu privatnika. Misliš da Skijališta ne bi volela da upravljaju parkingom? Pa to je jedan od najunosnijih prihoda svake opštine pa i opštine Raška. Zato je to no no za bilo koga drugog osim za opštinu :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@PetarTMoguće.Evo još jedna stavka:Stav 66) parking čija veličina odgovara kapacitetu skijališta koji se umanjuje za broj smeštajnihkapaciteta objekata u neposrednoj blizini ulaza u skijalište (do 500 m);
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav ljubiteljima KopaonikaDa li postoji neko mesto na Kopu gde se može popiti piće ili pojesti nešto a da je nepušačko?Par lokala ima odvojene stolove, ali uglavnom bude prilično zagušljivo...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U Nacionalnom parku Kopaonik zabraniti pušenje ili ukinuti ekološku taksu na ulazu.:)
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas se vratio. Prelepo je. Kop treba čuvati i paziti jer bolje nemamo. Smeta mi jedino sto se u svim lokalima puši sve ostalo je ok
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Igor Bgd Bolji je put preko Jošaničke banje, uvek je prohodan, manje krivina, manji uspon, a i usput ti je. Ja ću ove godine tuda. Prošle sam išao preko Brzeća.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zašto ne radi osnežavanje nigde?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@nemanja.beo Dete je bilo sa instruktorom 1:1, samo na casu, prema tome ne pricaj pausalno. Sta dam trebao da radim? Ja da je obucavam? 2 godine je skijala i franciskoj i austriji pa joj nista nije falilo. Pri tome nije pala, povredio ju je lift. Ali to je nas mentalitet, ti znas dal sam sedeo po kaficima i gde sam bio. Ja pisem jer niko nista nije preduzeo da se to ne desi nekom drugom detetu.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do you know, why the Bela reka lift will not work during 2020 season?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sutra idem sa probam da naplatim stetu od Skijalista jer sam unistio skije na Crnoj Dubokoj, Gvozcu i Pancicu, kamenja na stazi koliko volite. “kidate”? Sta pises to covece?
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odlicna staza KG 7c, taman za moju devojcicu od 4 godine. Ali sada za tatu jedno pitanje...DA LI JE NEKO SKIJAO LEDENICU OD KAKO JE PUSTEN GVOZDAC, NE VIDIM JE VISE NA SKI INFO, A VIDIM NA KAMERAMA DA IMA SIKAJASA, TJ TACKICA?! Pozdrav dobri svete, uskoro stizu Nik i Mik 😉⛷
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas stigao preko novog autoputa. Od Čačka do Kraljeva odlicno, poslije kako se put suzava i penje protocnost pada sto je normalno, u tih stotinjak kilometara od kraljeva do kopa vidio samo jednu ralicu iz suprotnog smjera sto je sramota. Kad sam ugledao hotel putnik dusa mi odahnula ali samo na tren jer u konacima guzva i kaos. Svejedno se sva ta halabuka ispravi jer su stvarno svi ljubazno i nitko nikog nije vrijeđao od svih sudionika u prometu. Smatram da se ili treba ograniciti broj posjetitelja i prosirit putevi kao i prateca infrastruktura.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa di ces da narod pjesaci. Svako skijaliste koje sam do sada posjetio. Imalo je ogroman otvoreni parking (vecina besplatno, to jest namiruje se od ski pasa) blizu gondole/zice ili ukoliko je dalje od gondole/zice onda imaju organizirani prijevoz pomocu buseva ili traktora na koje se zakace putnicke prikolice. Tako da drzim da se u konacima putevi trebaju prosiriti te napraviti dva tri velika parkinga koja ne moraju biti u blizini konaka (buduci ce biti organiziran prijevoz busevima) a u konake mogu uci samo dostavna vozila (navecer) a po danu samo gosti koji imaju osiguran smjestaj kod svog iznajmljivaca ili hotelijera
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pera2Da si došao juče popodne shvatio bi da možeš da parkiraš samo na Marsu! Ni tog nepropisnog mesta nije bilo!A maltretiranje i red koji su napravili kroz celo Brzeće zbog naplate ekološke takse neću ni da komentarišem.Znatno su doprineli ekologiji izduvni gasovi iz stotina automobila koji su satima čekali u koloni.Takodje ako bi moglo da prestane maltretiranje sa tom taksom za goste iz vikend naselja od kojih se zahteva da istu plate svaki dan.Oni su niže klase od ovih iz Granda,Greja i Gorskog?Zbog 4 kilometra?
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dolazim u nedelju, zna li neko očekuje li se da rade sce staze kao i do sada? Hvala i srdačan pozdrav.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa eto vidite moja porodica i ja nismo ni malo razmazeni,vec samo realni.I naravni da kada neko toliko sve plati i namuci se da dodje onda i odskija tih par dana do kraja. Ako se secate onog famoznog ski openinga pre 2 godine kada se cekalo citavu vecnost pa cak i na povratak kolima preko Brzeca koje je trajalo 3 sata do Brzeca i pored toga opet dolaska i gutanja tih stvari koje kao "ajde nema veze prezivecemo" mozete zakljuciti da ne trazimo dlaku u jajetu.Jednostavno ovo oko praznika je izgubilo smisao. Jedno kajanje ne gine-ili kad ne odes ili kad odes. Mozda nekome odgovara da se gura,ulece sa strane,gura decu i gazi tudje skije.Mi nasu decu ucimo drugacije. I da,nije isto otici sam i sa decom.Ko ima decu zna o cemu govorim.Ja cu se sam sjuriti npr niz Pancic bar 2 puta dok sa dvoje dece to mogu samo jednom.Bez obzira sto imaju 14 i 10 godina i lepo skijaju,ne dozvoljavamo im da jurcaju kao sto mogu ja ili neko odrastao npr. Lagano,pametno,sa uzivanjem i uvek svi zajedno. Zao mi je sto ne mogu da postavim sliku tj. screenshot jedne kamere od 03.01. da vidite mravinjak ispred zice za Pancic. Svaki dan pratim kamere kako ovde,tako i u Banskom jer tamo idemo sada u subotu. Tamo je tek bio pakao ovih dana. Od jutros je sasvim druga prica svuda jer je ta tura "praznicnih" skijasa otisla. Pozdrav svima i lepo skijanje.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Slažem se sa Robosrbom. Godinama skijamo poslednje nedelje februara ili prve nedelje marta. Savršeno je. Dani su duži i topliji, manje gužve, ski pas i smeštaj jeftiniji.... Deca propuste nedelju dana škole, ali skijaju na miru. Pozdrav za sve skijaše...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ANAMolim Vas (i sve, generalno) - ne polazite bez lanaca na planinu zimi (odgovarajućih za Vaš točak i Vaš auto, da ne bi napravili štetu na autu), em je po zakonu obavezno zimi na planini imati lance u opremi, em može da se desi da Vam stvarno i zatrebaju i ako ih nemate - da napravite kolonu vozila na suženom putu i da dugoročno zakrčite saobraćaj i tako napravite ogromnu materijalnu štetu mnogima. Ne morate ih unapred stavljati ali ih držite negde kod suvozača a ne ispod tone stvari u gepeku, ako policija pušta na planinu bez lanaca - to je to, verovatno nećete ni zaglaviti nigde. NE REAGUJTE na to što lokalci (posebno u Brzeću) mašu panično rukama kao da 30m dalje leži čovek na putu - ne bi li Vas zaustavili i naplatili Vam montažu lanaca (nekad su tražili 500 din, ne znam sad), najbolje je staviti lance samo ako stvarno zatrebaju ali to morate naučiti prethodno kako se radi (nije muški posao, može svako, malo prljavo doduše, potražite na YouTube "montaza lanaca za sneg" i sačuvajte video na svom mobilnom) idealno provežbajte jednom na suvom, mnogo će značiti posle kad u uslovima npr. jakog vetra, snega, na -15 pokušavate da ih montirate (da nije u tim uslovima "prvi put").Moj je utisak da je put preko Jošaničke banje pogodniji od puta preko Brzeća, da su nešto blaži usponi, zaštićen šumom i manja šansa za jak vetar koji nosi sneg i smanjuje vidljivost na nula, mada je doduše pre neki dan palo stablo preko tog puta, tako da...Da li trebaju Lanci? To se ne zna unapred i menja se iz trena u tren (na ovom portalu u sekciji INFO ima stranica "Prohodnost i Održavanje Puteva" gde su telefoni odgovarajućih službi koji u svakom trenutku znaju stanje na datom putu). Ako je celu prethodnu noć padao jak sneg (i dobar deo dana pre toga) - veća je verovatnoća da će lanci zaista i zatrebati i tada će svugde biti gužve i parking mesta neće biti očišćena i biće haos u centru i ljudi neće moći ni da se isparkiraju bez da iskopaju 500kg snega lopatom koju naravno nemaju a mašina za čišćenje naravno ne dežura odmah 5m pored samo da moj auto očisti, već čisti saobraćajnice i upravo suprotno - zatrpava moj auto (parkiran pored kolovoza) još više na parkingu - snegom koji sa kolovoza sklanja sa strane :)... dok je tih situacija biće i tzv. "lopatara", mnogima pozli kad ispred svog auta vide jednu-dve piramide od snega visine košarkaša, a neki ne mogu ni da pronađu svoj auto ispod snega (manja šansa da se to desi na parkingu javnog servisa)...Lopatari ne mogu da Vas "presretnu"na putu, oni nemaju moć da zaustave auto na putu ali Vam neće dozvoliti da tek tako uđete na mesto koji su oni "izlopatali" od snega, naplaćuju isto kao i parking dole (500 dinara dan) ali za manje dana (posebno za vikende) ili za bolja mesta će pokušati da dobiju više od 500 din po danu (pregovarajte), nemojte pokušavati da stanete na "njihova" mesta a da izbegnete plaćanje - ne želite da Vam neko "anoniman" ogrebe ili ošteti auto. Mislim da upravo lopatari "drže" sva mesta ispred Jat apartmana :) VAŽNO - ako vas čistači snega zatrpaju kao što sam iznad napisao - lopatari Vas neće "vaditi" odatle za džabe (iako su Vam naplatili to mesto), tražiće bar 500-1000 dodatnih dinara da Vas "iskopaju" iz tog istog mesta koje će opet "prodati" 10 minuta kasnije nekom novom.... a sada sa ovim "paukom" - verovatno postoji mogućnost da Vas lopatari "parkiraju" i na neko mesto koje je "na udaru" tog pauka, ali ne bih rekao zato što se svi oni znaju i ne verujem da bi jedni druge sabotirali, no ko će ga znati...Ne znam da li je proradila aplikacija koja govori o broju slobodnih mesta u novog garaži - ali bi ista bila jako korisna jer bi puna garaža (ili naglo punjenje iste) moglo da bude indikator haosa u centru i slabe očišćenosti otvorenih parkinga, ako nekom ta informacija znači...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nisu potrebni lanci, svi putevi su prohodni.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Borko: Lepo si ti to nacrtao, samo što je Vučak išao praktično do vrha žice Gvozdac (pošto je trasa Vučka u stvari bila skroz ravna, samo poslednji deo kod vrha MK je mali uspon - zato je i išla skoro do vrha).Kada ideš na nove staze na Gvozdcu, siđeš sa žice na desno (na Ledenice i "stari" Gvozdac silaziš na levo) i onda bi "udario" u Vučak 1.Da su Vučak 1 skratili da ne smeta za Gvozdac, onda ne bi imao smisla pošto je jedino taj gorni deo "uzbrdo", onaj prvi je potpuno ravan.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vrh Malog Karamana je haos ;) na njega trenutno izlazi 4 instalacija (MK 4sed, MK tanjir, Kneževske Bare i Gvozdac, a ranije i Vučak 1) a za godinu-dve dana izlaziće i 5ta instalacija - Gondola iz Brzeća :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)