PERSEPHONE- Pozdrav za tebe i tvoju prodicu. Kopaonik će imati jednu pravu zimsku epizodu najverovatnije od nedelje u poslepodnevnim časovima pa do srede. Iza srede očekuje se prodor toplije vazdušne mase sa zapada i jugozapada ali će granica tih hladnih i toplih strujanja biti blizu našeg područja, pa može biti nestabilno uz lokalne razvoje oblačnosti naročito u planinskim predelima. Ovo neuobičajeno toplo vreme za April mora imati svoju suprotnost i ona će se delom ostvariti narednih dana, a za početak maja do 5-6-og je još uvek po daleko za neku ozbiljniju prognozu. Tu sam ja uvek i javljam se čim bude više podataka. Svako dobro i lep provod sa bebanom na planini.:):):)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo snega pri vrhu planine. Večeras sutra i prekosutra uživanje uz zimske slike sa Kopa :):):)Pozdrav...
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aco čačakImaš moju punu podršku, nemoj da se obazireš na kojekakve komentare. Veruj da ima ljudi koji poštuju tvoju dobru volju i vreme koje izdvajaš za prognoze.Puno pozdrava za sve ljubitelje Kopaonika.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Lepa je planina Kopaonik. Mozda cemo za 1. maj na nekoliko dana.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sad ga opet pojacao...temperatura u blagom minusu, ako ovako nastavi ujutro 10cm snega!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Oleee, sneeeg!!! To Aco care...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco nisi dužan nikome da se pravdaš. Hvala ti što si odvojio vreme i učinio napor da nam pomogneš u predvidjanju atmosferskih prilika. Koliko znam nikome nisi naplatio prognozu i nemaju nikakvo pravo na reklamaciju (čak i da je bilo promašaja). Ko zna bolje od tebe neka napiše i potpiše se ispod. Pozdrav.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Samo napred aco
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kada pocinje letnja sezona na kopu? Mislim na ceo sadrzaj sto nudi leti.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Opet se zabelelo. Nadoknada za topao April je tri snezne epizode u maju. Veliki pozdrav...:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Stevs hvala na odgovoru!Uskoro stizemo!:)Samo da pitam jos nesto-ima li na Kopu neki Maxi, Idea i sl? Ili su sve neke manje prodavnice? Da znam da li da ponesemo nesto ili imam sve tamo da kupim. Neko meso npr.I ima li nesto zanimljivo za posetiti u Josanickoj banji i Brzecu? Neko dobro mesto za klopu...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za KopManijakaOd osvetlenja staza nema nista,,ja sam se juce vratio sa Kopaonika,bilo je lepo vreme i dosta ljudi,mada je kraj augusta,,Za zimsku sezonu ,,mozemo biti zadovoljni,ako budu svi tabaci u funkciji,a ne da idemo na nocno skijanje,niko nije ni poceo radove,niti su u najavi,,,,,,,Samo menjaju direktore na njihovim funkcijama i lovu dele,,jedino sto sredjuju,jeste kucica za prodaju karata u samom centru,kod boba,i da,da nezaboravim,, na svakom cosku nice neka zgrada,a zelenilo nestaje i lepota Kopaonika,je sve bliza Zlatiboru...Zalosno je to..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najverovatnije ništa od osvetljavanja staza, ništa ni od najavljenih novih staza na lokaciji Gvozdac...ništa>:(Ali zato ima gradnje u centru i na samim stazama, ma biznis cveta, koga briga za zelenilo! Ovi iz nacionalnog parka prave problem samo kad treba da se probije neka staza, tada kao štite prirodu>:(To Vam je Srbija!Prelepi Kopaonik će se pretvoriti u vašar kakav je na Zlatiboru>:(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nešto mi nije jasno: kinjite gradnju objekata na Kopu, kojima se uništava zelenilo(slažem se sa tim), ali kada se uništava to isto zelenilo zbog žičara, onda je to ok? Bezveze! Ja bih podjednako kažnjavala i jedne i druge i vratila Kopaonik u vreme od pre deset i više godina(što se izgradnje tiče).:-*
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sreća pa je Aca inteligentan čovek, pa ne dozvoljava takvima da ga povuku dole, u taj mulj iz koga su sami došli. Aco care, samo cepaj...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Znali neko kad ce izaci cenovnik ski karti za ovu sezonu.. Kasne brate mili svake godine.. Hvala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za one koji nisu videli cene su na sledećem linku: Link >>>
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jovane dace ti Acika pouzdanu informaciju, nego nisi napisao za koju ti godinu treba, ovu ili za neku narednu?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, hvala na odgovoru! :)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)kakvi su izgledi (prognoza) da se napravi vestacki i odrzi za otvaranje sezone ? Barem za jedno spustanje 😉
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ FreeriderIz tvoje tastature u božije uši :DStvarno i ja imam neki sličan osećaj, bilo bi lepo da zabeli do maja onako pošteno
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Cao ljudi,moze li neko da nam kaze sta da radimo veceras na kopaoniku?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)SNEG!!!!!!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Do pred novu godinu ti nece raditi nista sem KG eventualno pancic za open ,realno samo za open ce biti gostiju i onda tamo do 25 dec nista pa nece ni da sredjuju ni otvaraju staze bez obzira dal ima snega il nema ,svi bi mi voleli da radi 5 staza od pocetka decembra al o tome samo mozemo da sanjamo ,i realno 95% nas ovde ni nece doci u nov decembru i da radi tih 4-5 staza, tako da zima je tu prvi sneg(ovo je drugi bio je 5 okt) svi se radujemo al ce mo jos malo pricekati za konkretniji sneg i za skijanje
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Čekajte ljudi gde žurite, tek je 6. Novembar...Zima nije ni kalendarski počela, a vi tražite metar snega, polako. Slusajmo Acu, njegove prognoze do sada nisu bile pogrešne :)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Posle procitane prognoze ostaje gorak osecaj. Bice jakih padavina ali vecina u obliku kise. Steta sto je vazduh topao bas tada. Al uprkos svemu nadamo se dobroj sezoni.. Pozz za infokopovce..
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)нема да ГА фали
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Odmah da kazem,amaterski se bavim prognozama,samim tim je malo nelogicno sto su one dugorocne,ali eto,pa kog zanima ima info na http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=3804.80 ,a ubuduce cu mozda i pisati direktno na ovom sajtu,s tim sto su do sada najavljivane temperature vazile za nize predele,koji su u proseku za 10ak stepeni topliji od Kopaonika,ali to nije bas uvek tako.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco pokrivam krov u martu, ako budem imao para.Sta mislis kakvo ce vreme biti?:):):):):):)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)KAKO MECEEEEE :D:D:D Do noci mozemo ocekivati 15cm i jace ako nastavi da pada ovakvim intezitetom ;D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najavio sam pre 7dana sneg koji ce dostici 1 metar posle 10novembra i dobio sam minuse jer sam pitao moze li sezona da pocne 15 novembra ? Jedva cekam skijanje pozdrav svim skijasima
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Upravo se vracam sa Kopa, veje samo tako. Ko krece gore nikako bez zimske opreme a pozeljni su i lanci. Vise informacija sutra.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sneg je mozda 5cm daleko od 1 metra tako da polako sa velikim snegom ,al vidite kakav je kop za jedan dan zna da natrpa dosta tako da se nadamo samo minusima i bice to sve ok
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sad treba da se ukljuce topovi..ako misle da se skija za ski opening.. Bice minusa 3-4 dana. A dani kratki, extra uslovi..
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sve pohvale za SS i za odluku da puste u rad sisteme za osnezavanje na stazama na kojima to jedino i ima smisla u ovim uslovima i u ovo doba godine. Realno gledajuci na njima jedino i moze dugo da se odrzi sneg zbog uslova koje one zadovoljavaju. Skoro 4 dana za osnezvanje je dosta da bi se stvorili neophodni uslovi za skijanje na tim stazama. I sto je najvaznije da se stvori dobra podloga za nastavak sezone.:)
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Srećna sezona skijaši!!!!!
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sta mislite, hoce izdrzati sneg na ovom narednom otopljenju?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svim skijasima. Sta se desava sa kamerama na Marinim vodama,Hotel Junior? :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sto volim da vidim ovaj sneg. Svako jutro prvo otvorim infokop da vidim sneg uz kaficu, pa onda sve drugo. Jutros sam isao bajsom do Avale da ga vidim uzivo. Nema ga puno, ali taman da se oseti miris zime.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vidim da se osnezava i Mali Karaman. Svaka cast,prijatno sam iznenadjen!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)To i ja htedoh pitati. Da li se ikada ranije desavalo da se za open pusti vise staza,ako vremenski uslovi budu povoljni? Ili se open uvek svodi na Kgb,M.Karaman i Pančić ?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za ski open kontam bice KG pancic i ako bude taj mali karaman extra ,al ljudi ne ocekujte vise realno sledeca za otvaranje bi bila duboka al od toga za open nema nista, koliko me pamcenje sluzi uvek bude KG i ako ubace pancic ovo sa malim karamanom bi bilo extra taman da se zagrejemo za sezonu pozdrav :-)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Topao vazduh bice nad dobrim delom Evrope nakon 20og novembra,a i nesto se ne vidi sta bi moglo da ga narusi kod nas cak i malo nakon 25og,hladnoca daleko na zapadu Evrope i istocnom sibiru,doduse motace se tu nesto i oko crnog mora ali od toga za nas izgleda nece biti vajde osim obicnih jesenjih temperatura oko 10 stepeni i to u nizim predelima,a ukoliko se topao vazduh po visini zadrzi slicnu temperaturu ocekujem i na Kopaoniku,u suprotnom mogla bi pasti temperatura na nulu,ovo vazi za dnevne temperature,nocne mozda budu i dosta nize.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobar dan i pozdrav za sve Infokopvce . Prosle sezone u Martu sam u zicario pricao sa jednim instruktorom koji mi je rekao da je sisao sa vrha Krcmara na dno Bele Reke i pokusao je da mi objasni kuda da se ide , ali nisam shvatio . Da li neko zna kako doci do dole sa Krcmara i ako zna neka se javi . Pozdrav :D
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Marko 95 Kada se popnes na vrh Ledenica ili na vrh Gvozdca ides levo i imas da pesacis dosta jer je ravno i tu si za 5,7 min
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uopste ne razumem ovo vreme trebalo bi da je dosta hladnije na planini koa sto je Kop!!!!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Naravno naravno,mislio sam na mogucu situaciju da u nizim predelima recimo pada kisa na plus 7,8,a na Kopaoniku u to vreme bude plus 4 i naravno takodje kisa,umesto recimo minus 3 i snega,u ovom slucaju bi to mogao biti vec kraj novembra,ali mi se cini da sanse za to opadaju,bar za period do 30og,a 30og i nakon toga bi i moglo biti,a ako snega ne bude neka bar temperatura po visini padne kad vec nece bitno pasti u nizim predelima,ipak pomenuti period je prilicno daleko i vec sutra modeli mogu promeniti misljenje i uvesti sneg recimo za 27,28mi,sve su to daleki termini i uzimam ih sa rezervom.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sad se posle 29og nazire neko moguce zahladjenje,hladnoca bi se iz Skandinavije kretala dalje ka Rusiji,ali bi mogla svojim rubom zakaciti Balkan i spustiti dnevnu temperaturu u nizim predelima na oko 5 stepeni,dakle na Kopaoniku bi to moglo biti oko minus 5 sto bi,ako tad bude ciklona,donelo sneg,naravno,mogucnost da zahladjenja na planinama ne bude u tolikoj meri ostaje,ali,i nula bi bila dovoljna za sneg,videcemo da li ce promeniti pricu sutrasnji izlazi,a kao opcija tu je i srednja Evropa gde takodje nece preterano faliti hladnoce.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SomborOd Kraljevih čardaka do centra skijališta ima 5-6km. Peške može u setnju, ali ne sa ski opremom na ramenima :) Koliko znam, Čardaci imaju svoj prevoz do skijališta, ali to obavezno proverite sa njima. Imate i taksi prevoz (lokalci voze kolima do centra) i od naselja do centra je prošle godine bilo 400-500 din u jednom pravcu. Ne znam da li je toliko i od Čardaka.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)