Ljudi pomozite...i Ujutru dolazim na kop na zimovanje...pa me interesuje kakvo je skijanje na ovoj temp...tj u kakvom su stanju staze i dal ce izdrzati avako visoke temp...pozzzu
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Proteklih 6 dana sam bio na Kopu i evo izvaštaja, realnog i ne obojenog patriotizmom: generalni utisak DOBAR. Staze tvrde (čitaj zaleđene), razlog je topljenje snega preko dana, i zamrzavanje staza preko noći. Skijam sve staze bez problema tako da mogu da kažem sledeće: Gobelje ne preporučujem, progledale, puno kamenja, nije za skijanje. Duboke: crvena odlična prvih par sati, posle toga uništena i sa puno leda između hupsera, crna od samog jutra jako zaleđena, ako vam kantne nisu dobro naoštrene ne idite. Krčmar, odličan u gornjem delu ali oni neiskusniji neka ne idu do kraja pošto od skretanja za Duboku led, vidi se trava i kamenje. Najviše smo skijali Gvozdac i Ledenice, ova druga naravno savršena tokom celog dana, Gvozdac od polovine, a pogotovo na dnu led i kamenje, i skroz razvaljen. Nisam baš oduševljen pripremom staza, moglo bi mnogo bolje, ali šta je tu je. Iskreno bilo je dobro društvo lepo vreme, a skijanje prosečno, jedina staza koja vredi 100% je Ledenice, sve ostalo veoma promenjlivo. Pozdrav svim skijašima uz nadu da će preko potreban sneg što pre pasti.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@zeljkosОк, направио си прекршај, али ако су већ и други то радили, што ниси сликао или снимао полицајца како ништа не ради док други чине прекршај за који ти добијаш казну. Ти си кажњен за саобраћајни прекршај, он ће бити за несавесно и селективно обављање дужности
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sva je prilika da ako sutra ne padne neki ozbiljniji sneg ...bice kilavo u nastavku sezone.
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)PA trebali su i sinoc sa topovima bilo je ispod-3!?Bice i nocas hladno...videcemo ujutru!:(:o
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)DecembarSkije bi trebalo da budu izmedju brade i nosa, pa sad ti izmeri.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)To je jedino sto nam je ostalo.Cuvajte Kop!:-*
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Lako je stanje na gobelji? Kada ce biti dosta snega za skijanje?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Dragan Uragan: Koliko ovde ima genijalaca ljudi koji pojma nemaju sta pričaju. Čoveče ta precica nije imala snega pre dve nedelje. Pustio bih te tamo da oderes skije a onda bi verovatno kukao sto su je pustili. Ajde u kućicu.
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Samo ako ste ovca za sisanje, sto u prevodu znaci nikako, cekaj jos par dana, mora da padne bar 20,30cm snega do 23mar.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nikako ne kreci, vidis kakva je tuga, cekaj da padne sneg.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@G007 staze "unistavaju" svi koji koce. A kroz brdasca moze da se vozi
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ROSKEM- Ta naznaka za kišu koju vidiš je data kao mogućnost, jer se radi o uslovima kada je prelazak kiše u sneg i obrnuto veoma blizak. Gotovo da je pravilo kada počinju padavine i sve dok jačaju temperatura opada a kad slabe temperatura neznatno raste. Uočava se da su kiša ili susnežica naznačeni upravo kad su padavine najslabije kao i na samom početku. U visini dok pahulja pada ako je veća normalno je i da joj treba više vremena da se prilikom otapanja pretvori prvo u susnežicu pa onda u kapi kiše, to je jedan od faktora koji utiču na to gde će biti snežna granica. Drugi faktor može biti pojačan vetar koji isto tako može dodatno da spusti snežnu granicu. Obično svi meteo portali daju prognozu za Kopaonik uzimajući u obzir nadmorsku visinu od 1710m. na kojoj se nalazi i lokalna stanica RHMZ-a. Znači ove temperature koje se vide date su za tu nadmorsku visinu i sasvim je normalno da ta temperatura u datim uslovima opada kako idemo ka višim delovima skijališta i naravno samom Pančiću, gde ne bi trebalo da pređe nulu. Kao primer navešću da se Jatovi apartmani nalaze na 1780 mnv. a da je gro staza u zoni iznad te visine i da bi u datim uslovima na njima trebalo da pada samo sneg. Pogledaj večeras ponovo modele i biće ti još jasnije jer će biti nešto izmenjeni u odnosu na ovo jutros.:) Naravno da sve nas interesuje kako će Kopaonik proći u ovoj po svemu sudeći dosta značajnoj promeni vremena, iza koje slede nešto niže temperature i još snega ali uglavnom slabijeg intenziteta. :) Ujedno ovo je odgovor i ČIKA MIKI. Veliki pozdrav. :):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco ČačakHvala na lijepim željama i pozivu da dođem na Kop sa porodicom. Da, radim na tome da dođem na Kop sa jednom grupom skijaša ( 10-15 za početak ), ali kada će to biti ne znam. U svakom slučaju, javim se da popijemo jednu ( ha, da jednu ) ljutu. Ove g. sam zatvorio ski sezonu zadnji vikend u 2. mj. na Mariborskom Pohorju, a prošle g. na Bjelašnici, ali ja znam da Kop ima neku magiju. A to je između ostalog i ugostiteljska ponuda po danu, a naročito po noći. Ono što ja volim ( a i mnogo skijaša ) je to što Srbi "nedaju spavati" i to upotpunjuje sliku ski centra. Ako poredimo noćni život, M. Pohorja i Bjele sa Kopom, onda to nema veze. M. Pohorje je totalno mrtvo, a Bjela je nešto bolja. U sjećanju iz te daleke 85. su mi ostali Be bop i Crveni mačak. U hotelu Bačište ( ne znam kako se sada zove ) nam je kao nigdje u Evropi konobar otvarao vrata restorana i zaželio dobro jutro, dan ili večer. Poslije večere je svirao jedan band sa Skadarlije. Nezaboravno. Prvi put sam, te 85. probao i noćno skijanje. Osječani su 80-tih imali lijepu naviku dolska na Kop. A bio sam i na Brezovici 89. i 90. Lavlja vrata su zauvijek ostala u sjećanju. Sve u svemu uživajte u prelijepoj prirodi i snježnim uvjetima koje je vam je Bog dao. Svako dobro cijeloj skijaškoj porodici i naravno Vama ACO
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakvi su izgledi za sledeci vikend? Jel bi trebalo da padne snega ove nedelje?Pozdrav svima :)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)nadamo se
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ma ne,biće snega oko jednog metra i skijanje za prvi maj...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Oo, hvala ti Bože
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uh dobro je :) prepade me prognoza na accu
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kako ovo lepo izgleda. 8)Sad samo da bude minusa da se ovo lepo odrzi i utapa, i da padne jos malo i prelepo. Pozdrav celoj ekipi.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sada vise nepada sneg,,duva jak vetar i polako se razvedrava,,nadamo se da ce biti minusa...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gledao sam nocas radar. Linija padavina nikako nije mogla da predje pravac kraljevo.....raska..... sneg ili kisa su non stop padali na potezu cacak.....uzice ...ivanjica...zlatibor...sjenica prijepolje.......ali cini se da talas nije zahvatio kop kako je moglo i trebalo da bude......pao je sneg na Kopu ali mislim da je moglo biti mnogo mnogo Vise....Aco kakav je tvoj komentar....zasto su oblaci bili kao ukopani na nekoliko km od kopa i samo ga okrznuli svojom snagom i padavinama.......prava steta.....mozda se tokom dana popravi situacija....sta mislis legendo ?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)kad krene da pada u brzecu bice pravi kop:):):););););D
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)- па знам ја, најбоље скијање је негде око Поклада, или Младенаца, хехе. Искуство од 1971-ве. Зато стижем у недељу. Искусно...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@StevsGde nevide se na cam...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mala informacija sa lica mesta..Pada i sada trenutno,mi smo u Rtnju,ali sitan i -4 stepena je napolju...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ooopaaa, vidi zeleniša na info staza ! Još malo pa povlačim reč .
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na sajtu SS između ostalog stoji sledeće: "Javno preduzeće SS zadržava pravo izmene ili prekida rada instalacija tokom ski sezone usled nedovoljne količine snega ili loših vremenskih uslova. Povraćaj novca se ne vrši u slučaju lošeg vremena, zatvaranja skijališta ili dela skijališta kada je to potrebno radi opšte bezbednosti, prekida rada žičara i neplaniranih skraćenja aranžmana." Razumem da ako postoje objektivni uslovi ne rade određene staze. Pretpostavljam da ako staze nisu u funkciji, a uslovi za rad skijališta su idealni, kupci ski pasa imaju pravo na povrat dela novca. Da li korisnici usluga (u ovom slučaju skijaši) u Srbiji imaju osnovna prava? Da li neki pravnik može da posavetuje? Vidim da je danas proradio Krćmar i Gobelja relej, nadam se da će sutra raditi Ledenica i Gvozdac pa da svi zajedno pohvalimo SS.Pozzz i vidimo se za vikend
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav ljudi,zna li neko kava je situacija sa Gobeljom, Ledenicom i Gvozdcem, ima li dovoljno snega da ga puste i ako ima hoce li pustiti u skorije vreme. Takodje pitanje za Kimija, kakvu prognozu da ocekujemo za vikend?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zar ti nije jasno kad SS funkcioniše - daje akcije. Evo da ti prevedem: akcije ce dati mozda u subotu koja ce vaziti od 3-dnevni ski pas od petka do nedelje. Stim da je vec jedan dan prosao niko nece moci da koristi, jer uslov nije ispunjen. To je SS-valjda je jasno svima. Gledaj svoje du...od JAVNOG PREDUZECA SE NIKO NIJE OVAJDIO
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jedan nestvaran snimak od juče :)Link >>>
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dolazim u nedelju kolko odprilikr ima snega jel ima preko pola metra.Posto na kameram nikad nije tacna cifra.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Neznalice koje ovde brane SS i govore da ne mogu da se srede staze, nemaju pojma o čemu pričaju. Baš ta priča o izlasku iz Srbije im je slabija strana, ako je iko bio na nekom pravom skijalištu zna o čemu se radi. Naravno da ne može da se taba dok pada sneg i da je to besmisleno, ali nije to pitanje, glavna je stvar da treba da se taba dok ima snega ida se napravi što deblja ploča utabanog snega. Kad pričamo o sbnegu ispred kuće, zaboravio si da tamo gde nekoliko ljudi prođe najviše se sneg zadrži, tačnije UTABA se. nemojte da branite vi botovi ove neradnike, možda ćete dobiti sendvič manje ali budite pošteni..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Surovi Ne vidim gde sam ja vredjao. Bas cudno da ides preko raske a zivis u kg. Inace put preko raske (rudnice) ima najveci nagib, uspon. Tako da kada ima dosta snega ne gine vam montiranje lanaca. Radnici iz raske kada ima dosta snega idu autobusima preko josancke banje ne preko rudnice. Da je toliko dobar tj bolji put svi bi isli tamo. Znam odlicno sve prilaze na kop. I jos nesto kada je mecava, prevelili sneg,uvek ce vam biti prohodan put preko josanicke banje, zato sto celim putem ima borova i nanosa ne moze da bude kao sa brzece strane, isto vazi i za uspon, nagib koji je najmanji i ima ga samo na pocetku od josanicke banje par km.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bele reke će raditi 12. i 13. marta za izvlačenje skijaša iz Brzeća.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi sta je sa vama,cemu takva negativna energija.? Kad nije bill snega,vecina je bila u depresiji, sada snega ima ,I dalje ljudi nisu zadovoljni. Treba da budemo srecni sto su se stvorili uslovi za normalno skijanje. Ja idem na Kop za desetak dana I srecan Sam sto Sam ubo dobar termin. Lep provod svima koji su trenutno na Kopu. Idem autobusom na Kop, interesuje me kojim putem je bolje ici (koji prevoznik) zbog radova.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pre sat vremena preko Brzeca bez lanaca bez problema
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@2Nesa: Kazes: "Kada zavrse to je to u medju vremenu padne malo snega i eto vam hupsera .."Nije to to. Posao je zavrsen kada su korisnici zadovoljni, bez obzira na radno vreme. Ako imas ili radis u privatnoj firmi onda sigurno to dobro znas. Dakle, ako sneg pada celu noc, ratraci izlaze u 6 ujutru i rade do 9, a zatim u 12 nastavljaju, tako sto se na kratko vreme zatvara jedna po jedne staza. Cinjenica je da je SS prethodnih godina sve ovo radio na mnogo bolji nacin, odnosno bilo je ocigledno da su radili cak i posle odlicno obavljenog posla, tkz "extra mile". To je jedini nacin da korisnike usluga vezu za planinu koja objektivno nema neke posebne geografske i klimatske karakterisitike. Sasvim je drugo pitanje zasto na Kopaoniku free ride nije dozvoljen niti on omogucen, pa ovo sada odgovara onima koji bas to vole.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zmaj Ne napadam ga već smatram da na ovom sajtu ne treba pisati o tome šta se kome svidja ili ne sviđa,šta mu prija ili ne prija i sta voli ili ne voli,zadrži to za sebe jer koga to zanima i skijaj tamo gde ti se skija. Normalno je prokomentarisati i informisati ljude o stanju staza,koja radi koja ne radi,o vremenskim prilikama,o stanju i prohodnosti prilaznih puteva itd.A svako će za sebe prema tome proceniti šta mu odgovara ili ne.Ne mogu ja da pljujem i kudim nesto zato što se meni ne svidja jer je to isto nekome ok.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zbog preovlađujućih severnih strujanja i dosta jakog anticiklona nad većim delom kontinenta, očekuje nas duži period dosta stabilnog vremena i povoljnih prilika za skijanje na Kopu. Za sledeći vikend moguće je nešto malo snega a nešto više padavina oko 22-23 marta. Temperature uglavnom u minusu, sem oko petka kada se u nižim zonama skijališta može popeti par stepeni iznad nule ali sa dosta niskom vlažnošću. Jedino što može praviti manje probleme su mesta koja su izraženije otvorena ka suncu gde će sneg popuštati jer je sunce već dosta visoko i pojačana je insolacija. Sve u svemu veoma dobri uslovi za ovo doba godine. Veliki pozdrav.:):):)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kopnamoru: nisam nikoga pljuvao i moje je pravo da iznesem svoje misljenje, kulturno i bez uvrede. Drugo, mislim da niste u pravu sto se tice toga da je dovoljno da je nekima ok. Kopaonik nije privatna firma vec planina u vlasnistvu svih gradjana Srbije. Niti cilj gazdovanja /upravljanja/ planinom i drugim javnim resursima treba da bude maksimizacija profita, vec, naprotiv, interes gradjana. Da li je nas interes da imamo planinu za mali broj privilegovanih, bogatih, sa fensi hotelima, apartmanima i lokalima, ili nam je cilj da sto veci broj gradjana uziva u prirodnim lepotama, zdravom i cistom okruzenju, da cuvamo i negujemo prirodne resurse? (Da ne bude da se sirotinja buni, ovo pisem kao neko ko je privilegovan i moze sebi da priusti dve-tri nedelje skijanja na Alpima godisnje..).
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Osvežili smo našu vremensku prognozu za Kopaonik. Od sada možete pratiti Weather2Umbrella ETA2 i GFS modele, YR.NO ECMWF model i Weather.com model. Modeli su predstavljeni kroz tekstalnu prognozu ali i kroz meteograme za sve modele.Sve je smeštano u 4 taba na sledećoj adresi:Link >>>Ako imate neke sugestije i predloge odakle povući još neku zanimljivu prognozu pišite :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo jednog mog viđenja: prvi put sam bio ovaj vikend na Kopaoniku, početnik sam. Pre toga u januaru Zell Am Zee, Austrija. Ovi što upoređuju strana skijališta sa Kopaonikom trebalo bi da prestanu to da rade, jer ni Srbija nije što i Francuska, Austrija, Italija... kakav nam je standard u državi, takvo nam je i skijalište. Meni se svidjelo na Kopu, staze su OK, žice su OK. Ono što nervira su sitnice koje stvarno ne zahtevaju ulaganja a mnogo znače. Npr. ljubaznost i posvećenost "žicmena", ovih što rade na žicama. Viču na narod, tjeraju nas kao da smo stoka (dolazim na tanjir Mali Karaman, prvi put se susrećem sa tom vrstom tanjira, ovaj viče na mene "ajde, ajde, kreći šta bre čekaš"...snađoh se sam nekako, ali nije u redu...). Ne čiste one podloge gdje se zaustaviš prije nego sjedneš na žičaru, na Karamanu se stvorio led malo zeznuto da se zaustaviš. Oznake na stazama... šta reći kad na vrhu Malog Karamana ima strelica za stazu br. 5 koju sam tražio na mapi ali te staze nema :o Onda iritantna muzika na žici Krst >:(, nismo svi u fazonu žurka 7/24, ima nešto u uživanju u tišini planine. I još dosta nekih sitnica koje bi stvarno popravile kompletan utisak. Cene: 240EUR ski pass za 6 dana u Zell Am See&Kaprun. Duplo skuplje od Kopa, ali celokupni doživljaj 5 puta bolji. Počev od organizacije, instalacija, snežne garancije, propratnih sadržaja... I dalje ću dolaziti na Kopaonik, jer volim da skijam a Kopaonik je lijepa planina, pa se onda ostale stvari nekako zanemare i vremenom zaborave. Ostaje žal da sve to može bolje kad bi se više radilo i više poštovao tuđ novac.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li neko od ovih ljudi koji prate modele vremenske prognoze kada mozemo da ocekujemo da se ova magla sklni? Taman docekasmo sneg, a sad ovo :(
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Petar: Petre ne vidim razlog za bilo kakve negativne komentare na acin rad i trud. Zbog njega ovaj portal je mnogo bolji nego sto bi bio. Ne budi hejter. Aco, samo nastavi tako, nemoj da podlezes ovakvim kritikama!!! :-)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zanima me šta mislite, imajući u vidu trenutnu situaciju, da li je moguće da se održi sneg za normalno skijanje do vikenda 02.04. tj za dve nedelje?Hvala, pozz
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@petar - po meni je W2U placena od strane hotelijera ili SS da daje obecavajuce prognoze. ceo januar i februar su nedelju dana pre najavljivali nekakve velike kolicine snega,ljudi se zeznu uplate arazmane i kako se blizi taj dan kad je trebao veliki sneg da padne ,polako smanjuju kolicinu snega ili ga totalno obrisu. a aco je masio prognoze veoma retko,nije ni obecavao neke velike kolicine snega,mozda jednom je to uradio ali pre mislim da se zeznuo nego da je placen da obmanjuje
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zaboravih, рridruzujem se Tanjinom komentaru u vezi Ace. Рozdravljam ga i zelim da i ubuduce ignorise sve zlurade komentare i ostane dostojanstven kao do sada.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)За скијашка такмичења би требало да се припреми посебна падина - ван уређених терена и само за то да се користи. Озбиљни скијашки тренинизи на заједничким теренима би требало да се одржавају пре почетка и после завршетка скијашког дана - са посебним мерама организације - дакле - на посебним падинама и о трошку спортског савеза и спонзора. Деца - спортисти - скијаши, такође могу раније ујутру да устану и свој тренинг да воде тако да други не трпе. Ски инструктори када возе за своје задовољство, не могу да иду преко реда. Нема потребе да то раде ни када воде групу. То заиста нема логике? Због чега се млађи нараштаји не би учили реду и култури? Какве вредности развија таква обуке? Истрајност? Осећања за друге? Спортски дух? Мени не изгледа да је тако.Очигледно је, платим скупоцену ски карту и у форми пријатног изненађења, срећан сам што ми ски инструктор гази преко скија или што не могу да се спустим омиљеном стазом због тога што "негујемо будуће шампионе"? Који не могу ујутру рано да устану, а питање је колико могу да претрче и уопште, какав је њихов тренинг у смислу одрицања и "спартанског" живота??? С обзиром да овај спорт припада свету имућних, после вероватно тако и ауто возе ... Да им се сви склоне са пута ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Što se tiče ponedeljka, informacije koje imam je da je vetar duvao i preko 25m/s na vrhovima. U tim slučajevima standardno rade Malo jezero, Krst, Karaman greben, Duboka II i Mašinac. Iz iskustva svih ovih godina, kada ski info pokazuje samo tih pet žičara isključivi krivac je u 99% slučajeva izuzetno jak vetar. Zlobnici će reći da je to minimum (5) kada može da se naplaćuje puna cena ski karti. Možda i ima istine u tome :)Nama skijašima je uvek ideal da rade sve žičare i staze. Bez neke želje da bilo koga branim, nekada stvarno postoje objektivni razlozi što bezbednosti što tehnički što zakonski što prirodni da neke žičare i staze ne rade. Naravno ima slučajeva kada je i ljudski faktor u pitanju. Jasno je da skijaši plaćaju uslugu i da očekuju da dobiju 100% korisničko iskustvo. U realnosti to je nemoguće i to je rizik koji koji svi mi moramo da prihvatimo kada kupujemo ski pass. Realno na Kopaoniku radi u proseku 60% skijališta. To se vidi iz statistike koju infokop vodi poslednjih 14 godina. Prostim rezonovanjem dolazi se do zaključka da puna cena ski karti znači 60% rada skijališta. Na sve preko toga smo u dobitku na sve ispod toga smo na gubitku. Statistika tako kaže :)Gledajući neki sistem i posao sa strane uvek se čini da bi mi mogli to bolje to da radimo. Međutim u svaki posao kada se uđe sve to izgleda skroz drugačije nego sa laičkog stanovišta. Ovo pričam iz mog iskustva običnog skijaša i skijaša koji vidi sistem i sa druge strane.Ja samo pokušavam realno i objektivno da sagledam situaciju i da kritika bude konstruktivna i da svi zajedno maksimalno povećamo korisničko iskustvo ljudi koji dolaze na Kopaonik. Ovde na forumu može da se pročita dosta konstruktivnih kritika ali dobar deo kritika apsolutno nema veze sa realnošću. Već sam pisao svojevremeno ovde o tome da su dugi niz godina Srbi živeli u problemu i da danas više ne umeju da razaznaju realnu kritiku od kritike kojom zadovoljavaju svoje loše životne izbore.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)