Danas baš maglovito, a informacije o stazama nisu baš pomogle. Stevs, Ne znam kako preuzimaš informacije, tanjir na marinim vodama je radio, kao i staza 9 a 9a ne radi već danima, a na infokop stoji da radi. Ako odete na sajt skijališta, tamo su sve staze i putevi označeni sa + 😒 Ništa od krčmara, mada staza izgleda upeglana, čak je i sneg nanet i žica nije bila ograđena kao prošlih dana. Možda su korpe odbile da izađu iz garaže... Mnogo više ljudi danas ali ipak bez gužve. Nadamo se lepšem danu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Posto uskoro idem na Kop. sve nas je uplasilo prognoziranih +7, ali na srecu izgleda nece temp. preci +3 sto nije uopste strasno, znaci da sneg na stazama ce preziveti, na svu srecu;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Al’ ce biti dobrih slika i videa danasnjeg dana...! 🍻
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Meni je godišnja stigla na kućnu adresu isto bez priznanice. Samo vinjeta u koverti. Strašno!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@iggy966za ovu sezonu da
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Pozdrav svima, više puta sam postavljao pitanja. Doputovao sam danas oko 14h na Kop, putevi prohodni i čisti. Dosta rumuna na putu i preticanje, žure kao da im je bitno da stignu 5min ispred svih. Jako loši vozači. Prvi utisak da nije velika baš gužva. Sve što vas interesuje ja ću se potruditi da vam odgovorim. Još da dodam da ljudi naplaćuju karte za nacionalni park (150din) prave se ludi da daju kartu. Ali kad pomenete, oni istraumirani odmah daju. Pozdrav svima
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Molis, hvala za informacije! Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)A ovi sto mi udaraju minuse su sigurno putari. Voleo bih kad bih izmisljao ali put je stvarno bio ocajan iz pravca Brzeca...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Na Kopaoniku sam bio cele prosle nedelje, i sada sam ubebjen da se staze ne otvaraju kada vremenski uslovi dozvole vec skijalista imaju neku svoju taktiku. Hocu da kazem vremenski uslovi od prosle nedelje se nisu nista promenili, ove staze koje su se juce otvorile bile su spremne i prosle nedelje i mogle su biti otvorene. Sram ih bilo iz skijalista, naplacuju nam punu cenu ski pasa a spremne staze ne otvaraju, cuvaju ih za neku priliku!!! Do sada sam ih opravdavao, a sada su mi postali odvratni.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Пребацити сидро са Леденица које неће никад радити на врх Крста па да води до врха Панчића или пребацити на Машинац до Пајиног пресла.Једино брзо и ефикасно решење за смањење гужви за следећу сезону.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Сезона се завршава данас,истопиће и жичаре ово сунце.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-46)Jel staze ne rade zbog vetra, kvara ili nedostatka snega?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Čačak, mozes li molim te da mi kazes tvoju procenu ako nije prerano za period od 18 do 21 januara? Na nekim sajtovima vidim najavu da ce da pada sneg do tad pa cak i za taj vikend. A voleo bih da izbegnem neku maglustinu i vejavicu za skijanje. Pa me zanima sta ti mislis kakve su sanse za sneg tada ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Jos jedan od onih dana :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Bilo bi dobro da krene osnezavanje.. Na stazama gde je tanak sloj..jer vremenski uslovi su trenutno dobri..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Parkinga dnevnog ima koliko hoces oko Jata i konaka, uz glavni put, 24 sata parkiranja je 500din.. A automobili parkirani dole kod pancic zicare su neki dzipovi na promociji, nije bas dotle doslo da se vozi po stazama :) Sto se tice nekulture na stazi, ja nemam nekih zamerki, mozda sam samo tolerantan..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@sarmice mart nikada nije ispalio kada je Kop u pitanju koliko ja znam. Ja dolazim 11.03 a u tom terminu je prethodnih godina sve radilo punom parom.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)GoranSu zovi JAT apartmane i pitaj moze li na 2 dana? Svakako da ce ti izdati ako nisu puni.Dobijes skijasnicu za opremu, izlazis na zadnja vrata kroz skijasnicu i ides do staze 5 min, jeftin restoran, ski pas kupujes tu. Smestaj je skroman ali je toplo i nije bucno kao mozda u Konacima? Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Edmundo(iOS)Iste muke nas muce. Moja dvojica (14 i 12g) ce za vikend kod nekog instruktora borda koga su mi preporucili prijatelji. Ako budu deca zadovoljna i ako vidim napredak kod njih a i "spijuniracu" i ja malo instruktora (kako stoji sa pedagogijom, kako i sam vozi bord i sl.) preporucicu ga. U suprotnom ... Inace, ja godinama skijam i ova moja dvojica od pete godine. Sad ce da me "izdaju" i predju na bord ali nema veze, vise im se svidja i neka uzivaju. Ono sto ja (kao Vranjanac) nikako ne mogu da podnesem je to da se placa instruktoru "u mestu" tj. da uzima pare za osnovne stvari, kako da se padne, ustane, "plug" u bordu...Takve stvari najbolje da im pokaze neko ko vozi bord a prijatelj ti je a instruktora placati od trenutka koriscenja zice...valjda sam bio jasan :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Cene su brutalne na Kopu. 24. februara sam rezervisao Soelden, apartman za cetiri osobe po ceni od 160E dnevno. Pa sad sami procenite odnos cena. Sutra idem na Kop, uzeli smo najeftiniji smestaj (Olga, oko 27E dnevno) jer ne dam da me klepaju ni za sta. Ranije smo redovno isli u Putnik, sada mi ne pada na pamet.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Toliko powdera toliko snega, pa da li je moguće da pola skijališta ne radi
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nije Gedza premesten vec su radili obilaznicu oko Krusevca!Gedza je na istom mestu! Pozdrav!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ski pas se za Top ski vikend kupuje sam na dan pocetka Top ski vikenda,cervrtak ili petak.Kupuje se samo na Kopaoniku ili Brzecu.Nemoze se kupiti npr. Beogradu a sa se ostvari popust.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas, uz ovoliko snega i solidne uslove za rad instalacija, tokom celog prepodneva nije radilo vise od polovine staza. Bilo je dosta magle, medjutim gotovo bez vetra te sam ocekivao da rade skoro sve staze. Dalje, nije mi jasno sta se desava sa stazom Bela Reka koja nikada ne radi. Tokom najveceg dela dana nisu radile Gvozdac, Ledenice, Krcmar, Duboka 1. Dobio sam informaciju od jedne instruktorke da nisu stigli da srede staze. Ej, nisu stigli. Juce je ceo dan padao sneg i mogli su jos u podne da krenu da rade staze. Sramota.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-32)SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental does justice to its reputation as a family ski resort once again. In the 2017/18 winter season, children under 15 years of age ski free of charge from 08.12. - 22.12.2017 & 10.03. - 08.04.2018!Eto lepe ideje za SS, ne mora toliki period ali bar da spoje u toku nedelje par dana, neku akciju da naprave... Bilo bi lepo...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala,ako treba sam stavljam lance. Gume su dobre. Vidimo se na stazi
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Prodaje se Bruska kuca, to vam je onaj objekat preko puta Maljevicevih vila na Jarmu. Eto, da znate :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Nenad91Radim ja do kasno nije za brigu. A Kop volim, kao klinac ssam po mesec dana provodio zimi gore a danas 2 ili 3 dana godisnje ako nakupim srecan sam i to ovako ad hok, na brzinu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@SugradjankaI zvučiš umorno ali znam, imam takve dane i ja. Prvi status je bio polušala u smislu odsustva jer je firma moja ali sam napisao ispod - ne stignem više od ddva ili tri dana u godini da vozim. Btw moji zaposleni imaju mogućnosti, fizičke, materijalne i poslovne da isto ovo urade kad god žele za razliku od mene. C''est la vie.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vreme je uzas zivi. Ako za neko vreme na Kopaoniku moze da se kaze da je najgore to je ovo. Ali protiv prirode se ne moze cuti i trpi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako se uzmu u obzir sve advekcije, a ne samo horizontalna komponenta, sa posebnim osvrtom na gradijente brzine i temperature, bice snega do 25. maja. Ali ako se na model primene i Maksvelove jednacine, sa velikom verovatnocom se moze reci da ce sneg opstati cak i do 01.06.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Zoran Minić@ Jel mozete da nam prenesete jos nekih detalja iz tog perioda? Tipa koje staze su postojale? Gde se skijalo generalno? Pozdrav!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@rmpalijaTo što si platio je džabe za Italiju (mada je moguće da su ti naplatili samo za vas odrasle PP jer su deca manja). Na Kopaoniku te ne bi koštalo 15% skuplje nego skoro duplo. Klub A (koji jedini ima bazen u centru osim Granda) bi te koštao u nedelji pred raspust za tih 5 dana, PP, 810 EUR (starije dete ti plaća 70% cene za odrasle).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Au ljudi, kakav dan za skijanje. Svi miševi pobegli a za nas hrabre ili lude, odlučite sami, cela planina sa dvadesetak cm pudera, lepo poravnatog. Jeste vetrovito ali nije strašno. Bilo je i gore jutros, zato nisu radile sve žice ali se smirio oko 11 pa je sve otvoreno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li bi neko bio ljubazan da mi napravi jedno poredjenje Jahorine sa Kopaonikom? Razmisljamo da odemo na Jahorinu, iskljucivo radi skijanja. Staze, uredjenost istih i sl. Hvala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Kvakav bre Krvavec, ima dve staze...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za Kiler np Prosto pokušavam da budem realan ka sebi,najlakse je reci da sam prof.a to nema veze sa istinom,prvu sezonu sam bio 2 dana i proveo ih sa instruktorom na mašincu,drugu sezonu sam bio 3 dana i spuštao sam se sam na mašinac i obilaznicu pajino p.koji izlazi na mašinac,trecu sezonu sam bio 4 dana i spuštao se na k.greben,krst,suncana dolina i mali karaman(koji mi je bio malo tezi). Te mislim da sam rekreativac pocetnik,jer i dalje pravim zaokrete u blagom obliku pluga,najiskrenije, možda je moja je greška što nisam napisao malo pre da sam bio manje od 7 dana,već 2,3 i 4 dana. zato želim da mi neko ko zna kaže tipa ova staza na str.planini je poput karaman grebena,ova je poput pančića ova je laka ova je teška itd.itd. tako da molim osobe koje znaju da mi to prokomentarišu
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Ana start:Koristio sam ski traku nekoliko puta.Moje misljenje je da je dobra za potpunog pocetnika da bi mu pomogla da prebrodi taj prvi susret sa skijama.Poredjenje da je korisnija 5 puta vise od skijanja,ne stoji,jer je totalno drugaciji osecaj.Da pojasnim traka te vuce unazad i ti skijanjem pruzas otpor da te ne odvuce.Kod pravog snega ti se trudis da ides napred,nagib terena kao i podloga(led,,mek sneg)se menja i ti se svemu tome privikavas.Mane kod trake su sto je uvek savrsena podloga,nagib moze da varira neznatno(za mene),a i cena instruktora i na ski traci ako je sama koristis je u 1000 dinara.Kada sam je koristio,meni je samo odmogla sto ne mora da bude u tvom slucaju.Ski instruktora i pravi sneg ne moze nista da zameni.Pozdrav i srecno ucenje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stigli u subotu uvece. Put solidno ociscen. Neko je prethodnih dana pominjao rupe na putu - nema veze sa zivotom: put je sasvim u redu. Nije da nema bas ni jedna rupa i nije da ih ne bi trebalop popraviti, ali nije to nista dramaticno. Staze juce - odlične. I to ceo dan. Ne secam se da sam negde skijao a da nisam video ni skoro ni jedan hupser. Nije bilo ni guzve.Padao je sneg od jutra i pojacao se u toki dana, pa smo prekinuli oko 1, a kad je prestao, nastavili smo. Pred kraj se navukla magla pa smo zavrsili na suncanoj. Sve u svemu pocelo je odlicno. Nadam se slicnom nastavku.Moram da prokomentarisem pominjanje Krvavca: Kopaonik i Krvavec se ne mogu porediti (u korist Kopaonika naravno) zapravo ne znam ni sto komentarisem, jer ko tvrdi da su na Krvavcu (ili bilo gde u slo) staze bolje nego na Kopaoniku, nema pojma sta prica
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Deki sve bi prepisala i napisala to sto si napisao a ono za merenje brzina posebno ... Tacno izaziva svakoga da se "testira" ... Deca inace jurcaju jos sa tim mamcem pravo ludilo ... Cija je to "genijalna" ideja pitam se :(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Moze li mi neko reci kako je sa parkiranjem kod JAT-a, ima li mesta?Hvala !
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)kakva maglustina danas :( jedan od najgorih dana za skijanje koje sam doziveo. A sneg idealan, suv. Staze sasvim pristojne ceo dan, al'' magla.. :( Neko je pitao za parking kod jat-a: preko puta je veliki parking. 500din dan. Ujutru i uvece je prazan. Kako je u toku dana stvarno ne znam.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mico Fiser ima covek dobar izbor skija preko 1000 pari.3350 din za komplet 7 dana!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ove godine manje guzve za sretenje na kopu jer je dosta ljudi otisla na Jahorinu
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Dušan Silnine procita davno ovako neki strucan komentar ... 70 stepeni hahahahaha ... bar u danasnje vreme ima google da se pita za takve stvari pre nego sto izlozis drugare u parkicu ... "ski slope scale" probaj sa ovim ...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Za ovoga sto je "proverio" specifikaciju Streifa za mmen FIS WC Dawnhill " ,prijatelju procitaj malo detaljnije moj post ako bi da me ispravljas ! Nije staza Hanenkam -"Streif" za nas koji sada tamo dolazimo rekreativno i one koji se nikad na njoj nisu trkali ista kao kad se UOKVIRI PLAVOM MARKACIJOM LINIJA STAZE SPUSTA" Tokom trke postoje deonice skoro vertikale ali ih nema kad se prica o stazi u njenom realnom stanju. Opet ponavljam jeste li je @ wolfskin i @ Dusan Silni videli uzivo ili samo na TV-u??? Ne ismejavam nikoga nego kazem istinu -ne lupetajte na osnovu googla !! Brr,stvarate zabunu ljudima. Jos ce da pomisle sa je Streif nesto sto vise ni na Tv- u gkedati nece, da je Fra puna huosera na zaledjenim stazama i da tamo treba ici da bi se vozile samo plave !!?? Ja sam svoj post pisao kako se i pose kad se govori o nagibu staza (u stepenima) . Procenti se racunaju samo onda kada se ta staza PRIPREMA ZA TRKU ! Tada se na vec postojecoj stazi nagiba tog i tog koji se mwri u stepenima prave razlicite deonice koje ce imati veci nagib suzenjem staze i onda se na Tv najavi za Spust u Kicbuhel-u kaze -"Ovogodisnja Staza Streif" ima duzinu toliko km sa tolijo skokova i bla bla bla "procenata" .. " Streif se malo menja prosto je takav kakav je ali se desavalo da Mausefale ne bude svake godine isti i podjednako dug i brz...sve zavisi kako ce se konfigurisati staza za trku. Ovo zalazu u dublju raspravu o kojoj treba da diskutuju oni koji su se trkali na Streifu i oni koji su vozili stazu van skijaskog takmicenja. Moja diskusija na temu Streifa se zavrsava sa ljudima koji se drze googla. Sto se tice Kopa ,samo vi naucite da skijate na Kopu, "DA SKIJATE " ,"DA VOZITE " ne da se spustate samo da se spustite. Kada budete "DOBRO VOZILI GVOZDAC " onda otidjite u Kicbühel i ValdIsere ,Bormio, Wengen... Pa cete sa shvatite o cemu ja pricam ,o cemu ova dvojica googlasa . Pozdrav @ woofskin i @Dusan Silni imate od mene bratski savet -okanite se goigoa ,stanite na skije i odskijate Streif u ounh njegovoj sirini. Pa se javite da cujem tada utiske o stepenima nagiba staze ,mozete je i oreracunati na procente ako vam je lakse .
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-29)Uzivajte u skijanju dok mozete, nije bitno crvena ili crna jer u mladosti mozda ste i mogli ili takmicili ali sa godinama daj boze da vozite krst eventualno crvenu duboku!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Nikola(Android): Ako moraš da pitaš da li trebaju lanci, odgovor je prost - trebaju.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Srki Gde si video tu prognozu za 10. mart?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)treba biti oprezan...pre par zima stariji covek stao u red da kupi ski pass u dolini, nije bilo neke guzve,posle minut skije nestale...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)