Evo je i Kamera Skituljko !!! pustajte MALI KARAMAN sutra... stizem oko 10 u Rtanj.. hocu odmah na stazu !!!! Volimo KOP !!!:-*
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Polako .. stize sunce i razvedravanje .. 😁Rekao sam za vikend a ti ostani na selu i kisnoj dolini
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)bio sam od 23. do 28. 07. na portalu sve vreme piše da nemam zaduženje. znači li da nije radio sistem ili ipak treba da platim?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Stevs, da li se zna kada ce cene ski passa?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li je procedura za kupovinu sezonskog ski pasa na firmu ista kao i za fizičko lice?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@TrabantМогу ти рећи да није позерај, углавном преовладавају плаве стазе, наравно буде и црвених-црних. Жута је у Швици. То му дође црна коју ратрак не сређује, значи хупсери, гарантовано отпадну ноге :)На глечеру је лед испод снега, високо је доста, тако да, и кад је сунце, стазе су савршене. Проблем је што се глечери смањују, и на неким скијалиштима је то приметно. Има и старих фотографија, туга....Ево неких од мојих омиљених: Engelberg (CH), Stubai (AUT), Hintertux (AUT), Murren (CH), Val Thores (FR). Пробај, кажу да је лепота у оку посматрача, неком се свиђа, а неком не...Ако можеш, сврати на Stubai (AUT), скијалише почиње од 2300 н.м.в. до 3250 н.м.в.Може и до паркига (1550 н.м.в) да се спусти на скијама. Уосталом, погледај на нету...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Počeo je sneeg jeeej
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ne moze civilizovan razgovor kad ovde dolaze da pisu luzeri, baksuzi I frustrirani. Kako oni mogu civilizovano. Ljudi nemojmo da se lazemo. Oni ovo koriste da se prazne frustracija. Vidite da lupetaju svasta.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@kota 1473...[quote]U principu bi ovaj sistem motivisao ljude da planiraju skijanje van pikova kad se čeka najviše u redu pa ti se ski pas najmanje isplati, ovi koji plate taj ski pas po najvišoj ceni bi se navozali za svoje pare pa bi se i njima isplatilo, deset u sezoni bi bilo 20 u sezoni ako možeš da ukalupiš da voziš van pikova, svima dobro. Molim bez uvreda, svi smo naši i svi volimo Kop.[/quote]Ideja u principu nije loša ali mislim da bi bila slaba vajda, ako je peglanje opterećenja cilj. 90% ljudi ne može da uzme slobodan radni dan i ne može decu da izvuče iz škole tih dana. Oni koji imaju vremena nemaju posao (znači ni para) a ko ima posao nema vremena. Zato su vikedni toliko i opterećeni.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SrboljubNema potrebe da ti meni objašnjavaš koji su vremenski uslovi potrebni da bi se krenulo sa osnežavanjem, odakle se crpi voda za osnežavanje i kolike su same akumulacije, da si se i sam informisao o temi znao bi da se staze ne pripremaju preko noći i da je za to potrebno vreme, a ne da se "štedi voda" kad su uslovi za pravljenje veštačkog snega idealni. I da, na ovom forumu sam godinama, skoro od početka, samo menjam "nick" kad mi dosadi. Sve najbolje, zdravo bio!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Mmarko11 U pravi si svako slovo. Analizirao si luzere do koske. Al ajde sto su luzeri I gubitnici nego su dileje teske. To ne odustaje I dalje. Skijanje je uzivanje, al ne znaju oni to. Za njih I jesu alpi skibusom u socijalnom apartmanima sobama 20m2 po 6 lezaja, al ne bi da se klate voznjom 22 sata nego bi da dodju na kop I u centru smestaj Al za 350e svi troskovi.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Ocekuje li se sneg za ski opening zna li nekog
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-29)Hvala Aco ljudino, to je pravi odgovor svaka cast, pozdraaav
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prelepo zatrpavanje, kao u sred januara, bilo bi stvarno neozbiljno, a pre svega velika šteta da se skijalište ne otvori već u ponedeljak/utorak, bar nekoliko staza.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Lakse je srediti Jahorinu nego Kop zbog mnogo faktora..i ne zaboravite to je gradska planina..izletnicko mesto Sarajeva..tako da oni imaju laksu racunicu da se brze otvore..zelim vam svima dobru zimsku sezonu!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)sutra skijanje.. spremaju se staze😀
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ima li neko insajdersku info kada krece sa radom skijaliste? Stevs, Aco, Kimi bilo ko?!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@FrederikKo će da ti sredi i pusti 3 staze da bi prodao 20 karata za 5 dana?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@zvezdaracDžabe burazeru ti objašnjavaš, iako si sve nacrtao do detalja. Pojedinci ovde se nazivaju skijašima, a operisani i od planine, i elementarne logike.@frederik hausAjde bre dečko, ne lupetaj više, majke ti. Tri doline, koje se nalaze nasred Alpa, i imaju trenutno duplo više snega od Kopa, otvaraju tek 2. decembra prve staze, a celo skijalište od 9.decembra.Veze sa mozgom ti nemaš "OtVoRiLo bI OzBiLjNo sKiJaLiŠtE". Došao jednom na opening i odmah je stručnjak za skijanje, nije nego. Idi izguglaj koje skijalište radi u Evropi trenutno, a posebno sa akcentom na niža od 2.000 metara.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Vidim da topovi gruvaju manje više konstantno čim postoje uslovi. Zamislite samo kad zažive akumulacije i sistemi koji su planirani,pa istovremeno se osnežava sve što je planirano💪🏼💪🏼
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Jovan Nisam na izvoru informacija ali da pokušam šta će da otvore.Otvoriće ove staze koje ne računaš plus komplet Karaman greben, vezu Karaman greben-Mali karaman, stazu Mali karaman ovu kod Skituljka, Pančić samo stazu 4b.I to je to za otvaranje sezone.Naravno , ovi povoljni uslovi će pogodovati da se brže spreme Duboke, Sunčana kao između ostalog i komplet skijalište ali za period posle otvaranja sezone.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Gde si njega našao da pitaš. Verovatno će ti reći da ski centar pun samackih hotela za migrante i radnike. On je verovatno gastos iz okoline Kruševac i kući se po Kopu, jer ga u Francuskoj niko ne poznaje. Voleo bih da prestane ova polemika. Svako ide gde moze i voli. Prvi put sam na Kopu bio davne 1985,bilo je to neko drugo vreme, sa puno manje zgrada, ljudi, automobila.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)U Petak i Subotu je najavljena temperatura u plusu i dan i noć, praćena vetrovima 20-40kmh. Ko iole zna planine i sneg, jasno mu je da će vrlo malo snega ostati na Kopu u Nedelju 3.12. Povoljna okolnost je da od Nedelje ponovo kreće jači minus danju i noću, pa će biti vremena da se osneze i pripreme bar 2-3 staze za opening. Pošto mene samo skijanje zanima, planiram Kop tek od 15.12. Pozdrav za sve iskrene skijaše i zaljubljenike u prirodu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Zebra Ima skola koliko hoces. Nije reklama ali preporuka za Nix skolu. Veoma uljudni fini instruktori a najvaznije pravi profesionalci sa dobrim strpljenjem.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da se nadovezem, ko svraca u Velez obavezno porcija dimljenih fileta pastrmke, necete se pokajati. Od restorana u centru omiljen je Camelot, pica u Alo Alo, Maglic jos nismo obisli. Na samoj stazi Green i Pajino preslo, Odzaklija u Rtnju, jedno vreme bio aktuelan i Greben. U Vikend naselju dosta mrsava ponuda bez obzira sto je milion hotela napravljeno, Zoned i Cardaci imaju solidnu kuhinju, ranije i Komita bio nezaobilazni izbor ali se nekako pokvario od kad je Šoca batalio rabotu, možda još i Berg. Jedino jeftino je u Jošaničkoj Banji i Raškoj, niko od lokalaca ne jede ništa po kafanama nakon što prođe Rudnicu ili Kljunac na Jošanici.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)A sto ovo topljenje nije sutra bilo, sutra ce sljapa da bude
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Baš će bude dobro skijanje za vikend i za opening.Zašto ovi iz SS ne uključe topove malo?Hoće li otvoriti Krčmar, zna li se šta?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)Ništa, nek izguraju nekako ovaj KGB ovaj vikend. A onda kad krene zahlađenje koliko je moguće sa veštačkim snegom da se uradi nešto. Bilo bi lepo kad bi mogao bar još 4b da se uradi do 09.12
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Taribo West Parking u garaži ti je 1900 dindži dnevno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Objasni coveku kako ce tacno javno preduzece iz Srbije da mu posalje kaznu za strane table u stranu drzavu i naplati potrazivanje.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Može li se gondolom iz Bezeća do vrha a onda pešaka do vrha Karaman Grebena sa pancericama i isto tako i nazad? Koliko li je udaljenost? Da se ne cimamo kolima do vrha. Hvala.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@deepthinker Sledeci vikend 20-30 cm snega. Sutra sto ce pasti je zanemarljivo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kada ce kamera sa jata ka parkingu biti normalna, tj bez ovih piksela?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)kop (iOS) Daj molim te kakav sneg da se sacuva kada je jugo sve oduvao za bukvalno 2 dana. Jos zemlja bila topla. Da si bio gore znao bi sta pricam. Pravi snegozder u dva dana. Odvuvalo je sve do zemlje. Da nije vestaka ni jedna staza ne bi radila. Evo Kimi i Aca ce da ti objasne ako meni ne verujes.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jovan@ Sidro i tanjir na Marinim Vodama su nove instalacije, ali nisu ni da se bace u srato gvožđe. Što se tiče Malog Karamana, tanjir je star 100 godina ali je to najbrža žičara, zajedno sa Karamano.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Kad vidim onaj kvadrat zelene površine kod bazena Granda plače mi se😐
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)danas guzva čekanje po 20min+ na zicarama.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Filip sa novčanikomProđi pešice ispod tih žica, 90% ti je ispao u prvih ili poslednjih 100 metara.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Gde su oni sto su se kleli u Jahorinu? Siguran sneg najbolje skijaliste u regionu najbolja organizacija. Evo im Jahorine za NG sa tri zicare i tri staze ;D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@bobo Evo mene. Sneg nazalost nije vise siguran pocetkom januara ni gde ima veceg potencijala, ali se kunem u Jahorinu sto se tice skijalista i organizacije spram Kopaonika. A kunem se i u ljude koji su autohtoni i koji dolaze kao gosti, opet spram Kopaonika. To je moje misljenje i moj osecaj. Pozdrav.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)MIKA NS- Lupio si brate za sve pare. Kakvo crno zatrpavanje...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Zasto ne radi vestacko osnezavanje ni na jednoj stazi?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Aca1 Bih gore početkom decembra. Svaka čast što za tako kratko vreme sve odvedoše u red. Jedino što je tada bilo je da su se jako trudili oko staza a ostalo je sve raspad, parkinzi pogotovo misleći na one u blatu. O smeću i šutu na sve strane ne bih trošio reči. ne može da se poredi sa recimo Alpe d''Huez ali može itekako sa La Normom. E tu se vidi koliko Kop nije destinacija za ljubitelje skijanja tokom raspusta. Za van raspusta je možda konkurentan.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas su se smenjivale magla i vedro vreme, i oko 14h je na kratko padao sneg (veoma sitan). Osnežavali su Sunčanu dolinu, Duboku i donji deo Krčmara (možda i još neke staze koje nismo mogli da vidimo). Gužve su veće nego juče, ali se ne čeka dugo, jer se redovi brzo kreću. Danas je najzaleđenija staza bila ski put do Duboke, pogotovo donji deo staze. Mali Karaman je takođe leden ponegde kao i donji deo ski puta do Gobelje relej (plus što je uzak). Karaman je super sređen.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)da li se zna kada ce se otvoriti gzvozdac i krcmar i duboka 1
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Hvala, zaboravio sam na Vucak skroz...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Kozne rukavice postavljenen100% vunom. Nekad su bile oko 100e.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@bane_z Ja kupim sve najjeftinije sem jakne i pantalona u dekatlonu i skijam i po mećavi 2 do 3 sata bez pauze na -15. Skije i pancerice iznajmim na planini
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Da li je neko probao one carape sa baterijom za grejanje? Imam tendenciju da bas pritegnem pancerice zbog tankih potkolenica, pa zna da mi bude hladno... Hvala!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sa svakom reci se slazem samo porediti tu regiju sa Kopom je kao porediti Kop sa ski stazom u Kosutnjaku. Hteo sam od sutra da idem na Kop ali sam odustao zbog guzve i nedostatka snega. Za isti novac odo u Borovec gde trenutno ima metar snega i nema guzve.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)