Hahaha, Bocky Bg izgleda ne zna sta je forum. Njemu cudno da na Infokop forumu ljudi pisu o vremenu, snegu, cenama i ponekad se ne sloze u necemu. Ajde Bocky, daj temu pa da cesce citamo i tvoja misljenja, a ne jednom godisnje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dado Pitao sam sebe a i potencijalno nekog mudrijeg na forumu, šta je smisao....Jel prirodno da čovek piše besmislice? Samo da bi pisao? Čini da se neko oseća bolje? On, ona, ti, neko treći?Prirodno je i da se ljudi ne kupaju i vrše nuždu u gaće pa ipak to ne rade. Dakle nešto ih sprečava. To nešto primeniti na besmislice i biće čistiji prostor i manje skrolovanja. @Su O Kopu se sve više manje zna druže (ili drugarice :)). I đubre i gradnja i nema kanalizacije i kapaciteti i sneg i osnežavanje i parking i preduvane cene i usluga i lopatari i led na putu/stazama i hupseri i kačamak i lanci i vetar i napadale jele na žice i nanosi kod Jarma i odroni iz pravca Jošaničke i gurači preko reda na žicu (sve ih je manje ali se još drže) i kamikaze skijaši i instruktori koji vode decu na crne staze i opštinari i tajkuni i nevaspitani i bahati i kradljivci opreme. Srbija u malom. Prežvakano X puta, samo ako imaš dovoljno godina. Sorry ali tako je. Cool su prognoze do 7 dana, Kimi, Aca. Cool je Stevs. Cool su kamere. I cool su odgovori na legit pitanja za ljude sa manje iskustva i preporuke gde šta i kako za stvari koje se ipak menjaju. I Kop je cool, samo da se mi što manje mešamo. Skijališta nisu posebno bogata, btw. Profit je 2 miliona EUR godišnje. Znači da iz profita otplate investiciju od 20 miliona, treba 10 godina ako sve ostane kako jeste.... Skupa je to igračka, upravljati skijalištem, čak i pored rekordne posete.Da ne bude zabune... Kop je lepa planina. Mnogo. I leti. I zimi. Prepešačio ga uzduž i popreko. Lepša bi bila da malo više vodimo računa o njoj. Nešto treba i deci da ostavimo koja dolaze iza nas, ne treba baš sve lepo uništiti što smo dobili rođenjem ovde. Ako je moguće. A jeste. O tome treba da se priča i piše ali i svako od nas da uradi šta je do njega, da ne žmuri i okreće glavu. Eto Dado, završio sam sa pametovanjem...
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@hopkop (Android)>da li neko moze da uporedi alpe i kopaonik i da nam predstavi prednosti i mane i alpa i kopaonika ali da bude realan.Više puta bio i tamo (Francuska – pričam o Alpima tamo) i ovamo.Mana Alpa:1. Dug (i srazmerno skup) put. Ako se ide sa nekom od agencija busom, troškovi puta su mali, ali to je 24 sata lomljenja u autobusu. Alternativa je da se napune kola i uzme jedno prenoćište usput; mnogo udobnije i lakše (i nešto malo skuplje od osnovne cene aranžmana po glavi), ali traži dva dana više, pa nije za svakoga.2. Cene klope u prodavnicama u skijalištu, primerene lokaciji. Na Kopu u supermarketu kupuješ za iste pare kao kod kuće.3. Smeštaj je često podaleko od žica (ali je zato jeftin – na Kopu biraš gde ćeš)Prednosti Alpa:1. Velika nadmorska visina + topovi = više snega, stabilniji sneg, staze debele po 70 cm krajem marta.2. Broj i veličina skijališta – ogromni prostori = malo gužve na stazama. Vikendom može da bude malo punije, ali radnim danima je poluprivatno skijalište (pričam o terminima u martu, kako je u januaru nemam pojma)3. Pripremljenost staza – ne znam da li je do strukture snega ili čega, ali tamo se nijedna staza ne raskopa posle 3 spusta. Izuzetak su samo neke “nema kud drugde“ staze u pojedinim skijalištima, koje se iskopaju kao kod nas.4. Brzina penjanja na staze iz skijališta. Gondole go vrrrrr.5. Namenske staze za ski škole.Mane Kopa:0. Apsolutna preopterećenost svih kapaciteta.1. Loša povezanost delova skijališta.2. Propusna moć žica; ovde više mislim na brzinu nego na broj sedišta. Neke staze svim silama izbegavaš zbog očajno spore žice. Fenomen "Krčmar" bolje da ne pominjem, dalje od toga da bi bilo VEOMA pametno napraviti međustanicu na račvanju.3. Urbanistička havarija koja se plaća.4. Nepredvidivi(ji) uslovi za skijanje nego u visokim planinamaPrednosti Kopa:1. Blizu2. Može se veoma kvalitetno skijati, po lepim stazama (i njihovom okruženju) i ima staza za svakoga – pod uslovom da nije gužva.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@frederikhausEvo Frederiče, koliko sutra će krenemo da osnežavamo, ne bismo li baš sve akumulacije ispraznili do ski openinga, a da ni grudva snega ne ostane na stazama... wtf.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Potpisan ugovor za izgradnju nove akumulacije za veštački sneg:Link >>>Projektni zadatak je da se jednovremeno osneži po jedna staza uz svaku žičaru (i vezni putevi za konekciju).
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kop je najlepsi kad izmedju 15. i 25.12. kad padne lep sneg i bude hladno. Radi 5 staza, ali se desavalo da bude jedan skijas na 10 korpi, malo ljudi i prelep zimski ambijent. Imas privatno skijaliste i staze koje u 15h nemaju nijedan hupser. Naravno taj sneg u decembru padne jedanput u 5 godina. Poredjenje Alpa i Kopa je neumesno. Svi volimo nase, ali se o istom ne brinemo. Miljarda skijasa na 40km staza, kanalizacija i urbanizacija koja je obolela prirodu. Skijanje je i u Evropi da valja, vec na visinama od 1700-3800. ko god je posetio V.Gardenu, Kortinu, Madonu, Sestriere, Zalbah, Zelden, Isgl, St.Anton, Verbie, Cermat. 3D, Tinj, La Planj i sl.na Kop dolazi jedino sa malom decom ili da ga mine zelja na jedan dan. I kad sam imao love samo sa PSD, kragujevacko ili smestaj u Josanickoj u soc.varijanti, trosio sam isto kao neko ko je preko ski manijaka isao u FRA, Ita ili Austriju.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Frederik Haus Kopaonik svetlosnu godinu ispred Jahorine? Kapacitet za to mozda i ima, ali na Jahorinu ide normalniji svet, sto isto ima veze ko je ispred a ko iza. Prijatnije se osecas na zicari, u kafani zbog gostoprimstva, na stazama. Ne znam bas ko je ispred... Eto, meni je Jahorina, i celom drustvu koji cemo ovaj januar tamo otici.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@mmarko11Ako nisi trol, imaš neki ozbiljan problem. U svakom slučaju si očajan za pažnjom.Ne prosipam ja ovde negativnu energiju, već reagujem adekvatno na tvoje jadne provokacije.Prekini sa banalnim ponavljanjem ionako u startu banalnih komentara, oslobodi prostor za neku korisnu razmenu informacija.Pod jedan, nećeš ti opredeljivati da li ja želim ili ne da dođem na Kop. Pod dva, naravno da ću doći, ali onda kada je pravo vreme za to, sigurno neću sa tobom i tebi sličnima dolaziti za opening pijan da teturam po Konacima, čamim satima u redovima za žicu, i guzeljam niz dve otvorene staze.Ljudima koji stvarno vole planinu i skijanje, nije potrebno da se svađaju oko toga da li su bolji Kop ili Alpi, već vide vrednosti i mane i jednih i drugih.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@zeronzeeSve je to lepo druže, ima samo jedna mana - nama u Srbiji apsolutno ništa ne znači cena sezonskog skipasa za Kaprun i Zell. Mi živimo u Srbiji, ne u Austriji. Složićemo se da je malo daleko Salcburška regija da idemo za vikend na skijanje tamo, zar ne?Isto kao što nam je irelevantna cena kvadrata stana u Malagi, i to što je manja nego u Beogradu.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@mladen Palo je 10 centimetara snega, a ne metar. Za pripremu staza mora da bude bar 35 do 70 centimetara neutabanog snega, zavisno od strmine i podloge. A za to je zadužen veštački sneg, dok ne padne još svežeg.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)kota 1473 Ti koji mogu radnim danima, za njih i ovako svakako bolje da dođu tada jer izbegnu vikende. Ne znam šta bi dobili ovim? Manje gužve na stazama i nema čekanja.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna Aca zasto je napisao ovaj poslednji komentar.Ako padne u subotu sve sto prognoza najavljuje,mogu od ponedeljka i Krcmar da puste 🤣
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MasaPuta Jasno mi je to oko NMV. Ja pričam o tome da je poslednjih mesec dana svake sezone Kop u principu (polu)prazan i da je bolje da je popunjen sto vise, umesto da smestaji i zicare zvrje prazni, i da ljudi pobegnu od gradskog smrada kolko god mogu. 10 posto popusta nece nista nauditi SS, a ni 20. Samo ce podici profit zbog veceg broja posetilaca u tom periodu, kojih je onda 1200 umesto 500 po danu. Pozdrav.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zanima me (ne radi poredjenja) da li neko ovde ima informacije o Goliji i skijanju na Goliji.Procitao sam da ima par staza.Kakva je organizacija...skipas,smestaj?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@cogito Vidi se da nisi bio ni skijao u Kolasinu, bar ne prosle godine.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Frederik HausKoje je tvoje misljenje? Odkud im tolike frustracije?Mozda nemaju vestina da zarade novce za Alpe (koji su jos jeftiniji od Kopa), pa onda mrze sve zivo? Ne znam. Nije mi jasno.Mogao bi ja ceo dan ovde nalaziti mane Kop-u (a i alpima). Ali brate tih 15tak dana kolko gore provedem oslepim od lepote da lose stvari i ne primecujem
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U Menuiru stari liftovi? Ti si nesto pobrkao, veruj mi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Певац Možeš da budeš u vili pored staze koja košta 800 evra dan, i u ćumezu bez posteljine na 10 stanica od prve žice. I možeš da imaš dnevni budžet za ugostiteljstvo od 300 evra, a možeš i da kuvaš C supu, mažeš paštetu na špagete i nosiš česmovaču u rancu. I sve između ta dva, u svakom ski centru na planeti.Ali i onaj koji čačka kavijar između zuba i onaj musav od paštete idu na iste korpe i na iste staze.E, tu već počinju razlike o kojima ima smisla pričati ako je poenta skijanje, a ne nadgornjavanje na temu budžeta i ličnih granica.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I treči put da ponovim za one koji nisu videli a stalno pisu jedno isto. Neki nikako da ukapiraju da Kopaonik ima svoju publiku koja je daleko veca od kapaciteta skijalista. Zato su cene takve kakve jesu. Uopste nije bitno kako je u Francuskoj ili bilo gde u svetu ako se na Kopaoniku trazi mesto vise. Trziste sve definise a ne afiniteti pojedinaca. Zasto bi neko snizio cenu ski pasa ako se prodaje tri puta vise od kapaciteta skijalista? Zasto bi neko snizio cenu apartmana kada je non stop pun po postojecoj ceni? Zasto bi neko prodavao jeftinije pice u kaficu ako je kafic non stop pun? Ako se ovakav trend nastavi cene mogu da idu samo na gore.
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav... Dali ima sanse da se vikend 1.12. otvori barem koja staza? PS. Jahorina krece danas...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mislim da sam omašio procenu visine snega u 14h debelo! :D Samo sipa. Kako moji izvori javljaju, na Brezovici vec napadalo 60 cm. Držimo palčeve i za Kop.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni je drago sto sam promasio u prognozi,rado cu platiti pice svima koji smo pogresili,samo neka lada 😃
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)42 cm je izgleda konačan broj. :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stanje sa terena.Evo upravo sam se vratio sa pesacke ture sa Krcmara i Pancica, i nazalost gore na visim delovima snega gotovo da i nema. Nekih 5-6cm. Na Krcmaru sve oduvano, na Pancicu takodje,tako da se ne lozite sa otvaranjem ovih staza,jedino ukoliko u narednih 3-4dana ne padne minimum 35-40cm. Isto je stanje i na Gobelji i preko Karamanskog dela,po vrhovima sav sneg oduvan od jakog vetra.Vestak se pravi ono malo u dolini sportova i na KGB-u i Masincu i to je to, ostalo nista.Sve stoji,t.j topovi nigde vise ne rade.Ne lozite se na bilo kakvo otvaranje skijalista i skijanja pre 7.dec.Za petak najavljeno naglo otopljenje temperatura ide na +5*... nazalost...
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@FrederikKo će da ti sredi i pusti 3 staze da bi prodao 20 karata za 5 dana?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U Škotskoj skijališta imaju puno problema sa vetrom, primera radi Glenši, isti problem koji trenutno ima Pančićev Vrh, a i sve staze na Kopu sa sistemom za osnežavanje. Međutim škotski genijalci nikako da krenu da pošumljavaju paninu iako je tu nekad raslo drveće. Koliko shvatam i na Islandu imaju sličan problem, i onda im vetar raznese sav sneg.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@cileApsolutno se slažem, jedna staza, troškovi minimalni i svi zadovoljni, došao bih na dan-dva, čisto da me želja mine :) Kome ne odgovara, ne mora da dođe.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aman ljudi dosta je rasprave, počinje sezona ima ljudi koji žele da dođu i ovde se informišu o dešavanjima i stanju na planini, a ne da posmatraju rasprave i poređenja... Pozdrav za sve ljubitelje Kopaonika i skijanja, želim vam savršenu sezonu :)
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sa dve strane dobi info da krece skijanje za vikend? Zna neko nesto preciznije?!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@kota1473Vala bravo ti ga burazeru... ima jedna opasna ekipa bordera na Staroj, svake godine su tamo, i ne pada im na pamet bilo gde da idu - rukovođeni baš ovom tvojom logikom.Sportski pozdrav!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od nedelje ide novi sneg i hladno vreme pa krece namestanje staza i topova . Polako bice skijanja 😀
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@kliker-np Istina. Međutim, nadajmo se najboljem.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stevs, vodim te na ručak kada budem na Kop u ...:DVeliki pozdrav ljubiteljima skijanja, prirode i Kop a...Srećan početak još jedne, nadam se uspešne skijaške sezone...Mnogo lepih, sunačnih dana na dobro uredjenim stazama, bez čekanja u redovima...Dobrog raspoloženja i još boljeg provoda...
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)za nas vikend skijase koji ne nocimo na kopu nego se istog dana vracamo kuci i to preko josanicke banje pravo je resenje restoran velez na ulasku u josanicku banju. cene ok kao u kraljevu i porcija kako treba,a kad ja dam ocenu to je provereno,kroz posao sam prinudjen da jedem po kafanama i sa 90 posto kafana sam razocaran. u velez vredi svratiti
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Boli dok gledam kako jugo ždere sneg :(
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Robosrb Jer topovi rade na -3 stepena i manje.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I SS neoizbiljno. Kako najavljuju otvaranje 2.dec.a vide vremensku prognozu za vikend? Daj Bože da bude i sledećeg vikenda nešto a sutra nema ništa.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ispadalo se i kise i snega. Realno do druge polovine decembra nece biti nekih znajacajnijih padavina. Sve bi bilo ok da nije uleteo ovaj trenutni produzeni vikend iz Obale Slonovace. Od snega do nedelje nista ostati nece. Neko skijanje ce biti na tim stazicama, ali od idile tesko do pred kraj meseca.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Temperatura je u plusu oko 5 ali oba KG se drže začuđujuće dobro. jedino je malo popustilo tamo kod onog parkinga na stazi. na ostalim stazama ni pahulje, toliko nema snega da se ne može na skijama sa KG do mašinca. Ko dolazi na drugi ski opening i ok mu je da rade ova dva KG nema brige, ovaj sneg će da izdrži. Sada odoh da skijam.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@finansijski organ. Em sto ne primaju kartice a em sto im je fiskalni račun stran. Bas komentsrisem da ne bi bi trebali da se zezaju a tim. Nije puno kafića radilo na stazi danas.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Finansijski organ Nisam ja bio nego Mladen. Mada u koji god da uđete, nećete pogrešiti. Retko koji da izdaje fiskalni račun. A usput, pitajte ih zašto nemaju legalnu mogućnost bezgotovinskog plaćanja. Nije ovo ''93.god nego 2023.g. Hvala na pažnji.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za 2 dana odneto 43cm snega. Nikad brže.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aktivirana je PTZ kamera iz Kraljevih čardaka :)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako se naplacuje ulaz u NP? Mi smo u subotu isli iz Josanicke Banje gore, stali, nitko ne izlazi.... neki auto nas zaobisao i mi za njime.... Na povratku opet nikog.... ? dali je bio besplatan ulaz ili sto? btw. strane tablice su bile, pa me zanima dali moze doci neka kazna....
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Погледај на Скијалишта Србије. 70% је попуст до 6. децембра.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko koliko je dnevna karta za parking u garaži u centru?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@mika_vkProšle godine sam imao istovetno iskustvo, došao i otišao u večernjim satima, na rampi nikoga, nigde uputstva za plaćanje niti bilo šta.U tom trenutku nisam bio upoznat sa online plaćanjem, jer gle čuda, nisam ni dužan da visim na internet stranici Nacinalnog parka, niti bilo čijoj drugoj - i nikakva kazna nije stigla do dana današnjeg. U onom njihovom registru piše da nema zaduženja za moju registraciju.Inače, da bi kazna nekome stigla, kazna mora negde biti i propisana. A za neplaćanje usluge/takse, potrebno je da pružalac usluge tuži neplatišu. Tako da je i ova ekološka taksa, slično uslugama Parking servisa u Beogradu, jako diskutabilno regulisana propisima. Iako sam pokušao da nađem kako i čime je uređena - nisam uspeo. Naravno da bi trebalo da se naplaćuje, ali to mora biti urađeno u skladu sa zakonom i dovoljno transparentno (što izgleda da nije slučaj).
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Imam jedno kreativno pitanje: Za koje potrebe radi zicara Pancic, kad staze ne rade?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ovaj brezuljak na malom karamanu za ski skokove? 😀
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)da sumiramo danasnji dan. stekao sam utisam da je pola turista danas bilo iz makedonije i rusije😂karaman i krst dobro su izdrzali . nije mi jasna naplata ulaska u NP,stao sam na kapiji u jos.banji pred kamerom dok sam razgovarao sa radnikom,kad sam se vracao opet sam stao pred kamerom dok sam skenirao QR cod i opet na sajtu nema nista da treba da platim.ali se zato cifre zaokruzuju na prodajnom mestu kod krsta,lik koji prodaje ski pass ladno zaokruzuje cifre ,na primer drugaru ski pass i kartica je na racunu 3340 a on naplacuje 3500 din. tek videli kasnije. meni dva ski passa uzeo 20 dindzi. ruzno brate ,ko ga je postavio.kad nas onako sta tek radi strancima
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)