Jooj što ste svi naporni, pada sneg bre! :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)auu ala veje.. ako ovako nastavi pasce pola metra
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@KobajaPobednički komentar.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svim skijašima i ljubiteljima planine. Zanima me da li negde može da se dobije mapa planine sa stazama i žicama i kako doći do istih. Nisam nikada skijao na Kopu i ne znam kako ću se snaći.. Unapred zahvalan. :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@Decak Mika....ski servis u Vili Gorica... cena mislim oko 200 din...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Evo današnjeg snimka sa Marinih voda. Kamera je malčice zamrzla :)Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dragi nasi infokop-forumasi, zelimo vam svima Srecnu Novu 2017 Godinu. Puno srece, zdravlja i skijanja uz paznju Stevsa, Ace i Kimija. Hvala momci!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Potpisujem Aco.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Aco oce biti bar malo sunca od 3-6 ?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Kapa dole Aco! Ali ova hladnoca koju dobijamo😨
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Odlicno je sto se ove godine ne zatvara crna Duboka za potrebe treninga ! Ova podela staze na pola je super stvar! Svi su zadovoljni i skijasi i klinci koji treniraju.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Drugari, evo gledam ovu live kameru,sto pokazuje polazak na Pancic, vozaju ljudi sanke pored,jure.Ne daj Boze, da izleti neko, pravac na skijase. Ne znam da li je neko razmisljao o tome?Kop izgleda prelepo. Veliki pozdrav za sve! Uzivajte!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@zvezdarac: Slažem se sa tobom oko kamere na Marinim vodama međutim ne verujem da će biti pomerena zbog narušavanja privatnosti skijaša koji bi se videli u redu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najbolje vreme za skijanje na Kopu je oduvek bilo i bice 2. I 3. Nedelja marta . Najnize cene i najvise snega . Pozdrav :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ sinisa Nemoj da pišeš takve stvari vidiš da se ljudi nerviraju kad im neko prenese realnu sliku sa Kopa... Takođe sam negodovao zbog tih gužvi i napušiše me kao cara.. sa sve onim "...e minut ako ti smetaju gužve ti skijaj u Francuskoj".. to su ta praktična rešenja. Tako da ako ne želiš da sijaš crveno od minusa, ne saopštavaj ljudima realnost. Piši kako je sve lepo i sjalno. Ništa više osim toga naši ljudi ne podnose.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Ja sam dosao preko Kraljeva, Raske i Rudnice, to je po mom misljenju bolje resenje nego Josanicka Banja. Pozdrav
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)SKIJASKOPSRB- Pogledaj moj post ispod tvog tu sam dao prognozu. Jedino što bih dodao za tvoje pitanje je da će u ponedeljak i delom u utorak biti nešto snega ali verovatno ne preko 5-6 cm. Veliki pozdrav!:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da i neko ko je na kopu moze da mi kaze ... da li ove sezone ima lopatara na ulicama ... u centru kopa ili su ih napokon uklonili...voleo bih iskrene i tacne odgovore ljudi koji su bili ili koji su sada na kopu.kakva je situacija za parking
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ali šta je sa žicom duboka 2, koja staje 60 puta na 5 minuta vožnje??!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Stevs Da li je do tebe dosla informacija o uzroku nestanka struje u celom vikend naselju prosle noci?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Iz pravca Brusa, dovoljno samo dobre zimske gume. Gužva na putu zbog smene. Srećno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo još dva snimka od danas:Link >>>Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Čekamo samo još malo otopljenje da temperatura naraste na -10c i krećemo !prvo da upalimo auta koja su zaleđena sve zajedno sa gazpromovim Ultra D.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aleha bre Ledenice rade samo sidro ne radi ali staza radi sa Gvozdca se ide stazom da Ledenica i onda vozi Ledenice malo skracene ali lepo uredjene. ps. ne raspituj se mnogo nego skije na rame pa pravac Kop kao sada smo svi za Ledenice.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gvozdac i Krčmar imaju najbolje žice, šestosede sa haubama, a na žalost tu postoje samo tri staze, jedna na Krčmaru i dve na Gvozdcu (sa Ledenicama)!Postoji lokacijska dozvola za nove dve staze na Gvozdcu i nadam se da će nas nadležni obradovati za sledeću sezonu.Takođe, Krčmar bi morao da dobije još jednu stazu, jer čemu najbolje instalacije za mali broj staza?!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel zna neko kako da rezervišem garažu kod Granda?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jos jedan odlican dan bez vetra sto nije podizalo subjektivni osecaj hladnoce. Sneg koji je sinoc padao je "tapacirao" staze, pa je danas bilo uzivanje voziti crveno-crne staze bez zaleđenih delova. Pozdrav svim skijasima i ljubiteljima Kopaonika.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bilo je pitanje o web kamerama koje bi išle live. Ovaj krčmar izlaz bi mogao nekad, ako se bude razmišljalo opet o tome.Nego, ima li informacija o 8a tanjiriću na malom karamanu? Na slici izgleda kao da je isproban i ostavljen. Da li se čeka gužva ili od njega neće biti ništa ove sezone?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li neko moze da mi kaze kako da dodjem do neke staze koja se zove Savin kuk, svi je hvale. Nedavno sam naucio da skijam i sad sam cesto na Karamanu, pa bi mi znacilo da mi neko kaze sve o toj stazi ( da li je teska, itd) i sto bi najbolje bilo da mi detaljno objasne kako sa Karamana doci do tog Savinog kuka, posto nigde ne mogu da je nadjem, hvala unapred!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Zahvalni gradjanin To uopste nije tesko da nadjes odnosno vidis sa kopaonika. Kada budes na zicari karaman greben,odnosno kad se njom penjes gore okreni glavu za 180 stepeni,planinu koju najdalje vidis to ti je Durmitor a na njemu je Savin kuk sto pominjes. Veliki pozz . Ako se nesalis,onda te je neko zeznuo..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li neko moze da mi kaze, kakav je nocni provod na kpoaniku, gde ima zive svirke, gde su narodnjaci a gde bendovi da li rade svako vece, ako neko zna bih bih zahvalan sa detaljnim informaijama i nazivima kafica klubva itd.koji imaju nocni provod, i kakve su cene okvirno i da li radi postoji novni provod svirka svakog dana ili ne.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Evo i jednog snimka od danas sa Kopaonika:Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dragi ljubitelji skijanja ... da li neko moze da mi pomogne, da li neko moze da mi kaze kako bih iz centra mogla da se uspenjem do staze suncana dolina , primera radi iz doline sportova, da li postoji sa staze Krst odvajanje za suncanu dolinu ili ne(neka precica)pa recimo idem zicarom za krst pa da se tu ukljucim i da li postoji obrnuta opcija da kad se zicarom suncana dolina popnem na vrh pa se nekako spustim do doline sportova, da li ima neka preciva. Naglasila bih da nisam bas vrstan skijas, te ne bih mogla do vrha Pancica pa tom trasom, zanima me alternativa. Kako iz centra (ski vrtica) da dodjem na skijama do suncane doline tu skijam malo i kako posle da se na skijama vratim u centar. Hvala svakome ko se potrudi i odgovorimi. Ako neki video ima sa precicama nek ostavi. Hvala jos jednom.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@m1k1: spore su zato sto nisu isklopive zice. Posto osluzuju plave staze na njima ima mnogo pocetnika pa kada puste zicu u punoj brzini skijasi pocnu da padaju na ulazu (pokretnoj traci) i izlazu sa zice i onda to nema smisla.Ali, uvek postoji ali ;), bez obzira sto su sporije zice od KGBa na KGBu se uvek ceka red pa na kraju izadje na isto. Valjda je lakse voziti se sporije nego cekati u redu? A nagrada na kraju je prazna staza :)U sustini je najbolje skijati dobro (nauciti) i onda nema guzve, pogledajte na primer koliki je red na zici Duboka 1, nema ga nikad, da ne pricamo o Gvozdcu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Isto kao sto si dosao tako se i vracas, jedina razlika je sto se ne spustas niz stazu nego opet sednes na zicaru opustis se i tu si.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Uživajte u prelepom izdanju Kopa u ovo doba godine...samo nedostaje viša sunca .... Da li neko zna koja je uloga redara na stazi ....koje su njihove nadležnosti ...ovo je više molba moderatoru da prosledi nekome ko ima tačnu informaciju o ovoj službi.Pozdrav svim ljubiteljima skijanja i prirode, sa željom da nas bude još više ...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Forum i postoji samo sto ga niko ne koristi,svi pisu u komentare kamera
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na Kopu sam od petka. Vremenski uslovi su idealni. Put preko Rudnice potpuno čist dok od Brzece ima snega i leda ali može bez lanaca. Staze dosta dobre. Mada na nekim delovima su neke staze proglodale uz pojavu kamenja npr Gobelja. Skijaša ima al se ne čeka mnogo ni u centru ni na drugim zicama. Primetan je veliki broj stranaca. Nisam primetio da se staze osnezavaju. A uslovi postoje. Možda bi nova količina veštačkog snega omogućila bolje skijanje u nastavku sezone. Lopatara ima kao i ranijih god i po tom pitanju se ništa nije promenilo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li je u funkciji staza Suncana dolina ... staza 1 i staza 1a ... ili je vec krenula da se topi ???
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Solenau- Kakvo će biti vreme početkom marta to niko živ ne može da zna. Možeš da pratiš neke prognostičke modele na brojnim sajtovima vremenske prognoze za taj period. Otud verovatno toliki i minusi zbog pitanja koje govori o neobaveštenosti kako se prati vremenska prognoza. Nemoj da se ljutiš nije ništa lično, čovek se uči dok je živ. Sve najbolje.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Сергей, к сожалению, только шаттл вам в помощь) в следующий раз выбирайте Гранд Отель, - лыжи одел и поехал) и со склона прямо в отель. Удачного катания!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)U kafićima haos. Za sad sam video da ne rade Jaram i Buongiorno (poreska ih zatvorila). Treba ih kazniti ali ovako je jedino kažnjen vlasnik. Kazne su simbolične (100000 dinara) umesto da ih rebnu npr. 1 milion ili možda i više ali im daš da rade, vrti se novac, ulazi neki pdv u budžet pa ako se ponovi prekršaj odemo 10x kazna pa posle i zatvaranje. Ovako je finansijski efekat za budžet UMANJEN jer niti objekat radi (dakle pdv uplaćen = 0 dinara) niti gosti imaju mogućnost da kao ljudi sednu negde.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Aco, aj please daj neku prognozu za sledecih desetak dana, ako nije previse...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)IvanaPa,i ja delim misljenje da pojedinci koji pisu prognozu sami sebi postavljaju pitanja o vremenu,kao sto je i jedan ski servis postavio providno pitanje reklamirajuci svoje niske cene i uporedjujuci sa drugim ski servisima,naravno pod drugim nikom,a prosle godine je to isto radio jedan cafe restoran reklamirajuci rebarca . svako ima svoj interes
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Krčmar neće raditi ujutro, vetar na udarima 80km/h... Jaram, Gobelje lift, i izgleda Marine vode pod znakom pitanja, mada su Marine verovatno ok. U tom gornjem delu karamana vetar raznosi ono malo snega, trava se vidi...ostatak bi trebao da je ok. Magla se digla,sunce grunulo, samo vetar moze da pravi problem.... palo je oko cm snega, ali vetar sve razneo... dole će biti neprijatno toplo...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo @Miko podržavam te!Aco prijatelju, ne moraš da se pravdaš i dokazuješ. Ima dovoljno drugih načina da to učiniš. Kopaonik se voli, skijanje se voli a sve ostalo je manje bitno.Pozdrav od Ivane :*
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Nadam se da će noćas i sutra pasti još malo prirodnog snega i kad bi ovi iz SS-a bili vredni i pustili veštačko osnežavanje narednih nekoliko dana dok je temperatura u minusu, sve bi bilo perfektno pripremljeno za najezdu nas skijaša koji ćemo stići naredne nedelje, kada se očekuje i blagi plus preko dana.Tako se to radi svuda u svetu, iskoristi pogodne vremenske uslove kada možeš i ne čekaj iznenađenje, od viška snega na stazama glava ne boli, samo se produžava mogućnost kvalitetnog skijanja. Kop to zaslužuje, a i mi ljubitelji skijanja. Tako da palite topove i udri do kraja!Da li neko zna koliko je palo snega do sada? Dajte neke tačne informacije sa lica mesta, ovde piše da ima samo 39cm snega, a čitam da je zatrpavanje. Šta kažeš ti Aco, hoće li u narednih par dana pasti neka ozbiljnija količina snega?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pozdrav svim forumasima, imam jedno pitanje za one malo iskusnije. Skijam nekih 7 godina ovde na Kopaoniku i poslednjih sezona sam iznajmljujem opremu u nekom od ski servisa. Uvek skoro po pravilu u onom najblizem mom smestaju. Odmah da napomenem da odgovor ne treba da bude reklama ski servisa vec opis kako da prepoznam da cu stvarno dobiti kvalitetne skije(novije, naostrene itd). Iskreno nikad se nisam preterano udubljivao u samo upoznavanje tehnickih karakteristika, ali sam prosli put primetio kako na strmim delovima donja skija mi prosto otklizava, a to mi se ranije nikada nije desavalo, kao da nisu ostre ili vec ne znam sta. Da ne smaram previse, moje pitanje je kako u renti da objasnim kakve skije mi trebaju i kako da prepoznam kvalitetan model. (Skijam crvene i crne staze). Jos jedamput, apsolutno mi ne treba reklama ili preporuka nekog ski servisa. Pozdrav i hvala unapred na odgovoru.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cak i kad ima snega na putu, kad se prelazi Jaram, ima rizle koliko hoces. Tu sam masakrirao svoju skiju jer me je mrzelo da ih skinem 5 metara misleci da ce sneg da pomogne.Mogu da zamislim kako prolaze one iz rentala tek... I kao sto si rekao, Jaram-Gvozdac vezni put ima neko pozar da napravi trenjem skija o kamenje. Takodje, donji deo staze Gvozdac kao da sa neba uz sneg pada i kamenje.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Na kojim se lokacijama meri visina snega, s obzirom da svaki put kada uđem na sajt vidim sve manju količinu snega i ako je minus
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)