Da li ce proraditi izvlacenje iz brzeca???
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Veliki pozdrav za Acu i Kimija. Prošle godine smo četiri puta bili na Kopu, sad se spremamo treći put za vikend, i nikad nismo omašili zahvaljujući njihovim prognozama.Camelot spamovi su kontraproduktivni, iz inata ne bih otišla tamo posle ovog besramnog reklamiranja 8)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)MALA ANA- Veliko hvala na lepim rečima i poverenju, nemoj da brineš da li će biti snega, spremaj se i 27 na planinu.:)MARIJA KŠ-Veliki pozdrav za tebe. Imaćeš u subotu minus i lepo vreme, u nedelju pojačan vetar i nešto malo snega.Sve ostaje onako kako sam rekao, jedino može se pomeriti malo termin za padavine u utorak na noć ponedeljak na utorak. ANA, ta kiša koju pominješ može biti verovatno u četvrtak ali u nižim predelima dok bi na Kopu iznad 1200mnv. to bio sneg. Opet želim da napomenem, da svi koji planiraju da idu gore idu bez straha da neće biti snega dovoljno, ili da će se ponoviti scenario od pre nekoliko dana kada je bilo plusa i progledalih staza.:):):)Naravno pozdrav svim forumašima...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Put preko Brzeća je potpuno OK. Prošao danas oko 13h, ima utabanog snega na putu ali nisu potrebni lanci.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)danas pola dana lepo vreme negde do 12h, posle je pocelo naoblacenje i sneg, negde od pola tri potpuna magla i slab vetar prosaran snegom ja sam naravno skijao ceo dan :) staze dobre u globalu nema guzve osim na karamanu normalno, gvozdac danas odlican! nema guzve , na gobelju sam otisao kada je pala magla, gobelja potpuno prazna sve ukupno 20 skijasa ali je radila , krcmar ni danas nije radio! od utorka kazu u sredu.... juce kazu radice danas...... danas pitam kazu u kvaru popravicemo..... ja pitam kada ce raditi ''letos?'' oni kazu ne nego sutra...videcemo sutra....:) ima precica sa duboke 1 za krcmar, malo je nezgodna :) ali za dobrog skijasa nista strasno... izlazi se negne pri vrhi krcmara, dva stuba od pocetka staze....:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Can someone explain why White River doesn''t work for skiing?Thanks guys, see you soon on Kopaonik!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kratka informacija:Od sutra žičare rade od 9 do 16:30h. Dakle pola sata duže.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pohvale sa Sanju i Braneta za prave informacije.Juce me cerka cudno gleda sto stavljam u ranac kremu sa faktorom 30, a njen mobilni prijavljuje -20 C. Naucice dete..... Hvala Skijalistima Srbije sto su popravili Krcmar na vreme za nash dolazak. Vozacemo se kolkogod imamo snage u nogama.Nadam se da ga ovi hejteri sto mrze sve oko sebe nece opet pokvariti narednih nekoliko dana.Stizemo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Naravno podrska Acii
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Srecan rodjendan Aco Čačak , ziv bio 100 godina
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Raka(Android)nikad nisam bio na Kopaoniku, tako da kako god da bude meni ne moze biti lose :)razumijem ljude koji su malo duze u svemu, skijaju, obilaze ski centre, pa im je malo manje dobro, nego nama koji idemo po prvi put :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Na tom potezu sto je kao jednosmeran par dana posle ng prolazi gazda jednoog hotela na kopaoniku u svom Poršeu mislite da ce ga neko zaustaviti i reci mu nesto ,beda je uvek bila tu da je sisa svaki magarac
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sta pljujete ljude za staze? ko se probudi ujutru ranije i bude oko 8.30 na stazama moze da vidi da su staze u datim uslovima IDEALNE. Naravno kad je +10 nema topova, i kad stigne ekipa iz granda oko 12 naravno da je gomila hupsera posto se sneg topi ali pljuvati ljude nije u redu. Topovi. ogu da rade na -5. Duboka je jutros bila idealna u 9.00 u 14.00 je bila razrovana.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-45)@Liketa omasio si sve rekorde ahahaha :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aldes u potpunosti se slazem sa tobom,to rade oduvek,ne znam kako ih neko sa rts ne upozori da takve izjave ne daju u sred zime,mogli su barem nekada da poslusaju iskusnijeg kolegu legendarnog DUSKA KORACA koji je stalno govorio da je sneg boziji dar sa neba!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Aco, ima li kakve nade za bolje vremenske uslove u narednom periodu i ako ima, kada bi to boglo biti?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-40)@stolar @andreasE dobar sendvic danas? Jel sa debrecinom?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-42)Pratim infokop unazad par godina, retko komentarisem, ali sada stvarno moram posto se zaiste nesto jako cudno desava. Odjednom pre par dana vidim neke nenormalne kolicine minusa i pluseva, a znam da su najgori provokatori ranije dogurivali tipa do 20 minusa. I to je tako simptomaticno da na primer neciji komentar ima par pluseva ceo dan i onda se to naglo promeni u roku od 5 minuta, sto znaci da ovde imamo organizovanu grupu ljudi ili je jednostavno neko prohakovao ili provalio sistem pa lupa pluseve/minuse kolko mu je volja. Najgore od svega je sto se stvara jako negativna atmosfera ovde na forumu. A zaista su mi smesni ovi sto komentarisu rad Ace i Kimija u negativnom smislu. Oni da pricaju bajke niko ih ne bi bendao ni dva posto, njihove prognoze su u 90 i nesto posto slucajeva potpuno tacne. Cak smo se i ovih dana uverili u to Aco je rekao da ce juce biti do 4, danas do 2, a upravo je tako i bilo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@IvicaDruze cemu tolika ozlojedjenost. Ako ti se ne cita komentar preskoci. Nisi nista rekao sto zasluzuje da bude objavljeno. Administratore cemu objavljivanje takvih komentara?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Kakvo je vreme gore, da li ima naznake da ce magla da se podigne?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Od ponedeljka 7.03.snizene cene ski pass-a od 35% do 40% na Jahorini.:oNa Kopaoniku od 1.04.;)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)SKIJASKOPSRB- Slika ti govori više od reči. Biće snega još do vikenda, bez brige.:):):)Veliki pozdrav.:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kako stvari stoje,sneg je napadao u visim zonama,negde ga je palo 25 cm,a negde cak je napadalo oko 40 cm...I dalje pada jakog intenziteta,ako ovako nastavi oborice prognoziranu visinu,,,A kako kazu,trebao bi celu nedelju da pada,alu uz neke male prestanke,,,
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sve mangup do mangupa >:(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Svim skijasicama (I ostalim zenama) srecan 8. mart.Da li je potreban lepsi poklon od 45cm snega.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Evooo vam krcmar evo vam suncana dolina evo i ostale se pale... Gde se navrali sa stolice i kompa
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@ HertogOve padavine su potpuno smesne za poplave koje su nas zadesile. Iskljucivi krivac smo mi I nasa nemarnost prema vodotokovima koji su po pravilu zaguseni jer su puni kojecega, od skoljki automobila do uginulih zivotinja itd....Dakle malo zdravog razuma a manje TV propagande.Ja sam siguran da ce I vanredno satnje koje ce biti uvedeno da se odrazi na stanje staza , NAZALOST!!Jer kad sneg padne onda se ne priprema kad ga nema onda kukamo sto ga nema I obavezno havlimo rad SS.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neznalice koje ovde brane SS i govore da ne mogu da se srede staze, nemaju pojma o čemu pričaju. Baš ta priča o izlasku iz Srbije im je slabija strana, ako je iko bio na nekom pravom skijalištu zna o čemu se radi. Naravno da ne može da se taba dok pada sneg i da je to besmisleno, ali nije to pitanje, glavna je stvar da treba da se taba dok ima snega ida se napravi što deblja ploča utabanog snega. Kad pričamo o sbnegu ispred kuće, zaboravio si da tamo gde nekoliko ljudi prođe najviše se sneg zadrži, tačnije UTABA se. nemojte da branite vi botovi ove neradnike, možda ćete dobiti sendvič manje ali budite pošteni..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Surovi Ko to ide preko Raske na kopaonik? Samo oni iz np,raske. Mada i oni vecinom idu preko Josanicke Banje. Svi koji dolaze iz vojvodine sumadije...idu preko brzeca ili josanicke banje, preko raske ili ti rudnice retko ko ide, sem kao sto sam rekao rascana,pazaraca, kosovara. Da kazem i ja nesto u vezi SS. Kada pada sneg ceo dan,noc, tesko da staze mogu biti odlicno pripremljene, to pravilo vazi svuda i preko. Rat.izlaze posle 17h rade do 10,11,12h nekada i duze,sve zavisi koliko staza rade. Kada zavrse to je to u medju vremenu padne malo snega i eto vam hupsera i lose uredjenih staza, sneg moze krenuti da pada i u 7uju.do 9,10 ce vec biti lose. To je sasvim normalno, kada prestanu padavine onda se moze ocekivati da staze budu lepo pripremljene.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zmaj Ne napadam ga već smatram da na ovom sajtu ne treba pisati o tome šta se kome svidja ili ne sviđa,šta mu prija ili ne prija i sta voli ili ne voli,zadrži to za sebe jer koga to zanima i skijaj tamo gde ti se skija. Normalno je prokomentarisati i informisati ljude o stanju staza,koja radi koja ne radi,o vremenskim prilikama,o stanju i prohodnosti prilaznih puteva itd.A svako će za sebe prema tome proceniti šta mu odgovara ili ne.Ne mogu ja da pljujem i kudim nesto zato što se meni ne svidja jer je to isto nekome ok.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ova Skijalista treba ukinuti. Realno danas sredjeno i moglo da se skija na Suncanoj,Karamanu i Vucja staza-Crvena duboka. Na ostalim stazama nigde nikog,haos kao da je bomba pala. Zice se vrte prazne,puna cena ski pasa. Pa nismo mi ovce za sisanje,sutra palim kuci. Kop nikad vise!!!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Danas magla ogromna plus vetar severni, staze su tabane ali nedovoljno, ocajne su ovo sto radi, guzzve nema, klasicno skijanje na silu, face smrznute, mali karaman kao igmanski marss
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Od četvrtka sam gore, hoću da sve bude cakum pakum! Da ne bih postrojavao i pravio Kragujevac ! :-)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Evo i ja da se javim, skijao ispod duboke 1, jesu oborene 2 jele, isao je i ratrak ali mozda pre dan dva, sada je sve cisto sa jelkama i opet ne radi duboka. Vreme odlicno, skijao i levak, izmedju duboke i krcmara i dole su same pale 3,4 jelke. Ali to je sumi nikome ne smeta. Isao i ispod duboke 2 i tamo popadale jelke ali ne ispod zice. Picim daljee. Parking nisam platio, parkirao se gore kod malog jezera, necu lopovima da dam ni 300din za parkinig dovoljno je sto su me osisali kao ovcu za ski pas :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bez brige, bice nesto snega i polovinom naredne sedmice. Izdrzace i ovaj dugo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)Стевс а како изгледају Беле реке :(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@StrugaČekaj nisam završio...daj +
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Upravo zato treba svi kolektivno da se pobunimo, ali ne kao induvidue nego zajedno, verujte nije teško !!!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco Čačak Eeee tako se to radi....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jutros u 10h u vestima na roze kanalu rekli su da na kopu rade 34 staze i 22 zice,a utabanog snega ima 44cm.Nisu spomenuli da je kop pust.Naravno ima ski skola kao MM koja daje gle cuda,sada popust za pocetnike.Mogli su i prosle nedelje da to urade,ali mozada sledece godine. Svi koji su na kopu do kraja nedelje uzivajte u skijanju i suncanju.Ski pas ce 1.04.da pojeftini,imam dojavu.;)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi da li neko zna odakle se stvorila onolika rupa kod ziplina.....u centru centra neko opet kopa i gradi hotel.....cujem neki Brzmin iz Brzeca koji ima pumpe .....da li zna neko o cemu se radi.....velika je sramota sto nam planinu pretvorise u Budvu.....ali to ne treba da cudi....jer ako se cela Srbija godinama urusava zasto ne bi bezakonje bilo i na Kopu....ako neko ima pouzdane informacije neka nam kaze o cemu se radi......kakav lopovluk je sada u pitanju ....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Volodja,bravo za komentar i inicijativu koju potpuno podržavam.Svi sa kojima sam komentarisao stanje na Kop-u slažu se da postoji problem sa gužvom koja se pravi na Marinim vodama i Karamanu, posebno kada ne radi Gvozdac (čeka se i po pola sata)! Veza sa Gobeljom bi najbolje bila rešena žicom sa Malog Karamana do Gobelje. Predložio bi da se žica sa Pančića tu prebaci a naravno Pančić zaslužuje šestosed.Na Marine vode treba prebaciti još jedan ski lift (npr onaj sa Ledenice) ili još bolje četvorosed.Iz SS stalno stižu saopštenja o obaranju rekorda u posećenosti i ostvarenim prihodima, ali to znači da treba dalje ulagati u proširenje kapaciteta skijališta, nove instalacije i naravno nove staze. Veliku gradnju smeštaja (koju u centru treba ograničiti), mora da prati ulaganje u skijalište.Dakle, uz ova urgentna ulaganja u instalacije, hitno nove staze: bar po jedna na lokaciji Krčmar, Duboka, Gvozdac, kao i još jedna staza pored Ledenice.Poštovani prijatelji skijaši i ljubitelji Kop-a, pozdravljam Vas uz nadu da će nadležni uslišiti naše dobronamerne predloge:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Porodice da se sklone, da Miki94 moze da vozi spust na Krcmaru :DKako rekose to je kao sa kolima, prilagoditi voznju uslovima u saobracaju, pa nisu ni svi vozaci isti.Kapaciteti staza su daleko ispod kapaciteta zicara, staze su uske i brzo se razvale od velikog broja skijasa (stalno kukamo guzva guzva, znaci i skup ski pass ima ko da plati!). Jedino resenje je iskrciti nove staze.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Ra(Android)staze odlicne sigurno,vidim da neki ljudi skijaju, al uvek je bolje uz rakiju i sunce van staze ;D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Slazem se sa Blackbearom.Ja skijam vec 20 godina. Staze nisu dobro organizovane sto se tice nivoa znanja skijasa, kao i preplitanje teskih sa lakim stazama, i posledice mogu da budu kobne. Ski skolama je dozvoljeno da idu po crnim stazama, dok, sa druge strane, profesionalna staza se uliva u deciju (Masinac). Samo sto sam sisla sa staze Masinac, neki covek je sa neke mnogo teze staze usao u masinac, i pokosio me.Pogledao je sta je uradio, ja sam vristala od bola, i samo je nastavio, nije hteo da mi pomogne. Bolelo ga uvo. Mozda je to i namerno uradio. Zadao mi je teske telesne povrede i ruka mi je skroz slomljena. To je krivicno delo .Skijaliste je duzno da oavesti policiju u tim situacijama, sto nikad ne radi. s tim u vezi, na Kopaoniku moze da pokosti, slomi pa cak i ubije ko koga hoce, cak i namerno - savrseno mesto za zlocin.Nema ko da te vidi na planini. CUVAJTE SE MOLIM VAS, BEZBEDNOST JE NA BAS LOSEM NIVOU, NECE VAS NIKO KRPITI.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Blackbear a sad ti meni reci, sta fali Bogneru i Colmaru? Sto ti to toliko smeta? Ti nosis Jassa ili Sport odecu pa ti zao sto nemas?!?!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pošto parking sad?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Odlično, Opet si pogodio, tj. prvi video :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Biće malo snega večeras na Kopu iznad 1700mnv. Više snega krajem ove i početkom naredne sedmice. Pozdrav za forumaše.:):):)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav Aco, možeš li molim te da napišeš kakva je prognoza za Kopaonik od 29tog aprila do 6-7og maja. Dolazim sa bebom na planinu pa bi mi mnogo znacilo da znam otprilike kakvbo će vreme biti. Hvala unapred i veliki pozdrav!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)