@Aco čačak Koliko će ovaj jugo i otopoljenje u naredna dva dana uticati na sneg, može li biti katastrofično kao ono u decembru kad je za 24h nestalo 40cm snega?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Na stranu sto je malo snega, vec sto i to sto ima je mekano zbog temperature i juznog vetra. Da bar hoce da budu minus temperature pa da se pravi vestak ako nema prirodnog. Skijalo se i danas ali opada uzitak kad se onako boris sa to snega sto ima...Jedina prednost je sto nema guzvi i naravno fale 2 zice, sestosed sa Suncane na Pancic i barem jedan cetvorosed na Karaman...Ali mislim da nemaju sluha, deru sa ovim sto imaju, ski pas skup i oni se krpe, njima je super, ko sisa skijase i to sto daju po 700-800e da bi cekali Godoa...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zato sto je dete na raspustu i tada imam godisnji, ne mogu da biram...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sto danas ne tuku topovi? Debeo je minus?Razumem da ne rade na vrhovima gde je cistina, al veliki deo staza je u zavetrini od drveca… posle ratrak moze da izvuce sneg na vrh i utaba ga…
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sutra krecem sa porodicom na kopaonik, pa me zanima ako budu bili potrebni lanci da li u brzecu neko montira lance posto ja ne znam? Lance imam.hvala unapred na informacijama
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Potreban info (Android) ... Dao bog da ti trebaju lanci , to znaci da pada ozbiljan sneg. Na zalost... ozbiljnog snega nema... Lanci ti ,gotovo sigurno, nece biti potrebni. A ako ne znas da ih montiras... za 3000 RSD mozes da kupis CARAPE ZA SNEG , koje se veoma lako montiraju na tockove , a pomazu isto , ako ne i bolje od lanaca. Dobre zimske gume su - OBAVEZNE , sa tim nemoj da se igras !!!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijam već 14 godina na Kopu., pre toga St.Moritz, Villach, Tatre i opet se vratim na Kopanik🇷🇸🇷🇸🇷🇸. Nikad nisam cekao ni pre ni sad 30 minuta na žici. Vrv si tek početnik i drugari su te odveli u Bugarsku da malo vidis nesto drugo, da imaš para bio bi na Kopu ili negde gde su pravi Ski centri. Vratićes se ti na Kop. Živeo Kop živela Srbija.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-59)Da malo pohvalim a ne samo da kudim. Danas se priroda urotila sa ski centrom i napravljenji su odlicni uslovi za skijanje. Treba razumeti i nas koji pizdimo. Cekas godisnji i raspust, zivis za tih 10 dana kada ces odmoriti mozak od posla i uzivati i onda dozivis fijasko sa snegom, stazama, zicama...Ali sve bude i prodje...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@PeraMi smo samo prvi dan koristili gondolu, kasno smo startovali oko 12h i zbog toga ispred nas je čekalo nešto tipa 20 ljudi...Ostale dane smo se peli kolima gore, plaća se 20 leva(10€) parking na stazi. Meni bilo lakše tako sa klinicima, nego da platim parking 7.5€ dole u centru, pa da čekam gondolu.Čuo sam da npr. ko je došao oko 9 ili pola 10 je čekao oko 20 minuta, ..., što mu dođe prosečna korpa na Kopu u poslednjih par godina za vreme školskog raspusta... E sada, ne sporim da u nekom periodu sezone postoji gužva i da se čeka 2h, ali iskreno, kao što rekoh, mi je ove nedelje nismo imali.U kom delu sezone si ti bio?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@Redovni Nema price da su guzve posle Sretenja vece nego kad je Sretenje. Mozda ima vise ljudi u odnosu na mart,ali za Sretenje su guzve kao i za novogodisnju nedelju, uvek bilo. Vikendu su izuzetak, u martu pogotovo, mislim da se planina napuni duplo u odnosu na radne dane
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Ne znam zašto neki kažu da je prazno na Kopaoniku kad eno opet čekanje na žicama po 15 min? to nije prazno to je i dalje gužva. Parkinzi i dalje puni jedva mesta nađeš. Ono ranije je bilo preterano puno, sad je samo obična gužva i dalje za skijanje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Danas vetar ništa ne radi . Katastrofa
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)ocekuje li se otvaranje krcmara i nocnog pancica uskoro??
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Danas Alvirović radio intervju sa Direktorom Olimpijskog centra Jahorina Dejan Ljevnaić gde gdin kaže da on osnežava planinu na +10 stepena,SS ne može ni na -10Kako je rekao, Direktor Olimpijskog centra Jahorina Dejan Ljevnaić Jahorina je jedina planina u ovom delu Evrope koja je investirala više od 50 miliona maraka u sistem za osnežavanje staza i SnowFactory koji može da proizvodi sneg na plus 15 stepeni, navodi se u saopštenjuKada je domaćin na čelo drugačije ne može
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-46)@skijas kop Osnezavali su Krcmar celu subotu i nedelju. E sada koliko je bilo pametno po onom vetru...to je vec neka druga prica.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Arioth Na ovom sajtu u last minute ponudama. Od 4 do 11 februara 40 evra dnevno.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Upravo to, svaka im čast kako su ga odradili… za zatvor… većina ljudi juče na žicama je bila u čudu šta su napravili od staza i ako ovako nastave do kraja sl. nedelje nema snega na većini staza… živi bili pa videli… P.S. na svim skijalištima zapadno od nas se sneg ne baca direktno na stazu u toku skijanja, a tabači rade do pred otvaranje staze..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)@Ivan Reći da je "celom deonicom puta od Čačka do Kopaonika pored magistrale deponija", da nazovem pravom reĉi, jeste laž.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@Dragana ... Mozete da se lepo sankate tamo pored Malog jezera gde je snowboard park i pored hotela Gorski, a uvece na stazi Malo jezero u donjem delu odmah na pocetku,kao i na pocetku staze KGB odmah na padini ispod Grey-a.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Ledenjak ovo je stvarno frustrirajuce.... prvo sam se nadao hladnom talasu za sledecu nedelju a onda i padavinama, ali izgleda da od toga nema nista... kao da ce se ponoviti vremenske prilike od ove nedelje. Ajd neko ko je gore nek javi u kakvom su stanju staze... .Vidim da je Krcmar pri vrhu progledao, Zasto ne radi lift Knezevske bare? Da li je moguce preci Sa KGB na Knezevske bare ..ili je i tu sneg nestao? Racunao sam na jos 4 dana skijanja za Sretenje, ali to lako moze da se pretvori u brckanje po blatu.... javljajte nesto !
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stevs Moj komentar je bio pohvalan, kako su uspeli da izvuku (dosadasnju) sezonu sa tako malo padavina. A u prilog tome sam rekla da ni svi topovi nisu radili u punom kapacitetu,sto si upravo ti i potvrdio. Naizmenicno su ih pustali na odredjenim delovima planine . A ako sam izmislila to da je odredjeni deo topova neispravan za rad,tj pokvaren,neka bude tako😉
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)@MaraIdi ti na Divcibare,Zlatar,Goc,Goliju,.....Jadna ti ako mislis da su staze na Kopaoniku iskljucivo za dobre skijase.Teraj Gvozdac i ne brini za guzvu,ili mozda samo Masinac
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mali Karaman žičara se pokvarila. Ogromna gužva je na tanjiru
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Znas ono, ljudi daju pare pa ovde pricaju kako je fenomenalno skijanje na 20cm snega… hahaha
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Lion Zvezdara Bile su 2 sezone sa po 150 centimetar snega. Imaš odelajk na sajtusa statistikom za zanjih 20 godina. Cak kolko je kog dana bilo snega, a od 2012/2013 i koliko ima utabanog snega.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U subotu 17.2., u periodu od 15 - 16h, izgubljena kamera gopro9, negde od centra ka pancicu, ili sa pancica ka krstu. Da li je nasao neko?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@SkijalištaSNije problem da se topovi okreću od tla na gore, to je jasno zbog čega se radi, nego je problem što se okreću poprečno na stazu, i to u delu gde je staza najuža (umesto uzdužno ka vrhu staze) i onda veštak bukvalno preleće stazu i vetroustave i odlazi u nepovrat kad duva jak vetar. Gledao sam nekoliko puta sa žičare ovo, ne pričam napamet. Neverovatno je da se toliko dugo osnežava jedna staza...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Lion Zvezdara Smer rada topa nije određen od strane operatera, već ga automatski bira sistem na osnovu vremenskih podataka.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@SkijalištaS Nije namera da se JPSS kritikuju. Nalrotiv, ove godine su odradili vanzemaljski posao. Evo i veceras topovi rade na Krcmaru. Gde je taj sneg na snegobranima? Nema ga nigde, uzalud ide preko i preko...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@djole potvrdjujem, weatherradar odlična i gotovo najtacnija aplikacija. Trenutno prikazuje za sutra isti dan kao danas. Slična brzina vetra, nadamo se da će raditi gondola, da se ne sjate svi u centar kolima
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Spremajte čizme za blato od sutra.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Skijaliste se skoro uvek zatvara oko 10.04.Ako ima mnogo snega mogu da puste za 01.05 2-3 staze ali se to retko desava.Ako ovako nastavi bez padavina skijaliste ce se zatvoriti vec 15 - 20.03.Ovo je sve na misice.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedino je pitanje koliko ce ga biti i da li moze da nadomesti katastrofalni Februar. Ja sam sve blize odluci da odustanem ne idem od 10. Marta.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Kao sto vidite dragi Kimi, prognoza se menja iz dana u dan tako da vasa zasebna rubrika o prognozi ako je neko sada cita nije tacna, tako da ovaj komentar azurira informaciju o prognozi za naredne dane. Hvala, vidimo se na snegu u cetvrtak
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)SKI centar Kolašin,jedini centar na trasi auto-puta ove godine nije prodao ni jedan SKI-pas.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)A šta da radimo mi koji učimo da skijamo kada se ovako menjaju vremenske (ne)prilike. Jedino da učimo na simulatoru na Adi. Pogotovo ako moram da uzimam godišnji odmor. Alpi su za mene druga dimenzija. Nemam kola i meni više odgovara kada nije vikend zbog gužve.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pise da stize sneg za 57min. Jaooo da li da dolazimm hoce li ce biti dobrog skijanjaa?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Od snega nista ako i bude ocekujte padavine oko 20 marta sve ostalo samo povremeno i malo
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Kakvo je stanje na stazama? Je l sljapa ili sta? Razumem da nije skijanje idealno ali velika je razlika da li je sljapa sljapa ili samo je meksi sneg. Neka kaze neko konkretno da li moze da se iskija poslednji put sutra kako treba.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Odoh sutra gore pa sta mi bog da. Kada vidim ovo stanje na kamerama dodje mi da placem. :( Bar cu znati da li da sledece godine nastavim da ucim skijanje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)I meni nije normalno da na ovako mali broj staza kao i kvalitet snega ne daju sniženje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Frodo ti skijas preko kamera ili stvarno skijas?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Molimo SS da puste jos koju stazu na Pancicu sutra! 🙏
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ево Инфокоп управо избацио снимак Црвене од 9ч. После је вероватно била каша али овде касније камења и грања није могло бити.Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Alex Prilično je gusta magla, sa Pančića se skija na slepo, donji deo Duboke, Sunčana i KG nije toliko strašno.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)trenutno sam u minhenu,vidim par visokih vrhova na bavarskim alpima da ima snega. ne poznajem gde su tu skijalista. ako neko zna da me uputi gde da odem da odskijam jednu nedelju kad ne radim,da iznajmim opremu ,ski pass gde da kypim .uglavnom da me posavetuje da prodjem jeftinije. gledao sam sad kamere na garmispartenkirhenu koji je na 900 i neki metar,snega nema .gde da odem?hvala i zelim vam metar snega 💪🏂❤️
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Tebi je cela Austrija na izvolte, a ti ovde pitaš gde da prodjes jeftinije.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ma kakav sneg čoveče,u sred proleća!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Kolege skijaši, molim vas za savet. Gde čuvati opremu a da ista bude dostupna I za noćno skijanje..Naravno što bliže stazi.. Lokeri u dolini ne rade, to je bila ideja ali, dobih od njih danas taj info. Hvala unapred...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kod Radeta , ili Stiva na stazi mali karaman
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)