@Sumadinac Nadam se da se salis sa ovim 😃 Pa imamo svi mi porodice,pa nas jasu poslodavci svaki dan i kad jeste i kad nije praznik.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svake godine ista kuknjava. Uvek oko termina zatvaranja ski centra. Pratim vec dugo ski centre u Francuskoj i vec ovog i sledeceg vikenda dolazi do masovnog zatvaranja. Ostaju da rade samo ski centri gde staze pocinju od 3500mnv i oni se zatvaraju krajem meseca ili najdalje sa prvim vikendom u maju.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Snega ima dovoljno da se puste dva Krcmara samo treba da se nanese i ispegla staza a jos ce da pada .. dolazim 14.4 i ocekujem miniumum Krcmar za sledeci vikend a na slikama se viidi da ima skijasa i bice ih jos vise tokom sledeceg vikenda 😀
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Evo ko je slušao ove sa sunčanom prognozom nek traži povrat para od njih. @Mare.ns kako je vreme, treba li krema za sunčanje? Aman ljudi informišite se.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Spremni za suncanje danas i uzivanje na top sredjenim stazama 😀 Vidimo se na vrhu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)pozdravod 15.09.do 18.09.Kopaonik nema vodu zbog kvara, tako sam procitao nisam proveravao, a VIKEND NASELJE IMA VODU, PUN PRITISAK to je sigurno...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@deepthinkerBrt nije poenta da li ja branim Skijalista, radi se o elementarnoj logici. Prosto ne mozes da imas jeftin ski pas i veliku propusnost na zicama. Na Kopu su staze objektivno kratke pa spustiš stazu za 2-3 min i onda opet 35min u redu gde su svi nervozni jer im vreme prolazi plus čekaju sa drugim nervoznim ljudima kojima isto vreme prolazi za uplaćen ski pas. Ski pas od 25e je objektivno jeftin i daleko najbolja ponuda za sve kojima je bliži Kop od Jahorine i Bugarske (cirka 5 miliona ljudi), tako da će i ove zime biti gaženja po skijama i pominjanja familije svima iz SS. Moje pitanje je da li bi radije platio više da voziš više ili platio ovo što ćeš da platiš i 90% vremena provodio u redu ispred žićare. Evo, razmisli dubinski u skladu sa nickom.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Po tvojoj logici ako je ski pass skuplji vise cemo da vozimo a manje cekamo ?Ne resava se to pitanje cekanja tako , nego izgradnjom vecih brzih boljih zica, gondolom iz vikend naselja ili nekog drugog mesta gde bi se centar rasteretio , to ako urade slobodno neka dignu cenu imaju i razlog ovako nemaju, sve je isto a cena raste ... u skladu sa nickom :)@kota 1473
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@MikiEto ideje za biznis... Kupite manji kombi i organizujete prevoz za Kop... Ako mislite da ima velika potraznja ali neko sputava Niš, eto prilike da se ošurite od para kad krenete da vozite za Kop
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Trabant Раскопане су стазе кад је температура +10, сунце... Не постоји технологија да се сачува снег на тој температури. Још кад ти веже 5-6 дана сунца у плусу.... Па где год да будеш.Глечери су ок. Али, ми немамо на Копу глечер :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@srboljubepa sto gubis vreme ovde i prosipas negativnu energiju kad ne zelis ni da dodjes ?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)@mladen Palo je 10 centimetara snega, a ne metar. Za pripremu staza mora da bude bar 35 do 70 centimetara neutabanog snega, zavisno od strmine i podloge. A za to je zadužen veštački sneg, dok ne padne još svežeg.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Utihnuše topovi, stiže kišica... ipak ne može bez dramaturgije do Ski openinga >:(:o
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MasaPuta I ti meni, jer Kolašin ima 45 kilometara staza sa prosečnim vertikalnim padom od 400ak metara, a najduži verikalni pad je nekih 700 metara. Za tebe imam jedan moskva šnit, jer ta činjenica je da se smrzneš. Doduše, Kolašin je zasad skijalište za ljude iz Jugozapadne Srbije, JI BiH, Severa Albanije i CG i one koji žive uz prugu Beograd-Bar. Znači država koja ima stanovnika kao NBG, Voždovac i Palilula ima skijalište od 45 kilometara, a Srbija koja ima 8 miliona ima Kopaonik od 55 kilometara sa prosečnim vertikalnim padom od 275 metara. Kop ipak ima osnezavanje. To je istina
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@KošavaНе прави се скијалиште по броју становника, него по планинама и количини снега где то може да буде. Можда је једино Голија једна од опција у некој будућности. А Србија нема високе планине, па да као на Алпима можеш где год ти падне на памет да дигнеш жичару. Скуп је то бизнис за тако мали период у години. Цена ски паса на Копу би требала да буде и виша него ли је сад, јер би тако смештај био приступачнији са ценама, али то не боде очи, боде цена ски паса. Капацитет смештаја је превазишао капацитет ски стаза. То је велики проблем. И Коп нема где да се шири више, мислим на стазе. А зграде се дижу као од шале. Кад Колашин достигне ниво Копаоника, онда може да се пореди. Ако буду изградили хотеле и апартмане на нивоу Копа, онда ћеш видети цене. Колашин 7 ски лифтова, Коп има 26.Уосталом, на сајту skiresort.info, Коп има оцену 4.2 од 5, а Колашин 3.6 од 5. Погледај зашто...Не једем колаче, хвала, ипак је ракија закон за зиму.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@KošavaIiiii ponovo udara pomenuto srpsko odsustvo realnosti, kad pogledamo broj minusa.Naravno da ste potpuno u pravu!Ima mnogo više smisla porediti Kopaonik sa Kolašinom negoli sa Alpima, po visini planine, kilometrima staza, razvijenosti ski infrastrukture i svemu.Ali onda mnogo kompleksaša ostaje bez alata za lečenje kompleksa, i ovi isključivi strani "Alpinisti" i ovi isključivi domaći "Kopovci" - jer kako onda ovi prvi da se podiče zimovanjem na Alpima (jer su neuporedivi sa Kopom), i kako da se ovi drugi podiče zimovanjem na Kopu (kada se poredi sa jadnim malim Kolašinom)? Tugica, plakyyy.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Можемо Коп да поредимо и са стазом на Кошутњаку, треба само геометра унајмити да нам израчуна нагибе, вертикале, јер је то без тога не може расправа да почне.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Najverojatnije posto postoje milion sajtova o vremenskim prognozama gde bi mogla da se informiras o vremenskoj prognozi. Sa druge strane ne postoji covek ili sistem sto ce ti obecati nesto o vremenu za 2 nedelje. A, gledajuci prognoze, sneg i dubokih minusa u narednom periodu, da, bice snega.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Mladen Ски пас 6 дана 173 евра у Француској ?! Кога бре више лажете овде, од 350 до 400 евра је. А смештај од 20 квадрата за 4 особе ! То је теби одмор? Пусти те више бајке, коме се хвалите да знате нешто. Копаоник има услугу изанад многих ски центара на Алпима. Крај приче. Ја живим у Француској и Алпи су ми под носом.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Молим администратора да спасава, ако Бога зна.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Da li je realno da se neko lozi na jeftin Jahorina marketing?? Pustili sidro od 500m…kao prvi su u regionu. Idi cile vrti ceo dan Malo jezero Jahorinsko.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Mnogo se ovde raspravlja o Francuskoj, Italiji, Austriji.. Mogu samo da kažem da ste i jedni i drugi u pravu. Tri doline su poznate po zgradama na samoj stazi, ali bukvalno zgradama sa jako malim aprtmanima, svaki ima ispred u samom hodniku ormarić za skije i cipele i iz aprtmana u lift i pravo na stazu. To su ipak aprtmani za one sa manjim budžetom, istina da su na zapadu cene po skijalištima i restoranima jako skupe. Letos na Kopu platih kiselu i kafu 900 dinara, šta li će biti na zimu??. Da li je to normalno? Dakle, na Kopu može da se nađe povoljan smeštaj i jeftin ski pas, u odnosu na zapadna skijališta, ali su cene po restoranima i kafićima pravo kidanje i u rangu su sa zapadom, ako ne iskuplje. Istina je da svako ima neki budžet za skijanje i ide tamo za gde ima para, sve ostalo su čista prepucavanja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@frederik hausMa jooook logičnije je da su pustili pre tri nedelje staze. Naravno, i Krčmar obavezno.Lepo ti je napisano nedavno, koliko vremena je potrebno da se pripreme staze nakon svežih padavina, аli džaba gluvom govoriti i slepom pokazivati.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako se staze dobro utabaju i iskoristi postojeći sneg, nema šanse da ga dva dana malo većeg plusa u juga otopi sa staza, malo će da puste i to je to, ali uslov je da se dobro utabaju.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@JeremyLynch Trebalo bi da da. Tako je pretprošle zime u Winterbergu u Nemačkoj bilo 5 dana zaredom temperatura bila u plusu i sve je opstalo. 45 centimetara je ihahaj. Samo da utabaju što više mogu, jer taj sneg bolje drži.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li neka škola ima grupne časove za decu? Imam “veliku” devojčicu od 8 godina koja skija ponešto već par godina, i malu skoro 5 koja bi htela prvi put stati na skije.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Boli dok gledam kako jugo ždere sneg :(
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne znam gde pratite i slusate dugorocne prognoze,ali ja sto sam slusao na vise mesta...zima sa temperaturama iznad proseka,ali sa puno padavina...cak i naglaseno "za skijase predstoji odlicna sezona" .A i kada padne ovakav sneg u novembru,nema brige za dalje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Savo Jeste, skijalo se kada krene skijanje. Ali bi ljudi voleli da skijanje krene makar od nove godine, a ne kao prosle godine 25og januara. U tome je problem kod "naslusao sam se".
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kimi Aco sta kaze prognoza...Ima li nade?!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)E ovi profesionalni udarači minusa nisu ni da se tarabama spuštaju niz rodni sokak, a ne da idu na neko skijalište.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)@mali perice ili vec ko si ako necemo jele ili smrce jer ne mogu da disu postoje barijere koje se mogu postaviti da vestacki imitiraju prirodan zakloj,ne ovako kako je postavljeno vec vislje i bolje. kao sto nije bilo zamislivo da pravljenje vestaka moze obezbediti sezonu tako je i ovo u pionirskim pokusajima.pozdrav i puno snega ❄️🏂
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Može li se očekivati da do nekog 28. decembra bude otvorena većina staza? Pretpostavljam da nije realno da budu otvoreni Gvozdac i Bele Reke, ali može li se očekivati Krčmar, Duboke, Gobelje?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Uuuu danas će da bude vrhunski...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Milan: Radi noćna staza, biće ispravljena greška u ski infu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Da li moze neko da podeli iskustva sa parkingom u Brzeću kog Gondole? Kakvo je stanje u špicu sezone, tokom raspusta, da li je moguće uvek naći mesto? Interesujem se zbog eventualnih ad hoc dolazaka, na dan.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Izgleda da lenštine koje nemaju para za ski pass dolaze ovde da lece frustracije...Nisu Kop videli samo ovde od ljubomore dolaze da mrače
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Može li neka informacija sa terena da li je ovaj sneg što pada onaj mokri koji će samo uništiti staze? I zna li se koliko je napadalo preko noći novog snega? Stižemo 29.12.i koliko vidim novog snega ni u najavi. A temperature nisu baš niske.Hvala!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Ratrak sredi stazu pre noćnog skijanja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)admiral | | 30.12.2023. u 12:51 @ stevs ... dobro ovo izgleda... kako se drzi SUNCANA DOLINA? Sunčana dolina nije dobro pripremljena. Na nekoliko mesta "progledala" , tanak sneg inače i često se dešava da ljudi padaju. Nije ni osnežavana ovih dana tako da nije za preporuku dok ne padne neki veći sneg.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Da su ovi iz SS na vreme veštački osnežavali i utabavali staze kada je za to bilo uslova, sad bi bila skroz pristojna situacija. Sramota je na šta ovo liči, uništavaju sve čega se dohvate.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)Поздрав, да ли је почела електронска наплата уласка у национални парк или радници наплаћују на улазу као прошле сезоне?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ali ipak si potrošila svoje dragoceno vreme da napišeš ovaj komentar, pitam se zašto. :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Jana Stara planina i te kako jeste skijalšte, izvolite otići, pa da vidite iz prve ruke. Tamo ima lokalnih skijaša i bordera od kojih biste imali mnogo da naučite.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)"Ne dolazi se u komentare, vec u forum"- ovo nije forum. Ovo je koment sekcija... Zao mi je sto ne znate razliku izmedju foruma i koment sekcije "vec zbog drugih ljudi koji se premisljaju da li da dodju na Kop ili ne"- niste se morali truditi, ovde svakako izfrustriranih mrzitelja ne fali, zvacete istu pricu svi"Niti je najbolji niti ga mrzimo"- Kopaonik, Stara Planina, Zlatibor... samo nekome ko zeli da bude upravu po svaku cenu ovde je upitno ko je najbolji"Moj komentar je izazvao +32 pozitivna i -12 negativnih like-ova" Vrv ste jedna od osoba koja brise sliku sa instagrama ako nema dovoljno lajkova :) ... Lajkovi ovde ne znace ama bas nista... "Njih ionako zaobilazim u sirokom luku "- zaobidjite i koment sekciju... Pljuvaca ovde ne nedostaje.Ma koliko vi zeleli da Kop propadne, dzaba se nadate nećeNego cete i vi krijuci da dolazite i uzivate kad mognete, a ovde cete da pljujete jer se tako osecate pametnije :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Hvala Tijana! ❤️ Danas na Dubokoj posle podne haos. U prvom delu ogromni hupseri sve jedno pored drugog. Kako je deo strmiji ima vise skijasa na jednom mestu, a u podnozju staze led. Ujutru je bila super. Na Karamanu oko pola 3 velika guzva. Nije mi jasno zašto ne otvore bar žicu Gvozdac za izvlačenje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Četvorosed Pančić je toliko moćna stvar, da bi mogli od 15. aprila, pa dok ima snega, možda i do prvog Maja, da puste samo njega i da sve staze 2, 3, 4 i gornji delovi 6ice budu pripremani za skijanje. Ako 2 polovine brojimo kao jednu, to je 10 staza. Sa ski putevima je to jedno 15 kombinacija uz 60 posto popusta. To bi bila milina
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja poslednjih godina vrlo slabo vidjam lopatare. Jedino na mestima gde se nenaplacuje parking. Od kada se na vecini mesta naplacuje parking njih skoro pa nema.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Danas sam prisustvovao toj situaciji. Jedan pametnjakovic iz Bg, ubedjuje se sa njima kako treba pravi posao da nadju, beru borovnice iako je stao na mesto gde su mu izvesni pokazali. Svakako ima veliki broj garaza, parking mesta po ceni 100rsd sat. A mnogo su gora prica ljudi koji dodju gore, ne zale 50eur za to i to, ali za parking nece da daju. Kada je sneg veliki, ti lopatari ucine uslugu svim tim koji bi iz auta u restoran. Ne branim ih, ali da im se neko pravi pametan nije ok. Mnogo opet pljujemo po nasima, nasoj planini, svemu. Inace gore iako je ledeno je prelepo.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Crow peaks -> Jaram. Jeste oranica ali ce se u narednom periodu skijaliste siriti na tu stranu. Dovucena je voda i novi vodovi za struju a Brus je doneo odavno urbanisticki plan za taj deo skijalista. Malo napucavanja samo izzedju NP i Opstine Brus koci gradnju, svako tera na svoju vodenicu 😀 Ja sam za sada jedan vikend uhvatio gore, fininsijski nisam u stanju ove godine da izguram vikend turu do gore.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)