Daje nadu ovo jutros što se zabelelo na stazama uprkos prognozama da neće biti padavina.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Javice se Kimi i Aco oko 10.1 .2023 da kazu pocinje sneg na Kopu i pravo zahladjenje do tad suncanje .... i sve najbolje ocekujem pravo skijanje od 25.1 a moguce i tak oko2.2 😺 ..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Kliker np Razmišljam malo unapred i čini mi se da će biti kakvog takvog minusa da bar noću gruvaju veštak,a valjda se očekuje i nalet skijaša za NG ,pa da onda proradi bar i taj famozni noćni Pančić 4b. Odatle nada da će se bar malo skijati na bilo čemu ,možda.Mislim da će se "skijališta"potruditi da oko NG omoguće ako uslovi dozvole( minus temp.i vlažnost) da radi Karaman,Krst, Jezero i Pančić 4b. Nada poslednja umire...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Hm, od svih godina do sada, klima se promenila bas ove godine kada ovi iz EU nemaju gasa za grejanje...zanimljivo
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Kakva divna sezona i vremenski uslovi, daj Boze da svaka bude ovakva , ovo je fenomenalno
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Za Novu Godinu vredi rostilj neki raspaliti kao 1 maja bice 20 stepeni 😂 Kakvo vreme , strasnoo..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Браћо, мислим да ће од 15.01 на Копаонику бити супер! Код нас ни киша да падне, да се макар клизам по трави. 😂😂😂❄️❄️❄️
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Bole Nisam uzeo Jahorinu zato što se portal zove InfoKop i uporedjujemo Kopaonik sa ostalima a ne Borovec. Da postoji portal za Jahorinu i Bugarska skijališta isto ovo bih napisao.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ево Милутине, ти их посаветуј како да направе снег и одрже га на позамашном плусу данима. Па да те чујемо...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Hoće li više taj sneg :( :( :(
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Palo nocas 5cm... zebelelo se sve. Ocekuje se josh tokom dana. Sada trenutno ne pada nista.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@bane_z Druže, porediti Mammoth sa Kopom, ima smisla taman koliko i Alpe sa Avalom.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hello, is it easy to rent a snowboard with boots? I mean no deficit of such equipment? What is an avarage price for the day usually? Thanks.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Gledam ovaj strim sa Kopa po ceo dan i razmisljam kako bi svi kukali da ga nema.... u glas bi bilo krijete guzvu ili sram ih bilo kriju da nema snega :Ppp
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koji servis preporucujete baš za servisiranje kantni i podloge, ne za rentiranje?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Noćnog neće ni biti ove sezone zbog naloga za štednju struje. Samo su to zaboravili da pomenu kad su prodavali ski pass
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)opet i danas bez snega :((( a onda prognoziraju kisu od ponedeljka. Mozda ima nade pa ipak budu niske temp.i predje u sneg
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Osnezava li se nešto trenutno?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Snow forecast kaže da danas stiže zima na Kop. Narednih dana sneg.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Poštovani, postoji ski pass za pojedinačnu vožnju, ne mora se kupovati poludnevna.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@peki Odlaganje je dobra ideja, osim ako možeš da ideš i ovaj vikend i za dve nedelje. :) Za dve sedmice postoje šanse da padne još snega, dovoljno da ovo staza što je otvoreno bude pripremljeno kako treba, i još poneka da se otvori.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Tanja (Android)Pojedinačna karta NE VAŽI ZA SKIJANJE, samo za panoramsko razgledanje, pročitajte šta piše ispod cenovnika, pa onda komentarišite.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Poz ljudi, gde moze da se proda ski pas? Kupujem prodajem i ti sajtovi?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Upravo spremaju stazu Karaman, sto znaci da mozda vec sutra krecu i Marine Vode i Karaman.8)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Koliko će staza pustiti na Kopaoniku nema direktne veze sa kolicinom snega. Koliko će staza pustiti zavisi i zavisilo je isključivo od broja ski passova koje su prodali.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Koliko je otprilike taksi od vikend naselja do centra?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SneškoE, za ovakve stvari se buni, i presavije tabak.A ne za to što nema snega, lol.Nema snega dva meseca, prvi put krenuo da sipa, i njima padne mreža.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Radujte se deco evo radi Karaman i Marine vode .. zamisli Krcmar i Duboka uskoro... pocetkom marta ili na prolece . Nisu ocekivali tezak sneg😂
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Dalibore ja ne znam gde si ti skijao u inostranstvu , ja sam skijao sko celu Francusku i Italiju. U Fr ako pada sneg preko noci ujutru staze nisu istabane cak u tri doline zbog co2 staze neke se tabaju svaki drugi dan( odredjeni broj ratraka moze biti na planini) . To je to i glupost je uporediti Kopaonik i Alpe veliki poz
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Mate Ne znam zasto dobijas minuseve na komentar, kad je opstepoznato da se u vecini skijalista u Francuskoj ne tabaju sve staze svakog dana. @Dalibor Sta hoces ti sine uopste da kazes? Negde si bio na skijanju i jednom su tokom noci prekrili vestakom stazu, koja je bila potpuno otopljena? Pod jedan, nemoguće da je bila potpuno otopljena, pod dva, mozda su imali dobre uslove za osnezavanje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Oćemo opet da smaramo pričom iz Alpa?Francuzi itekako umeju da ne tabaju staze. One najprometnije potabaju svaki dan, a one „za iskusne“ i one koje zbog konfiguracije ili količine snega teže progledavaju preskaču za dan, pa i dva.Raspametio sam se u Italiji, gde su staze sat pred kraj radnog vremena imale tek po koji hupser na gadnim delovima. Rekoše mi iskusniji, pitanje je toga koliko se trude da pripreme stazu. U ITA bolje nego u FR, a u Austriji navodno još bolje nego u ITA – nisam bio, ne znam.Na Kopu se staze raspadnu za sat i po, one popularnije za sat. Ovo nije hejt. Ko god je skijao na Kopu, zna da je tako.Hajde bar to da se promeni.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Зашто не ради Гвоздац?Колико снега треба да напада да би се та жичара отворила? Толике паре бачене и ништа. :''(Наравоученије мени: И ове године Алп Д''Уез. :(
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)@Dragomir U Woodside apartmanima imas novootovreni SkiRentKop se zovu,imas ih na instagramu ,imaju najnovije skije,pancerice(Head,Elan,Atokic,Fischer...)..imaju i ski depo,vrlo ozbiljna prica.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li neko ima informaciju kada Krcmar krece sa radom ? 8)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nikako ne letite oko vojnih objekata. Vrlo lako mozete da dobijete prijavu. U najboljem slucaju samo opomena. U srednjem slucaju kazna od 150000 dinara i oduzimanje drona. U najgorem slucaju optuzba za špijuniranje i krivicno gonjenje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Zamislite da baba ima onu stvar bila bi deda . E tako i ovo komentari za Francusku ,Svicu .. putuj Evropo .. Mene zanima kad ce Kop da otvori staze Gvozdac,Krcmar ,Belu Reku i sredi malo okolinu i nauci se neki red ..?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ljudi, hajde malo olabavite sa tim temama. Ako skijas po Evropi zasto ovde prosipas pamet, imas forume o tim centrima pa tamo razglabajte, ovde je tema Kop i info o stazama i slicno. Kao da ne znamo kako je preko, u ovoj eri drustevenih mreza. A tek ovi kompleksasi kojima smetaju napucane ribe i Bogner jakne, to mi je dno. Prvo takve ribe ni ne skijaju vec se mlate po Grandu, Greyu i slicnim hotelima dok danju spavaju. Bio sam 16 dana na Kopu pre i posle NG i nisam video na stazi ni jednu takvu, cak na zalost mogu reci jer sad ne mozes da vidis dobru ribu na stazi :). A tek Bogner i ostalo, pa 90% ljudi nosi garderobu iz Dekatlona (sto je skroz ok) tako da vi vidite samo ono sto zelite da vidite. A kakvi ste vi to ljudi kad tako nesto vam smeta umesto da uzivate u skijanju i sa svojom ekipom...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)#Pera 11 To ti je druze staza hotela Junior i ona ti nije u sistemu skijalista.Na njoj se skijaju samo gosti hotela Junior.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li moze neka informacija o nocnoj stazi Pancic ?Da znam da li da uzimam ski pas i za nocno, ili nema potrebe :D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel može informacija ako se neko vozi gondolom, da li primećuju osnežavanje belih reka? Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zamolio bi Acu i Kimja ako su u mogućnosti da daju neku prognozu za sredinu sledeće nedelje.Dosao bih sa malom decom pa bi voleo da izbegnem ekstremniju hladnoću i maglu.Hvala unapred.Pozdrav svim skijasima.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Taribo WestЕво, ја сам питао за цене по кафанама, један се другар јавио и нико други. Како онда да добијем информацију кад на сајтовима ресторана не стављају ценовник. Плаше се кафеџије одмазде. :):)Шалим се.Поздрав добри људи.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sve što pišem je u cilju unapređenja svih vidova usluga oko Kopa, na osnovu pozitivnih iskustava sa uređenijih skijališta, a ne da se hvalim i prepirem sa drugima. U nadi da će se neko ko o tome može odlučiti, dozvati pameti. Svaka kritika je dobronamerna, samo treba imati dobru volju.@Alex_euPodaci na netu su različiti, čak sam nabasao i na sledeće podatke, evo u originalu, gde je pomenuta staza skraćena na svega 10km: "La piste bleue La Jandri aux 2 Alpes : 10 kmAprès cette piste de l’escargot on prend un peu de vitesse et on part direction les 2 Alpes pour une descente sur 10km sur une piste bleue : la piste la Jandri. Le départ s’effectue au sommet de la station des 2 Alpes le Dôme de Puy Salié jusqu’au cœur de la station. Une descente de 3400 à 1600m d''altitude !"Drugi primer gde se navodi da je najduža u Francuskoj, Evropi i Svetu:" 1. Les 2 Alpes en France : Dôme de la Lauze (17 km)Avec un départ sur le glacier du Dôme de la Lauze à 3568 mètres et une arrivée dans le petit village de Mont de Lans, cette descente de plus de 17 kilomètres, sur un dénivelé de 2288 mètres est parfaite pour flâner et découvrir le paysage alentour. Pour se loger, le chalet Chalet Leslie Alpen a les faveurs de Belvilla." "https://www.sport-et-tourisme.fr/sports/pistes-de-ski-les-plus-longues/?cn-reloaded=1"Oko popusta za ski pass.Opet nisi dobro razumeo, taj popust ti ne ostvaruješ na taj način kao pojedinac. To agencija koja sklapa dogovor ostvaruje na određeni broj ljudi i ti ga u okviru aranžmana ne vidiš, sve do jednog momenta. Na primer, kad bi išao samostalno, da vas je četvoro, pišem po osobi, na primeru 3 Doline sa cenama od pre dve nedelje, samo ski pass je 360e/6 dana, neka je smeštaj u 4kv app (realno je veličine za dve osobe, koje mogu da se podnesu:)) 180e/osobi i dodaj bus koji recimo SKI FUN računa 140-180e, a kako je ovo jedna od najdaljih destinacija, neka bude taj maksimalni iznos 180e, total je 720e. Kolima možeš da probaš, ali teško da bi te izašlo ispod 600e/autu jer je samo gorivo preko 300e, a putarine, vinjeta za Sloveniju, tunelina za Frežus...bar 250e. Na Viamišelinu fale neke stavke, putarina kod nas, povratna tunelina, da se ne duplira vinjeta u Sloveniji ukoliko užeš u 7 dana (teško). Najveća umetnost je naći dovoljno konforan auto u koji mogu da se smeste 4 odrasle osobe sa sve ski opremom i da pri tome ima podnošljivu potrošnju. Ne zaboravi koliko košer na krovu podiže potrošnju, pogotovo na 130+km/h. Tako da 360+180+150 (minimalnih)=690e. Sve navedeno preko agencije te je pre par nedelja koštalo 560e ili 130-160e manje nego u sopstvenoj režiji. Jedino što mislim (nisam siguran) da bi mogao da dobiješ app samostalno u tom momentu i mislim ne po toj ceni, pa bi razlika bila i veća.Momenat kada na papiriću koji dobiješ uz ski pas, koji ti je garant da izvadiš drugi ski pass, ako ovaj izgubiš (a izgube ljudi) je taj kada ugledaš cenu od 138,5e za 6 dana u Les Menuiresu (297e regularna) sa 160km staza i pogledaš cenu za 6 dana na Kopu 17400din (148e za 58,5km staza, mada taj dan radi oko 3km staza:)), pa ukalkulišeš imaginarni popust od 15% da si kao preko kluba tu sa velikim brojem ljudi dođeš do 126e. Znači 160km staza za 138,5e naspram 126e za imaginarnih 58,5, realnih ni 5 km:)Moja omiljena skijališta:-Austrija. Od uzorka od skoro 20 skijališta omiljeni mi Salbah jer je najveće i najnovije žičare ima, Ski Velt, Zilertal arena, Obertauern, Flahau, Kačberg...može i Kicbil, al zbog imena. Sticajem okolnosti nisam bio u najjačem delu, nisam bio u St Antonu (a trebao sam 2011. kada je tamo bio Interski kongres, kao član jednog demo tima), u Išglu takođe nisam bio, a trebao sam ići na prvenstvo profesionalnih ski instruktora, čini mi se 2018. godine, u Samnaunu je održavano, a spojeni su), kao i tri nedelje pre početka navodne pandemije iz one rupe Kicloha, ali nisam bio, kao ni u Soldenu. Tako da nemam pravi uvid.U Švajcarskoj sam bio samo u 4 skijališta (4 doline, Saas Fee, Davos i onaj deo Port Du Soleil koji prolazi kroz Švajcarsku) i 4 doline su mi omiljene zbog Verbiea, onda ona dva spusta u Nenda(Z)..Za Francusku sam čini mi se obrazložio da mi je svejedno dal Tinj&Valdizer, Paradiski ili 3 Doline, to je najbolje mesto na Svetu za skijanje i nema konkurenciju, svejedno gde si. Lično spustevi u Valdizer su mi omiljeni, kao i oni u Tinju...preteško pitanje. Problem je što svaki ski centar ima neku fenomenalno dugu stazu, sa koje se ne bi skidao, al bukvalno u svakom i najmanjem skijalištu tamo, a pomenuću najmanje u kom sam bio, Bounevual Sur Ark, koji ima svega 20 km staza, ali kakvih staza...Italija. Bio sam u onom delu od Montženevra do Sestrijerea, Lu Tulie (sa La Rosiere Francuskom spojeno), Tarvisio i u 3 dela Dolomita, Kronplac, Kortina i Selaronda. Moj glas, kao megalomanu, ide Selarondi zbog Val Gardene i Arabe. Kortina me nije nešto impresionirala.Nego čekamo da Ivan opegla Bele Reke i Krčmar, pa da zaskijamo ko ljudi bez magle:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)240 din espreso , sa mlekom 270 . prirodni malina 470. na jarmui znači prosek . toliko je i u BG . žurka DJ pušta fanki Haus . za svaku preporuku . verujem da će za vikend biti ludilo
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav je danas bio Krcmar? Gde ima leda? Koliko se ceka na zicu? ...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa sta je ovaj cirkus sa nocnim na Pancicu? Postoji li neko zvanicno obavestenje ili svako radi kako mu se navije?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dosadni ste ljudi vise sa tom belom rekom. Ne znam sta mora da se potencira na forumu kako je neko skijao tamo ili ce skijati,mislim da to inace pisu losiji skijasi koji hoce sebe da ubede kako skijaju odlicno i kako ostale staze nisu na njihovom nivou. Druze nije poenata se spustit na bilo koju stazu,vec kako se spustiti. Odlicne skijase umori i kratka staza jer se ulaze maximalna energija. A one koje nosi skija nece se umoriti i na stazi od 10km
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@SneškoCena ski pasa na sajtu koji si naveo je 347 EUR za 6 dana. Skijaliste ima 115km staza. Dakle, cena po kilometru je 3.02 EUR.Cena ski pasa na Kopaoniku za 6 dana je 18000 RSD ili 153.35 EUR. Kopaonik ima oko 55 km staza. Dakle, cena po kilometru je 2.79 EUR.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Filip82Juče popodne skroz čist, a ni u dolasku (petak) nije trebalo, bio samo poprašen snegom i dobro posoljen na gadnim mestima. Sad kako je, pošto pada sneg...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zadtk ne rafi duboka 2? Ne može nijedan dan da prođe, da bude sve kako treba..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)