Veliki pozdrav za Acu I Kimija,Ja Sam iz Ns I dolazim sledece nedelje na Kop I of mene imaju rucak u Camelotu...Javite se ostali DA podrzimo nasu bracu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)BOBOOV-Kimi je to sve objasnio u njegovoj prognozi za naredni period.Znači vetrovito i sa promenljivom oblačnošću koja u nedelju može dati na trenutke slabu kišu. U večernjim satima temperature oko nule ili malo ispod što će značiti pogotovu u višim zonama smrzavanje postojećeg snega i bolju pripremu staza.Sve u svemu preživećemo ovo do utorka kada pristiže front sa S.Zapada i donosi novi sneg, istina ne veliki ali ipak značajan a što je najvažnije posle njega pristiže i hladna vazdušna masa koja će doneti Kopaoniku temperature ispod nule. Do petka promenljivo uz povremen sneg a od petka značajnije snežne padavine i oštar pad temperature.Veliki pozdrav i svako dobro...:):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja se ne razumem mnogo ali vidim kroz prozor da pada sneg kao lud.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pada,pada:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bravo Aco, jutros veje sneg na Kopi :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@RilezUdjes i pogledas prognozu. ;)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Još jedan manji nalet snega i to je to za danas. Sve ide po prognozi i pljuskovi snega su tu. Kimi je to do tančina objasnio. Od pezka prava zimska vejavica i obimnije snežne padavine.:):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Utisci danas: FANTASTICNO
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)7-ne znam na koje okruzenje mislis posto kod nas u CG jos uvijek nema dana skijanja
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Predpostavljam da sad Krcmar nece raditi zbog vetra ili zbog sutrasnjeg popusta na ski pas. U svakom slucaju do aprila ce se stvoriti uslovi za pustanje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Da li je moguce napraviti stazu na severnoj strani gobelje.Predugacko brdo ima tamo a i retko ima sunca tako da bi sneg zadrzavao a do potoka dole ima sigurno 5km tako da bi to bila najjaca staza na kopa.OBRRATITE PAZNJU KADA STE PRI IZLAZU SA CETVOROSEDA SAMO POGLEDAJTE NA DESNO SVE CE VAM BITI JASNO.:-*:-*:-*
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za nekih pola sata bi trebalo da proradi Krčmar i Kneževske bare.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Mi smo se danas popeli sa strane Brusa-Brzeca, dosta snega na putu, mestimicno i led, na Jarmu vetar i mecava. Popeli se sa 4x4 bez lanaca ali ostala vozila obavezno lanci. Mali zastoj napravio lik u bmw-u bez lanaca, naravno! Gore metar snega:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas je sve radilo osim ratraka. STRAŠNO! Skijaši su tabali staze
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@zabrinuta mama, toplo Vam preporučujem http://www.skikop.com/, Gile je madjioničar u radu sa decom. Moje troje je naučio skijanju :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sad stvarno nema razloga da se ne pusti ostali deo skijalista da pokažemo svim strancima i domaćima sa čim i kakvim kapacitetima NAŠA PLANINA raspolaže. Sutra po sunčanom danu sići do Brzeca da ljudi vide šta znači staza Bela Reka 1i2 pa piće, ručak i nazad na stazu. IDEALNO
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Moja deca su bila prosle god kod Gileta. Bio je zimski raspust i ogromna guzva. Gile je sam to rekao, dolazi mu ogroman broj dece i roditelja koje zna pa ne moze da ih odbije. Moji klinci su bili bas mali 2,5 i 3,5 god. Posle dva dana ja sam hteo da ih ispisem jer je Gile pogubljen u tolikoj guzvi. Ipak sam ih ostavio, jer su ga zavoleli i svidelo im se, mada i meni je bio cilj posto su bas mali samo da se dobro zabave i zavole skijanje, sto sam i uspeo. Gile na kraju nije hteo ni da mi naplati za drugo dete. Ispao je skroz korektan. Savet je, ako idete kada je ogromna guzva, bolje kod nekoga gde ce biti manja grupa, ako kod Gileta nije guzva, slobodno moze i kod njega. To je moje misljenje. Veliki pozdrav svima..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pustajte gobelju breee!!!!!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vraćajući se juče sa Kop-a video sam aktiviran tabač sa vitlom na Gobelja strani puta. Verujem da su juče tim tabačem tabali Gobelju i pripadajuću stazu. U svakom slučaju verujem da će tokom sledeće nedelje većina centra proraditi.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@davogy:Skipass blize u Austriji (Nasfeld, Ski Amade) je cca 240 EUR/6 dana, za tinejdzere 16-18 godina 180 EUR, za decu (6-15 godina)120 EUR. Dakle bitno manje od hiljadarke, zavisi kolika su deca.Smestaj moze da se nadje za 50-60 EUR/dan/apartman, ako te ne mrzi da se prevezes ujutro do neke obliznje gondole par km. Dakle max. 420/6 dana.Sve za hranu mozes nabaviti u prodavnicama po ok cenama. Rucak tokom skijanja mozda kosta malo vise nego na Kopu, ali ne previse.Prevoz do tamo i u lokalu - cca 250, ok si rekao.Parkinzi na polaznim stanicama su uglavnom dz.Dakle ski pas+smestaj+put, 1500-1600. Na to dodati jelo i pice, a ne aqua dome:) Ukupna cifra bi bila oko 2000 max, a ne 3000.Volim i ja Kop, na njemu sam naucio da skijam, ali guzve na stazama i razni problemi svake godine mu ne govore u prilog.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi i danas skijanje jako dobro,staze su okU Austriji nema dobrih rebaraca kao kod nas:''(Camelot:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)VOLIM KOPAONIK 8)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zašto radi uživo samo kamera na Rtnju a ostale ne?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Mare to je zato sto su vecina Srba kompleksasi pa svi hoce da zimuju u 5 hotela - Grandu, Jatu, Club A i Konacima/Angeli. Npr u vikend naselju imas smestaj koliko hoces po 7 evra krevet. Tj apartman petokrevetni za npr 250-300 evra. Tj duplo manje novca. Ali neee u vikend naselju ne valja daleko je, i ako ima prevoz , i ako je suncana dolina na 600 metara od naselja svi hoce na vrh. E pa to mora da se plati. Tako i u Austriji gde sam bio smestaj pored gondole u centru kosta 1000-2000 evra PO OSOBI u spicu sezone na 7 dana a par km dalje daleko jeftinije. Pa sta ko voli.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jeste smestaj u vikend naselju drasticno jeftiniji i jeste opcija za one cija deca su dovoljno velika da mogu da skijaju ceo dan, o studentariji da i ne govorim (ja dok sam bio bilo je i studentskog smestaja uz stazu :-))Poredjenje sa app koji se rentaju u AUS ski centrima( odnosno okolina) je potpuno bez veze i ne moguce.Od puteva koji se redovno ciste na "crno",parking... do toga sta se podrazumeva kad se iznajmi app npr, dnevna soba ne ulazi u broj rentiranih soba, vec samo ona u kojoj se spava sto direktno utice na komfor i velicinu app.Zato kazem da NE TREBA porediti vec unapredjivati ono sto imamo. Nazalost lokalna vlast je ta koja tu moze da uradi najvise, ali ocigledno nemaju direktan finansijski interes i onda je tako kako jeste. Ko i dalje misli da manjak para nije u direktnoj vezi za duzinom , ucestaloscu odlaska na odmor/skijanje nek se javi Vucicu za kampanju!!!Takvi mu trebaju
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nemanja, neki kritičan plus bi se pojavi samo u sledećoj nedelji upravo pred padavine i to je uobičajeno. Ja sam iskreno ubeđen da u drugom delu naredne nedelje stiže novi sneg i zahlađenje na planini. Veliki pozdrav....:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ACO ČAČAK, SREĆAN ROĐENDAN! ŽIV BIO 100 GODINA! Sve najbolje...Pozdrav-Ski servis STIV.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ево да се јавим и ја, били смо на Копаонику од недеље до суботе, скијали понедељак - петак. Генерално утисци су добри - време нас је послужило, било већина дана сунчано, мада температуре мало превисоке ( чак ишле и до 7 степени ). Што се стаза тиче - температура је поједних дана учинила своје, тако да су прилично биле попустиле и негде прогледале. Неко је овде дао преглед свих стаза и стања на њима, коментар је одличан, не бих ништа додавао. Мало ме изненадило да су неке стазе брзо прогледале, поготово Гобеље на неким превојима ( избочењима на стази ). Претпостављам да се ти делови најбрже троше, али ипак требали би ови што одржавају стазе да обрате пажњу на то. Снега генерално нема много, не може се баш навлачити са стране, а и температуре су високе тако да ни оснежавање баш није могуће. Надамо се да ће бити нижих температура и снега још. Поздрав свима!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sve pohvale kada je u pitanju prodajno mesto za ski pass u Brzeću, nema gužve, osoblje izuzetno ljubazno i sve završavate u roku od par minuta. Radno vreme je od 8 - 17 h!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zeljkos;Prosle godine sam nekoliko puta prosao tim delom gde su te zaustavili i kaznili,sve dok mi jedan od tzv. "lopatara" nije rekao da idem u pogresnom smeru i da bi policajci mogli da me kazne.To se,na moju srecu,nije desilo.Posto nigde nisam video saobracajni znak koji ukazuje na jednosmerno kretanje,a kad mi je covek to rekao,zaustavio sam se 50-ak metara nize i vratio do ulaska na parking,tj. do naplatne kucice da jos jednom pogledam postoji li znak i nisam ga video.Mozda sam corav,ili je bio pokriven snegom,ili se nalazi negde blize Grandu,ili ga zaista nije bilo. Ukoliko je neko ,ko je trenutno na Kop-u ,voljan neka pogleda ima li tamo ili nema takav znak pa neka ovde napise. Ako nema znaka,onda nemaju na osnovu cega da te kazne.Mada ostavljam mogucnost da nisam dobro video.Pozdrav !
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Treba mi pomoc..... da li neko zna koliko treba da budu dugacke skije u odnosu na visinu skijasa za slalom,veleslalom i skije za dubok sneg.Ili ako neko ima neki link gde je to strucno objasnjeno. Moja visina je 195. Hvala drugari unapred .....
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-30)Aco, ti, Jovan76 i ja smo šampioni po broju minusa!;):D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-41)Ski sezona pocinje oko 20 og februara :-*
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da samo nam nije jasno odkuda ovoliki glasovi u nekoliko minuta. Da covek sa +37 sidje na-15 za samo par minuta. Ajde ne tupi vise o botovima, nego gde su ti te temperature od 6-9c. Da nisi se zeznuo pa dao prognozu za Podgoricu recimo. Znaci sutra po tvojoj prognozi 6-9c i kisa, jedva cekamo da vidimo i to tvoje cudo od prognoze. ;D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Acko, ti si za mene doktor mereorologije.Kako neko reče pre par dana,ova slika je melem za oči i dušu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)srdjane,a sto ti ne prodjes obuku za voznju ratraka pa idi 5-6 puta u sezoni volontiraj i tabaj ,kad ovako napada.potapsace te kostic po ramenu kako volis kopaonik,reci ce ti bravo. pitaj te zicmene kolika im je plata,ok? ne radim gore ,samo imam poznanike koji su napustili i koji moraju da rade jer nemaju za zivot
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Jel se ceka Vucic da se pusti jos neka zica ?!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Imate na našoj FB stranici veliki broj fotografija od danas :) Onaj dan :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Markoimas 20% popusta za ovaj vikend ako uzmes ski pas za 4 ili 3 dana (pocevsi od cetvrtka ili petka). Za 3 dana sa popustom izadje 6.480.Prosle godine je od 16.03.bio popust od 50% za ski pas 3 ili 4 dana ali SS to ne rade svake godine tako da nikad se ne zna.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pada, razbija
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ne prestaje da pada :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sutra (Petak 11.3.2016.) dolazim na planinu nad planinama :) Posto sam se kasno setio idem sam sto je prilican udarac na budzet pa ako bi neko da deli sobu i/ili mu treba prevoz (Iz Beograda ili uz put negde) nek se javi na mail [email protected] sutra u toku dana
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Meni je neprijatno koliko nam je dobro! ;))) Zatrpavanjeee ,odbrojavam Dane do polaska.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Miki94 Miki, ocigledno je da si staze o kojima govoris video samo na mapi, jer taj sumski put iz pravca Gvoz(d)ca ima ozbiljnog uspona i za turno skijase, a kamoli za nas obicne. Zato bih te zamolio da sa svojim poluinformacijama ne dovodis ljude u zabludu, vec se drzi kompa i internet skijanja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zavrseno skijanje za danas...visa sila koja se zove SS.!!!Bruka i sramota kako su pripremili staze( ustvari nisu ni pripremljene)Snega na pretek prava snezna idila ali staze neutabane do te mere da odavno ovo nisam doživeo i pune hupsera(noge da polomis)Ko god kaže da nije loše skijanje danas obmanjuje vas.Istina je da ne valja i da ne može da se skijaNiko nije razmažen niti nerazuman ali ovo je prevrsilo svaku meru.SRAM VAS BILO
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Cuo me ministar, otvara kucu skijanja na Staroj planini, taman neka idu tamo gde ima gondole pa neka treniraju do mile volje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Cilj je da malo kao komuna prodrmamo skijaliste, ako ne možemo fizički, može IT putem...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pocelo je pocelo,padaaa sneeeg:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ANTARA- Veoma je izvestan sneg u noci subota na nedelju i u nedelju pre podne. Nece se raditi ni o kakvim ekstremnim uslovima sem magle koja je pratilac gotivo svakiih padavina na tim visinama. Kolika gustina magle ce biti odnosno vidljivost ti je uvek upitno. Licno mislim da nece biti losi uslovi za neko solidno skijanje, pogotovu sto ce temperatura biti u minusu. Inace nase krajeve ce od polovine naredne sedmice zahvatiti osetno toplija vazdusna masa sa juga tako da bi imali bar 2-3 dana neuobicajeno toplo vreme za ovo doba godine. Iza toga su verovatna veca temperaturna kolebanja i najverovatnije novi sneg na planinama pogotovu iznad 1500 mnv.Veliki pozdrav.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Za vikend smo bili na Kopaoniku. Hotel Srebrnac za zaobilazenje. Steta, jer takvu infrastrukturu i poziciju mnogi bi samo pozeleli.. Vreme je bilo vrlo dobro, tacno kako su Aco i Kimi predvideli. Tokom noci petak-subota palo je nekih 7-8cm snega (zaista svasta ljudi pisu, 15cm i sl. nema veze sa realnoscu), taman su staze omeksale. Ko voli skijanje po dubljem, prirodnom, snegu nije se pokajao. Staze solidne, uslovi za skijanje uopste vise no dobri. Meni zaista ne smeta (naprotiv!) sto staze nisu opeglane do maksimuma. To moze smetati samo losim skijasima i onima koji skijanje dozivljavaju kao voznju formule. Mi, koji smo vise za reli ;) , nemamo problema sa tim. Veliki problem i zaista nevidjena sramota je sto nigde nema WC >:(. Takodje, cena ski karte prevelika. Kao i do sada, moj izbor za skijanje su Alpi, uz mozda poneki vikend na Kopaoniku. Nazalost...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)