@rekreativa,Gvozdac je upravo odlican jer losi skijasi uglavnom ne dolaze tamo vec samo ozbiljni skijasi. Uvek je na toj zici bilo najmanje skijasa , jer su to najozbiljnije staze na planini i bas mi je drago sto tamo nema pocetnika da pluze i razvaljuju stazu. Nije da ih nema, ali ih tu ima najmanje.Sestosed na Gvozdcu je za mene pun pogodak.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Padaće solidno još sat sigurno.Trebalo bi da ga bude do nedelje uveče oko 140cm možda i neki više.:):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Krenuo sam pre pola sata iz vikend naaselja......trenutno,zadnjih 15 min.stojim u koloni kod skretanja za malo jezero.....sneg pada i navejava jako bas....dosta zaglavljenih automobila.....razmisljam da se okrenem i vratim!!! Staze ne rade i samo me onaj nas skijaski adrenalin jos drzi kao ludaka u ovoj koloni
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav ljudi, citam komentare i ne verujem.Kako je moguce da uvek ima neko da pljuje SS. Ja danas ne bih pustio ni jednu zicu u rad. Duva vetar, sneg sipa kao pustinjski pesak.Staze ne utabane,kakva prevara, o cemu pricate.Put preko Rudnice je prohodan, najveci problem danas je bio u centru, jer i dalje ima paljevina koje idu bez lanaca. Nemojte da vas loze paceri, kako je sve normalno NIJE, u dva sam sreo zenu iz zavejanog busa koja tamo provela noc sa bebom.ZALOSNO je sto policija ne kaznjava przenice koje obilaze kolone, vozila bez lanaca, itd....ali to je Srbija.Meni su se smucili ovi sto iz BG stizu na skijanje po mecavi i s..u o stazama. Da nisu izvukli nekog iz smeta ili ne daj Boze pomogli nekom? Neee...Skijam na Kopu preko 30 god, ovo je nesto sto je bilo redovna pojava nekad.Mislim da jedinu kritiku i kaznu treba da dobiju preduzeca za odrzavanje puteva. MORALI SU DA DEZURAJU,PROBIJAJU PUTEVE I DA CISTE CELU NOC (petak na subotu)kao sto se to radilo nekad. Verujte put od Josanice nije bio ciscen sigurno od ponoci na ovamo. Put preko Jarma se zatvarao sa pocetkom ozbiljnih padavina i mehanizacija i ljudstvo nse preusmeravalo. Ali cuo sami da je to dato nekome privatnom preduzecu da radi, ne znam koliko je to tacno.Ali to bi objasnilo mnogo toga.Srecno skijanje od sutra! P
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nije isključeno da u četvrtak i petak imadnemo još snega.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas je jedan od lepsih dana! Staze odlicne, guzva podnosljiva, povremena magla ne uspeva da nam pokvari uzivanje!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pozdrav za sve forumase.. :) @jovan 76, bratic pratim forum ja cesto, malo sam sredjivao dzip od onih surovih uslova u kojima je bio.. moram da podelim i sa vama svoju srecu.. vecina je videla sta sam sa drugarima iz off road tima radio protekle nedelje.. sad je sreca jos veca, a to je da nas zovu ljudi kojima smo pomagali i neizmerno nam zahvaljuju... nama to previse znaci.. hvala i tim ljudima na svojoj dobroti :) @jovan 76.. ja sutra idem na kop, nadam se da cemo se videti tamo, o koordinatama kad budemo gore.. zivi bili i veliki pozdrav od OFF ROAD tima za sve forumase.. poseban pozdrav za aco cacak, jovan 76, mimaB i ostale.. uzivajte u ovim prelepim danima :))
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco kako će biti od ponedeljka iduće nedelje? Pozdrav i brzo ozdravi!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Veliki pozdrav za Acu Cacak i brzo ozdravljenje!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ne meni se ne sviđa što je puna cena skipass-a, a pola žica (staza) nije u funkciji ali danas se sa staza upadalo direktno u korpe (čekanje na žici 0 sekundi). Moj današnji ski bilans: Krčmar x 6, Crna Duboka x 5, Crvena Duboka x 5, Pančić x 2, Mali Karaman x 2 i KGB x 2 + 2 kafanske pauze. O ovoliko dnevnog skijanja kad je sve bilo u funkciji (uz, naravno, punu cenu skipass-a) bi prosečan skijaš poput mene mogao samo da sanja.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)MimaB-Šta da kažem, sem jedno zaista veliko hvala na lepom mišljenju!Ikac-Teško je to sad reći,ali ja se nadam bar 10-15cm.od subote do ponedeljka,uz malo sreće možda i više.Za dan dva detaljnije.Svako dobro i veliki pozdrav za tebe i naravno sve forumaše.:):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kraj sjajne sezone sa obiljem snega i dobrog skijanja. Hvala SS za Krcmar i Gvozdac, koja su ulaganja dovela mnogo turista na Kop, a ja imao 17 dana skijanja. Nadam se da ce se nastaviti sa ulaganjima na Pancicu, Marinim vodama... i da cemo vec u sledecoj sezoni imati bar dve, tri nove staze. Pozdrav svim ljubiteljima Kopaonika i velikooo hvala Aci i Kimiju.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)E jeste dosadni više sa tim snegom i skijanjem, ko nije do sada bio šta ima sad da davi Acu ili ovog ili onog hoće li biti, kako će biti i ostale gluposti. Smorili ste ali stvarno... Idite preko pa skijajte, šta ste naporni!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Evo utisaka sa vikenda :-) u petak lepo sunčano vreme, na KG oko 8-10C, staza ok bila do nekih 1030 posle naravno kačamak. U subotu magla malo kiše i oko 4C, staza mnogo bolja nego u petak. Snega na stazama sa pancica sasvim dovoljno, mogli su da puste centar, ali nisu. Ok. Mi koji smo bili gore nismo ni išli zbog nekog bog zna kakvog skijanja, već zbog celokupnog doživljaja. Sunce, malo skijanja čisto, pa šetnja popodne, dugačak dan, prelep zalazak sunca, po koja kafica, i tako, lagano sve. Najveći negativan utisak je ogromna količina smeća svugde. Konaci i okolina i dolina sportova izgledaju kao deponija javna. Iskreno sam se razočarao, teško mi je shvatiti mentalni sklop osobe koja će da baci tek tako na zemlju limenku, kesu od čipsa itd... užas poslao sam slike infokopu, ako hoće objaviće neki članak sa slikama.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Najavljeno svežije vreme i padavinski ciklus može na svom kraju tamo u sredu ili četvrtak doneti Kopu malo snežnih padavina u zonama iznad 1700-800mnv.Pozdrav:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Aco, sigurno da je teško, i svaka ti čast :) Svima si izlazio u susret i davao prognozu, čak i onima koji su pitali a da prethodno nisu pogledali da li već ima prognoza>:( koju si postavio recimo par sati ili dan pre toga.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)KimiVB za RTS:[URL]https://youtu.be/5ygxQ_I-x2w[/URL]
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Krajem dana na Pančiću moguć prelazak kiše u vlažan sneg, ujutru moguće formiranje snežnog pokrivača 1-2cm.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Početak s ledenom kišom koja će preći u sneg.:)Ipak je jesen, a oblačnost dolazi sa jugozapada.U visinama od 2000 do 2500m imamo gotovo istu temperaturu koja čak malo za sada prelazi u plus i zbog toga ćemo imati prvo ledenu kišu.U pravu si Kimi uživaćemo posle podne u zimskom ambijentu.;):):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)prosle godine sam uplatio opening i nikad vise.Nije valjda da se ljudi i dalje ispaljuju!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Raduju nas topovi ocekujemo svasta za open :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Znas kako. Kopaonik je planina cudnovata dok drugi imaju dobar start padavina,nas kop kasnije se razlaufa i izadje kao pobednik. To ja kod njega volim....☺☺☺
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)iiiiiiiiii ddddddeeee mmmmm oooooo....
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)NIKOLA-Brate,drago mi je da se opet vidimo na forumu.Ponovo ozbiljnije padavine veceras u toku noci.Veliki pozdrav za tebe sve forumase i posetioce INFOKOPA.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Marko,nisi u pravu. 3.12 je ski-opening,sto ne znaci da skijaliste ako se steknu uslovi nece poceti i ranije sa radom. Poslednji takav slucaj,bio je predprosle godine kada je rad skijalista poceo 5 dana pre ski-openinga. Ski-opening je kultna manifestacija a ne i obavezni pocetak rada skijalista. Pozdrav svima.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Biće dobro na ski openingu svakako....
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Acu da pitas u julu da li ce biti snega, on bi rekao da hoce. Ljudi, bilo ne bilo, sve zavisi od ovih sto rade u Skijalistima Srbije. Njima odgovara da ga bude, ali isto tako mozete ocekivati da npr se skija prvi dan ski openinga, ali drugi treci i cetvrti ne... jer ce biti visoke temperature preko dana, a male je debljine sneg. Nadamo se svi da hoce, jer nam to svima ide u prilog. Treba biti realan.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Bice skijanja od polovine decembra :-)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aman ljudi,o kakvim vi topovima pricate vise,zasto zavaravate sebe!!!Dok ne pocne da pada sneg u kontinuitetu topovi su beznacajni.Veliki pozdrav za sve skijase...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Na ovom forumu bi trebali da imamo mnogo ozbiljnije teme: ja predlažem za početak (ne)kulturu na stazama. Katastrofalno je šta neki ljudi rade. Jedva stoje na skijama, ne umeju ni da se zaustave ni da skrenu, a spuštaju se velikim brzinama i ogromna su opasnost za sve na stazi. To je jedan od osnovnih problema na Kopaoniku. Ko je bio negde na Zapadu na o čemu pričam. Tamo je nemoguće videti da ljudi koji ne znaju da skijaju jurcaju po svim stazama, svako zna gde mu je mesto.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@optimistaPricamo o snegu, jer ga hronicno nedostaje( nezavisno od toga da li ga ima na alpima ili ne, nas interesuje KOP). Ako nista drugo volim da vidim predeo pod snegom.Sto se tice teme , naravno da je treba otvoriti i to nece biti 1. put. Treba zapravo napraviti forum pa tamo elaborirati.Jedini problem je sto mi time necemo promeniti niciju svest i ponasanje, niti natereti SS da budu restriktivna prema takvima.Jedino sto mozemo je da se cuvamo i budemo oprezni i za druge( neodgovorne)i uzdamo da nas Bog cuva. Prosto nema pametnog i brzog resenja za godine needukacije skijasa, mada mislim da se tu radi najvise o kucnom ne vaspitanju i samozivosti.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Staze su jutros odlične. Tvrde, nema puno skijaša. I dalje rade KGB i Pančić.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)znam da nije staza ali se isto tako moze srediti deo sa karamana do crvene kao i deo posle žičare duboka 1 do žičare duboka 2 ,znam sta pitam, dali ce raditi obe žičare ili samo kec
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)...malo li je, 20% popusta za 20% zica (staza) u funkciji.4 zice od 20, popust samo takav!!! Nidje logike, al mi i logika!!!Za trud i rad da se osposobi sto vise staza, svaka cast, al cenovno nije ni primamljivo ni adekvatno...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Realno za novu godinu po mom misljenu ce raditi KG pancic mali karaman krst duboka 1 mozda malo jezero i masinac a cene ce biti em paprene em bez ikakvog popusta , to vam je 40 % skijalista recimo , a pogledajte cene ski pasa za taj period... Ali opet ce biti ljudi dosta i sto bi davali ikakav popust kad znaju da ce biti puno
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco ostao dosledan i jos jednom potvrdio svoje znanje. Bravo !!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ma samo neka trpa sneg...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Hajde da se vratimo godinu u nazad, tj pred prošlu Novu godinu.Bilo je metar snega, setite se samo šta je od staza radilio. Jedna trećina od prilike... Šta je čudno da sada kada nema snega skoro ništa i ne radi.Jasno je da su ljudi koji upravljaju skijalištem totalni amateri.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Unazad pet godina koliko pratim ovaj sajt, nikada za Novu godinu nije radilo više od 5-6 žica...Otvore Karaman greben,Krst, Mašinac,Pančić,Mali karaman , Malo jezero i ako vreme dozvoli Duboke.Prosto, onaj ko uplaćuje termin oko Nove godine i ne očekuje da će skijati sve staze na Kopu, nego ide da se provede za "novaka" i po malo da skija.Ko hoće da koristi pun kapacitet skijališta, na Kop ide u februaru...mada i tad postoji jedna mina koju treba eskivirati a zove se "mini raspust za Sretenje" kad je na Kopu prava ludnica.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav sima. Kao što sam već napisao u prošlom postu, do ispred nove godine 2-3 dana zadržaće se stabilno i nešto svežije vreme, sa slabijim mrazevima do -3-4 stepena, uglavnom u večernjim satima. Danju sunčano sa temperaturama od 2-7c, naravno ka Pančiću nešto niže. Ispred same nove godine moguće je da bude nešto snega, koji bi trebalo da pristigne uz zahlađenje koje će spustiti temperaturu isod nule. Ta oblačnost bi trebalo da dođe sa Istoka i S. Istoka, ali neće biti jačih padavina ukoliko bude sve po najavi. U isto vreme sa Zapada će početi da pristiže u oblast Sredozemlja dosta vlažan ali nešto topliji vazduh sa Atlantika, koji će se kretati ka našem regionu, ali za sada je pitanje koliko od toga stiže kod nas i u kom obliku. Vrlo je teško u ovakvim uslovima reći bilo šta preciznije od ovoga.Najveći pozdrav imate od mene, i naravno tu sam da na vreme izađem sa svakom novošću ili izmenom.:):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)mozda evropa treba da predje da slavi pravoslavnu novu godinu ako misli da je docekuje sa snegom:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)I dalje ostaje ista prognoza. Bez brige za osnežavanje, od srede pristiže dosta hladna vazdušna masa iz Rusije i na Kopaoniku možemo očekivati temperature od -5 do-15c. i to u periodu od najmanje 5 dana. Biće i oblačnosti a sa njom i magle uz mogući sneg, tako da je dobro osnežavanje zagarantovano, kao i solidan zimski ambijent. Pozdrav i naravno javljamo se na svaku moguću promenu vremena. :):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mislim da bi ovaj deo trebao da se odnosi na stanje na stazama(kakvo je skijanje), kako su uredjene,vremensku prognozu. U delu komentara mi se nije dopalo sledeće:-Pojavljuju se komentari sa lažnim imenima, tako da bi trebalo na neki način personalizovati učesnike ove prepiske. Na taj način bi se smanjio broj glupih, besmislenih i propagandnih poruka.-U pojedinim komentarima ima ponekad uvreda, psovki i vredjanja ljudi koji učestvuju u prepiski.-Promovišu se drugi ski centri na štetu Kopaonika. Za to postoje drugi ski forumi koji obradjuju takve teme. Na takav način ne dobijamo realnu sliku o stanju na našoj planini nego vrlo često iskrivljenu sa nerealnim hvalospevima o drugim ski centrima.A i da ostane ovako kako je bilo do sada nije strašno jer se mogu dobiti veoma korisne informacije o onome što nas interesuje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dragi urednici ovog portala i foruma. Pažljivo sam pročitao vaš komentar i mogu vam reći da ste samo delimično u pravu. Slažem se da vulgarne i uvredljive komentare treba eliminisati, takvim ljudima nije mesto ni na jednom forumu. Ono što me brine je da, ukoliko se odlučite na cenzuru, ljudi koji imaju realne kritike na rad celokupnog centra neće moći da to i podele sa nama ovde. Verujem da ima raznih komentara i da među njima ima mnogo lažnih i zlonamernih informacija, ali kako jedan čovek ovde reče, njih sami forumaši vrlo lako demantuju. Nikako ne smete da uvodite cenzuru, psovke i vređanja ne treba da se objavljuju, sve ostalo jednostavno MORATE. Rekli ste da želite da budete potral koji širi samo istinu, pa to je prosto nemoguće, ko ste vi da odredite šta je istina. Uz veliki pozdrav za vas i sve ljude koji su kao i ja godinama na ovom portalu, još jednom vas molim da ne uvodite takvu vrstu cenzure.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izgleda da se osnežavaju Duboke i Marine vode. Šteta što se Krčmar ne radi jer ima nešto snega na stazi, a i rasteretio bi ostatak skijališta. Dobro je da se završilo proleće na planini.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Aca Čačak za vremensku prognozu je pravi mačak!!!Bravo majstore... mi smo gore posle Božića. Uh...kakvo uzbuđenje.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Snow-forcast od subote vece do utorka u podne predvidja 56cm padavina, i jos 20cm u sredu vece i cetvratak popodne. Uz 2 dana da se srede staze od subote 9. trebalo bi da je SS u stanju da pusti sve staze. Realno za Krcmar ne treba previse, nakon toga Marine i Suncana, pa Jaram i Knezevske, pa Gvozdac i Gobelje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I ja sam odusevljen. Secam se kako je bilo pre par godina. SS su izvukli maksimum koliko je malo snega bilo do juce. Stvarno svaka cast konacno vredi doci na Kopaonik postao je ozbiljan ski centar
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)BOJANE-Hvala ti najlepše na lepim rečima.:)Ja uvek tako radim, dam prognozu sedam osam dana ili nekad i više u i onda je ne menjam ili samo malo korigujem.KIŠA-LEKA-To sa osnovnom prognozom forkesta je malo tamo ovamo, ali ono za sutra kasno uveče i sredu smo rekli sneg, a kao opcija neki modeli daju kišu i ja sam objasnio da to može da bude veoma kratko i da pređe ponovo u dobre snežne padavine.Znači dosta je siguran sneg....:):):)Teško je da na toj visini imamo kišu a temperatura oko nule, još uz pojačan vetar.Događa se ali vrlo retko...:):):)Kod mene ima sad oko pola metra snega.:)Veliki pozdrav:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, Kimi, vekiko HVALA! Mir Božiji Hristos se rodi!:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)