Azurirajte kamere, vecito neka zaglavljena u vremenu..
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sneg se topi jbg plus je dobar preko dana ali imate kamere pogledajte dolinu sportova kako je sabijena dobro i ako se malo zagledate mozete videti od gore kako je 4b dobro utaban kao i KG sa kamere vila mina ,tako da ce to izdrzati do novog snega i minusa za osnezavanje ovo okolo ce se otopiti logicki
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Unazad godinama klima iznenađuje,ne samo na Balkanu. Biće super ako nas obraduju snežne padavine od N.godine. Da bar jan-febr -pola marta ,bude uslova za dobro skijanje.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima da li ima informacija za ski opening koje ce sve staze biti pustene u rad? Srdacan pozdrav 8)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nesto mislim da ce na openingu biti 15-20cm snega :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izgleda da nece biti bitnije promene u nizim predelima do 3eg,verovatno i na planinama,jest da ce se nadolazeca hladnoca verovatno prebaciti dalje na istok,ali ni u zapadnoj Evropi nece puno faliti hladnoce,a ni sa jugozapada se ne vidi neki topli prodor,moguc je i novi sneg,cak i u nizim predelima.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U potpunosti se slazem sa Tarzanom, Bojane nadam se da ces ostari sa nama, svi mi pratimo i tvoje i Acine postove, samo ispravi recenice kako ti je Tarzan rekao, i kada je napises procitaj je jos jednom, jer meni iskreno skoro pa nista nije jasno sta ti pises, jer nisu lepo formirane recenice. Jos jednom nemoj da zamenis i nastavi da pises mi te slusamo tj citamo :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)temperatura -5 C.pali topove i nišani!:) ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ukoliko 5-og i 6-og ne bude spomenutog snega, sanse za isti podjednake su i za 7-mi, 8-mi, za razliku od nastupajuceg perioda koji ima i dalje 5% sansi, ipak ocekujem manji snezni pokrivac oko 5 cm u naredna 2 dana,a ici ce nam na ruku to sto ce oko 4-og nad zapadnom Evropom biti mini anticiklon koji se ne bi premestao ka jugoistoku Evrope a frontovi u srednjoj Evropi bi isli dalje na istok, ali otom potom, svaki od pomenutih datuma je jako daleko, i tesko je tvrditi bilo sta, cak i vezano za temperaturu, koju je lakse prognozirati od snega.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo pada po malo neocikivano ovoliko jakim inetezitetom jos uz to vetar i minus 10....prava stvar za ski opening!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ljudi na ove minuse sto ce biti ovo nema sanse da se otopi :-) :-) :-)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Obožavam kop i skijanje
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ala veje, veje, sta marimo mi :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)osnezava se samo Karaman Greben i Pancic.Na Malom Karamanu i Krstu nije ukljucen sistem za osnezavanje. Verovatno ce biti kao i za proslogodisnji Opening,K.G i Pancic u funkciji i to je to.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prijatno iznenadjenje u odnosu na ono sto su modeli davali, 12 cm, inace za sve prethodno spomenute datume od 5-og do 8-og,sanse za sneg opet padaju na 5%, po meni je glavni krivac front koji ce oko 5-og biti nad Ukrajinom sa putanjom ka jugu, kao i prosirenje onog mini anticiklona.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@alex topovi zaista rade. Jos od sinoc, negde oko 20h.. otprilike.. Na dve staze, ali i to je nesto.. Pancic i KG. Verujem da ce jos nekoliko dana neprekodno raditi.. mada to dosta zavisi od stanja sa vodom u "bazenima". Da hoce prirodni sneg malo bolje da nas posluzi, odnosno da ga padne jos 15cm.. e to bi bilo lepo.. trude se ovi u SS verujem skoro pa maksimalno.. stalo je i njima da se mi sto bolje i vise skijamo.. ja verujem da je tako..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od 2. do 7. decembra u ski centru Kopaonik će važiti popust od 50% na cenu ski karata.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovani skijaši i ljubitelji zimskih sportova i zimskih čarolijahvala Bogu da imamo čoveka, znalca vremenskih prilika a zadnjih godina i vremenskih neprilika, koji nam pogađa vreme mogu reći 100% i daje tačnu prognozu minimalno za sedam dana,a to je naš Aca Čačak.Kamo sreće da je neko od viših instanci prepoznao talenat ovog momka i dao mu još bolje profesionalne uslove gde bi nam bio kraj...Aco tebi puna podrška...i budi sa skijašima i narednih godina...Pozdrav svima i vidimo se na Kopu...
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako nastavi da pada sneg ovim tempom vrlo moguce sutra da vidimo Duboku sa jednom 30-40cm snega . Pozdrav svim skijasima posebno Aci i njegovim vremenskim prognozama .
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Daj bre palite HAARP da grune mecava, da ne strepimo za sneg vise.. :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MareLepo se vidi na -Kamera Hotel Grand- da praše onu jednu stazu na Pančiću.Sve pohvale za rad SS, odlično su iskoristili ovaj hladni talas.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav drugari, da li neko zna da li sada trenutno radi koja staza? Mozda Karaman? Obzirom da je kod nas u Prokuplju veliki plus temperatura, ne znam kako je na Kopu :/ Da palim auto ili ne? ;))
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)24.12 -- stižemo ćerana i moja malenkost....jeeeeee.... :)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima li nekoga iz Kragujevca da ce sutra na Kop? Da mi ponese opremu. Placam uslugu :)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sta je sa malim karamanom? Dali se osnezava,na kamerama nevidi se na kamere da se osnezava.. bilo bi steta da je SS odustao od te staze za ski opening.. mozda se osnezava gornji deo staze gde nemaju kamere..
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima informaciju hoće li biti puštena još neka staza pre 8.?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Ацо чачакУбо си жицу, приоритет ово, приоритет оно... треба их поређати.Планирана акумулација број 1Систем за оснежавање на Белим рекама број 2 ... Да ради како треба прво оно што имамо, а онда све друго. Показало се да за овај период вештачког оснежавања од 10 дана може цео ски центар да се уради да има акумулација како треба. Замислите да ски сезона и цео ски центар сваке године почиње са радом почетком децембра.@Стевс организујте радну акцију озелењавања Панчића да га незовемо више ћелац. Мање ће бити и проблема са ветром који носи снег са самог врха стаза. Урадити зелене коридоре између стаза, донети мало земље и посадити зеленила, сигуран сам да би се велики број људи са овог портала организоваo и одазваo таквом позиву. За похвалу је видни напредак у организацији и стратегији СС, ал увек може боље. Свако добро свима.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od sutra, 6. decembra, u funkciji je i žičara Pančićev vrh i pripadajuća staza 4b.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jesu to proradile kamere na Pancicu i Krcmaru? Svaka cast skijalistima na trudu da otvore sto vise staza :) :)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ NP kopaonik Уверен сам да у некој од кафана могу да се заврше грађевинске дозволе, урбанистички услови,планови и пројекти да посадимо мало зеленила, шибља и неколико десетина садница дрвећа на врх Панчића, а све у складу са амбијентом.У супротном непреостаје нам ништа друго него да сваки од скијаша у ски панталонама изнесе на врх Панчића мало земље заједно са семеном и растресе.Прошле године за потребе такмичења од нуле се спремила Дубока за 2-3 дана. Тако да верујем ако груну вечерас све на њу да је отворена до 9-тог.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Azimut(iOS):Sistem za veštačko osnežavanje je dizajniran tako (pumpno postrojenje, cevovodi...) da istovremeno ne može da radi na celoj površini skijališta. Zato se staze i osnežavaju po prioritetima. Prvi prioritet je ono što se trenutno osnežava i cilj je da se omoguću prilaz samomom skijalištu odnosno da se osneže početne stanice na kojima se ukrcavaju skijaši. Moramo biti realni i shvatiti da je danas tek 6. decembar, da prirodnog snega praktično nema, da je zemlja bila topla bez ikakve formirane ploče na stazama i da je potrebno vreme da se svaka staza pokrije sa bar 30cm snega da bi tabači uopšte izašli na staze. Skoro sve vreme sam na Kopaoniku i moram priznati da se radnici Skijališta svojski trude da osposobe staze. Veštačko osnežavanje na ovim prioritetnim stazama radi bez ikakvog prestanka i bez ikakve kalkulacije sve vreme i danju i noću.Čim se završi sa osnežavanjem Karaman grebena, Malog karamana, Pančićevog vrha, Krsta, Malog jezera i Mašinca i veznih staza krenuće se sa osnežavanjem Duboke, Krcmara, Marinih voda, Karamana, Sunčane doline itd. Naravno sve će zavisiti od vremenskih prilika u narednom periodu. Nema tu neke velike nauke :)
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@СтевсНевидим да ове сезоне форумаши спамују хејт, напротив видим само похвале за СС којима се придружујем јер се види да максимално користе своје ресурсе. Увек може боље тако да непоновиле се ситуације да падне 1 метар снега а да Панчић 4 i 4a,пола Гобеље, Леденице и Беле реке немогу да се утабају 2 месеца. Надам се ће овај 1 табач са витлом да реши проблем. Моје питање је ако се један од два постојећа табача са витлом којим случајем поквари хоћемо ли опет чекати 2 месеца да се среде боље стазе са великим нагибом? Елем стигли смо до приоритета за даља улагања: 1. Планирана акумулација 2. Оснежавање Белих река 3. Нове стазе и жице. Чему гондола до Брзећа да буде приоритет ако већ има жица. Да се стигне 10 мин. брже? Нек уведу мини бус линију, распишу тендер, има превозника икс, мноооого јефтиније решење за почетак. Гондола до Треске је лоше решење, боље је спустити жицу, гондола би се вртела полу празна преко дана. Дакле улагање у дуже трајање сезоне у континуитету, сезона за сезону кроз сигуран рад постојећих капацитета стаза уз помоћ вештачког оснежавања је по мени приоритет у односу на проширење капацитета. То ће довести нове скијаше па и из иностранства а и увећати приходе и брже вратити уложено. Буду празне стазе и у сезони, Гобеља поготово, мсм да треба тамо камере чим пре јер мишљења сам да доста туриста није упознато са прелепом стазом. Непопуњеност капацитета је скроз нова тема. Имам утисак да ће ово бити најбоља сезона до сада, само да груне снег. Надам се скијању на Белим рекама око нове године. Свако добро свима.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@StevsPoslednji pasus dosta dobro objašnjava neke pojave na Kopaoniku. Ono što je po meni greška rukovodstva u poslednje dve sezone (nakon završetka 6seda krčmar i Gvozdac) je što su im prioritet besomučna ušteda a ne privlačenje turista. To ima jako velike veze sa politikom i odnosima u vrhu i ljudima koji treba da odlučuju o biznis planu i sredstvima. Kopaonik ima veoma mnogo problema i kao skijališta i kao Resort koji traže i sredstva i političku volju i dozu agresivnosti u uklanjanju nekih prepreka. Krenuo bih redom:Samo skijalište vapi za proširenjem. Kako vertikalnog transporta ali još više staza ka severnoj strani. U tom tehničkom smislu, realizacija novih staza na lokaciji crvene bare je veoma važna, sa proširenjem i produzavanjem marinih voda preko puta i pratećim objektima iz master plana. Da ne pominjem širenje staza oko krčmara i gvozca (za prvi svi znamo ali nešto MORA da se uradi). Drugo, komunalni problemi. Znamo da to formalno pravno nije nadležnost skijališta. Mora da se utiče, bolje reći uceni opština Raška (i Brus) da se stanje dovede na normalu. Govorim o SVEMU: komunalni red, odnošenje đubreta, vodovod i kanalizacija, uređenje parkiranja (i centar i vikend naselje), prevoz turista (čuvena autobuska linija). To sve MORA da se uradi. Što pre! Treće, razvoj smeštajnih kapaciteta. Ovo je izvor najveće korupcije u opštini. Uništava se planina i turistički centar koji donosi ogromna sredstva i to ne može da se toleriše. Da li je normalno ono što se dešava, ono čudo kod malog jezera!? Da ne govorimo o ostalim poznatim primerima iz centra i iz vikend naselja. Isto vezano za sve to je i razvoj smeštaja u podnožju koji se ubija svesno i smišljeno. Sa tim u vezi je i (ne)izgradnja gondole iz Brzeća. Centar se mora rasteretiti. Govorimo ne o smanjenju turista koji dolaze gore pa bi možda ostali dole kad bi imali pristojnu vezu do vrha. Ne jer ko bi išao u Grand itd, taj će i dalje da dođe gore, već o velikom broju ljudi koji bi došli ali ne žele da budu gore smešteni (iz ko zna kojih razloga) pa prave pritisak na parking, na saobraćaj itd. umesto da se do vrha popnu gondolom.To sve ima veze i sa ogromnim potencijalom koji Kopaonik ima za privlačenje stranih turista. Svi ih viđamo poslednjih godina u sve većem broju. Kopaonik je u ovom delu verovatno najzanimljivije skijalište i da bi strani turisti nastavili da dolaze, moraju se urgentno rešavati problemi koji nisu sitni već odbijajući za one koji ipak znače neto devizni priliv. Što se slabe korišćenosti kapaciteta skijališta tiče u ovom periodu, kao i pored kraj sezone, to je problem tipa šta je starije, koka ili jaje. A vezano je za cenu skipasa.U decembru su cene preterane, isto kao i u drugoj počinio marta. Uz to, radnim danima biće prazno jer se nikome ne uzimaju slobodni dani (ko uopšte i može) da bi platio punu cenu za možda celo a možda pola skijališta. Pre 4 godine su bili dobri popusti na skipasove od 4 dana, već od 12. Marta i tokom celog marta je skijalište bilo puno. A sad da neko dođe u sledeći ponedeljak, treba da plati punu cenu (dakle 3000/dan) za 5 žičara i staza (od mogućih 20 žičara i 30 staza. Skijanje je skupa i neracionalna ljubav ali nismo svi sisali vesla.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)drugar je napustio posao vozaca ratraka je su im bili smanjili platu na 28 000 din. ne secam se samo da li se to dogodilo prosle ili pretprosle godine
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@stevs Hoće li biti neki snimak sa Pančića?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@НСалајкаПлус редари, хвала им веома су љубазни и професионални, наши су, станем и попричамо у паузама вожње.Наравно да је скуп спорт и кад би свима дали плате како треба а не џепарац од 28.000 рсд не би имало за... Како диван призор оснежавања Дубоке.Стевс дај ту камеру са Гобеље :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Stevs, @Stek(Android),Hvala na informacijama :)Palim makinu i dolazim.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Singl line ove godine ne radi. Nije mi baš jasno šta je razlog.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stevs@ Dali je bilo govora na sastanku koordinacije o uvođenju lokalnog ski busa na poznatoj relaciji Srebrnac Caketinska dolina. Niko ništa da napiše a to godinama fali iz poznatih razloga! NAPRED LOPATASI
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tv ekipa je BBC
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Slave: Da bilo je reči. pokrenuli smo ponovo tu temu. Predstavnici opštine Raška su rekli da je sve u završnoj fazi. Koliko sam ja shvatio najveći problem su stajališta obzirom da je zakonom propisano koji je najveći nagib na kome stajalište može da bude locirano.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nevena(Android): Čim se steknu uslovi, a to će biti najverovatnije od sutra, kreće nastavak osnežavanja Duboke. Vrlo je blizu u njeno otvaranje tačnije crvene staze.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepo skijanje za otvaranje sezone ako se izuzmu guzve! Kad je skipass 900 dinara nije moglo drugo ni da se očekuje. Zamerka jedino na prodaju skipassova zbog guzve jer nisu sva mesta za prodaju otvorena što je nedopustivo. Zamerka i za proceduru vraćanja skipassova narocito u petak. Nemoguće da morate da čekate 20-ak minuta da bi ste povratili depozit.Vidimo se...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)StevsMože li se nekako dokazati SS da objave za popuste budu bar 7 dana ranije. Kako neko da se organizuje da dođe na skijanje kad u 9 uveče SS objave da popust važi od sutra do petka. A skijalište će biti prazno celu sedmicu, garantujem. Ovako gube i Skijališa i skijaši.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik će postati jedan veliki vašar,a u to će ga pretvoriti upravo ti koji izogravaju neku gospodu a praziluk im jos viri....Gradi ko gde stigne,kad su kapaciteti malo vise popunjeni nestaje struja,totalna neorganizacija...To se pretvara u totalnu seljanu sto bi neki rekli "mala Budva"!Volim Kopaonik i već 28 godina dolazim i zimi i leti ali bec postaje mučno gledati neke ljude koji dolaze samo da bi rekli da su bili na Kopu a ne da uzivaju na planini....!
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovani @Miki(iOS)potpuno ste u pravu kada kažete da se gradi neplanski i da priprodni resursi koje nudi Kopaonik polako posustaju nad ovolikom "navalom".O toj temi se ovde dosta pisalo i stvarno mislim da bi opština morala da nešto uradi povodom toga, tj. da se umeša vrh vlade Srbije i da se reši pitanje korupcije.Što se tiče ljudi koji dolaze samo da bi bili viđeni...mislim da je to sasvim OK i da svako ima pravo da izabere kako želi da iskoristi izabrano mesto za odmor.Nadajmo se samo povoljnim vremenskim prilikama za skijanje, a oni koji stvarno uživaju u Kopaoniku će naći svoj kutak daleko od šunda i ....
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepo vreme je bilo za vikend. Premalo žičara je radilo za onoliku posetu. Ne smeta mi toliko "Budva" tamo koliko mi smeta nekultura skijaša. To se gura preko reda, gaze skije kao da je to najnormalnija stvar na svetu, puste da ode šestosed/četvorosed sa jednom osobom da bi oni bili zajedno na žici... baš sam razočaran u ponašanje ljudi. Najmanje mi smetaju ovi što su došli da bleje u grandu i kafićima. Oni ljudi me ne ometaju u vožnji, ali zato slikjaši ... ozbiljna nekultura...
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco ČačakAco...kakva je situacija sa snegom večeras???..hoće li ga biti???
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel pocela da rad nova pokretna traka za decu kod Masinca?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@skijaš007Druže u pravu si do poslednjeg slova, samo bih malo da te nadopunim. Meni od svega toga više smeta što skoro niko od skijaša koji uredno stoje u redu ne reaguje na ove što prolaze preko reda. Bio sam jedini koji se bunio protiv toga a niko me nije podržao. 50 ljudi stoji u redu jedan ili dvojica se umuvaju preko reda i tako stalno i svi ćute. Nešto mi tu nije u redu.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)