Ljudi kakva je situacija gore, da li vredi dolaziti sad za vikend? Vidim da neka kisa pada i da najavljuju plus, pa se plasim da li ce staze preziveti
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Ski ski Hvala na detaljnom odgovoru, znači svima nama koji planiramo dolazak!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bio sam na dnu krčmara kada sam napisao prethodni komentar. Deo skijališta je ostao bez struje. Pratite zvanične informacije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pozdrav, jel se zna zašto ne sređuju KGB za noćno skijanje. Ratraci se vide da sređuju Pancic i duboke, dok KGB nista.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Postovani Aco da li ce uopste biti snega u februaru ? Unapred hvala
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Ski kop Staze će u tom periodu biti skroz ok, sledi minus narednih dana, povoljni uslovi za osnežavanje, tako da bez brige.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ne vidi se na kamerama da se vrši osnežavajnje a kontantno je debeo minus uz malu vlažnost? Ne razumem naslove, jesu idealni uslobi ali ne osnežavamo? Mora da su staze već ekstta, pa nije potrebno?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kada rade topovi preko dana - sto rade topovi preko dana?Kada ne rade nocu - sto ne rade nocu?Kada oduzimaju ski pass - sto oduzimaju?Kada ne oduzimaju - sto ne oduzimaju?Kako nama udovoljiti? :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Gondola radi do 16h i njome ćete morati da se spuštate ili do dna ili do druge međustanice gde počinje plava staza Bela Reka 15 kojom možete da se spustite i skijama do dna. Makar dok ne otvore crnu stazu, ili ako ste iskusniji i skloni riziku možete da probate na svoju odgovornost od samog vrha. Što se tiće taksija, nemam iskustva, ali rekao bih da je skupa opcija, i da bi se onda već više isplatilo da ste uzeli smeštaj u centru. Moja pretpostavka je da je minimum 40e-50e ako ne i dosta jače.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Marine vode su, prema master planu, trebale da budu produžene za 700–800 metara i da prelaze preko magistralnog puta. Međutim, Zavod za zaštitu prirode odbio je to rešenje iz dva razloga. Prvi je što teren ispod državnog puta ima nagib veći od 60%, zbog čega je pod strogom zaštitom tla od erozije. Drugi razlog je to što se taj prostor nalazi u režimu zaštite I stepena i predstavlja jedinstven teren pogodan za izgradnju skakaonice.Kao privremeno rešenje, odabrana je ekonomski povoljnija opcija – kombinovana žičara Marine vode. Ovo rešenje omogućava premošćavanje ovog perioda dok se ne obezbedi finansiranje za dve nove žičare – Vučak i Gobelja vrh. Njihovom izgradnjom Gobelja bi bila povezana sa ostatkom skijališta, dok bi žičare Jaram, Karaman i Marine vode služile kao pomoćni ski liftovi, slično tanjiru na Malom Karamanu.Ove investicije su, ipak, do sada bile manje prioritetne u odnosu na projekte poput gondole, veštačkog osnežavanja i drugih infrastrukturnih unapređenja. Smatram da je sada pravi trenutak da se u narednom periodu ozbiljnije razmišlja o ovoj investiciji, iako je njeno realizovanje veoma skupo zbog potrebe za izgradnjom pasarele preko državnog puta, kao i verovatno dva nova šestoseda.Evo šta je Infokop pisao:Link >>>Na osnovu Ekspertize bolje prioritetno rešenje za ovu lokaciju trebalo bi da bude žičara "Vučak", a prednosti ovog rešenja su sledeće:- Na povoljnijoj je konfiguraciji terena;- Štiti se i rezerviše najpovoljniji prostor za skakaonice (međunarodna takmičenja);- Štiti se prostor starta i cilja nordijskih ski-staza i biatlon strelišta;- Štiti se jedno od najvećih tresetišta Kopaonika na 1650 mnm "Crvene Bare";- Omogućava se direktna veza skijališta sa Gobeljom;Žičara "Vučak” bila bi ukupne dužine oko 1035m, sa visinskom razlikom od oko 225m, polazila bi sa visine od oko 1705mnm, izlazila na visini od oko 1930mnm i opsluživala bi dve nove staze. Deo nove staze desno od žičare bi se poklapao sa postojećom stazom uz ski lift "Karaman", a zatim bi staza skretala na levo i pratila trasu žičare. Druga staza bi bila orjentisana sa leve strane žičare i samo malim početnim delom bi se poklopila sa sadašnjom stazom "Marine vode".Polazna stanica žičare "Vučak" je neposredno do polazne stanice "Gobelja vrh", odnosno isteka staze sa Gobelje, što je posebno značajno za direktno povezivanje skijališta Karamana sa skijalištem severnih padina Gobelje i dalje ka Krivoj reci, kao i skijališta Banjskog Vučaka preko Male Gobelje, Meke presedle i Hajdučice. Ona je i polazna tačka za sve sadašnje i buduće ski pravce korisnika kapaciteta na Jarmu.Žičara "Gobelja vrh" bila bi ukupne dužine oko 1510m, sa visinskom razlikom od oko 210m polazila bi sa visine od oko 1710mnm i izlazila na visini od oko 1920mnm.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@WBCBaš se trudiš iz petnih žila da zaradiš sendvič. Molim te pročitaj još jednom postove Alex 021, Bombardier Ski-doo, Dex i pokušaj konkretno da odgovoriš!!! Šta treba da se uradi? Pusti master planove, završne račune i ostale gluposti koje večito spominješ. Shvati da smo mi obični smrtnici, skijaši i ljubitelji Kopa, pošteno platimo ski pas a šta dobijamo? Neviđene gužve, čekanje na žicama, najsporije žice na planeti, noćno skijanje sa jednom stazom, neutabane staze, ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Pozdrav, kako mogu proveriti koliko mi je ostalo dana na skipasu 10 u sezonu ? posto vise na kapijama ispred zicare ne pise koliko je ostalo
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Skijasin (ios)Odes do najblizeg prodajnog mesta za ski pas i tamo ti ocitaju sve sto te zanima!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Stigao juce na Kopaonik. Magla , guzve .. staze ok , danas jos veca guzva promasio sam sve sledeci put samo sredina januara i marta ovo je tuga od skijanja
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Lisica: zaboravila si holandjane :) britanci i holandjani kao pusteni sa lanca po fr skijalistima. tkvo idiotsko ponasanje kod nas ne moze da se vidi
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ACO KiMI kraljevi dajte prognozu od 15 marta pa neka ipromassite :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Blago vama koji ste gore! Uživajte i za nas!😀
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Kliker-npPošto je šansa da neko kaže da je ok da njegovo vreme i novac vrede manje od vremena i novca nekog drugog ravna nuli, po svetu se to obično reši namenskim delom skijališta samo za ski-škole. Kopaonik ima bogomdanu varijantu za to, sa vrha Karaman grebena do Pajinog presla, ili još niže, do spoja sa Dubokama. Ali neko bi trebalo da tu razvuče žicu...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hajde jedno pitanje za sve iskusne poznavaoce Kopa. Koje staze najduže "drže" u ovakvim lošim uslovima? Kada se svi faktori uzmu u obzir (orijentacija, kompozicija, rastinje, osnežavanje i sl.). Jasno mi je da je na takvoj listi, na primer Sunčana dolina jedna od lošije pozicioniranih staza. Koje su najbolje?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, daj nam progmozu za nastupajucu nedelju.. Hvala
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-37)Zona sumrakabtrenutno.. Ocajni uslovi za ovu omladinu sto ce se takmiciti
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zašto se ne osnežava još staza, pre svih Krčmar, s obzirom da su uslovi idealni za to i da vode ima i više nego dovoljno?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Nazalost danas je poslednji dan iole dobrog skijanja na Kopu. Rade K Greben pola staze,Krst,Malo jezero,Duboke i mali karaman. Od sutra pa do subote lagano motaj kablove.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Za koga da pale topove kad je sve prazno , a od ponedeljka i neće ostat ništa od snega. Ćao i do viđenja. Vidimo se Next Year
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-30)@JahoPoenta je da Jahorina radi i kad ima minimalno snega za skijanje, a Kop zatvarao sezone sa 50-80 cm snega, a mogli su da rade do sredine maja nekih godina. U tome je poenta. Uostalom Jahorina je priterala Skijališta da na Kopaoniku naprave veliku akumulaciju na Karamanu, inače bi sezona bila krepanje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Aco Čačak Da pakujemo skije brate, prognoze ipak i nisu optimistične, deluje da će ipak samo kiša...?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja znam bar 5 ljudi koji bi išli 😆😆😆
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kakav divan dan na planini 🙂 Pozdrav za SS ! Lepo bi bilo da, nas mnogobrojne zainteresovane skijaše, obradujete i otvorite skijalište sledećeg vikenda
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Isealni uslovi za vestacko naresnih 5 dana, sta cekaju i zasto skijalista vode ljudi koji pojma nemaju.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Prošle godine mi je radnik iz SS objasnio da je prosečan broj skijaša koji skijaju u celom aprilu jednak polovini broja onih koji skijaju samo u jednom danu u februaru. To što hoće da dođe par pojedinaca ne menja činjenicu da u aprilu niko živ ne skija. Poražavajuće ali istinito.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Mislim da je nebitno sto manji br ljudi skija u aprilu ali ima ih. Ovo je sramotno sta su skijalista uradila ove zime. Pogledajte kamere, pa da covek place. I da ne mogu ja da dodjem meni je zao da onj koji mogu ne skijaju u ovakvim uslovima. Jos plus milina kad nema guzve.Pa? Napadace snega plus mpze vestak da se pusti i izdrzace visoke temp i jugo 10 dana
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@saolinskiNije bilo mogucnosti za otbaranje staza. Sneg je bio vlažan i nedovoljno. Mora da bude 40-60 cenimetara bez osnežavanja da bi se staza mogla otvoriti
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)I ja isto. Treba dočekati taj decembar.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bice prelepo tek od ponedeljka , skijacete u blatu 😂😂😂
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Sta mislite, da li ce povecavati cene ski pass-a?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jos samo malo pa da prebacimo pola metra :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Na Malom Jezeru je na primer, očigledno kako erozija utiče na snežni pokrivač bržim topljenjem nego na drugim mestima. Skijališta bi trebalo da se posvete saniranju erodiranih površina da bi se produžio rad staza sa podjednakom količinom veštačkog osnežavanja
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ozbiljan šišanje! Malo jeftinije nego tyrol snow card a skuplje nego bilo koji sezonski u Austriji.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Radomire ovu pricu citamo po ovom forumu vec 20 godina a svake godine Kopaonik je prepun. Mi mozemo da gunđamo koliko hocemo ali Kop ocigledno ima svoju publiku .Te guzve koje pominjes to najbolje pokazuju . Istine radi prosle godine je u decembru radilo celo skijaliste zbog novog osnezavanja.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Mećava Brate pricas o 20. (slovima DVADESETOM) aprilu?! Tad bi skijali samo ovi internet skijasi i to preko tastature 😄 Ja sam te godine bio za 1. maj. Nije bilo ni blizu metar snega ali moglo je da se skija, pustili su skijaliste i nije bilo zive duse (dobro bili su u mislima ovi TASTATURA skijasi) :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Možete ovde slobodno da pišete šta god želite i koliko god subjektivno želite. Ali ajde prvo da se pogleda malo realnosti u oči. Otvorite naslovnu stranu, uđite u Kopaonik - Ski pass cene 2025/2026 (GRAFICI) i skrolujte do poslednjeg grafikona.Prošla ski sezona je bila najposećenija ikad, osim one tokom korone kada ljudi bukvalno nisu imali gde drugde da idu. Ako računamo i tu „korona sezonu“, onda je ova od prošle zime druga najposećenija u istoriji.Dakle Kopaonik publiku ima. To što se nekome ovde ne dopada, ili neko kaže da neće da dođe, potpuno je nebitno u široj slici. Niti ste vi ciljna grupa, niti će se bilo šta menjati zato što se par forumaša žali.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@Realnost: U pravu si druže (ili drugarice). Kao sto svaka roba svog kupca ima, tako i Kop svoju publiku ima.Neko ne zna za bolje, a neko ne moze sebi priustiti bolje. A i Kop je najblize skijaliste za prosecnog gradjanina Srbije.Poenta je da na Kop sve manje dolaze ozbiljniji skijasi, a sve vise Rumuni, Bugari, Kinezi i ostali, kao i pocetnici, raznorazni influenseri i starlete, kojima je slikanje i kacenje na Instagram vaznije od skijanja i Kop-a.A i publika koju pominjes kao i atmosfera, sve vise podseca na neku svadbu, sa bucnom muzikom i ostalim sto uz to ide.Nemam nista protiv Kop-a, cak naprotiv, ali to odavno nije vise ni moja publika niti mesto gde bih skijao, jer od skijanja, na zalost, nema nista. Mozda je publika (masa) tu, ali to ne znaci za skijanje apsolutno nista, jer staze definitivno nisu raspolozive niti u funkciji u punom kapacitetu, nakon nazovi starta sezone.Kop je relativno malo skijaliste, i samo rad u punom kapacitetu bi mogao da privuce iole ozbiljnije skijase, a ta nazovi publika koju pominjes je zadovoljna i sa stazom Mali Karaman.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Бошко Ne znam da li namerno spinuješ, ali bukvalno sam pisao o Planici, koja je u Sloveniji i koja čuva sneg preko leta, a skoro 1000 metara je niža od Kopaonika. Link o Finskoj sam ostavio samo da bi ti i oni koji nisu upoznati sa ovim videli o čemu se radi. Želim ti da nekad odeš u neko bolje evropsko skijalište i uživo vidiš kako to izgleda, u međuvremenu, nema potrebe da širiš negativu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)C C C C C CGledam ove komentare i mislim ..."Sta reci ? Koju posluku porati ? Kome ?"
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Prosle sezone bila na otvaranju Ski opening, palo 60 cm snega , vise nego za celu sezonu.Da nije bilo osnezavnja i novo izgradzenog akumulacionog jezera , ne bi se skijalo do kraja marta. Nadam se da ce ove sezone biti jos bolje skijanje jer se ocekuje hladnija zima.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav,Zna li se da li ce raditi gondola u cetvrtak i koje staze? Da li se sredjuje staza pancicev vrh?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)ledenjak kako to milis da infokop da proverene prog ..ljudi stavili najpoznatije modele za vrem.prog. ECWMF,GFS,ICON,ETA2 i vrv placaju da dobiju json full izlaze,,, nemogu oni da izmisle vlastiti model
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jamings oduvalo ga je za Makedoniju -treba i mi na popuvu sapku da skijamo :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakvo je stanje instalacija na Kopaoniku? Ne znam da li je to ikada bila tema ovde na portalu?Pitanje se postavlja nakon tragedije na Durmitoru. Mediji pišu: "Lift na kome je došlo do nesreće star je 35 godina i ima tehničke nedostatke". U nesreći je poginuo jedan čovek.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Mila To je ono o cemu smo ovde pricali. Sneg koji se pravio do sada bilo je na granicnim uslovima. To znaci da taj sneg i nije bio dobrog kvaliteta pa otvaranje nekih staza nije moglo da se desi. Sneg koji ce se praviti narednih dana na lepom minusu omogucice brze otvaranje pustanje u rad mnogih staza.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)