Vidi kimi daj neku prognozu. Slazi nas ,makkar da zivimo u nadi hehe. Dobra je staza ova jedna ali ipak vecina ljudi ceka snijeg da ide da se skija na vise staza. Daj neku prognozu pa makar I najgora moguca 😊 . Pozz za sve ljubitelje skijanja.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Alex,add-uj me na face-u ako imas-Ivan Nikolendzic,ili evo ti broj fona:0628432409 :)Da ne bude skroz off,istina je ovo sto su drugi clanovi pisali ispod-crtao se obilniji sneg u petak krajem dana i subotu,ali se provuklo samo kroz 2-3izlaza,nakon cega je pocelo da se ublazuje.Sada je tu ostalo (i drzi se na nekih) ~ 9-10cm snega.Oci su sada uprte u drugi ciklon,kojeg eto vec u nedelju.E, taj ima potencijala da donese ozbiljan snegopad.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dragi ljubitelji Kopa uživajte u ovim, dugo očekivanim prizorima zimske idile i pravog ski ambijenta na našem planinskom biseru.Neću Francu,neću Austriju, neću ŠvicuHoću Kopić,našu planinicu.;)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Očigledno se neko šali dva posta niže. Malo jezero, mašinac i duboke su logične da se sledeće puste. Mada ako padne snega koliko se najvljuje nema razloga da de skoro sve ne pusti.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Juce sam bio na Kopu i ne razumem vas zasto kritikujete SS,ljudi su napravili 4 staze jer je to realno maksimum,topovi im rade neprestano i cim se steknu uslovi pustice i ostale staze...ako neko misli da moze da se pusti Duboka ili kao sto citam Bela Reka pa taj treba da shvati da tamo fali jos najmanje pola metra snega(svo kamenje viri...)Inace poredjenja radi samo da razumete koliko tamo ima malo snega one kontrolne jedinice na ulazu na ski lift,gde cekirate ski pas su u visini moje glave a ja sam visok 186cm!?!pa sad vi recite da treba da puste sve....i za kraj pohvala i za Jaram gde su montirali pokretnu traku koja vuce od puta do tanjira.Pozdrav svim ljubiteljima naseg Kopa
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Malek, ne samo da se ne slazem sa tvojim misljenjem, nego ti ni informacije nisu tacne. Sa 20cm snega nisu nikad radile sve staze, niti ce. Mogu da rade blage staze, gde tabaci ne izbacuju blato i kamencice na povrsinu i one u zavetrini, da vetar ne oduva sneg. SS su napredovale i tehnicki i znanjem u poslednjih 7-8 godina i cesto od beznadeznog stanja naprave iole pristojno skijanje. Ako nekome ne odgovaraju cene, guzva, vremenske prilike, teren Kopaonika i ostalo, nije fer da se sve svali na tehnicare SS. Primetno su poslednjih godina napredovali u skladistenju snega sa strana, pa time uvek produze sezonu. Verujem da je njima mnogo vise stalo da rade staze i da zaradjuju i zato sumnjam da bi iz nekog hira (da napakoste tebi), ostavili staze da ne rade.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas sam skijao i mogu vam reci da je bilo solidno skijanje. Sneg je padao sve do jutros i zbog toga nije moguce bilo utabati ga dobro jer tabaci tabaju sneg u 9 uvece da bi preko noci mraz stegao stazu i sneg i onda tako staze dugo drze. Ali ako sneg pada nakon 9 uvece,normalno je da ujutro imate neutabanog snega na stazama . Cak i kada bi ga tabali ujutro to ne bi imalo nekog efekta jer sneg ne bi bio sabijen vec rastresit i nakon par voznji skijasi bi opet rasturili stazu. Tako da gledajuci realno Skijalista Srbije odlicno tabaju staze. U svakom slucaju tabaju bolje nego u Soeldenu i Hintertuxu gde sam ja skijao u Austriji. Jedino gde bolje tabaju staze nego kod nas , a da sam ja cuo je u Italiji. Narednih par dana bice lose vreme sa dosta mraza i vetra ali od cetvrtka, petka sledi otopljenje i suncani dani.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@azimutOni (oni su ljudi sa kravatama, koji otimaju velke pate) obiaznicu oko Beograda grade 40 godina...pa je nisu završili...kakva garaža. To je sve po principu, Kolko sam JA dobar?..ništa! A pa nee onda..ne mora to. O nekoj estetici ili uređenju tog dela nema ptrebe govoriti..pošto dok ne zašuška keš ništa se ne pomera.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)niko nista o stazama. za vikend se kopaonik puni i bice haos ako se ne pusti jos 4-5 staza. Znamo da je vetar duvao i pravio probleme prekljuce, a sta je sa jucerasnjim danom, jel spremna jos neka staza ili je opet vetar pravio probleme. dajte neke prognoze vi koji ste tamo i koji imate bilo kakve veze sa tim. pozdrav i zivei veliki minus
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od danas je otvorena Crvena Duboka.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Napokon se osnezavaju Marine vode, bice u sledecih 5-6 dana otvoreno jos 6 pa i 7 staza samo malo strpljenja. Sve najbolje u 2015!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sada ima prirodnog snega, osnezavanje uveliko traje, temperatura za tabanje idealna. Srecan radi veceras momcima iz SS...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)treba imati razumevanja prema ss ipak je to javno preduzece a sezona je praznika imaju i oni dusu samo se vi lepo odmarajte a ja da placam punu cenu karte ne pada mi na pamet
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@bajastrasni: Nikog ja ne opravdavam. Direktno sam odgovorio na konstataciju da je vise staza radilo prosle godine sa manje prirodnog snega. Potpuno sam realan po tom pitanju. Ako prosle sezone vec 40 dana sredjujes staze i pri tome padne neuporedivo vise snega, vremenski uslovi skoro ceo decembar budu povoljni za vestacko osnezavanje, jasno je da je razlika drasticna u odnosu na sadasnju situaciju. Ovo je prvi sneg koji je pao direktno na zemlju bez ikakve podloge i iz dva puta u par sati uz nenormalan vetar. Tako da je apsolutno neuporediva situacija. Sada pada nov sneg steta pa neces videti i sam koliko realno malo ima snega. Sve ostalo što si napisao nema veze sa mojim komentarom. InfoKOP nikoga ne cenzurise osim kada su komentari vulgarni. Svi smo mi tu da ucinimo Kopaonik boljim mestom ali moramo da budemo realni. Najlakse je pljuvati po svemu :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zahtev za refundaciju zbog nestanka struje za današnji dan možete da popunite na prodajnom mestu. Dovoljno je da ostavite broj ski karte, broj telefona i račun na koji će vam biti uplaćena refundacija.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovo stvarno vise nema smisla,pa pola dana ne rade zicare!!!!!!!!Ovo je SRAMOTA !!!!Mora da su STRUCNJACI preuzeli skijalista,kao i sve u Drzavi!!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@IgorJJJ vecu glupost nisam odavno cup!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A bre @Android, pusti decka, vidis da je za njega ski sezona od 29-31. februara :''(
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima,Mislim da ne treba mi da se raspravljamo.Vec da im ukazemo na probleme koje imamo.A sve nas isti problem muci, njihova neorganizovanost,rade prelaz usred zime,dve godine kako rade Krcmar iLedenice dal pita neko te ljude sta je problem.A mislim da je Kopaonik zlatna koka.Mi nemozemo da organizujemo da se vozi nas narod a Hrvati organizuju svetski kup.Nesto tu fali. Voleo bih da cujem odgovorne.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aha, to je ono što j... naše koke!Visoki turizam, al bez struje ako može. Sreća pa svaki kafić uz stazu, koji drži do sebe, ima ognjište :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopaoniku je prethodnih godina izgradjeno mnogo zgrada, hotela a to su sve veliki potrosaci a tu izgradnju objekata nije pratilo prosirenje energetskog sistema. Tek sada na leto planiraju da puste jos jedan dalekovod gore . Zato imamo ove situacije da u spicevima sezone kad je sve prepuno ispada im sistem zbog preopterecenja.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Cedinjo ovo je tipican primer Srbina koji se u sve razume i sve komentarise. Zicara Krcmar je zavrsena. Za tvoju informaciju na polaznoj stanici postoji garaza za korpe. Svrha te garaze je da stiti instalaciju od jakog vetra parkiranjem korpi koje imaju veliki otpor vazduha zbog hauba.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)e bole me pajser za struju, politiku i to...GLE KAKO JE LEPOOOO!!! PADA SNEEEEGGG!!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@azimut, nisi ti to dobro video pitaj @skiing-a i slicne da ti lepo objasne gde gresis
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Raport sa pauze u Rtnju! Kupus odlican! Skijanje dobro na stazama koje rade. A snega ima ZA IZVOZ! Tacno je da je Pancic malo go na vrhu ali tako je svake godine. Duva vetar, da pa sta?! Ja celo jutro vozim celac, ej celac u januaru !!! Postavicu slike kasnije kad mi se odledi telefon. Znaci..... jedini razlog sto ne rade m vode, k bare, jaram, gobelja..... o krcmaru i gvozdcu da ne govorim.... je KRAJNJI BEZOBRAZLUK, lenjost i bahatost SS. Apsolutno ne postoji drugi razlog. Ovoliko snega nikad u januaru nije bilo, ima preko pola metra na stazama. Skijama moze da se sidje po putu sve do Brzeca. Sramota, sramota, sramota!
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Do sutra na Kopu preko 70 cm snega. Ako do kraja nedelje ne puste sve staze celu upravu Skijalista Srbije treba smeniti!
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo @Slobo, Bravo @Milojko, to je to: gomila nesposobnih ljudi koji ce smisliti sva moguca obrazlozenja za nerad i pri tome te ubedjivati da drugacije ne moze!!! No pao je sneg pa ce biti skijanja, sezona je spasena uz natcovecanske napore svih zaposlenih i tako iz godine u godinu... Vozi Misko !!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepo sam rekao juce da ce snega biti minimum 70 cm jutros! A docekalo nas 74 cm! Znaci uprava Skijalista Srbije ako do kraja nedelje ne pusti sve staze treba kompletna da dobije otkaze! Ako niste sposobni da radite svoj posao pridruzite se lopatarima ispred Granda, JAT-a i Konaka! Nesposobni napolje!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)razumem skijalista srbije zbog losih vremenskih uslova . jak vetar...ali ne mogu da prihvatim i dok to to ne rese uvek ce biti razlike izmedju kopaonika, stare planine i npr bansko, naime na kopaoniku staze se osnezavaju u etapama i tako se pripremaju (po 3-4), dok u buguraskoj osnezavaju se sve staze (od 900-2600 mnv) odjednom i sve se pripremaju i skijaliste za kratko vreme postane operativno, ako je na kopaoniku problem voda za vestacko osnezavanje onda treba da rese pravljenjem jos nekog vestackog jezera za te potrebe jer dzaba ulazu pare u instalacije ako nemaju vodu za vestacki sneg
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)auuu... 74cm snega i solidan minus... ima da zatvore i ove četiri žice koje rade, dok se ne stvore povoljniji uslovi
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sad nemaju na sta da se "vade". Morace da puste staze.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skoro 80 cm snega, a pola skijalista ne radi!? Zarad onih koji su i koji ce uskoro biti gore nadam se da ce ova anomalija biti otklonjena. I to vrlo brzo...inace ce ovo prerasti u akutno oboljenje....Krcmar?Gvozdac? Ove dve zice bi rasteretile ostale ostaze i dale prostora naprednijim skijasima.....Ne cekajte Mart da secete crvenu vrpcu! @ManituSlazem se u nekim stvarima sa tobom, i sam ne volim besmislene kritike i dezurne kriticare. Ali svaki gost sa pravom ocekuje da u Januaru rade sve zice ako za to ima uslova. Ipak je to mali broj km i ako ne radi pola staza skijaliste dobija potpunu drugu dimenziju. Sa ekonomske strane gledano, takva politika nanosi i gubitke jer je verovatno znacajan br. onih koji nece da se penju gore da bi vozili karamane a znaju da ''Gobelje'' nisu pustene da bi SS stedeo(npr)Puno je bilo pomaka i pozitivnih stvari, i svaku sam pojedinacno ovde nahvalio, ali ostatak zica mora da se pusti u najkracem mogucem roku. Sve ostalo je amaterizam(a mozda i nesto drugo.....
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@BlekiNasfeld: 29/40= 72.5% @ 50cm snegaKopaonik: 11/25= 44% @ 74cm snegaJel treba jos nesto da se kaze ili je stvar jasna?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Bleki!Nema potrebe za takvim recnikom i vredjanjem. Ne zelim nikoga da vredjam i ocekujem da mene ne vredjaju. Sve moze na normalan i argumentovan nacin da se kaze, kao sto si na primer ti to uradio u drugom delu svog odgovora. Moram ti reci da se slazem sa tobom oko cene ski pasa i toga da volis Kopaonik. Volim ga i ja i cesto ga posecujem pa sam predhodnog vikenda platio trodnevni ski-pass 7000 dinara a radilo je jedva 8 staza ukljucujuci Masinac. E sad, ovaj deo oko argumentacije. Nasfeld ima preko 100 km staza, zvanicno 101km a Kopaonik zvanicno "50" km. Pod navodnicima sam namerno stavio ovih 50 km jer u poslednjih 10 godina mozes na pola prstiju jedne ruke da nabrojis godne kada su radile najduze staze kao sto su Bele Reke, sve gobelje, suncana dolina i Krcmar. E tu nastaje i razlika u ceni ski passa. U proseku, po danu mu cena ski-passa u Nasfeldu i Kopaoniku dodje na isto s tim da i dalje ostaje:Nasfeld: 29/40= 72.5% @ 50cm snega @2.38 evra po danu (241e/101km)Kopaonik: 11/25= 44% @ 74cm snega @2.18 evra po danu (241e/"50km")
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sto se tice vetra na koga se skijaliste poziva u nemogucnosti da se vrhovi na nekim delovima planine Pancic i Gvozdac osneze, moram reci da ce sreda i cetvrtak a donekle i petak biti idealni suncani dani, vrlo mali vetar tako da vise nemaju izgovora da to nezavrrse kako treba i da pokazu konacno malo profesionalnosti. Realno do vikenda bi trebalo sve da se cakli i da bude svecaano otvaranje novih sestoseda. Ako ovo ne budu mogli da urade onda su stvarno nesposobni likovi.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@snowman,Ovamo na rascanskoj strani 20-30 cm snega zavisno od nadmorske visine...Na Kopaoniku do sutra ako ovako da nastavi da pada - najmanje 90 cm.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Matt i ostale sto zaradjuju hleb od SS direktno ili indirektno:Lako je prodavati demagogiju, prodaju je u ovoj drzavi svi politicari od samog vrha pa do lokalaca koji ne znaju posteno ni da se potpisu, pa zasto biste i vi bili ista drugaciji.No nemojte ocekivati da su ljudi koji ostavljaju komentare ovde isti kao ovce koje veruju u lazi politicara.Evo vrlo proste racunice koliko je radnih sati potrebno da se srede sve staze i koliko ljudi iz SS nista ne rade i sede na rukama po ceo dan.Kopaonik ima zvanicno 50km staza, ali je to sarena laza tj. najobicnija propaganda i realno nikad u isto vreme nije bilo u funkciji vise of 40km, ali ikad u istoriji TC Kopaonik.Staze su u proseku siroke 4 ratraka (ima sirih, ali ima i uzih, pogotovu sto u ovih 40km ulazi i dosta veznih staza i stazica koje nisu siruke ni 2 ratraka).Ratrak kad radi krece se brzinom od 10km/h. I recimo da je za dobro tabanje svezeg snega potrebno 10 prelaza (potrebno je dosta manje al bicu siroke ruke ovde).Dakle ukupno je potrebno 40*4*10=1600km. Kako ima 8 ratraka u funkciji i oni se kada rade krecu brzinom od 10km/h prostom racunicom dolazi se do cifre od 20 radih sati potrebnih da bi se sredile sve staze (sa skoro metar snega koliko ga u ovom trenutku ima).A "gospoda" iz SS za nedelju dana nisu u stanju da skupe 20 radnih sati ratraka. E u tome je gospodo lenjivci i debelguzani problem, u vasoj lenjosti i neorganizovanosti i niucemu drugom. Jer daleko je lakse prodavati ljudima jeftinu propagandu, nego se prihvatiti posla.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)kadgod su derani preskakali put između jarma i onog tanjira prema gobelji ,malo zašilje kraj puta i oopaaa, u stvari ovaj kako čisti put napravi smet i ...da viš šta mladost ume ....eeeee, a vi danas samo kukate ...bre sve vam teško ...ako nema neko od domestičana da vas nosa na krkače po kopu da ne bi slučajno žulj dobili ....e baš je njesra....eee bem ti razmažene !! de vam je mladost ??:o:o što bre ne kažete ,al iskreno ,jel ima u tri doline kupus iz rtnja, pa one krofne ... pa meni bre duša u nosu do kopa ,a kamoli do tries i tri doline ,,navozo sam se za trista života :D:D ,ajde bre malo optimizma , ovaj veje ko popi.....o ,ima da se skijamo i za Prvi maj ,tako je ,praznik rada , ako ste zaboravili :D:D biće to sve ....u redu !!!!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@azimut: Na Krčmaru već postoje snegobrani isti kao na Dubokoj.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dan sezone...kao sto sam najavio,uzivajte...:)-
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@stevs Hvala . To onda znaci ako i pored toga ceo gornji deo krcmara ostane potpuno ogoljen, da odbrane od vetra nema, ili se ja varam . Ima li resenja za taj problem?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mir boziji, hristo se rodi. Crni, svaka cast na filmu. Pozdrav svim ljubiteljima skijanja i naseg Kopa. Toliko od mene.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bio sam na Kopaoniku od22do27.12.2014.i kupio sestodnevni ski pas za mene i dvoje dece po punoj ceni da bi 26.12.14. odobrili popust od 25% posto su radile cetiri instalacije.Ulozio sam prigovor jer za vreme naseg skijanja radila samo jedna instalacija i trazio povrat deo novca ili neku drugu nadoknadu jer sam smatrao da sam ostecen.06.01.2015.dobio sam odgovor besplatan trodnevni ski pas za nas troje i voznju na bob sinama.Tako smo dobili lep poklon za bozic.Vidimo se na KOP-u:-*:-*:-*:-*:-*:);)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel moze neko da mi kaze kakve su staze danas i da li su pustili Jaram i Gobelju?Kakve su sanse da sutra puste Gvozdac
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@djuka nije ti to nikakav poklon. To ti je kompenzacija za nešto što si u decembru debelo platio, a nisi dobio...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Novi SadMi smo imali 118d, stari model. Bez problema po snegu sa Goodyear UltraGrip 7+ gumama uz pazljivu voznju, naravno. Ako nemas mnogo prtljaga, ubaci malo tereta u gepek. Ja sam koristio 3 kese kamenja, oko 20kg svaka.Pazi se “carapa”, ako mozes uzmi originalne (AutoSock), cuo sam da se jeftine kopije brzo raspadnu pogotovo ako imas sneg/asvalt/sneg/asvalt gde se ne isplati skidati ih i stavljati non stop.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)S R A M O T A Pustite BELE REKE 1 i 2. Brzece je puno Rumuna, Madjara, Grka, Makedonaca ... a SS ih maltretira da idu kolima svaki dan gore dole. Pa zar mislite da ce opet doci i da ce lepe utiske preneti prijateljima. Stampta za SS o drzavu !!!
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ko voli skijanje dovoljno je i ovo staza sto su pustili samo neka budu dobro uredjene uvijek,netreba kukati bezpotrebno,mada treba razumeti ljude koji nevole da ih neko pravi magarcima da im naplati punu cenu za pola skijalista,ali otom potom,sto se tice puta ka kopu treba poci sa jednim lancem kome je zadnje vuca,ako zatreba staviti drugi lanac,kome je prednja vuca izlazi bez problema jer je prtina bar na putu preko rudnice.. i mogli bi pustit malo topove jer najavljuje se otopljenje sledece nedelje ,treba osigurati snega sto vise. pozz za ljubitelje zimskih spostova i prirode..
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sa kojim kopaonickim stazama mogu da se uporede staze na Babinom Zubu? Da li je Babin Zub vredan cimanja?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U Rtnju sam prosle godine boravio tri puta. Smestaj je odlican, topao, cist, moderan, pun mladih, osoblje prijatno, lici na kucnu atmosferu. Izbor hrane nije veliki, ali je za one koji i kod kuce konzumiraju domacu kuhinju i ne foliraju se dovoljan, pri cemu je sve ukusno!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)