Realan Bukvalno nigde..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zašto se staze u martu otvaraju tek u 9h. S obzirom na sve toplije sezone, zar ne bi bilo bolje za skijaše da ski centar počinje sa radom bar u 8:30 u martu, dok se još drži podloga, a da se zatvara takođe ranije. Treba se prilagođavati klimatskim promenama u smislu toplijih zima poslednjih god.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozzz svima,Danas smo imali neprijatnu situaciju, ali se sve srecom završilo kako treba. Bio sam u korpi sa dva deteta (6 i 10g) već imaju par godina iskustva na Kopu (mislim na korpe i tanjirace). Starije dete nije stiglo da izadje na vreme, to nisu videli radnici koji su sedeli u kućici, mali je od staha iskocio sa neke visine od 1m, srecom otkacile se skije i nije izlomio noge, dokaz da nisu radili svoj posao je to da nisu ni tada zaustavili žicu nego su nailazile sledeće korpe. Sigurno da postoje kamere i da je sve snimljeno i da neko to gleda.Ja se svakom tom radniku na svakoj žici ujutru ljubazno osmehnem i poželim dobar dan,stvarno ih poštujem . Ali danas hvala Bogu nije došlo do povrede .Inače info sa skijanja , za one koji još čitaju forum za ovu sezonu:Staze mnogo bolje držale nego juče , danas hladnije , min Sunca. Malo skijaša , samo sam na krčmaru čekao duže od 5min , mali karamb sidro nije radilo.Sutra po prognozi bi trebalo da bude topPozdrav svima
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakva je vaša procena za idući vikend? Da li će biti slično kao danas?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Lepo napisano @prognozer. Trenutno je uživanje na Kopu. U nedelju je bilo dosta sunca, ali velika gužva zbog vikenda i 8.marta (besplatno skijanje za žene), dan je bio više za uživanje na suncu i kuliranje, a prvi deo dana za skijanje.U ponedeljak više oblačno, povremeno sunce, staze čvrste , dan za celodnevno skijanje.Danas sunčano bez oblaka , nema gužve , nigde se ne čeka duže od 3min , bilo je dobro skijanje u prvom delu dana, zatim uzivancija na suncu, pa opet korektno skijanje . Tako se ocekuje i sutra .Moje lično mišljenje ko je na Kopu 7 dana ima vremena za sve , ne treba skijati svaki dan kao da je poslednji (a na Kopu se voze par staza na jednoj strani, i par staza na drugoj, dobri skijaši se malo zadržavaju u centru) .Ja se lepo iskijam do 12h , nakon toga , pauza do 14h i onda lagano kuliranje po stazama, sa jedne strane na drugu x7dana .Snega ima , sasvim dovoljno za trenutni broj skijaša, nisam primetio da negde fali .Pratio sam čitavu sezonu i mislim da je ovo jedan od boljih perioda.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas prvi deo dana sunčan do 13h , staze poprilično brzo popuštaju , možda su i oni toga svesni, pa puštaju žice pre 9 h . Lepo su se držale staze u plusu i osunčane . Jedna zamerka a većina je sigurno primetila koji su slikali Krčmar . Donji deo staze kao da su radili topovi -prskalice za veštački sneg preko noći i taj donji deo nije bio srećem , ljudi su tu padali kao sa skijaju po dubokom brašnu. Lakše sam prolazio sredjenu crnu duboku koja je odlično pripremljena za takmičenje nego taj deo, ljudi su zbog tog dela izbegavali krčmar i žicu koja izvlači na karaman. Ostalo sve super , sunce , nema gužve , čekanje za žicu od 0 do max 3 min. Po prognozama vidim da bi trebale sl nedelje biti nove padavine , o tome može da napise Aca . Ja samo želim da se produži sezona koliko vremenski uslovi dozvoljavaju , i da svi zajedno sto više uživamo. Pozzz Pozzzz
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li zna neko do kog datuma zvanično rade žičare?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stigle adavine!U najavi od 9 Marta sam to pomenuo i nisam hteo da se ponavljam, jer bi možda neki to shvatili na drugi način.Postoji procena od 17 Februara gde sam rekao da će kraj sezone biti bolji od neslavnog proslogodišnjeg i to će biti dobra proceba.Uzivajmo u snegu danas!Veliki pozdrav!🙋♂️
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li će raditi ratraci s obzirom da će sneg padati ceo dan i noćas? 🤔🙏 Ako ne budu, biće gadno sutra, i danas je već bio dovoljno dubok sneg na stazama. 🥲
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobro vece. Da li neke ima informaciju, kad se ocekuje kraj sezone na Kopaoniku? Planiramo dolazak 2.4 do 5.4, pa bi nam znacila informacija da ce staze raditi u tom periodu, tj. da nece sezonu zatvoriti 31.03. Hvala unapred
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stanje na putu uvek može da se promeni, a po krivinama često može biti zaledjenih delova asfalta. Zato je bitno da uvek koristite zimsku opremu, kvalitetne zimske gume, a sa sobom obavezno imate lance ili, još bolje, čarape za gume, kao i malu lopatu. Za informacije o stanju na putu, nemojte se oslanjati na forume. Najbolje je da pre polaska pozovete Puteve Novi Pazar ili Puteve Kruševac i direktno se informišete o stanju na tim deonicama. Što se tiče BMW-a i zadnje vuče, to nema nikakve veze. BMW modeli sa zadnjom vučom imaju uzdužno postavljen motor i dobar balans mase, praktično 50% na prednjoj i 50% na zadnjoj osovini.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Где су сад стручњаци који су почетком марта на прогнозираних +5 говорили: "То је то за ову сезону"!? Скијао сам од 13. до 15. марта и било је сјајно време. Довезао се по чистом и сувом коловозу и исто тако вратио. Скијао од прве до последње жице и уживао за све паре на полупразним стазама. Најдуже сам чекао на жицу око 10 минута кад се нека гомила људи сјатила на тањир на Караману. Обишао сам скоро све плаве и црвене стазе од Сунчане долине до Гобеље. Прескочио сам само Дубоке, Кнежевске баре и Гвоздац. Гобеља је била најгора и њу су прву затворили. И наравно, доњи део Дубоке и Крчмара је био стандардно у хупсерима. Али Крчмар, Панчић и Караман (10) су се најбоље држали до самог краја дана. Снег ни сувише стегнут ни сувише отопљен. Скијаша је било приметно мање него иначе за овај период. Често сам био буквално сам на стазама. А и добро знам шта је просек јер већ пет година скијам само у првој или другој седмици марта. Радник из скијашнице објашњава тиме што је главни део сезоне био добар и да су људи тада искористили време/новац. Да је мање људи видело се и у хотелу где сам био (паркинг, ресторан, скијашница, бус). Моја прогноза је да ће се сезона завршити пре због слабе посећености него због недостатка снега.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svake godine ista teška priča. Kako se bliži kraj sezone, tako na stazi sve manje skijaša, a po forumu sve više tastatura skijaša. Krajem marta ispadne da ih je više na InfoKop forumu nego na samom Kopu. Gledajte kamere od ponedeljka, nigde žive duše neće biti.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@skijasSkijao sam danas Krcmar, Gvozdac i Gobelju. Na Malom Karamanu je red bio 15 minuta. Na Gobelji 3 minuta, a na Krčmaru je već u 9:15 bilo više od 50 ljudi u redu. Dakle bila je gužva.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bio sam na skijanju 19-21.03.Četvrtak i petak odlično - bez gužve.Subota katastrofa - vikend je doneo masu ljudi, a ski centar potpuno nespreman: na Malom Karamanu tanjir nije radio, na Gobelji samo jedan tanjir, na Krčmaru i Dubokoj 2 ogromni redovi. Uslovi za skijanje dobri, ali organizacija losa. Sezonu su produžili, staze pripremili- ali kapacitet za broj skijaša očigledno ne znaju da obezbede.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijališta su ovu sezonu odradila odlično. Veštački sneg su koristili kad god je bilo potrebno, a staze su održavane na solidnom nivou. Da nije bilo toga, sezona bi verovatno trajala jedva mesec dana. Veštačko osnežavanje se pokazalo kao pun pogodak i odlična investicija. Možda je to nepopularno mišljenje, ali je po meni tako.Jasno je da od ponedeljka na planini neće biti žive duše i da nije isplativo puštati sve žičare. Ipak, postoji nešto što se zove marketing. Trebalo je pustiti još bar nekoliko žičara u centru, čisto da sav odličan rad tokom sezone ne bude bačen u senku odlukom da radi samo Karaman greben.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Meni ovo daleko bilo lici da se ide na to da se SS privatizuje.Berba je prosla,raspust,Sretenje,braca Rumuni, ostali mi koji trcimo i cekamo svaku pahulju. Trenutno na planini nema vise od 1000 skijasa,sve je prazno,ima neke decice koja su dosla sa skolom, staze ne pipaju-sredjuju. Prilike za skijanje odlicne-zainteresovanost za rad na minimumu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)A što je problem za vikend otvoriti krčmar sa ovoliko snega, samo jedna strana do žice! Biće 3.000 skijaša najmanje, ako je pre dva vikenda bilo 6.000! Bila je gužva, a sve je radilo.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pazite sad ovo, mi u par minuta do dvanest dobijamo informaciju da ce za manje od 24h (tacnoije manje od 19h) pustiti i zicaru Duboka 1? To je upravo ono o cemu je uvazeni forumas zmaj pisao u svom postu i to je sustina. Niko od nas nije na dugme, i kao specijalac ceka kao dobije znak i da odmah reaguje. Skijalista su ovu ifnroamciju trebala da obelodane najkasnije do juce popodne, da bi ljudi stigli na vreme da se organizuju, i zbog ovog poteza ce imati barem jos 10-15% skijasa manje nego sto bi mogli da imaju (pocev od mene i nekoliko mojih prijatelja sa porodicama iz prve ruke).Mislim da bi se stvari dosta promenile u pristupu, kada bi projekat ozivljavanja Stare planine bio nastavljen tamo gde je poceo pre nekih 14-15 godina, pa kada bi gospoda sa Kopa sa par novih staza na Staroj dobili kakvu-takvu konkurenciju i svakako ne bi mesec dana ranije najavljivala kraj sezone kada joj vreme nije.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)sad se vidi šta znači održavanje staza dva dana ne radi skijalištte i sve staze odmah progledale.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Želim da vas obavestim da Leo ove zime ne planira da daje prognozu vremena, to ćemo prepustiti našem majstoru i doktoru za te stvari Kimiju. :)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uzivajte u sneznom danu na Kopu:-*
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svim skijasima zelim mnogo snega i dobro skijanje u 2014/2015 godini
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Снеже наш, који си на НебесимаДа се свети име ТвојеДа дође Царство ТвојеДа буде Воља ТвојаИ на земљи као што је на НебесимаСнежни покривач дај нам данасИ опрости нам дугове нашеКао што и ми опраштамо дужницима својимИ не уведи нас у искушењаНо дај нам да скијамо ове сезоне.Јер је Твоје Царство и Сила и СлаваСада и увек и у векове векова.АМИНСрећна слава "Свети Првенац" свима који га данас славите, желим Вам здравлје, благостање и пуно снега ове зиме!
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Smecaru, idi napolje pa skijaj..
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala na informacijama samo se cuvaj da se u tom snegu ne zaglavis :)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Znači ništa od krčmara i gvozdca ili gvozdaca(ne znam kako je pravilnije)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ajde kimi daj nam ili srusi svaku nadu
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Treba cimati odgovorne iz Skijališta Srbije da izađu i kažu blagovremeno da li će biti najavljenog otvaranja ili se odlaže. Ipak većina nas koji planiramo dolazak smo rezervisali neki smeštaj, prevoz, najavili odsustvo na poslu i nije uredu da nas drže do poslednjeg momenta, a da je na svim stazama trenutno blato. Najpoštenije bi bilo da u ponedeljak daju zvaničnu objavu. Toliko od mene.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prognoza za SKI opening by KimiVBLink >>>
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo sta de desava kad je pohlepa vodilja! Skijalista Srbije svake godine pomeraju ski opening za nedelju dana ranije, a ove godine snega nece biti. Umesto da je ski opening u drugoj polovini decembra, kao sto je bilo ranijih godina, veca je verovatnoca da ce biti snega. Ljudi su uplatili smestaj, i sta sad? Vi cete da odlozite ski opening, a mi cemo da setamo po blatu? Profesionalnost vam nedostaje!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@nik0la kako bi te sad... mene su ova 4 dana trebala da kostaju ~100e jbg sta cu nemam 420e al jedva cekam da dodjes ti i da mi objasnis kako sam budala... i kako si ti ispao kraljina
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@nik0la i sta sad? zasto dolazis ovde da kazes to? jel da natrljas na nos ili ispadnes pametan. Ako neces na Kop ne moras sta koji Q ovde obavestavas de ces da ides... iovako ovo gno ne pada jos ti dodjes da jedes ista
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@matt. A što?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)onda moraju da pomeraju rezervacije onima koji su uzeli te skijaske ponude u hotelima itd; a toliko termina je nemoguce prebaciti jer nema mesta onda za one koji su zakazali nedelju dana posle openinga ... NJIMA JE BITNO DA SU ONI ZADOVOLJNI NOVCEM KOJI SU UZELI, I BICE.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo taxista. Ski opening a nema snijega smijesno. Nego sta nego da krivimo skikaliste koji nece da odloze opening zbog ko zna koga I cega.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)...javlja mi se....ove godine pravo skijanje za Novu godinu, a možda i pre, krajem sledeće nedelje, al još ništa nije sigurno..."crveni telefon" mi baš ne radi najbolje pa možda i nisa dobro razumeo šta VELIKI MANITU javlja...:D
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav svima, koji kao i ja čekate sneg :). Uglavnom, sneg se očekuje početkom sledeće nedelje ili već za vikend.Decembar će biti siromašan po pitanju snega verujem da će biti za skijanje, ali većinu posla će tu osnežavanje da uradi. Januar će doneti dosta snega i temperature ispod nule tako da već u prvoj nedelji januara može da se očekuje oko 20 cm snega. Kao što sam prvi put rekao ove prognoze koje objavljujem su oko 60-70% tačne. Samo nek nam KOP brzo zabeli! :D
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ništa se bitnije nije menjalo od prognoze koju smo napisali pre dva dana :) Nažalost, najveći deo padavina otiće na kišu (koja veći deo dana pada danas na Kopu), dok će uslova za sneg biti tek sutra u poslepodnevnim i večernjim satima, kada će padavine biti simbolične u odnosu na ove sada. Noćas i sutra pre podne snega može biti samo na Pančiću i u višim delovima planine, dok se sutra popodne snežna granica spušta na ispod 1000m.Početkom i sredinom sledeće sedmice temperature će najveći deo dana biti u minusu (možda u ponedeljak bude dostignuta nula ili 1 stepen), a biće i nešto padavina. U ponedeljak će sneg uglavnom provejavati, dok se u utorak popodne i u noći ka sredi uz nešto konkretnije padavine može očekivati 5-10 centimetara snega. Tu su svakako i povoljni uslovi za veštačko osnežavanje. Teško je sada licetirati sa visinom snega, ali je sigurno da će pokrivača biti barem za ugodan zimski ambijent, kao podsećanje da je zima tu. Od četvrtka porast temperatura.Detaljniju prognozu za celu zemlju do sredine decembra možete pročitati na: Link >>>Pozdrav od MP ekipe :)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bas lepo pada!!!KimiVB hoce biti snega u Sapcu?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kimi-vraze :-) Bitno je da skijamo za vikend!!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)PRODUZITE POPUST NA SKI PASS MAKAR JOS OVAJ WEEKEND!!! SKIJASI CE VAM BITI ZAHVALNI I BICE VAM POPUNJENI KAPACITETI!!! Mislim da se i ostali slazu? Puno pozdrava!!!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da da, za vikend ce doci hiljade pravnika, advokata, sudija i vestaka, imaju strucni skup na Kopu.Svi oni koji tako odmereno dele pravdu i zbog kojih su mnogi, iako imaju po 20 i vise prijava i dalje na slobodi.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neznamo koliko tacno ima snega na stazama ali da bi tabaci mogli da uredjuju staze potrebno je 30 cm. Tako da ovaj vikend nista od skijanja 😂
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo nama jos losih vesti... Od nedelje stize opet prodor jakog ciklona sa puno kise.Deluje mi kao da ce opet sve da ode, kao rukom odneseno...Vec od subote krecu visoke temperature, a od ponedeljka i padavine, nazalost u obliku kise. Eventualni sneg je moguc samo na vrhovima Pancic, Gobelja, Karaman...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)pozdrav za sve skijase i ski manijake... sto se tice ovih kojima je sve smesno i kojima nije mesto na ovom forumu,mogu da im predlozim da se pokupe i da idu na kosutnjak da se skijaju.. posto za njih normalna planina nije.. elem.. staze na kopu su perfektno odradjene s obzirom na vremensku situaciju.. ljudi iz ss-a se maksimalno trude i svaka im cast i uspevaju u tome.. koliko vidim opet se vraca tradicija od prosle godine pa se na forumu i dalje kop predi sa Alpima itdd.. ljudi, ako vam se ne svidja,pasos u ruke, kliska u kola i idite gde hocete...svim skijasima zelim uspesnu ski sezonu i mnogo mnogo dana na snegu.. :):)
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@taxista Dovoljno je da odes na recenziju skijalista i pogledas spisak sta je sve uradjeno u poslednjih 7-8 godina:Link >>>- Isklopivi šestosed sa haubama i grejačima Gvozdac- Isklopivi šestosed sa haubama i grejačima Krčmar- Isklopivi šestosed Karaman Greben- Isklopivi četvorosed Pančićev vrh- Isklopivi četvorosed Duboka I- Isklopivi četvorosed Duboka II- Isklopivi četvorosed Gobelja- Fiksni četvorosed Krst- Fiksni četvorosed Sunčana dolina- Fiksni četvorosed Mali karaman- Pomoćni ski liftovi Vučak 1 i 2- Dva nova jezera za veštački sneg na Krčmaru i u Crvenim barama- Proširenje i uređenje jezera na Malom karamanu- Kompletno pokrivanje sistemima za veštačko osnežavanje staza (315 lansera i topova) izuzev Belih reka- Potpuno nova signalizacija, sistem video nadzora, info tabli i obeležavanje staza- Izgrađen Snow Park- Ski Data sistem provere ski pass-ova- Dve ski trake za prevoz skijaša (Dolina sportova i Jaram)- Snegobrani na skijalištu- Bob na šinama, Zip-lajn i Tjubing- Dečije igralište u Dolini sportova- Ozvučenje, besplatni internet i novi časovnik u Dolini sportova- Alat za podešavanje ski opreme- Odmorišta na ski stazama i Panormaski durbini A onda da odes na kretanje cena sestodnevnih ski karti i vidis da je ski pass pre 8 godina bio 102E, a danas 99E.Link >>>Pa ti i dalje kritikuj cenovnu politiku :)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ski-manijak Druze, upravo zbog tog stava "Ako vam se ne svidja,pasos u ruke, kliska u kola i idite gde hocete" su ljudi i ljuti. To nije normalan stav, normalan stav je "Ne svidja vam se, ok, ajde da vidimo zasto, sta mozemo da popravimo da poboljsamo da bi vam se svidelo" Naravno da ce uvek biti nerealnih ljudi koji ce se zaliti na sve sto se zaliti moze, ali ja pricam o ostalih 95%.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dajte ljudi, budite realni. Pa šta mislite da može cena ski karte da ostane u dinarima ista 7-8 godina a kurs se promenio za 100%? Skijališta imaju kredite koje otplaćuju za izgradnju Karaman Grebena, Duboke, Pančića. Sada i Gvozca, Krčmara i svega ostalog. Nisu ti projekti plaćeni dinarima nekoj domaćoj firmi koju bi mogli da zavrnu (što je opet samo po sebi loše) nego stranoj (doppelmayer i leitner) dakle troškovi su praktično u EUR.Struja je poskupela više desetina %, gorivo za mašine za uređenje staza da i ne govorimo. Dakle, svi troškovi su manje više pratili neki paritet, gledajući u EUR, pa ne može ni cena karte da bude ista u dinarima kao 2006. ili 2007. godine.Drugo, ne lupajte kako jedan čovek drži Kopaonik. Šta će biti kad Arapi izgrade taj hotel i Novak svoj? Onda ćete da kažete šta?Kapaciteti MK resorta čine manje od 10% svih smeštajnih kapaciteta na Kopaoniku.Treće, ljudima koji upoređuju Alpe i Kopaonik je sasvim normalo da se poredi naša planina sa uspešnim zapadnim skijalištima (među njima sam i ja). Zato što Kop treba da se ugleda na njih u svemu što valja i što može da unapredi iskustvo boravka na planini, kako zimi tako i leti. Gluposti koje čini JP skijališta, kao i opštinske vlasti Raške i Brusa se MORAJU svaki put pomenuti dok ih ne otklone/poprave. Isto kao što se moraju pohvaliti ispravni potezi i dobra praksa koju imaju u nekim segmentima funkcionisanja sistema (ovo se odnosi isključivo na JP dok Raška i Brus nemaju NI JEDAN pozitivan potez - da li treba da obrazlažem).U ostalom, ko nije video drugo skijalište, nije kompetentan ni da komentariše niti upoređuje Kopaonik sa ostalim zimskim centrima. A imam osećaj da mnogi nisu bili ni na Kopaoniku...Kad smo kod dece, puno zavisi od roditelja da li su spremni da se "stisnu" i detetu omoguće boravak na planini ili umeju samo da kukaju.Evo primer: skipass za decu 10/sezoni košta 13700 dinara. Tokom expozim-a je bio popust 10% što znači 13700-1370=12330 din. Pošto neko ovde reče da njegova ćerka iz Raške nije videla Kopaonik, tih malo više od 100eur može da se uštedi za 6 meseci samo jednim potezom - prestanite da pušite. Nepušači sigurno mogu da nađu neki drugi način uštede. Za 180 dana potrebno je da svaki dan ostavite na stranu manje od 70 dinara. Ako vam je i to teško, mogu samo da vam kažem da vaše dete ima većih problema nego što je neodlazak na Kopaonik.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da se ne raspravljate vise dali je bolji kopaonik ili alpi itd... najbolje staze ,najvise snega,besplatan ski pass, lud provod je da dodjete u Sjenicu da skijate.Za ekstremno skijanje ima dosta planina :Jankov kamen1.833 м, Јadovnik 1.734 м, revuša 1730 m, Оzren 1.680, zlatar 1.627, Јеlenak na Giljevi 1.617m itd.... Ski centar Zari sjenica staza 1200m Staza za biatlon 2km. Za sve ljubitelje skijanja i prorode izvolite u prelepu Sjenicu.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)