Danas je sreda i pada vec dva sata sneg... toliko o nasim strucnjacima za sneg😁Top skijanje za vikend mozda i jedan od onih dana ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)Au, kakvih sam se samo prognoza naslusao , sto ovde, sto po raznim sajtovima koji se bave prognozom vremena, zalosno je da vi ljudi ne znate sutra sta ce biti, po vama, prognoza od pre 10-15 dana kaze da ce samo trava biti na Kopaoniku uz kisu. Ovde cini mi se samo Aca pogodi donekle nesto. Sledeca nedelja ce biti uveren sam jedna od najboljih u godini za sve sportske aktivnosti na snegu na Kopaoniku, zivi bili pa videli. Pozdrav !
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Ukratko, ako ti se ne žuri sa novcem tuži osiguravajuću kuću i značajno ćeš bolje proći sa isplaćenom sumom.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Iggy BGD- Gro ovih padavina očekuje se u sredu. Vrlo je teško proceniti količinu, ali izvesno preko 20cm novog snega bar u višim delovima skijališta..:) Veliki pozdrav i sve najbolje na snimanju.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Pozdrav svima Planiram da skijam od ponedjeljka do cetvrtka (16-19 Mart). Sta mislite,hoce li uslovi za skijanje biti dobri? Aco, imas li savjet?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Najvise zbog toplog vremena , zaraze koja se lako prenosi na mestima kao sto su skijalista , malo se raspitaj koliko zarazenih je doslo iz Austrije gde su bili na skijanju ..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Mix. Ja sam stigao proslog vikenda iz Austrije iz Zillertal Arene. Sve funkcionise normalno, tako da nemoj da siris neistine i sejes paniku. I sad u nedelju dolazim na 3 dana na Kop.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Boga mi, danas se bas lepo skijalo i bordovalo gore....lepo se vidi na kamerama a i videh neke fotke🤔🙈🙃⛷🏂
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Motorne sanke pa peglaj!sada nema zabrane za voznju istih!8)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@slave policijski čas ili vanredno stanje se primenjuje na svaki milimetar ove naše državice...e sad, drugo je pitanje da li ima policije koja kontroliše. Možda ih ima po centru u Treski pretpostavljam da možeš da se šetaš do mile volje :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@lignjoslava, u centru je besplatan parking kod kragujevackog odmaralista. Zimi tu ima mozda 5-6 mesta, jer se tesko parkira po snegu, ali leti ima puno vise, pa pokusaj tu. Ostali besplatni parkinzi su malo dalje i ok su zimi kad od njih hvatas zicu, ali leti nisu.Letnja cena garaze je mozda ok za zimu, odnosno maksimalno prihvatljiva. Govorim kao obican smrtnik, pristojan obican smrtnik. Za mnoge je i to skupo, ali ocigledno da postoje i mnogi za koje nije. Ko pare zaradjuje na mufte, nije mu skupo ni 1900. Cak mu je i draze sto se u garazi nece gurati sa nekim Puntom, nego je to mesto rezervisano za "odabrane".
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sta kazu kad se ocekuje sneg? Kimi malo zakazao sa prognozom? 😁😁😁
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Od sutra sneg, samo rokaj !🙃
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Svi se ponasaju kao da je sve normalno... I SS i smestaji. Krece pretprodaja skipass-a, booking... A ceka nas vrlo neizvesna sezona. Bilo bi normano da se jasno i na vreme definise politika vracanja novca za slucaj nepredvidjenih oklnosti
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakav divan pogled na poslednjoj kameri "Karaman greben". Čak se nazire i sama staza, ako se dovoljno skoncentrisete da zanemarite beton i skele.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bas nece sneg...koliko citam,temperature jesu u nekom proseku za doba godine,ali da malo pozitivno iznenadi za ljubitelje skijanja.Da li moze Stevs da nam da neke informacije...kad krecu pripreme za ski opening,sta se desava ako temperature ne dozvole paljenje topova? Verujem da ce pokusati da osposobe za pocetak Krst,Jezero i mozda Karaman ili Pancic b ? Ja sam mozda malo vise radoznao...a ubi me i iscekivanje da stanem na skije 🙂
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Brdjanin (iOS), evo odgovora na tvoje pitanje (isecak iz dobro poznate najave ski openinga koja je svake godine otprilike ista)....."Tokom prošlih sezona skijalište je otvarano u različitim terminima, zavisno od vremenskih prilika i mogućnosti pravljena veštačkog snega. Nekada to bilo pre ali nekada i posle završenog Ski Openinga. Ma koliko to konfuzno zvučalo, gledajući sve ove prethodne godine, ipak Ski Opening je više dobro posećena manifestacija sa mogućom opcijom skijanja nego samo skijaški događaj. Iz tog razloga uvek je održavan u istom terminu, u prvoj nedelji decembra, nezavisno da li je bilo moguće skijanje ili ne.''''Druga je prica sto se najavljuje kao manifestacija u ovo nezgodno vreme, ali zarada se mora ostvariti po svaku cenu ocigledno... hocu reci otvaranje je ok, ali su morali vise uskladiti najavu sa trenutno realnom situacijom...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Bojan011: svaka ti je k''o Njegoseva, jedino mala ispravka, ne mrze svi Novosadjani Beogradjane, Beogradjane ne voli niko buhahahah :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Svi pričate kako se na planini ne možeš zaraziti.. A šta je bilo u feb-mart Austrija i Italija gde su skijaši doneli koronu u svoja mesta i države....
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Ih svi daju različite informacije....ono generalno niko ti ne garantuje ništa. Meni su rekli KGB radi sigurno od 9 ali ja u to ne verujem dok ne stignem gore. Pa polako, dal je malo razočarenje, da ali je i pitanje koliko su mogli šta da urade a tek se očekiju kao veće temperature. Ja ću sa klincem par puta da se spustim i puna kapa 😁
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ne mogu da verujem da su pustili zice a cela Evropa koja ima mnogo manje zarazenih od Srbije zatvara zice. Jako neodgovorno od strane nase drzave Izvinite za komentar i nezelim da nikom uskratnim zadovoljstvo ali za dobro bit cele nacije mislim da je ovaj potez, pogotovo sa obzirom na trenutne kapacitete u bolncima i ekonomskoj steti koju svi trpimo ovo nije dobro na dugorocne staze.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-38)Srdjane ne brini biće snega u ovoj sedmici. Veliki pozdrav!👍
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)BRDJANIN- Evo ti ga brate celo jutro pada.👍⛷
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Momci, nema potrebe da se ulazi u neku zustriju raspravu i da se bilo ko proziva. Svako ima prava na svoje misljenje, a realnost jeste takva da je istina negde između. Verovatno da JP i neće baš sad da aktivira sve resurse jer se sprema za period oko nove godine do božića. Ako mene pitate razumem ih, manje više. Da uslovi par dana ranije nisu bili takvi da je moglo da se radi vestacko osnezavanje, nisu. Sada već, tj danas mogli bi da se upale topovi na malom jezeru, krstu i pancicu 4b, temperatura će biti 2 dana oko nule i ispod nje. Svakako, nema potrebe da se bilo ko vređa, danas nas je Bog pogledao i pružio priliku da malo uživamo u čarima zime na najlepšoj planini. Verovatno da će biti uslova da to uživanje potraje još do kraja vikenda jer, kolko vidim, opet nam se vraća debeli plus...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Trenutna cena ski karti je sa 50% popusta. Ne naplaćuje se puna cena. Ne širite dezinformacije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@MatijaJel mi mozes reci gde se to mogu kupiti karte sa 50% popusta???Na zvanicnoj stranici je 5% popusta.Al i da jeste popust 50% opet je bezobrazluk sa 5% kapaciteta.To je isto kao da vidis reklamu sa popustom od 50% za gajbu piva(20flasa), odes u prodavnicu da kupis i dobijes gajbu sa 19 praznih flasa i jednom punom. Nemoj mi reci da je to dobra ponuda, jel ako jeste ti si iz ugla trgovca NAJBOLJI KUPAC u Univerzumu.:D:D:D:D:D:D:D:D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Kliker-npSa dobrom tehnikom guzva ne predstavlja problem za skijanje, bar ne toliki da ne moze da se skija. Naravno da je bolje kad nema nikog na stazi koja je dugacka 5km i pored nje imas joj 70 staza. Al sa dobrom tehnikom za koju je potrebna vezba a ne ubijanje kilometraze po planini, ti je dovoljno 2-3m uz ivicu staze koju 90% ''''skijasa'''' izbegava.Ni ne treba skijati stazu iz ''''cuga'''' od 2km. To i jeste poenta moje price, iz mog ugla nabolje skijanje na kopu(jer je ovo stranica infokop-a) odvesti 10x drugu polovinu crne duboke, vise nego dosta za ceo dan. A nakog toga se moze skijuckati po ostatku planine.Posto ocekujem komentare da crna duboka zahteva odredjeno skijasko iskustvo i posedovanje odredjene tehnike, da to je 100% tacno. Al iskustvo voznje crnih staza se ne stice na plavim stazama. Makar i 1000x odvezli plavu stazu, pri dolasku na crnu stazu je potrebna druga tehnika. Sve je u vezbi i ponavljanju. Ako za 6 dana skijanja spustis crnu stazu 6 puta, treba ti 50 godina da bi posta dobar skijas.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ivan86 Tako je u potpunosti se slazemo. Za mene nema guzve na kopu skoro nikada. Ujutru prve zice zagrejavanje se odradi na blagim stazama dve do tri rute spustanja. Kada krene guzva na zicama onda se ide ledenice gvozdac ili crna duboka samo. I onda nikada nemas problem sa guzvom. Recimo kada se ide tim redom skijanja vec u 13 h dolazi do zasicenja i odredjenog umora skijasa. Tada ako se ostaje jos na stazama pravi se duza pauza i onda mogu da se skijaju blage staze kao vid uzivanja i relaksa. Mada moje skijanje pretezno se zavrsava u 13h. Guzva na crnoj dubokoj zna da bude zbog skijasa koji idu pluzno ali da im se zna da su prosli crnu stazu. Samo mucenje bez ikakvog rqzloga za to..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Brdjanin Treska je na mapi Skijalista staza koja vodi do vikend naseslja Treska. Krece negde od polovine ski puta Pancic-Krst sa leve strane. Staza nije bila u funkciji prosle godine,radila je samo zicara koja izvlaci skijase od naselja do skijalista.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Alex Planet Bike i Beosport na Kopu. Verujem da ima jos neko ali ja ne znam. Iskreno tesko da ces nabosti bas ovogodisnji model pancerica.Pogotovo gore na licu mesta.Pozovi i pitaj. Skije ok,ali pancerice neka kupi.Nije to ni tako skupo. Npr rentu tako nove opreme ces platiti recimo skoro 10000 din .Pricamo o tvom kriterijumu da sve bude eventualno od prosle godine kao sto si napisao. Ja sam pre 2 god rentirao u Beogradskom Beosportu nov model Salomon skija koji sam hteo da testiram. Platio sam oko 8500 samo skije sa 15% popusta koji su mi dali na licu mesta. Tako da ako mozes,iznenadi zenu za recimo Novu Godinu i kupi joj pancerice. Imas ih po 16-17 000 po gore pomenutim radnjama. Mozda i za 100-tinak e po oglasima.Samo da joj odgovaraju stopalu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ocuvanije da, modernije mozda da, manje iznošenje sigurno da. Al bolja(u smislu preformansi) jako tesko. Tj ako su i unapredili model, to obican rekreativac ni u snu ne moze da primeti. Razlika u modelima od pre 10godina i sad skoro da je zanemarljiva u rekreativnog segmentu. To se odnosi i na skije i na cipele.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Skituljko je na Granici snega, dole ispod je miks, dok je na mernoj stanici za sada kiša..Biće to sve u okviru najave i moje i Kimijeve.:)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Mica bi fisher Upravo ono sto je rekao @JeremyLynch, s tim sto bi trebalo da ce se pustiti dosta ranije od 20. januara, cak datum koji se spominje kao pocetak komercijalnog rada gondole jeste neki period izmedju Bozica i "srpske nove godine". Elem, sve i da je puste jedine stanice ce biti ona poslednja na Malom Karamanu i pocetna u Brzecu s obzirom na to da kao sto svi znamo Bela Reka radi jednom u nikad. S obzirom na to da je gondola napravljena sa dve usputne stanice, na Strugi i Beloj Reci, u planu je da se preko leta urade sistemi za vestacko osnezavanje upravo na tim stazama, pre svega na Beloj Reci I i II pa onda na Strugi. Stvar je u tome sto je Bela Reka prioritet jer je zaista najbolja i ubedljivo najduza staza na Kopaoniku ali nazalost jedino se pusta u rad povremeno u februaru kada napada barem metar snega i kada je dobar minus tako da se barem 2-3 dana odrzi sneg u Brzecu. Za sistem za vestacko osnezavanje je vec raspisan tender tako da mislim da je to nesto sto ne gine za sledecu sezonu ali sumnjam da ce mnogo pomoci s obzirom na to sa klimatske promene previse uticu na klimu ovde pa tako snega u Brzecu sve manje ima, da ne kazem da ga gotovo nema. Gondola ce najvise sluziti za izvlacenje ljudi iz Brzeca na Mali Karaman, jedina malfunkcija jeste radno vreme koje ljudima omogucuje samo preko dana da dolaze gore za vreme radnog vremena zicara, sto mene pomalo brine jer ne znam bas koliko ljudi dolaze na Kopaonik samo zbog skijanja od 8h do 15h. Takođe spominjalo se neko produženo radno vreme međutim sve to pada u vodu kada razmislimo kako ćemo od Malog Karamana do centra?? Sve u svemu, jedna lepa ideja s tim sto kao sto kazem, brine me kolko ce funkcionisati i koristiti se... Pozdrav svim forumasima i srecna nova godina!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od sutra Crna Duboka (Duboka 1) i Marine vode 99% :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da je ostavio kameru kao u prethodnih 10 godina sad bi ta ista kamera gledala u neki treci sprat novog zoned hotela. Da ima logike da su je sklonili ka ski vrticu mozda i ima malo jel su na ski openu novinari napadali da su guzve nema mera itd. Sta god da su uradili odlicno je jel niko vise ne smara kako su na kopu guzve kako se ne postuju mere, tako da se ne morate raspravljati vise o koroni i kamerama nego da uzivamo za koji dan kad otvore 80% staza i kad malo sunce sine
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gledam i ne mogu da verujem sta se sve piše .Aci lupate minuse sto je pozeleo Srećnu Novu godinu Kimiju i takodje Aci lupate minise sto nas obaveštavaju o vremenu
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Sve stoji, uslovi su takvi kakvi su,vreme,korona,guzva...ali u Borovecu je ista situacija,malo snega,malo staza,mnogo ljudi ali su cene karata smanjene.sramota i lopovluk
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Slazem se u potpunosti. Danas sam dosao na Kop iz pravca Brzeca i 45min mi je trebalo od jarma do centra... Vozila su parkirana duz cele magistrale gde se jedva mimoilaze vozila... Nikad ovo nisam doziveo, da sam ovoliko dugo putovao od jarma pa do centra. O kaficima nema potrebe ni pricati, svi do jednog su puni i napolje i unutra.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li neko ima informaciju kada **gondola brzece-mali karaman** krece sa radom ??? :o:o:o
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krčmar? Duboka2 ? Gvozdac ? Temperatura u debelom minusu... Nigde topovi ne rade.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@DaleDa li je ovo zaista toliko jak vetar da bi pogasili skoro sve zicare? Ako je ovo jak onda lepo neka zatvore skijaliste do leta....
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pa maknite onda ovu yr.no prognozu jer po njoj ce pasti bar 20cm snega i do ponedeljka,jak minus, a ovde pricamo o kisi. Na snow forecastu deset stepeni vise u odnosu na norvezane. Nidje veze. Najbolje jos da padne i kisa u januaru. Planina magle-Kopaonik
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa kakve veze ima sa guzvom onaj sto sedi u Wurstu, ako na Kop-u nema sta da traže ljudi koji ne skijaju. Ako skijas, ne sedis u wurstu, nego skijas.. Slažem se sa Bombom. Malo mi dosadno u iščekivanju skijanja, pa se salim malo. Skijamo porodično, i ne smeta nam niko. Kome smeta gužva...na Goliju bre
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@drug Maksim, JanaVrlo je relativno koliko košta dobra oprema. To se na kraju vidi iz autlet cena koje su višestruko niže od onih "regularnih", iz toga koliko koštaju neke stvari na aliekspresu, a koliko identične sa posle našivenim brendom (npr skijaške naočare). Vrlo često je viša cena nečega (Base layer, fleece, jakna,...) prosto samo porez na sujetu i glupost i finansiranje marketinških kampanja, jer veći deo onoga što obučeš svaki dan za stazu se pravi od recikliranih plastičnih flaša i veći deo firmi koristi iste materijale. Ali eto neko voli da ima određeni simbol na jakni. Sve može da se komentariše, pa i to u kakvom izdanju se neko pojavljuje na stazi. Zašto bi to bile tabu teme? To dosta govori o nama kao narodu jer eto posle osam godina sam se vratio na Kopaonik i vidi se razlika u odnosu na ono napolju. A Rusa ima i na Kopaoniku, pa ne vidim da su pijani. Valjda ti pijani idu u Austriju???
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakve veze ima legalno ili nelegalno, naravno da nema kanalizacije.Ljudi sami kopaju bunare i po par stotina metara da bi došli do vode. U svakom slučaju istina je da je vikend naselje polulegalno izgrađeno. Ali ko je kriv za to? Pa ljudi koji su vodili i koji vode državu, ko bi drugi bio kriv. Zašto su to dozvolili?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Alex Po svemu sudeci nece biti mozda kise subotu na nedelju ali ponedeljak uporno neki modeli crtaju kisu sem takvu na Kopaoniku. To ako bude nije dobro. Videcemo. Mislio sam da ce se ipak nesto promeniti ali..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jeste, zbog Vas cu da iskljucujem bilo sta. Cinjenica je da ovde vrvi od botova a to sto ste Vi nasli u tome nije moj problem. Svako normalan ne moze bilo sta da napise a da se odmah SS botovu ne aktiviraju. To i jeste normalno, ipak je 2021. Moj komnetar je samo da je to jezivo!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Jedva cekam da se spustim niz Bele reke!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Đirardeli Slično sam i ja doživeo pre par godina. Vozač kombija iz vikend naselja vozio je kao Šumaher a i ponašao se kao najveći seljak. U jednom trenutku je izašao iz kombija i hteo da se obračuna sa jednim vozačem što ga je isekao... Inače državljaninom Rumunije. Mene je bilo sramota. Od tada se trudim da budem u centru i da što manje kontakata imam sa meštanima....
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Đole, uključi mozak i mani nas tog poltronskog mentaliteta.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)