Dejan pak Slažem se jer za te pare nema nigde na Kopu. Ko je došao da skija to je odličan izbor samo što je udaljen od staza. Osoblje i hrana za svaku pohvalu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Spas za naruseni kapacitet skijalista bezveznom politikom izgradnje na Kopu je gondola iz Brzeca ali neda neki cika.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Blekbear U potpunisti se slazem sa tobom. Pa eto im sada prognozu neka citaju u novinama,I najgore od svega jeste to sto ljudi koji su zavrsili sa skijanjem napadaju Aca I Kimija,jer sve jedno im je kako ce biti vreme..Zalosno ali sami smo krivi.. Xenon Na kopu je palo puno vise snega nego sto pise sto se I vizualno moze lako primetiti,jedini je problem sto je jedna merna stanica I to na nezgodno mesto gde ima puno vetra. Veliki pozdrav za sve infokopovce..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Ako pogledate RHMZ videcete upozorenje za intenzivno topljenje snega na planinama od petka-subote.Danas je duvao jugo i vidljivost je bila ocajna, ali se skijalo, čak i gomila klinaca...ski skole...itdDo vikenda nekako, posle nisam siguran stvarno... uBG za vikend 20C.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Evo izvestaja sa ski staze, ( siguran sam da SS ne znaju sta je to ), dakle snega kao u prici, i vice ga jos! Sa ovim sto imaju pola Arila zagarantovano skijanje. ALI staze se spremaju i tabaju i sto su T vise potrebno vise rada, a time i vise goriva ds bi se ssbile do minimalne cvrstoce. Ovo kako je sad je nizi nivo nego ''80. SRAMOTA!!!!! O povredjenima necu ni govoriti mada je generalno malo skijasa na planini, pa samim tim i broj povreda manji. Ljudi ne budite glupe " lokal patriote" ovde se naxalost nrma vise sta hvaliti vec ssmo pljuvati. Ovde je ocigledno da se Kostic izvlaci sa kapitalom i da nema vise tako jak interes, i onda se sve urusava. Nazalost i skijaliste koje je ocigledno on pritiskao da bude na nekom nivou.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Kimi objašnjava kako se to radi ...Svaka čast...sve pohvale....Podržavam sve što je pametno ...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Danas su gasili staze zbog jakog vetra,u jednom trenutku pola skijalista nije radilo.Zbog gasenja Pancica,Karaman je bio prepun skijasa,ali brzo je sve vraceno u normalu.Bilo je izuzetno toplo,pa je sneg bio tezi za skijanje,ali sve u svemu ne tako los dan,malo skijanja,malo suncanja i sve super.Blago onima koji tek dolaze u narednom periodu. :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)SS vratite nam 09:00 - 16:30
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Dosta pada taj sneg:);):D:o8)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zbog toplog vremena, a na zahtev mnogih su krenuli da pustaju zice od 8h. SS trebalo bi da vratite staro radno vreme, mora da se prilagodjavate( i ako to cinite onda svaka cast) ... Stevs urgiraj😀
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Shaolin Master U tekstu pise da ce staza na krcmaru biti duga 1500m I ova druga staza sto ide uz duboku oko 400m . Tako da dobijamo oko 1900m novih za skijanje. Od prosirenja uzanog dela crvene duboke mislim da sledece sezone nece biti nista. Tako da to je to. Nije cilj da dobijemo vise km ,nego je cilj osmisliti nacin da se smanje guzve na polaznim stanicama,sa sto manje utrosenih sredstava. Sto je ovo dobar potez SS-a Pozdrav
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nebi da nekom kvarim posao ali za sta naplacuje taksu za koriscenje puta raska brus npr? ako ce te iskreno samo prodjite pored i nemojte stajati nema naplate koga upecaju upecaju ko prodje nikom nista
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Cekaj cekaj ok ski pas poskupeo ali koriscenje nocne staze se placa ,pitanje da li se placa ako ste taj dan imali ski pas ? Stevs ?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Biće promena vremena kako je Aco i najavio,tj vreme se vraća u normali,što znači i da nebude snega skijaće se na openingu na veštaka. Srećno svakom ko će ići na opening i ako ja neću biti jedan od njih.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jel ima neko od starijih da kaze kakva je bila situacija sa snegom pre tridesetak godina? Da li su novembar, decembar, mart bili kao sada? Sem one 2015., zimi mi Kop izgleda prilicno aridan. Desi se da sneg iznenadi, ali jako retko.Ali vise se desava da bude prognoza za mnogo padavina, a onda bude magle bez snega. Hvala i izvinite ako sam off topic.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nikad bolji ski opening
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Da li neko ima informaciju šta se dešava sa novim ski liftom na Marinim Vodama? Poslednja informacija je bila još krajem novembra da su pripremili temelje za stubove ali s obzirom na vremenske uslove da li je realno očekivati da nas usreće i puste ski lift ove sezone?Hvala.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pustajte duboku :) I crnu makar do medjustanice
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jedna informacija samo.Danas je na Crnoj dubokoj bilo puno neutabanog snega i ljudi su bukvalno padali kao pokošeni na nekim mestima.:(
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)I ja sam ih video!!! Brate to je bilo izivljavanje uz namerno dodavanje gasa da bi se sto vise culo!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco srecna slava i hvala na trudu informacijama.Pozdrav za sve ljude dobre volje, vidimo se sledece nedelje na stazama. ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)S obzirom na visinu prirodnog snega staze su idealne kao i vreme koje nas je pratilo ovih dana. Nema gužvi za ljubitelje skijanja pravo uživanje. Kad se na sve to doda smeštaj u vili NIKA koja se nalazi uz stazu Karaman Greben (iza hotela Grand) gde ste prihvaćeni i osećate se kao kod kuće uz pravu domaću atmosferu i ljubaznost vlasnika koji je tu ako vam bilo šta zatreba. Preporuka za svakog ko želi idealan odmor.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-41)Od danas u funkciji Sunčana dolina i jedna pripadajuća staza. Vidi se da je na mišiće pušteno, obzirom koliko malo prirodnog snega ima na ostalim stazama uz Sunčanu koje ne rade i koje nisu osnežene.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Molim ove strucnjake iz skijalista da se probude iz zimskog sna i postave lift na Krcmaru i ostalim zicarama .Hvala
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Sve instalacije diskova na kopaoniku su stari 20-25 godina sa minimalnim ulaganjem sta ocekivati nego da pucaju...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@dragan o A pa sećam se tadašnje rasprave. Bio je predlog da se razmatra da li 6sed postaviti na Mali Karaman ili gvozdac. Svi Hiršeri i Svindali sa ovog sajta su smatrali da treba da ide na gvozdac. Eno ih sad, od tolikih majstora ne može da se prođe na gvozcu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Kad ce da proradi gvozdac?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Odlična diskusija, ono što mene brine što prilikom razvoja skijališta i širenja istog nije radjeno planski u smislu podizanja kapaciteta staza, praktično Karaman Greben i Pancic su najoptereciniji, neko izneo da oni cine prakticno 1/4 ukupnog broja skijasa, ono sto je trebalo da se uradi je da se malo vise ulozi u marine vode (neko spomenu u predhodnoj prepisci) i da se tu stavi neki cetvorosed makar i spor kao na Malom karamanu, time bi se u dobroj meri rasteretio broj skijasa pocetnika koji bi koristili tu stazu, jer kao solidan skijas (a imam jako veliki broj prijatelja pocetnika) niko nece da ide na stazu da ga izvlaci tanjir pre svega kad stane padne ili izgubi kontrolu ima ogromne probleme da se vrati na stazu odnosno da se podigne i ukljuci, zato mu je idealan ili Krst ili K.Greben. Smatram da je velika greška uradjena sto se M.Vode rekonstruisao na princip 2x tanjir (ili sidro) nije ni bitno vec je trebalo da se ide na malo skuplju varijantu ali time i znatno bolju na jedan cetvorosed. Zato to tako nije najbolje da nam kaze neko ko je upuceniji od nas laika. Sustina je da vecina ljudi voli da sedne i poprica sa prijateljima dok ga izvlaci a on sedi, nego da ide na tanjir prosto tim potezom bi se smanjile siguran sam (imajuci u vidu da su Marine Vode prakticno slabija staza od K.Grebena, time bi se ogroman broj pocentika prebacio na tu stazu, ka novom cetvorosedu itd.) pravo pitanje je Zasto to nije tako?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Oko 17h se popeo iz pravca Brzeća. snega ima po putu na nekih 7-8km od Brzeća, a od Brzeća policija ne pušta bez lanaca. Najvise duva na jarmu, ima i smetova pomalo, prošao i čistač. I dalje Pada umeren do jak sneg uz minus 10c. ima ga preko 50cm.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kvar na tanjiru na Karamanu, nece raditi najmanje narednih sat i po do dva. I sta sad da radimo mi koji smo ostali zaglavljeni na pola zicare, a pri tom ni Gobelja ne radi. Izgubicemo pola dana skijanja, nadam se da ce to neko da nadoknadi
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Prosle godine 22.1. visina snega je bila 98cm,sto je i vise od te 2015.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Treba povezati i vikend naselje jer ipak veci broj skijasa je u vikend naselju
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)skroz se slazem sa Anjom. bezbednost na Kopu je nula i to nema nikakve veze sa cenom ski pasa kako neki pisu! konstrukcije se amateraki odrzavaju, opasna mesta na stazama nisu dobro zasticena od izletanja itd. konkretno pitanje voznji sanki koje navodis: na celom Kopu smeju samo sluzbene sanke da se voze u sluzbene svrhe! a ko ih za sta vozi to bog zna. odakle pravo da se vozi prtljag na nebeske stolice sankama?! bio sam i na ski openingu kad se desionincident da su sluzbene sanke povredile osobu i garantujem da nije bilo potrebe da budu na stazi jer je radio samo pancic, krst i karaman. pa u slucaju povrede to je sve apustanje koje se radi skijama?!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Istina da se nije desio incident sa ski sankama ali samo pukom srećom. Već par godina se dešava da po Karaman grebenu voze od greja do onog prvog lokala ili do vucje staze razni manijaci ili vlasnici lokala.Do pre koju godinu postojala je patrola policije sa svojim sankama i gss sa svojim. Policije više nema a ostao je gss koji ima intervencije i ovi koji su ponovo počeli da se voze kao do pre 10ak godina.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Druze vozi sve plave koje rade slobodno, ova sa karamana preko Pajinog P.do masinca je delom crvena, ali nista strasno nemoj da se uplasis... Pozz za sve pocetnike i gledajte samo skijase ispred sebe nemojte de plasite skijasa iza sebe i da pazite na njih.....samo vozite i uzivajte...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Danas baš bezvezan dan, žao mi svih koji su gore... ;-)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@GoranSu Mi smo sinoć oko ponoći došli preko Rudnice i prošli smo bez lanaca. Sneg je neprekidno padao 10h. Došli smo iz Beograda a na ibarsku smo se odlučili zbog tog puta. Inače danas padao sneg ceo dan a staze su očajno pripremljene. Jedna velika O za skijališta! Pozdrav svima
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Da li ima dovoljno snega ;)))) samo neka pada . Bio sa oko nove godine , bilo je dobro skijanje , nadam se da cu opet u martu. Uzivajte
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@StevsNije "mnogo" omanuo sa ovim[i]treba se poliva voda sa tabača. [/i]Ali da se radi o Streif-u i pripremi za spust! ;D ;D ;D ;D ;D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Taj muceni Vucak je mnogo znacio da se skrati put do Gobelje i nazad,bas da je toliko smetao da su ga morali skinuti ne verujrm...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Aco brate , Potrebna je strucna pomoc. Kakvi su izgledi za subotu , nedelju i ponedeljak , vidim da je najavljeno oblacno i juzni vetar, hoce li biti magla u totalu ili ce vidljivost biti koliko toliko dobra ? Ja idem sutra i vreme ce biti lepo do vikenda , pa te ovo pitam jer ne znam koji ski pass da uzimam. Ne bih da uzmem 7 dnevni a da mi 3 dana budu u magli. Molio bih te za odgovor i savet. Putujemo porodicno, 5 skipaseva. Nije beznacajna usteda. Hvala ti puno unapred.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@veliki Vladimirod Špika do kranjske gore ima 5-6km, tako da ne znam gde ti potrošiš 45 minuta. Sa ovim drugim što si napisao, uglavnom se slažem.@anja ne znam baš da u Austriji, Italiji i Swiss nema prirode i lepote, već da je samo brisani prostor :)Jedno jeste, da se najbolje i najlepše osećamo na Kopaoniku!!Zato pozdrav svima i vidimo se za koji dan!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Taksu neka plaćaju baš oni koji imaju gore apartmane, a ne mi koji gore provodimo po desetak dana. Konkretno, ja dolazim leti, jer ne znam da skijam. Za tih nekoliko dana, ponekad, hoću da obiđem pojedine lokalitete i svaki put da im dajem po 250 din! Mnogo bi bilo! Pozdrav
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)E sto su mi dosadni ovi sto se prave vazni, kao skijali tamo, skijali ovamo,svuda je bolje nego na Kopu. Ma hajdete onda idite pa se skijajte gde hocete ali nemojte molim vas pljuvati po svome. To ne radi niko ko voli svoju zemlju. Ma niko vam ne osporava da je u inostranstvo interesantno ali znajte dobri ste im samo za uzimanje para i to je sve. Ne kazem da je na Kopu sve idealno, nigde nije, nesto nedostaje ovde, nesto nedostaje i u tom inostranstvu, verujte, sa strancima sa kojima smo pricali svi hvale Kop pre svega zbog nase prirode, hrane i jako vazno sto ima staza za sve kategorije skijasa a to cete tesko naci bas svuda.Na kraju krajeva ostavljate novac u kasu vase zemlje.Idite, vidite i shvaticete da se najbolje osecate kod kuce. Imala bih zamerku na ovu cenu nocnog skijanja i to je nesto sto svakako treba uzeti u obzir i svrstati nocno skijanje u cenu ski pasa a ne pojedinacno naplacivanje kakoje sada. Jednostavno preskupo je. Zato su sad ponudili nocno sankanje kako bi se nekako pokrpili sa nedostatkom skijasa za nocno skijanje. PRESKUPO. Sta je sa Marinim vodama?Imali neko neku sliku? Veliki pozdrav svima koji su na Kopaoniku.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Bravo Kopicu svaka ti je prava, postalo je neverovatno koliko ljudi hejtuju. Bukvalno, ima jos 25 zica ali problem je BAS ta. Hvala ti visa silo sto mi nisu roditelji takvi, a narocito prijatelji.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)da li je izvodljivo uraditi aplikaciju za mobilne telefone za teritoriju skijaskog centra na primer kopaonik koja ce navoditi skijase u slucaju da ih uhvati mecava i magla ? nesto poput navigacije za automobile
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Od danas u web kamerama u mobilnoj verziji portala postoji link FORUM. Tu možete pronaći hronološki poslednjih 50 tema na kojima je bilo komentara i naravno uključiti se u komentarisanje istih.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@skijas svuda Videces i sam kad dodjes na sta sam mislio. Zabadaju stap kao u brzom vijuganju, zaustave se ,odklizu ,poskoce pa se odklizavanjem okrenu i tako se spustaju niz stazu tim sistemom koji ja nazvah " klizanje brzim vijugsnjem" samo ne napisah da nije brzo, ali vijuganje jeste , nije skijanje vec klizanje. Opisi ti kako tebi to spustanje niz 19b izgleda ovih dana pa da cujem bas i od jos koga. Juce je 19b bila posecenija dosta u odnosu na prethodne dana. Mozda je bas nasa prica i ohrabrila ljude da je probaju :) Sreca pa je staza tvrda uprkos tankoj podlozi na obe i 19a i 19b ,pa se ni klizanjem ne unisti staza jer je dosta ljudi ne spusta,tako da dobro drzi citav dan i hupseri na njoj su mali,skoro zanemarljivi. Za sve koji planiraju dolaziti ovih dana moj savet je samo da odaberu adekvatnu skiju trenutnim uslovima i uzivace bez obzira na maglu,vetar,snezne padavine.. Moze se dobro skijati par sati i u takvim uslovima sa adekvatnom skijom. Treba iskorostiti sve sto planina pruza ,vezbati u svim uslovima i raditi na tome da Kopaonik koristite za usavrsavanje tehike i pripremu za duze i teze staze jakih skijalista a Kop sada pruza mogucnost za vrlo dobru pripremu jer poseduje skoro svaki tip skijaske staze. @Skijas svuda , pretpostavljam da ces se sloziti sa poslednjim. :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Odgovor za Adema,U levom gornjem uglu imaš aplikaciju na koj ti verovatno poše "nije bezbedno" Klikni tu a zatim se pojavi prozor gde vidiš da piše : "Veza sa ovim sajtom nije bezbedna: i dole piše "Flash". Sa desne strane u tom deli za flash klikni padajući meni i klikni "dozvoli". Tada ćeš imati sliku sa web kamera.Pozdrav.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@GS fun: tesko mogu da prekucam sve, ali evo dela:"Postupajuci po odstetnom zahtevu za nadoknadu po polisi osuguranja br ... a povodom povrede od dana ... obavestavamo Vas da ne postoji nasa obaveza za nadoknadom iz osiguranja.Lekar-cenzor je na osnovu dostavljene dokumentacije utvrdio da ne postoje trajne posledice ove povrede (invaliditet) u smislu Ugovora za Osiguranje lica od posledica nesrecnog slucaja (nezgode) i Tabele za odredjivanje procenta trajnog gubitka opste radne sposobnosti (invaliditeta) osiguranika kao posledica nesrecnog slucaja (nezgode) Generali Osiguranja Srbija.Napomena: Prema Uslovima osiguranja nezgode pod troskovima lecenja, smatraju se stvarni i nuzni troskovi lecenja posledica nesrecnog slucaja, u odgovarajucim zdravstvenim ustanovama, izuzev zdravstvenih ustanova u privatnom vlasnistvu, koje je prema oceni nadleznog lekara neophodno, a ciji troskovi padaju na teret osiguranika ..."Napomena: resenje je iz jula 2017.--U sustini ako se neko povredi, mora da se leci u drzavnim zdravstvenim ustanovama i onda ce mu se nadoknaditi troskovi, a troskovi mogu u sustini biti samo lekovi i jos neki materijal (nesto sitno) posto drzavne bolnice ne naplacuju nista osiguranicima...Napominjem, nismo mi ni ocekivali da osiguranje nadoknadi punu cenu operaceje i ostalih troskova, nego neki procenjeni minimum. A ispostavlja se da u sustini, od osiguranja ne dobijas nista..Nego, ajmo sada malo o vedrijim temama :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)