PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
Propisane zaštitne mere na skijalištu Kopaonik, nije potreban test na COVID za hotele

Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:

zvezdara  |   |  30.11.2020. 15:49

@freerider
Meni je na klipu izgledalo da daju nešto normalno. Ako je isto kao fantomka, to je glupo, baš kao što kažeš, tek da imaš bilo šta.

Na nekim forumima u Italiji koje pratim, pominju fantomke koje imaju nešto kao džep na prednjoj strani u šta može da se stavi "uložak" (da to tako nazovem) koji omogućava mnogo bolju zaštitu, na nivou KN95 ili boljih maski.

Što se tiče ugostitljeskih objekata, slažem se apsolutno. Treba da budu jednaki uslovi i za ove u centru BG, NI, NS kao i na Kopaoniku. S tim što je većina objekata na Kopu manje kvadrature pa su još pogodniji za širenje zaraze. Neka rade kao što se prodaju krofne na kiosku Rtnja i neka ljudi sede/stoje napolju. Ako je hladno, j b g, šta da se radi, nema sedenja u kafani i ćao.

Kako reče neko, izgleda da će ove godine biti skijaši na Kopu a ne pozeri...

@Muka
PCR može da se uradi sa plaćanjem u nekoliko ustanova. Za BG znam Torlak, zavod za biocide i još neke. Takođe, u privatnim se radi antigenski test brisa (koji inače i sve više kovid ambulanti šalje na ispitivanje) koji je malo manje osetljiv ali može da posluži (Slovačka je pre mesec dana takvim testovima testirala celu populaciju stariju od valjda 18 godina - 5 miliona testova su uradili za dva vikenda).
Sigurno je da je u Rtnju uslov negativan test za check-in. Ako se neko zarazi na kopu, za 5-6 dana verovatno ni simptome neće dobiti a već će da ode kući.

2+3 = (malim slovima)