infoKOP
NAZAD
KOMENTARI (25307)
Vesti
RADNO VREME
Kamere
Vreme
Smeštaj
LAST MINUTE
Adrenalin
Lokaliteti
Pešačenje
Restorani
PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere
Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:
BockyBG |
|
07.07.2020. 16:42
Složio bih se sa investitorom...Jako teško da zaradite ozbiljne pare za iole razumno vreme od kupovine i rente jednog apartmana bilo gde, pa i na Kopu (ili možda čak baš posebno teško sada na Kopu).Nekome bez iskustva to može izgledati kao privlačan posao i lak novac. Popričajte malo s ljudima koji izdaju nekoliko apartmana. Tu prosto nema lakih poena. Čišćenja, održavanja, računi, rezervacije, otkazivanja, majstori, popunjenost, ocrne vas na netu razmaženi gosti za neku sitnicu, kratke i nepredvidljive sezone osim za praznike kad je sve puno...Ako ste blizu i ako vam je to hobi, OK. Uz priličan trud biste vratili investiciju za nekih desetak godina. Uvek može da se proda apartman naravno, ali teško da budete dobri na razlici. Da ne pominjem da uvek postoje eksternalije koje su potpuno van vašeg uticaja (ko će gde da sagradi hotel ili slične apartmane i koliko će toga ukupno biti u ponudi, na kakvom glasu će biti Kop za 5 godina... Nećemo sad o koroni, jel). Nađite plac na dobrom mestu i investirajte u automatsku perionicu vozila (otprilike isti red veličine investicije). To se vraća na dobroj lokaciji za maksimum nekoliko godina. Ostalo je čist ćar. Mnogo manji stres. Osim ako neko otvori drugu, bolju perionicu blizu. Onda i vi i taj neko dodate još neku godinu za povrat investicije. Uzdravlje.
2+3 = (malim slovima)