PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere

Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:

Charapan  |   |  31.01.2019. 10:36

Prodao sam istu pricu oko povrede i to troske ko i ovi ljudi. Osiguranje vam nista ne vredi u praksi, stiti skijaliste u sustini da vas sto pre maknu sa planine. 100000 vam je smrt, invaliditet trajan mnogo manje. Dakle ne dobijate bukvalno nista ili mrvicu. Druga je prica sto se ne utvrdjuje odgovornost po zakonu ako stradate tudjom krivicom i to je mnogo bitnije. Na primer udari vas neko ko vozi mimo pravila, pijan npr, nalete na vas motorne sanke i sl. Ako je doslo do teske telesne povrede, a svaki lom to jeste gotska sluzba bi morala da obavestava policiju a oni prave zapisnik sa svim izjavama i sl. E tada bi ste realno mogli vrlo izvesno kroz parnicu da nadoknadi te sve te stvarne troskove: umanjeni zaradu zbog bolovanja, dusevnu i telesnu bol i sl. Tako je po zakonu i svuda u normalnom svetu se to primenjuje. Kop je zona bez primene zakona koji verujte postoje jer policiju gore pa i gorsku sluzbu i trauma centar (koji teske povrede moraju da prijave) ne interesuje da isti primenjuju. Glupo zvuci ali neko bukvalno moze nekoga namerno da tesko poredite na stazi i da se vrlo lako izvuce i bez davanja izjave i bilo kakvog zapisnika. Sami kad se poredite prosto zaboravite na osiguranje jer od njega nista značajno necete dobiti.

2+3 = (malim slovima)