PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere

Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:

SKIJAM SVUDA  |   |  12.01.2017. 22:56

Azimut(iOS)
Ajojjjj, pa šta misliš sa njom da radiš? To je takmičarska skija koja se pravi u dve dimenzije, a ona koja odgovara FIS standardima je 195cm i R preko 35m... Čudan izbor praviš, jer da znaš čemu služi ova skija, trebalo bi da znaš i da je voziš, a pošto si postavio pitanje, ne deluje mi da znaš. Mada ima rešenje, nikako nije taj FIS model u RACE CODE seriji već ili model RC4 WORLDCUP RC ili RC4 THE CURVE, koji u najdužem izdanju od 185cm imaju R oko 19m, što je ok. Ovo je nekšto između takmičarske slalomske i veleslalomske skije, s tim što je dužina bliža VSL, a radijus SL skiji. SL FIS modeli su svi 165cm i svi imaju oko R oko 13m. SL komercijalni imaju manji R na istu dužinu, a prave se i u većim dužinama. Dok FIS GS skije moraju biti iznad 193cm dužine i R preko 35m, što je previše, pogotovo ako se uzme u obzir da je početkom karving ere, u takmičarskom skijanju, super G skija imala R 33m!!!
Srećno:)

2+3 = (malim slovima)