PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere

Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:

Aco čačak  |   |  15.12.2016. 13:08

BLACKBEAR-
To se vrlo često dešava i u pitanju je uzročno posledična povezanost.
Obično se desi kad u Djenovskom zalivu padne pritisak naravno usled nailaska ili formiranja nekog ciklona onda posledično to izaziva pokretanje baš tog JI vetra, kod nas poznatog kao Košava. To stvara situaciju u kojoj je što je jači ciklon i pad pritiska to je i Košava jača, pa se onda najavljuju veće padavine ali se dešava da gro tih padavina pokupi primorski deo Dinarida a ono što prolazi bude usporeno i fenirano od Košave pa se javlja veliki disbalans u onome žto se najavi od padavina i onome što padne. Isto tako se često dešava da kad Košava utihne onda u prolasku ciklona u njegovoj pozadini Kopaonik naknadno dobije solidnu količinu padavina i to je ono zakašnjenje koje si pomenuo.Svako dobro i veliki pozdrav.:)

2+3 = (malim slovima)