infoKOP
NAZAD
KOMENTARI (25307)
Vesti
RADNO VREME
Kamere
Vreme
Smeštaj
LAST MINUTE
Adrenalin
Lokaliteti
Pešačenje
Restorani
PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere
Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:
Petra |
|
07.12.2016. 09:45
@StevsSve lepo objašnjeno i slažem se sa dosta navedenih činjenica. Mora se napomenuti da postojeće akumulacije nisu baš najsrećnije rešenje. Vodni kapacitet tih akumulacija nije i nikad ne može biti u skladu sa projektovanim kapacitetom jer se akumulacije vremenom pune nanosom, peskom, zemljom, muljem....Čiste se i to je za pohvalu ali i to košta. Dešavalo se i to treba napomenuti da nema vode u akumulacijama za osnežavanje. Postoji rešenje sa napuštenim otvorenim rudarskim kopom na vrhu planine i velikom akumulacijom sa izvorskom vodom koja može da se koristi i za vodosnabdevanje a imalo bi je u količini da se osnežavaju sve staze. Zašto za to niko nije ozbiljno zainteresovan to ostaje nejasno. Tačno je da su se zadnjih godina uložila velika sredstva u izgradnju skijaške infrastrukture Kopaonika. Ali je takođe tačno da se zadnjih godina obaraju i rekordi u broju skijaša ili broju prodatih karata tj u količini prihoda i zaradi. Logično je da se taj novac koristi u dalju nadogradnju skijališta i zato se ne slažem da smo se baš razmazili. Pa i treba da se nadograđuje skijalište, i treba da se prave nove staze i novi liftovi. Treba gondola iz Vikend Naselja kao i iz Brzeća. Jeste to veliko ulaganje ali se vraća kroz prihode. Postoji i dosta stvari koje mogu da se urade a za koje ne treba neki veliki novac već samo malo dobre volje. Uvek može bolje.Tačno je da u Decembru i u Aprilu nema dovoljnog broja skijaša da bi radile sve staze ali sam siguran da će raditi onoliko staza koliko je dovoljno da bi cena ski karte bila u punom iznosu. Malo više marketinga za taj period, malo više osmišljenih akcija, hepeninga,...nešto da se dešava i eto skijaša. Skijalište zivi i leti i prihoduje i leti tj van skijaške sezone a tu tek ima prostora za nadogradnju i unapređenje ponude.
2+3 = (malim slovima)