infoKOP
NAZAD
KOMENTARI (25307)
Vesti
RADNO VREME
Kamere
Vreme
Smeštaj
LAST MINUTE
Adrenalin
Lokaliteti
Pešačenje
Restorani
PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere
Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:
Jeca63 |
|
30.03.2016. 08:12
c, slazem se sa tobom da oznaka staza na Kopaoniku ne odgovara oznakama na drugim skijalištima u regionu, pa ni na Alpima. Primera radi, većina staza na Pančiću su obeležene kao crvene, a zapravo su i po težini i po dužini i po nagibu plave staze. Pošto na Kopaoniku skijam još od 1996. godine mogu da tvrdim da su tada sve staze koje kreću sa Pančića prema centru bile plave, osim one koja je danas obeležena brojem 4. Takođe i na Gobelji nijedna staza nije dovoljno strma da bi bila crna, a vode se kao takve. Ali, slažem se da početnici ni na Kopu ne treba da voze Gvozdac, Ledenice, Crnu duboku (donji deo)i donji deo Krčmara. S jedne strane, zato što to početniku sigurno ne može da bude lep ugođaj (služi samo da se pohvali da je odvezao tu stazu, a to sa skijanjem nema veze), a sa druge, što ugrožava i svoju i tuđu bezbednost. Sve ostale staze na Kopu mogu da voze i početnici. Pozdrav
2+3 = (malim slovima)