infoKOP
NAZAD
KOMENTARI (25307)
Vesti
RADNO VREME
Kamere
Vreme
Smeštaj
LAST MINUTE
Adrenalin
Lokaliteti
Pešačenje
Restorani
PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere
Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:
C. |
|
30.03.2016. 07:28
@aleksandar not so great: Naceo si drugu, takodje zanimljivu temu. Nadam se da moja prethodna poruka nije ostavila utisak da sam neki ludak koji bezobzirno, iako skoro da nema nikakvog skijaskog iskustva, srlja da "udari recku" na crvenim odn. crnim stazama, pa jos vuce jednako neiskusnu decu tamo. Jer nije tako. Na svaku od pomenutih staza na Kopu smo otisli tek posto smo se raspitali, odn. uverili se sa zice (koliko je to moguce - a rekao bih da se na Kopu sa zice uglavnom vidi veci deo staza) da mozemo da ih savladamo. Sa crne Duboke odn. Krcmara smo se sklonili nakon dve voznje upravo iz razloga da ne smetamo boljim skijasima (pogotovu jer vidljivost u toku ova dva dana nije bila dobra). Takodje, tokom voznje se uvek trudimo da se maksimalno pridrzavamo saveta koji se ticu bezbednosti, kao i ne-smetanja drugima, koje smo naucili u skoli, odn. da se krecemo predvidivom putanjom, bez ostrih promena pravca i brzine kretanja, kao i da zauzimamo sto je moguce manji deo sirine staze.Sa druge strane, moj je utisak da za skijanje vazi potpuno ista stvar kao i za sve druge fizicke aktivnosti (pa i aktivnosti drugog tipa), a to je da se najbolje napreduje kada se vezba na granici trenutnih mogucnosti. Stoga mislim da i iskusniji skijasi treba da donekle imaju razumevanja za nas pocetnike u takvim situacijama. Naravno, naci pravu meru u svemu tome je kljucna stvar, i svakako mogu da shvatim koliko moze frustracije da prouzrokuje kada covek umesto da uziva u skijanju mora permanentno da pazi sta drugi rade.
2+3 = (malim slovima)