infoKOP
NAZAD
KOMENTARI (25307)
Vesti
RADNO VREME
Kamere
Vreme
Smeštaj
LAST MINUTE
Adrenalin
Lokaliteti
Pešačenje
Restorani
PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere
Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:
C. |
|
29.03.2016. 19:25
Jedno pitanje, kad se već dotače priča težina staza na Kopu: Bio na vikendu sa porodicom, svi smo početnici (15-tak dana na snegu, u 2 sezone, dosad pre ovoga), i prvi put na Kopaoniku. Nismo išli preko puta na Gobelje, niti smo prošli Gvozdac odn. Ledenice, ali smo se spustili par puta niz Krčmar, kao i obe Duboke. Ja sam imao problema jedino na završnoj strmini na Krčmaru, kao i u drugom delu crne Duboke, ali i tu zapravo samo zbog leda, inače sam ih izvezao cik-cak tehnikom (odn. sa ivice na ivicu, pa preko cele širine staze - znam, na užas iskusnijih skijaša), bez padova; klinci su pak relativno lagano prošli obe, koristeći otprilike trećinu do pola širine staze za zaokrete. Dok recimo u drugim skijalištima gde smo dosad bili (uglavnom po okruženju), niz crnu stazu bih samo pogledao, i kazao "zdravo, doviđenja", a crvenom kad bih se spustio, bilo bi ono "uh, dobro je, preživeh". Pa me zanima da li su oznake staza na Kopaoniku zaista malo naduvane u odnosu na realnu težinu?
2+3 = (malim slovima)