infoKOP
NAZAD
KOMENTARI (25307)
Vesti
RADNO VREME
Kamere
Vreme
Smeštaj
LAST MINUTE
Adrenalin
Lokaliteti
Pešačenje
Restorani
PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere
Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:
KimiVB |
|
05.01.2016. 17:37
Ledena kiša nije opcija, jer po beogradskoj sondaži temperatura iznad 1300-1400m pravilno opada sa visinom.Ali, kiša ili sneg ? Linija je jako, jako tanka. I što je još gore, po većini modela naginje na kišu, ako ne odamh sad na startu padavina kasnije uveče, onda svakako kasnije u drugom delu noći i sutra. Po većini modela snežna granica bi rasla sa nekih 1500m koliko je sada na oko 2000m.Sreća ili nesreća, padavine su ipak dosta otanjile večeras po modelima za taj prvi talas padavina koji nam sledi večeras.Trenutno je gore -1C, što se i uklapa u ovih trenutnih 1500m za snežnu granicu. Šta će biti kasnije kroz noć, zavisi od puno faktora, pre svega od jačine padavina u tom prvom talasu, koja bi intenzivnim padavinama držala granicu nižom nego što je daju modeli. Ponavljam, ipak, padavine su sada u zadnjem trenutku dosta otanjile, pa je ipak nešto verovatnije da će kiša nadvladati. Za kasnije,tj. sreda kasno uveče i noć na četvrtak nema brige, stiže jače zahlađenje i sneg sigurno pada, samo što se ne daju neke Bog zna kakve konkretnije padavine.
2+3 = (malim slovima)