PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere

Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:

posetilac  |   |  23.04.2015. 12:09

Ok, sezona je završena, ajde da vidimo šta dalje.

Ovih dana razmišljam da odem na Kop za Prvi maj. Merim i vagam da li je to pametno i kako bi tamo ispunio veme kad nema skijanja.

Lepo je što su napravili bob na šinama, zip line i još po neku zezalicu. Ali nedovoljno. Evidentno je da da Kopu fale sadržaji koji bi privukli turiste kad nema skijanja.

Mnoga skijališta po inostranstvu su atraktivna i van zimske sezone, ili leže na nekom jezeru, ili imaju neke zanimljive gradiće i dvorce u blizini. Recimo Poiana Brašov u Rumuniji, smešno skijalište u poređenju sa Kopom ali u okolini ima niz atrakcija koje bi ljude privukle van skijanja. Sam srednjevekovni grad Brašov, brojni dvorci...

Juče sam na RTS-u video zanimljivu reportažu o parku maketa u Despotovcu. U pitanju su umanjene replike naših srednjevekovnih crkvi i manastira. Pogledajte na Link >>>

Mislim da to nije prevelika investicija a mogla bi obogatiti ponudu Kopaonika i turistima dati razlog više da ga posete i van ski sezone. Pogotovo što je najveći broj inostranih turista na kopu iz pravoslavnih zemalja - Rusija, Rumunija, Bugarska.
Primer

[img]http://www.parkmaketa.com/data/thumbs/galerija/i18npic.C240x180.Park-maketa-7.jpg[/img]

2+3 = (malim slovima)