PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere

Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:

Aco čačak  |   |  30.01.2015. 15:14

HOĆU SNEG.w2u je sajt koji menja modele svakodnevno, i kad bi se čovek oslonio samo na njih to bi bile korekcije svaki dan.Ima sajtova na kojima može da se prati satelitski snimak maltene u realnom vremenu.Vremenska prognoza u velikim meteo službama se dobija obradom velikog broja podataka na veoma snažnim računarima,uzimaju se podatci sa satelita,temperature vazduha,vetrovi i pritisak sa visokih planina velikih nizija sa brodova na moru i iz toga se obradom podataka i modeliranjem dobijaju prognoze između ostalog i na w2u sajtu koji je uzgred da pomenem kreacija našek čoveka.Svaka regija,nizija, planina ,planinski venac ima svoje specifičnosti i kao po pravilu svoje zakonitosti pa tako i Kop,zato se sve prognoze i modeli kao i praćenje kretanja vazdušnih masa mora prilagođavati određenim regijama.Kop je veoma specifičan samim tim što se nalazi na grebenu gde su strujanja izražena kao i padavine u određenim delovima godine.Naravno dosta velika visina i dosta dugačak planinski venac čine Kop pravim biserom među planinama u Srbiji.Kop i vreme na njemu pratim ima preko 25 godina i pravi sam zaljubljenik te planine kao i vi svi,zato se i družimo na ovom sajtu,svako dobro ti želim i uvek odlično skijanje.;):)

2+3 = (malim slovima)