infoKOP
NAZAD
KOMENTARI (25307)
Vesti
RADNO VREME
Kamere
Vreme
Smeštaj
LAST MINUTE
Adrenalin
Lokaliteti
Pešačenje
Restorani
PRIJAVA KOMENTARA U TEMI
SKI kamere
Sadržaj ovog komentara će biti prijavljen kao uvredljiv ili diskriminišući:
Dragan NBGD |
|
20.01.2015. 16:25
@rilijaAko ćete da skijate na smenu, moj ti je savet da kupite jedan ski pass i da navedete ime VANJA npr. PETROVIC. Ime Vanja može da bude i žensko i muško tako da redar na rampi nema razloga za sumnju. Ovde ti jedino ostaje nepokriven rizik od povrede i korišćenja usluge gorske službe jer ski pass nije niti na tvoje niti na njeno ime.Drugo, Skijališta Srbije nisu Policija i NE SMEJU da ti traže ličnu kartu na uvid. To može samo policija!Skijališta Srbije mogu samo da ti oduzmu ili ponište ski pass ako utvrde da ga ne koristiš po pravilima. Ovde opet imaš momenat da tebi ili ženi niko na silu NE SME da oduzima ski pass već si ti/ona dužni da ih pokažete redru na njegov zahtev. Ako ne pokažete on faktički samo može da ga poništi u sistemu a nikako da ulazi u fizički obračun I nasilno oduzimanje. Što se tiče kažnjavanja, SS nisu nikakav sud a samo sud može da izrekne kaznu i SS nema mogućnost da vam na bilo koji način nametnu bilo kakvo dodatno plaćanje.Da zaključim, ski pass u praksi možete ti i žena da koristite iako to nije po pravilima SS. Stavljanjem nekog muško/ženskog imena na ski pass izbegavaš raspravu sa redarom ali zato ostaješ bez osiguranja i besplatnog pružanja pomoći od strane GSS-a. Ima i onaj detalj da redari nisu baš toliko vični pravu i da mogu I da nasrnu na tebe ako ne želiš da im pokažeš ski pass. Slično kao i sa kontrolorima u GSPu. :)
2+3 = (malim slovima)