Svim skijašima srećan kraj sezone, hvala Bogu da dođe. Ne pamtim da beše gore, zato već sada počinjem odbrojavanje do sledeće ski sezone. Živi bili, pa se vidmo sledeće ski sezone sa mnogo snega. Pozdrav!P.S. Planina je još lepša leti. Dođite pa me razuverite.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Hrana je tolko loša na Kopu, kao da su bepismenoj deci dale kuvarske knjige
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kop su ove sezone sahranile visoke cene!Gledam onaj kafic sto je na gondoli, milioni su onde slupani. Zvrjao je prazan cele sezone. Ni drugi nisu bolje prosli. Jednostavno, kad je ovako losa sezona, ljudi bi mozda dosli da "izbleje" na planini, prosetaju i popiju kuvano vino. Ali niko nije lud da za kuvano vino da 450din+ Meni je tuzan bio odlazak u kafice/restorane gore. Pustoš. Ispred Rtnja gde je uvek bio haos, u subotu posle skiopeninga nigde nikoga. Valjda nece ljudi za krofnu da daju 300din (bila 300 pa su posle navodno vratili na 200)Nije mi jasna matematika nasih ugostitelja, bolje da ti je vino 150din i lokal pun, nego da je 450 i prazan.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Asimo nije istina. Sneg je bio jedno vreme zut zbog atmosferskih prilika -, manjak snega, areosol, jugo... cela planina je bila zuta ne samo staze. Sneg nije bio zut samo na Kopu nego i na Jahorini. Mislim da je InfoKop pisao o tome
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kopaonik ima još 120 kilometara staza mogućih za igradnju. Čitava 3 sektora prazna.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pozdrav, Koliko je isplativo kupiti aprtman u Vikend naselju, u sklopu kompleksu (recepcija, spa, i ostalo...)? Naravno, pored toga sto ga imas za sebe, svoje i to, ali generalno da li se isplati uloziti novac u taj vid investicije, kada se uzme neki prosek zarade u odnosu na sezonu? Hvala unapred na odgovoru.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Zadovoljni_skijasTi nemoj da dolaziš na Kop i eto manje gužve,
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Velja: a tebi odgovara guzva I odgovara ti da gubis pola sata cekajuci zicu??? Mozes li pojasniti sta si hteo reci?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@ne 20219/20 2020/21 ili 21/22 su bile fantastične sezone. 20/21 je mogla ladno da traje do sredine maja. Ima i jedan prilog sa RTSa koji to pokazuje. Manje pesimizma
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Je l ce raditi gondola za ski opening?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jedno pitanje za pratioce portala , kao i za webadmina : Da li svi vi vidite neke kamere po DVA PUTA , u ovoj listi kamera ? Jel to anomalija na ovoj web stranici , ili je to tako namerno napravljeno?Ili je mozda do mog Web browsera?Pozdrav Skijasima
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Od jutros ne osnežavaju? Temperatura je dosta u minusu, čudno mi da nema uslova?Ili su neki drugi problemi u pitanju, zna li neko?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@freerider Ja sam pokušavao danas da vidim na kameri da li osnežavaju Pančić (4b) i delovalo mi je da ne osnežavaju, ali možda nisam dobro video.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)A evo u 20:05 stigao je u Centar i prvi ratrak niz KGB .... da malo upegla i rasporedi ova brda vestackog snega sto su nabacali topovi . Danas je idealo vreme za Vestak....
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@normalan Pre nego što napišeš komentar u kome ćeš da nas edukuješ i prosvetljuješ, pogledaj kada je moj komentar postavljen. Dakle, u 21h na kamerama se nije videlo da topovi rade, temperatura je bila -5°C, a vlažnost vazduha i tačka rose pogodni za osnežavanje, tako da je moje pitanje potpuno legitimno i ne vidim uopšte čemu potreba za advokatisanjem.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ode sneg...:(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li postoji mogucnost da se otvori bar jedna staza koji dan pre ski openinga (kao prosle godine), zna li neko? Hvala :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kapije bude otvorene. Ne treba ti karta. 🙃
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Merenje visine snežnog pokricača se vrši na nekoliko mernih mesta u okviru meteo stanice RHMZ-a. Ti podatci se atomatski ažuriraju na Infokopovom portalu u okviru meteoroloških podataka. Visina snega gotovo uvek zavisi od lokacije do lokacije, najčesće su tome ,,krivci,, jak vetar na navetrinama, različita temperatura pogotovo u situacijama kada se prelama iz plusa u minus i osunčanost odnosno pozicija lokacije u odnosu na položaj sunca. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Boki, sto puta su ljudi ovde pisali. Procitaj malo uslove koji su potrebni. 🙃
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Dex Mogu, jer prošle sezone je Gobelja zvrjila prazna. Na Karaman Grebenu u redu bilo 100 ljudi, na Gobelji bilo sveukupno 5 ljudi. Kao na marsu bilo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Za sada je sigurno da će raditi sledeće žičare (staze): Malo jezero (2)Krst (3, 3a)Pančićev vrh (4b)Karaman greben (7, 7a)Mali karaman (za izvlačenje)Mašinac (22)Gondola (za izvlačenje) iSki putevi (8a-7, 7-8a, 2-3, 3a-2, 3a-3)Trenutno se pripremaju i Karaman greben (7b, 7c) i Mali karaman (8). Ako uslovi dozvole (najavljene nove snežne padavine), postoji mogućnost da i one budu otvorene.Gondola Brzeće - Mali karaman i četvorosed Mali karaman će raditi za izvlačenje skijaša od četvrtka do nedelje. Biće pripremljene vezne staze Mali karaman - Karaman greben i Karaman greben - Mali karaman kako bi se skijaši iz Brzeća bez pešačenja stigli do i od godnole. Od noćnih staza radiće Malo jezero. Prve večeri na stazi Karaman greben će se održati i revijalna noćna trka sa bakljama. Radno vreme skijališta je od 9 do 15 časova, noćna staza radi od 18 do 22 časa, a gondola će biti u funkciji pola sata kraće.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Propisane maksimalne bezbedne brzine vetra koje ski instalacije na Kopaoniku mogu da podnesu, a koje su propisali proizvođači su: Ski lifovi (tanjirače i sidra): 12 do 15m/s Fiksne žičare: 16m/s Žičare sa haubama: 18m/s Gondola: 18m/s Isklopive žičare: 20m/s Većina ski instalacija ima sopstvene merače brzine vetra. Na osnovu očitanih podataka se odlučuje da li se puštaju u rad. Zavisno od lokacije instalacije, može biti velika razlika u brzini vetra, odnosno u mogućnosti da se instalacija pusti u rad. Neke su u zavetrini (npr. Malo jezero, Krst i sl.), a neke su izložene jakim udarima (Pančićev vrh, Gondola i sl.). Ono što skijaše najčeće zbuni je zvaničan RHMZ podatak o brzini vetra sa Sunčane doline, koji je uvek daleko niži u odnosu na vrhove Suvo rudište, Karaman greben, Mali karaman i Gobelja. Zato je najbolje pogledati jutarnji izveštaj u našem ski infu gde su navedeni podaci o brzini vetra za najviše vrhove Kopaonika.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Valjda, ako zele, popunili bi rupe sami. Evo, vec u petak kada ide napkata, radi ce te staze, bez brige…
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kamera na Malom Karamanu sad konačno prikazuje stazu, sve pohvale za njen brz update a vide se i topovi da rade od ranog jutra.Srećan opening, živi i zdravi bili!Ko ima privilegiju danas neka uživa i za nas što ih posmatramo sa kamera! ;)
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ljudi, samo da osvrnem malo na oppening-u ali i o nama, skijasima. Da SS mogu bolje, mogu. Onoliki sneg po odredjenim stazama a oni da ga nisu natabali i pustili staze je samo namerno napracljeno, nema druge price, kraj! Neshvatljivo je da znas da ce da dodje hiljada naroda i ti pustis 2.5 staze i jos 2 samo prodjene ratrakom i ne utabane. Posle 3 sata skijanja Pancic je vec bacio kamenje na stazu a snega sa strane ima bar 50ak cm pa i vise na nekih mestima… Skijasi….tu ne znam gde da pocnem. Baca se smece i pikavci ko gde stigne. Ne mogu da vaerujem koliko pikavaca je bilo a tek prvi dan skijanja. U-Z-A-S. Malo za te takozvane guzve koja se desava na kopaoniku. Pa MMJ, cekas 9 min u redu i kad stignes na korpu ona ide 2(3)/3 na Pancicu ili 3-5/6 na Karamanu. Zasto idu korpe prazne? Evo odgovora..ej idi ja cekam drugara da se popnemo zajedno, cekam supruga, isite. SS nista ne prave po tom pitanju a korpe sa nekih 60-65% kapaciteta…
(+62) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Zbog revijalne trke sa bakljama nije radila staza za nocno skijanje. O cemu dalje da pricamo. To nam sve govvori. 9km staza otovrili, glume ski opening a u stvari stvarnost je totalno drugacija. Skipass na maksimumu, usluga na minimumu. Jadno i bedno.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sta mislite, da li postoji šansa u budućnosti da ovde pored svake instalacije koja radi stoji na primer boja koja označava gužvu. Znam da postoje kamere, ali mislim da bi ovo bio direktniji način da skijaši brzo odluče na kojoj stazi će da skijaju.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Dobro moj “skijas” za pocetak 5 coveka ne postoji a drugo tu gde si cekao sat vremena kako kazes,ima aparat na kom za manje od minuta dobijes vaucher ako vec nemas staru skipass kartu ili prosto dopunis postojecu….ali gramatika i shoping kultura nije razlog zasto ti repliciram… Nego kazi gde si to na kojoj zici cekao 30’ i ruzno je sto ovo kazem ali tvrdim da lazes a drugo pitanje ,koja to staza nije otvorena a da na njoj ima dovoljno snega? Za sve ostale,skijaliste kao skijaliste ima svoje mane,cene su visoke ali zamislite koliki su troskovi istih tih ugostitelja,o kulturi ljudi ne bih pricao i da nam overall fali skijaskog znanja fali ali Boze moj mi ne znamo ni gramatiku maternjeg jezika a kamoli da skijamo…
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li je Apres ski otvoren u centru na mestu kod zicare karaman greben? Znaci da su zatvorili onaj prethodni i ovo novo napravili?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nakon završetka ski openinga, pa sve do 24.12.2024. godine, radno vreme žičara je duže pola sata, te će biti u funkciji od 9:00 do 15:30 časova. Gondola od danas, pa do 24.12.2024. godine, neće biti u funkciji. Od 10.12.2024. godine u funkciji će biti Duboka 2 i veza Karaman greben - Pajino preslo - crvena Duboka, a od 13.12.2024. godine startuje sa radom Duboka 1 i pripadaju''e staze crvena i crna Duboka (6 i 6a).
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Auu kakav ce danas dan za skijanje biti 🚀 Prvi ovosezonski “jedan od onih dana”
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Koga ke bide pushtena gondolata od Brzeche?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Broj pozitivnih i negativnih komentara jasno pokazuje da ovde preovlađuju zadovoljni, normalni i razumni ljudi, i to u velikoj većini. S druge strane, hejteri su često bučni i agresivni, pa uglavnom oni ostavljaju komentare kako bi izbacili sopstvene frustracije, da bi tražili pažnju i da bi uživali u konfliktu. Zbog toga se često stiče potpuno drugačiji utisak od stvarnog stanja.Većina normalnih i zadovoljnih ljudi nema potrebu da komentariše jer nemaju "problem" koji žele da izraze. Oni često uživaju u sadržaju bez potrebe da ostavljaju trag, dok hejteri osećaju potrebu da se istaknu.Sve ovo doprinosi tome da se čini kao da hejteri dominiraju u komentarima, iako su zapravo velika manjina.
(+53) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kakvo se vreme ocekuje sutra? Kakav ce biti vetar i magla? Razmisljam da dodjem sutra pa da znam da li ima smisla…
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ufff kako lepo gruvaju topovi na Gvozdcu !!!!! Za 7 dana sam tu ... taman da stignem na pola metra snega :):):)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Koliko je pun pogodak novo jezero! Ludilo cela planina u vestaku!!!
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Očigledno je da pola ovih koji hejtuju Bansko su nepismeni da odu na druge liftove, nego samo znaju za gondolu. Kao oni koji dođu na Kop pa skijaju samo Karaman Greben pa kukaju na gužvu. A ima još ihahaj staza gde skoro nikad nema gužve.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pronašao sam skijalište u Banatu u Rumuniji Muntele mic. Ima 9km staza, ski pas je 34 evra dnevni za odrasle i kontam da je dobra opcija za produženi vikend. Jel bio neko?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Izgleda da je palo vise snega na Kosutnjaku nego na Kopaoniku..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ajd nek mi neki meteorolog objasni: kako je moguce da na mom prozoru na Zvezdari na 400m nadmorske visine ima 17cm snega, a na Kopaoniku na 2000m za isto vreme padne 5cm !?!!? Kao da se ceo taj snezni front istrese u Sumadiji , dok ne stigne do Kopaonika....Al nema veze... Snega ima dovoljno , samo jos Gvozdac da proradi ...i SKIJAMOOO!!
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Odradili smo mali redizajn desktop strane sa web kamerama kako bi se poboljšalo korisničko iskustvo i rešili sledeći problemi:1. Prethodni izgled bio je suviše dugačak, što je otežavalo preglednost i navigaciju.2. Ranije je bilo moguće samo pregledati umanjene sličice kamera, bez opcije da se otvori prikaz u punoj rezoluciji putem pop-up prozora.3. Kamere koje snimaju iz više uglova sada su grupisane. Svi snimci sa različitih lokacija za istu kameru nalaze se ispod zajedničkog glavnog streama, čime se obezbeđuje lakši pristup i pregled.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kada se pusta gvozdac i bela reka zna li se?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Dje su oni Jaholoveri da sada fale Jahorinu? Pored ovolikog snega ne radi im pola skijalista. Al dobro prvi su u regionu otvorili sezonu ;D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Mina Treba 12h. Serfaus je vrhunsko skijalište. Snega ima uvek. Bilo je gusto početkom januara 2024, ali je brzo pao po našem dolasku.Nema mnogo smisla da se porede veća Alpska skijališta i Kop.Prežvakana tema.Skipas je duplo skuplji minimum. Smeštaj blizu staze je papren. Cene u restoranima kao kod nas. Put je skuplji šestostruko. Najbolja pica je na vrhu Lazid, 14€, tu rade i naši ljudi.... Parking u Fissu je do pre par godina bio free, od ove je 6€ dan na gondoli Waldban. Dakle kao preko puta Kljunca u centru.Na Alpe ideš da skijaš.Na Kop ideš zato što voliš i želiš.Kop nikada neće biti Alpsko skijalište.Ali je teško voleti Alpska skijališta kako se voli Kop.Sad u nedelju 22.12. dan na Kopu nije mnogo zaostajao po ugođaju za najboljim danima u Serfausu koje sam doživeo.;)
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Zupljanin: Ala si ti brate negativan lik, mi bolje od Kopa nemamo, vecina nas rado ode na Alpe, Dolomite,...svako u svojim mogucnostima, i da naravno da je tamo skijanje vrhunsko sto se tice usluge, zica, restorana, smestaja,... ali sve to ima svoju cenu, daleko vecu nego na kopu, bar u vecini slucajeva. Ali na kraju krajeva sneg je sneg i svuda je isti. Najbolje dane na snegu sam proveo na Kopu i pored svih njegovih mana!A kome se ne svidja ne mora da pljuje, pogotovo vi sto kazete da na Kop ne zelite ni po koju cenu!
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Uff ljudi , ne znam a vas, al ja sam se danas na -5 , smrzao vise nego juce na -10. Sunce je nesebicno sijalo, al nimalo toplote nije davalo :)Ledeni vetar na vrhovima je sekao kao 1000 zileta , te je skijanje bez podkape ili fantomke bilo veoma bolno. Staze su bile za nijansu bolje nego juce , ali ne mnogo bolje. Sve se smrzlo, a vetar je obrijao i odneo visak slobodnog nevezanog snega sa staza. Gornji deo crvene Duboke je bio pod jakim vetrom , ali se staza drzala dobro. Donji deo Duboke (pred zicu D1) je bio kao ratna zona, gde su hiljade skijasa pokusavale sa prezive minsko polje (od hupstera). Vezni put 14-6 bio je kao staza za brzo klizanje. Ledenica se drzala fenomenalno , ali zato donji deo Gvozdca je bio izuzetno tezak za preziveti. Gornji deo Malog Karamana 8 smrznut i oguljen , dok je dole bilo sasvim ok (kao i ceo 8A) .Moram da pohvalim rukavice REUSCH SNOW KING, koje su stvarno vetro i vodo otporne i uspele su da mi zastite ruke od promrzlina na ovom kijametu, (za razliku od nekih Decathlon igracki koje sam nosio prosle godine).
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pozdrav, koliko se otopljenje snega ocekuje narednih dana?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Od vikenda ledeno, temperature minus snega ce biti i to ce potrajati kroz vecinu januara, nema potrebe da mislite sto je ove nedelje jugo i toplo da ce se sve otopiti, gledajte sad od 10.01 pa na dalje kako ce biti i nemojte brinuti o snegu i stazama, samo pozitivna energija i gas na planinu ⛷️
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Resenje Gondola sa Pancica i Gondola Mali Karaman kao na Jahorini .. ovo postoje ludilo
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)