Bilo bi dobro da se Skijališta nekada oglase na vreme, mnogo ljudi planira dolazak za vikend, a po ovim snimcima i najavi kiše i južnog vetra za večeras i sutra teško da će bilo šta od snega ostati gore. Nije u redu da se kao prošli put objavi da se skijalište zatvara dan za dan, neki ljudi pređu ozbiljne kilometre u nadi da će moći da skijaju.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Bojim se da je sa nekadasnjim zimama gotovo. Bice tu nekih izletanja, ali sve manje. Sudbina ovako niskih planina kao sto je Kop nije nimalo ruzicasta.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Vetar juznog kvadranta u pojacanju,a temperatura u daljem postepenom porastu..USLOVI: nepovoljni do vrlo nepovoljni.Od nedelje mogucnost za vestacko osnezavanje.PADAVINE: u obliku snega beznacajne
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Šta je sa kamerama? I njima smeta temperatura u plusu?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vrwme- Ta mesečna vremenska prognoza je najobičnija lakrdija sto se tiče realizacije u praksi... Trenutnu lošu situaciju ne treba uzeti kao opšti trend za naredni period. Ubrzo ćemo se uveriti u to. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kopaonik je nekada bio planina,sa puno sneznih dana,,Sada se sve nagradilo,auti se parkiraju na stazama.kante za smeće nepostoje,,PA ŠTA STE OČEKIVALI,POLA METRA SNEGA,,,E to zaboravite,,Dok je neurednog vodjenja celog skijalista,gradnje neplanske i istakanje fekalija u prirodu,nestručni ljudi hoće da osnežavaju planinu kada nije vreme,vozača tabača nema za leka,a radnike da plate kao rade samo 4 dana u nedelji,dalje da nepričam ,...Do tada Kop neće biti planina..Pogledajte ostale centre u regionu i da vidite kako se tamo ljudi ponašaju,gde se grade objekti,gde ide fekalija i da li ima smeće na planinii i na kraju kioliko ima snega na samim planinama trenutno....
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Baš lepo videti da je izgrađen novi parking i to baš na stazi karaman greben. Super što se konačno vodi računa o ljudima koji nemaju gde da parkiraju automobile, pikapove, kombije i da ostave svoju opremu i građevinske mašine.Bio jednom jedan ski centar...
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MikiHvala na odg. Gledam prognozu i bojim se kako će opstati bar i KGB do sledećeg vikenda. :(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Praksa je da SS ostave bar jednu stazu da radi,kako ne bi morali da refundiraju ski pasove. Jedino ako je bas drasticno ugrozena bezbednost skijasa...oni zatvore. Tuzno je ali tako je.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kažu na HMZS vreme u decembru slično 2006. godini. Pretražujuci po netu naiđem na komentare članova na ovom portalu od 16. odn. 18.01.2007. god. "Mnogo je vruce. 10 stepeni je. Mesavina kamena, leda ì kacamaka. Ali bojje i to od sedenja u kancelariji!""Prosle god.smo 15marta bili zavejani na kopu.sada beremo visibabe na fruskoj gori a od 17marta cemo i na kopu..." :D Nadam se da nas ne čeka isto i ovog januara :D:''(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako stvari stoje po prognozi, jedina šansa da se koliko-toliko održe i ove "prioritetne" staze je da se sad u subotu na nedelju i ceo dan u nedelju konstantno osnežava, inače nema skijanja do januara.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stize jugo, zderac snega.Sve ce pocistiti naredna tri dana..
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Dal je moguce da kisa pada
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Žičara je u funkciji. Staze nisu. Koristi se žica za panoramsko razgledanje.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kako sad stoje stvari snega i ozbiljnijeg skijanja nece biti ove godine mozda tek sredinom januara 2023. Dolazak toplog vazduga u cetvrtak i petak pocistice i ovo malo snega ...Nemoguce je osnezavati sve staze odjednom zato se i radi po delovima . Skijanje u decembru max 2-3 staze nazalost .. Secam se davne 2014 godine prvi ozbiljniji sneg pao tek 24 januara ..Uzivajte i sve najbolje i bez ljutnje 👍
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Žičara je u funkciji. Staze nisu. Koristi se žica za panoramsko razgledanje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Info sa staza: Kgb - nije se čekalo na žicu, ali... skijao sam ga ceo dan i svaki put mi je trebao matematički proračun da izaberem pravu putanju. Gužva na stazi. Malo jezero - manja gužva Pančić se vrteo ali samo za panoramu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja ne znam da li mi gledamo istu prognozu. Do NG sigurno nema skijanja, naravno ako se ne racuna plivanje po kacamaku razgazenog KG i zaobilazenje blatnjavih, zemljanih hupsera. Nisam hejter, ali ne znam odakle toliki optimizam gledajuci prognozu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Tesko ce se odrzati ovaj sneg do subote na ovoliku vlaznost i jugovinu, tj nema sanse. U subotu ce presneziti ali bi u nedelju vec padavine prestale i onda ide sunce, ali na svu srecu nocni i jutarnji mrazevi, uz malu vlaznost vazduha i vestacko osnezavanje, tako da mozda bi se i mogle odrzavati szaze do novih sneznih padavina, koje se naziru tek krajem meseca. Veliki pozdrav za sve Kopov-ce uz veliku veru da nam prirodni sneg padne sto pre 😀
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li planiraju da pripreme još staza do kraja decembra? Prognoza deluje optimistično od 22.12.2022. očekuje se velika gužva krajem decembra.Bilo bi lepo da odgvoori neko ko je upućen ili ima informaciju.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Lange Tacno je da je na kopu pokriveno preko 90% staza vestackim osnezavanjem Razlog zasto ne radi sistem na ostalim stazama je taj sto se na Kopaoniku osnezava po prioritetima, koji su godinama unazad ustaljeni odredjenim redosledom.To je zato sto sistem nema kapaciteta da radi na celom skijalistu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li mi neko moze reci kada obicno pocinje sezona nocnog skijanja? ......nismo nikad zimovali na Kopaoniku.....lep pozdrav
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Može li neko ko je gore da napiše u kakvom su stanju ove dve staze koje rade, postoji li neka šansa da se održe do vikenda
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Do vikenda ce Karaman greben da se skroz oguli. Ako bi spremili u medjuvremenu drugi deo Karamana, Pancic i Krst, pa bar od subote da se ima gde skijati.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uz to, po prognozi će u subotu uveče i nedelju biti solidan minus, valjda će moći da se dodatno osneži.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ne znam zašto piše da je i Pančićev vrh u funkciji kad jasno na kamerama mogu vidjeti da skijaši ne idu na tu žicu i da staze nisu spremne...vjerovatno je u pitanju panoramno razgledanje...u magli :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo jedno pitanje od nekoga ko ne zna maltene ništa o ovoj materiji... kada pogledam mapu skijališta, ispada da maltene svaka staza ima veštačko osnežavanje. Ako je to tačno, zašto se onda osnežava samo par staza, u ovom slučaju koliko vidim samo Karaman greben i Malo Jezero? Skupo je ili je samo uzaludno jer za ove druge veće staze ne može da se napravi toliko snega nego topovi služe samo da pripomognu?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Samo da padavine budu u obliku snega ..
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako veceras i nocas padne ovih 10ak cm kako stoji,mozda se i prezivi ovaj vikend 😶
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Milan Ne zna.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav skijaši! Da li neko zna kada počinje noćno skijanje?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)cene na stazi u italiji. za referencu. espresso 1,3e, kapućino 2,9e pita od borovnica 5e kola zero 0,33 2,5e toceno 0,5l 7e dobro skijanje gde god skijaki.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas će se pripremati jedna staza na Karaman grebenu i Malo jezero. Postoji verovatnoća da od sutra prorade ove dve staze.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Lion Zvezdara Na osnovu vesti na TV-u, radiju, objave SS... A i na osnovu zvog mozga koji kapira uz pomoc kamera da se zicare ne krecu! Uostalom, ne znam zasto se zalite kada svako normalan moze da vidi prognozu ili bar pogleda kroz prozor i vidi da "zime jos nema". Normalno je da ce SS da se trude da odrze staze i omoguce kakvo-takvo skijanje, ali na Vama je da odlucite da li Vam je to isplativo i pogodno.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pitanje za Stiva Brate nije on Stiv nego Stevs,Stiv je lik koji rentira opremu na stazi KG. Mislim da sve sto sazna Stevs i objavi na forumu. Moje misljenje je da ce raditi te staze od Srede. Ali videcemo. Tezak pocetak sezone ali sve ce to legnuti na svoje. Pozzdrav
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stive, imaš li možda informaciju iz prve ruke da li će raditi bar ove dve staze (kgb, malo jezero) u sredu i četvrtak? Hvala
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Otopljenje spomenutog intenziteta je apsolutno izvesno, jer se cirkulaciji iznad Evrope uključuje ex uragan iz oblasti Azora. A on ima potencijal da povuče ispred sebe izuzetno toplu maritimnu vazdušnu masu iz supropskih oblasti centralnog Atlantika. No, što neko reče, najmanji je problem tu temperaturna brojka na visini u ovo doba godine, već tip vremena koji to prati-jak jugo, magla, vlaga na milion. To je ono što je problem. Videćete još jedno, drugo jako otopljenje na visini koje se nazire za nekih nedelju dana, unutar anticiklona, kako je to totalno druga pesma. Između te dve epizode topline biće zahlađenja za vikend. No, otom potom. Čisto sam ovo hteo da objasnim, znate da ne volim previše ovde da se uključujem jer deo o prognozi svakako postoji na sajtu.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Than- Biće to zatopljenje nešto manjeg intenziteta nego ovo predhodno, ali ono neizbezno dolazi... Kad sam napomenuo da treba osnežavati intenzivno prioritetne staze uzeo sam u obzir da će to imati smisla jer će postojati dobri uslovi za to, em će biti ovog današnjeg snega, em je za ocekivati jedan snežni talas u sredu. Iza tog zatopljenja najverovatnije očekuje nas pravi rolerkoster od vremena. U principu je vreme onako kako sam ga najavio u postu od pre 4-5 dana... I dalje mislim da je jako bitno osnežavati intenzivno prioritetne staze, da bi se uz nove snežne padavine stvorila dobra podloga koja bi bila otporna na periode sa lošijim vremenskim uslovima... Veliki pozdrav za tebe i sve posetioce ovog foruma...🙋♂️
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Vl, ja sam dolazio od 84 godine.Nemam nekih slika, jednosed je bio za Pančić kod intersporta, tu je bilo malo brdašce u odnosu na hotel Karaman, sadašnji grand, pa je tu možda bio taj parkic oko žičare. Bilo je i onda hotela, ne kao sada, normalno, ali bio je Jat, Jugobanka, konaci, club A , putnik, olga dedijer, masinac nebeske stolice. Preko puta konaka je bilo kragujevacko vojno odmaralište, tu sam bio spavalo je nas 22 u prostoriji. Možda je taj parkic bio i preko puta. Možda sam ti pomogao. Sve najbolje
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@vl Udji u viber grupu InfoKop, pa Stevs ako bude dobre volje,mozda ti posalje,on sigurno ima 😃
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pa....ja bih na googleu prob''o
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Može li se fino sankati sa decom na Kopaoniku? Postoje li uređeni delovi i za sankanje? Idemo prvi put, mogao bi da padne i predlog smeštaja, ko je voljan. :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li mozda neko zna da li negde postoji galerija fotografija centra Kopaonika pre 2000. godine? U zadnjih par godina sam puno na Kopaoniku, ali pre toga dugo vremena nisam bio i pokusavam da popunim neka secanja iz detinjstva. :) Pre 2000. sam dolazio sa roditeljima leti, tada sam bio klinac, pa se ne secam svega, uglavnom secam se Konaka, secam se Srebrnca, i secam se da je u centru postojao ogroman park gde se puno dece igralo i gde sam provodio dosta vremena. I nervira me sto taj prostor iz secanja ne mogu da uklopim nikako u ovo kako sada izgleda i da se setim gde je to bilo :D Znam da nije bio onaj park unutar Konaka, vise je izgledalo kao otvoreni prostor, sa dosta trave, deca su se igrala loptom ili frizbijem, vise je licio na Dolinu sportova, ali mi nekako uopste sada ne izgleda kao to, jer je za razliku od Doline sportova koja je u rupi ovo vise izgledalo kao neko brdasce ili bar ravan teren, i bilo izpresecano pesackim stazama gde je bilo klupa i moglo je da se sedne. Mozda sam ja lud, i mozda sam pomesao sa nekim drugim mestom, cesto ti se secanja iz detinjstva izmesaju, ali me bas nervira jer cesto pomislim na to i uopste mi ne izgleda kao bilo koje mesto danas na Kopaoniku :D Pa ako neko ima ideju gde bih mogao da nadjem neke fotografije, bio bih zahvalan!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stive, imaš li možda informaciju iz prve ruke da li će raditi bar ove dve staze (kgb, malo jezero) u sredu i četvrtak? Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Valjda ce da iskoriste ova dva dana u minusu za vestacko osnezavanje.. i nadamo se da ce bar malo da promase najavu otopljenja za vikend
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kako je lepo sad, dusa me boli sto ce da ode smeg za vikend :(
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)bukirali za produzeni vikend 23. decembra nadajuci se da ce raditi ono glavno tipa karaman greben, pancic, krcmar, duboka, suncana dolina (kao sto je prosle godine bio slucaj i to nekih 10 dana ranije), jer bolje je u decembru ako radi 10ak staza nego januar, februar kad rade sve staze ali je ona guzvetina. sad vise uopste nisam optimistican da ce ovo biti slucaj :( nisam ekspert ali vremenska prognoza mi uopste ne uliva poverenje
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Čovek je u pravu. Imaš prognozu na InfoKopu gde navode da će tokom sledećeg vikenda doći do znčajnog otapanaj snega i kiše koja će ubrazati proces.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A šta podrazumevaš pod "realnim skijanjem", pošto ja imam informaciju da se skijalište otvara već u sredu? I na osnovu čega daješ neproverene informacije ljudima ovde?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Skifan Pancicev nije ni bio pusten. Skijaliste je zatvoreno do daljnjeg, tj.staze. Temperatura ce ici do +8, tako da realnog skijanja nema ni ovog vikenda predstojeceg. Izgleda da cemo tek u 2023.godini imati normalnog skijanja. Nadamo se..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)