Bar jedan top za parkinge da imaju lopatari sta da rade
(+69) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)U kom slucaju skijalista vracaju pare za uplacen ski pass?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Koliko si Slovenaca ukupno video na Kopu?
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vidim da se mnogo ljudi ovde trigerovalo na moj komentar, dakle nije mi namera bila da favorizujem sl. ski centar vec da ljudima skrenem paznju da postoji skijaliste sa snegom u regionu i da ne moraju da cekaju objavu ss da bi saznali da li ce skijaliste na Kopu raditi tog dana ili ne.@МајсторKomentar ostavljam iz licnog iskustva ;) i ne poredim velicine skijalista, naravno da je Kop veci, vec samu organizaciju.Sta je bolje u Krvavecu?1. Pa recimo parking - besplatan je i ima ga dovoljno. U nedelju su organizovali bus za skijase koji su se zbog guzve parkirali malo dalje od glavnog parkinga - Jel mozes da zamislis da se nesto tako organizuje na Kopu? (nema teorije)2. wc - postoji besplatan wc u centru skijalista koji nije toitoi. Na Kopu moras u kafic da bi otisao u wc.3. Automat sa picem, gde mozes kupiti sok/vodu za evro. - Na Kopu moras u kafic (gde ce te odrati) ili ako si bas uporan mozes se iscimati do maxija, za sta ti realno treba 30 min. tamo vamo. 4. Zicare trenutno rade od 8:15 do 16h - na Kopu u ovo doba godine od 9h do 15:30h, dakle sat i 15 min. duze, a cena ski passa ista (mozda cak i jeftinija)5. Postoji manji snowboard park - na Kopu nemaju tako nesto cak ni u planu - na Jahorini takodje postoji“Да је Крвавец бољи словенци неби долазили на Копаоник него би скијали само по њиховим скијалиштима.”Sumnjam da Slovenci pored Austrije, Švice i svojih skijalista dolaze na Kop, a i glupo je porediti Kop koji je nase najbolje skijaliste sa njihovim ne bas najboljim - realno Krvavec nije ni medju najboljim.“Мислим да пре треба да будемо конструктивни и дамо неки добар предлог, како да ппоменимо нешто што није добро и скренемо пажњу…”Evo, ja sam dao par predloga sta bi moglo da se promeni.
(+75) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Koliko je realna mogucnost da rokne snijeg pred kraj godine, tamo od 27.12 nadalje? Posto po internetu ima svakakvih prognoza, od +2-3 stupnja do jedne koju sam nasao da bi 29.12 trebalo biti i do -28 stupnjeva 😅
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@-scchhh Vazsusnom linijom od kopa do krvaveca je 600km. Takođe i reljef Slovenije tog dela Srbije je vrlo različit. Ako to tebi nije dovoljno velika razlika... BTW, pogledaj razliku između krvaveca i dolomita: 200 km vazdušnom linijom a razlika u količini snega još veća. I ne, na krvavu ne radi uopšte veliki broj staza. Pola žičara i trećina staza.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Поздрав, срећна слава свима који славе и све најбоље!Не могу, а ни нећу да останем суздржан на поједине коментаре који се тичу поређења других скијалишта са Копаоником. Пре свега желим да кажем да коментаре остављам на основу личних искустава, а не на основу онога што сам негде прочитао или чуо од некога.Добри су ми људи што пореде Крвавец са Копаоником, и они што им је боље све што је тамо негде и што није њихово!! Прича о Крвавцу пролази (можда) код људи који нису били у оба скијалишта. Да се разумемо, Копаоник је за Крвавец монденско скијалиште и о томе даље, по мени, нема шта да се полемише! Једноставно не могу да се пореде.Копаоник је за њих „свеучилиште“ у сваком смислу! Број и дужину стаза нећемо поредити јер је једним делом и ствар географије, али рецимо о уређености стаза од Копаоника и Скијалишта Србије имају итекако шта да науче. Стазе на Копу су писте у односу на стазе на Крвацу, ко је био зна о чему причам, а они који нису били тамо то вам је као да возите по орању дубоких бразда! На Копу стазе нису тако „изоране“ ни у време највећих гужви. Да је Крвавец бољи словенци неби долазили на Копаоник него би скијали само по њиховим скијалиштима.Што се тиче кукњаве на цене, не знам шта људи очекују у кафићима на скијалишту, не кажем да треба сами себи да огулимо кожу и тако платимо рачун за пиће, али ни на том „велелепном“ Крвавцу нису цене као у клубу у Народној скупштини, немојмо сад ретеривати. Испада да је свуда боље и јефтиније, уређеније стазе, има више снега, лепше су боје, сунце лепше сија, снег је бељи... , него на Копаонику. Ја да тако размишљам неби трошио време и енергију на коментарисање тог „скрнавог“ Копаоника него би сео у ауто и правац сва та боља скијалишта са више снега и за мање пара него на Копу. Мислим да пре треба да будемо конструктивни и дамо неки добар предлог, како да ппоменимо нешто што није добро и скренемо пажњу нпр. на то да природу треба да чувамо и не бацамо смеће где стигнемо, да аутомобилима није место на стази итд., и да то поновимо колико год пута буде требало да би се то променило.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)Bilo bi lepo da puste osnezavanje i za duboku, makar crvenu. Ako je akumilacija mala, onda ćemo baš biti u problemu da preguramo do prvog pravog snega. U Italiji sam skijao pre nekoliko godina na 100 km veštaka. Nije bilo ni pahulje prirodnog snega. Staze su bile savršene
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da.ali kad bi se pustili u rad i drugi sistemi.brzo bi se ispraznile akumulacije... Jedino resenje trajno.je pretvaranje povrsinskog kopa na Suvom Rudistu u ogromnu akumulaciju.... Visestruka dobit.i brz povracaj investicije...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Krle (Android) Nisam stručna, ali prema onom što vidim sa lica mesta i sa kamera, osnežava se sve to što ste naveli. Za još neke staze eventualno, ne znam. Pozdrav.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Robosrb Ako mozes samo da nam objasnis sta si hteo uopste da kazes. Prvo sve se zeleni ,a posle ss osnezava koliko moze kazes. Ti sam sebe demantujes druze. Pogledaj prvo datum i vreme kada sam napisao komentar a onda na to odg. Moj komentar je napisan tik sto su se stekli prvi uslovi za osnezavanje,a ne danas kada se osnezava uvelike. I sta ima veze jedna traka i trava uopste sa uslovima osnezavanja. A ti sad vidi ko se pravi pametan ja ili ti. Drugo Krvavec radi normalno kao milinih godina jer je tamo sneg oko 55cm
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Palite sve topove i žirafe!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije realno da apartmani,hoteli vracaju pare,menjaju termine zato sto nema snega,pa mi ne zelimo da dodjemo.Ja imam placen smestaj za novu godinu i svestan sam da ce biti hiking umesto skijanja.Nisu oni ljudi krivi sto nema snega.Kao kad bi trazili na moru povracaj para jer stoji da ce padati kisa,pa necemo moci na plazu.Ostaje nam da se molimo da ce pasti bar nesto snega,da se osposobi 7-8 staza...a lako se moze desiti i da 27-28 pada dva dana bez prestanka i da sve bude kako treba.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@scchhh prosle i pretprosle godine sam radio u domzale u sloveniji i svaki dan gledao krvavec. snega nije bilo gde je turisticki centar ,veoma malo. a slovenci su mi se zalili da se u krvavec nista ne ulaze,jako slabo
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Evo sad možemo da vidimo kako bez problema rade uredjaji za veštačko osnežavanje i na +3⁰ ali kad je mala vlažnost, u ovom slučaju svega 28%.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako sad stvari stoje po prognozi nema prirodnog snega u najavi još 10 ak dana. Aco Čačak uliva optimizam svojom pozitivnošću mogućim padavinama pred kraj godine i hvala na tome,znači. Ali pitanje je za upućene ,ako neko zna, prioritet osnežavanja i ako ne padne prirodni sneg na kojim stazama će moći da se skija samo na veštaku.Nadam se barem ovo osnovno(Karaman,Krst i Jezero) plus bar još Pančići i Duboke. Ostaje nada da će ipak da grune kao i u par prethodnih godina u zadnjem momentu pred Novu godinu i da Kop neće izneveriti.... Pozdrav svima
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@scchhhIzvoli druže:https://www.rtc-krvavec.si/si/liveViše od polovine instalacija ne radi na tom tvom Krvavcu koji radi punom parom, i neće ni narednih dana raditi.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)schhh- Prijatelju poenta je u tome da manje više ni jedno skijalište u regionu i u Evropi nije imuno na extremno loše vremenske uslove. Kada se udruže visoka temperatura uz maglu, kišu, jak topao vetar i vrlo malu količinu prirodnog snega, onda tu teško moze da se učini nešto što bi zadovoljilo i najnize skijaške kriterijume... Ove godine su pojedini glečeri na Alpima u septembru kad obično padaju prvi značajniji snegovi na njima imali extremni nedostatak istog čak i u oktobru... Znači nisam mislio da svi zimski centri imaju trenutno problema sa snegom i vremenskim neprilikama. Veliki pozdrav i svako dobro ti zelim.🙋♂️
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@DaxyLol. Ono kad neko nema veze sa životom, a hoće da pametuje.Srce drago, uslovi za šta su se stekli? Na Kopaoniku se sve zeleni, snega nema nigde, samo jedna bela traka veštaka se spušta niz Karaman greben.SS osnežava koliko može, a ne mogu skoro ništa jer je na planini maltene proleće.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Jedno je sigurno, svi gore "beru kajmak" za vreme zimskog raspusta i za Sretenje - po najvise. Sada kada ljudi vide da nema snega mnogi ce se preorjentisati na druga skijalista van Srbije, tako bih i ja uradio da nisam uplatio depozit za smestaj koji nije mali, a ne mozes ni termin pomeriti. E, tu je problem, zasto ne moze da se pomeri termin, to mi nije logicno?! Fleksibilnost nula, svi misle da ce im kapaciteti biti popunjeni nakon raspusta, a kako su granice otvorene sada i druga skijalista, ovi nasi ce da izvise za jedno 20-40% profita u odnosu na prethodne 2 godine. Voleo bih neki "hotelijer" ili vlasnik smestaja da nam kaze na kraju sezone kako je "prosao".
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)-scchhhJa razumem sve kritike na račun bahatih investitora, Skijališta Srbije i slično, ali protiv prirode se ne može, pa sve i da smo najbolji u prethodno pomenutim kategorijama (kao što bi trebalo, a nismo). Jeste na dva sata duže, ali u kom pravcu?? Nije ista klima ljudi, praktično sva skijališta u Sloveniji su pod snegom iako su mahom na mnogo nižim nadmorskim visinama, ali eto pogledajte Bansko i Borovets koje su na višim pa vidite na šta liče ona.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Aco čačak (Android)"...Ovo nije ni prvi ni poslednji put, kako za Kopaonik tako i za sve ostale zimske centre i kod nas i u Evropi, pa čak i one koji imaju znatno višu poziciju od Kopa..."O kom regionu i Evropi govoris? Krvavec recimo radi punom parom i snega ima više nego dovoljno a samo 2h duže se putuje u odnosu na Kopaonik iz Beograda. (I to kako radi ako poredim sa organizacijom i cenama na Kopu)
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Pa rade topovi vec sat vremena vidi se na strimu Link >>>
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uslovi su se stekli. SS ne treba da kalkulise, vec odmah aktivira sistem vestackog osnezavanja na prioritetnim mestima.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)U Banskom radi nula staza i nula zica, sem gondole, sa kojom mozes da se popnes da beres visibabe :o
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)U nevolji ne treba kukati već leka tražiti... Ono što je izvesno je da u narednom periodu od 7-8 dana ne treba očekivati neke padavine ili bar neke iole značajnije. Za utehu je da će u prvom delu imati perioda sa dovoljnim minusom za osnežavanje, a u drugom će vlaga biti smanjena, tako da će postojati mogućnost da se osnežava i kad su temperature iznad -3⁰. Po nekada moramo računati i na ovako loše početke sezone. Ovo nije ni prvi ni poslednji put, kako za Kopaonik tako i za sve ostale zimske centre i kod nas i u Evropi, pa čak i one koji imaju znatno višu poziciju od Kopa. Pred kraj ovog meseca bi mogli da računamo na promenu vremenske situacije u smislu pada temperature i nešto konkretnijih snežnih padavina. Ovo je ujedno i odgovor na pitanje postoji li šansa da se promeni prognoza za naredne dane... Veliki pozdrav za sve posetioce ovog Infokopovog foruma.🙋♂️
(+62) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Snega neće biti do sredine januara a hoteli neće da vrate pare za novogodišnje aranžmane , što je bezobrazno i bezobzirno. Realno imaju pravo, ali ljudi štede cele godine za 7 dana skijanja, a onda ostaneš bez prilike da izađeš na stazu. Da makar prihvate pomeranje termina...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)vidim Krvavec radi,Bansko i radi i ne,zavisi od visine,Zlatibor i Divčibare nije vredno spominjati,uglavnom mrka kapa
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Svi koji planiraju da dolaze naredni period zbog skijanja bolje da otkazu, sneg nikaakav... magla svaki dan.. kisa... uzas od vremena
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Imaš sve informacije. Koliko snega ima, koliko staza radi, kakva je prognoza, i šta je potrebno da bi se osnežavalo i otvorilo još staza. A to što vama pojedincima treba nacrtati, to je druga stvar.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kao i uvek, snega će biti osim ako ga ne bude bilo, ali posotji verovatnoća da će pasti osim ako se ne promeni vreme pa ne padne.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sine, na Kopaoniku ima jedna traka snega niz Karaman greben, i to je to. Nema ni s od skijanja. Ako ovako nastavi, neće ni od te trake ostati ništa.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ne mogu da verujem. Ja idem na Kopaonik a radi samo Karaman Greben:o. Molim vas napravite lazni sneg:''(>:(>:(.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Polako ljudi .. ako pricate o zagadjenju pocnite od svoje kuce ..? Koliko vas su vozaci i ima kola u garazi dvoristu , koliko cistite svoje dvoriste i pomazete drugima ..? Nije problem samo Kopaonik .. problem smo mi ! Dolazi hladno vreme malo kasni .. ili ipak kad zvanicno pocinje zima 😀
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@nendza To je to, oni su krivi!!!
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kopaonik je nekada bio planina,sa puno sneznih dana,,Sada se sve nagradilo,auti se parkiraju na stazama.kante za smeće nepostoje,,PA ŠTA STE OČEKIVALI,POLA METRA SNEGA,,,E to zaboravite,,Dok je neurednog vodjenja celog skijalista,gradnje neplanske i istakanje fekalijau prirodu,nestručni ljudi hoće da osnežavaju planinu kada nije vreme,vozača tabača nema za leka,a radnike da plate kao rade samo 4 dana u nedelji,dalje da nepričam ,...Do tada Kop neće biti planina..Pogledajte ostale centre u regionu i da vidite kako se tamo ljudi ponašaju,gde se grade objekti,gde ide fekalija i da li ima smeće na planinii i na kraju kioliko ima snega na samim planinama trenutno...."DA LI JE MIGUĆE DA OVAKVA LUPETANJA I TRABUNJANJA DOBIJAJU +. I TO PUNO.PAZI SAD, ZBOG MASOVNE GRADNJE, NEUREĐENE KANALIZACIJE I NEORGANIZACIJE, NEMA SNEGA !!! UVEK SE JAVE SVAKOJAKI LJUDI KOJI LAPRDAJU BUDALAŠTINE. ZAOBIĐI TI NAS I KOPAONIK
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-33)"Kome da se zalimo da nam je malo snega...?" - možda ovima što su sazidali hramove na kop i zlatibor? definitivno svako muženje će da propadne.. nemoj da muzite :-*
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Samo da ne padne ova kiša sa prognoze i uradi finish ovo malo snega što je ostalo.🙏 @Aco čačak, postoji li šansa da se promeni prognoza i padne sneg u narednim danima? Veliki pozdrav!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Kome da se zalimo da nam je malo snega...? Stvarno tužno, a još tužnije što nema ni nagoveštaja za ozbiljnijim padavinama u narednim danima, zapravo nema nagoveštaja da će bilo šta padati. Držite se, nadajmo se da će nešto jako u dva-tri dana da obrne priču do 31.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@Aco cacak - kada ocekujemo to "ubrzo"? Zimski raspust je iza coska, a smestaj rezervisan :o;D
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ko bude išao, neka ponese kakav ceger ili prigodnu košaricu...Tek ubrano cveće je ipak osetljivo...a možda se pokupi i neka pečurka ...;):DAjd'' budite mi...znate već...Veliki pozdrav ...Srećna predstojeća najveća slava svim domaćinima i njihovim gostima ...
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Stevs, svaka čast na YT video stream-u.Kop je od svih skijališta u regionu najbolje pokriven informacijama upravo zahvaljujući InfoKop-u.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobra stvar je da je moguće pomeriti vreme početka ski pass-a, za one koji ne znaju a hteli bi postoji link u mailu iz potvrde kupovine karte gde je kartu moguće otkazati u roku od 14 dana posle kupovine, ili zameniti za isti cenovni rang u nekom drugom periodu.Booking apartman je takođe moguće pomeriti srećom.Apel za "Skijališta Srbije" postaviti u account na portalu opciju za promenu datuma važenja karte i dodati objašnjenje u "faq" deo u vezi promene ili otkazivanja karte.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Momentalno je Kopaonik jedini ski centar koji pruza kakvo takvo skijanje na Balkanu. Puno pohvale za SS stho u nenormalni vremenski uslovi ovozmozili su kakvo takvo skijanje. Pozdrav iz Makedonije.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-32)Evo proradila je kamera. Takođe, možete malo testirati YT video stream. Ako imate neke predloge kako ga još unapreiti pišite:Link >>>
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Imaš li neku info za naredne dane, da li će skijalište uopšte raditi? Ako ne u subotu, u nedelju, ponedeljak kad stegne mraz?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Niko ništa ne krije. Kamera ima tehnički problem. Ja se nadam da će već danas proraditi.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dajte kamere sto ne rade,sad kad ljudi treba da vide kakvo je stanje.Znamo da nije dobro,nema tu sta da se krije.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Bilo bi stvarno dobro da se neko oglasi da li će skijalište raditi uopšte narednih dana, nema smisla da se ljudi drže u neizvesnosti do poslednjeg momenta. Bar dajte neku okvirnu informaciju!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Klima se pomerila. Sad zima krece od nove godine do 1.aprila. Samo, sto proslave, slave i preslave i dalje stoje u decembru.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)