@brdjanin Nisam siguran, ali ovako topao decembar, kao i ove najave za topao početak januara teško da su bili u poslednjih 20 godina...
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Malo se kao zabelilo iako nije bilo u prognozi padavina ;)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni samo nije jasno sto vi koji volite Alpre trosite vreme ovde :)Ako vas srce boli sta se radi, nemojte gledati. Bolje no da vas srce boli, umrecete ranije... Lepo nemojte nikad na Kop u ovaj javasluk dolaziti. Ovaj bezobrazluk, gradnju divlju. Nemojte trositi zivce i gledati no pravac Alpi. Jer tamo em je bolje, em je jeftinije, em su ljudi bolji, ima i cvecaIonako vase mesto na Kopu ce popune stranci... Upoznao sam dosta stranaca na zicama, i oni budaletine kazu da im je na Kop-u fantazija
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-37)Livinjo - ima tu akciju uz 4+ noćenja besplatan ski pass, ALI samo u kratkom periodu početkom decembra i od 15-og aprila. Svakako je pohvalno što i toliko postoji i naši ski centri bi trebalo da imaju više akcija i popusta, posebno za porodice. I do samog Livinja vam treba tih 200€ za vinjete, putarine i gorivo..naravno, treba ići, ali i dalje je Kop jeftiniji u većini segmenata. Možda sa Ski fun ili manijacima može za manje novca ali samostalno je kop jeftiniji od Dolomita, u sličnom rangu usluga. Elem, ko je mlad, bez dece i pomerljivih poslovnih obaveza i treba da kalkuliše i dva dana pre puta menja i skijalište i datume. Nama, sa decom, ostaje da ovaj raspust i sa snegom i bez, iskoristimo najbolje moguće na obe ski staze 🥃
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna,ukoliko dodje do bolesti,npr Covida da li postoji mogucnost povrata para za skipas ,smestaj?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Narode, ako fali sredstava, pocnite da stedite tih 200e vise i sledece zime pravac Alpi. Necete morati gledati javasluk i bahacenje koje se ovde vidja. Jeste izlizana i "hejterska" tema, ali zaista jeste tako, znate i sami. Plus sto na ovim podnebljima ni sneg nije siguran, leto nam do oktobra traje, bice samo gore sto se zime tice.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@BolbaKad pročitah komentar da je skipass free, mislio sam da si lud, no izgleda da smo mi ludi ovde.U Livignu rezervišeš min 4 noćenja i dobiješ ski pass za dž.Skijališta Srbije ti daju popust na cenu, za jednu stazu koja radi.Mislim, stvarno...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Što se bijeli u gori zelenoj?Dal'' je snijeg il'' su labudovi?❤️❄️Jutrooo🤗
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel ima neko od starih forumaša da se seća, da li je ikada bilo zime bez snega na Kopu? Takođe, da li iko zna kad je najkasnije stigao sneg?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Robosrb i @Matija Hvala na informacijama. Nisam nista rezervisao i nije mi problem da uzmem odmor kad god (rezervisem danas i odem sutra), tako da cu pratim situaciju kroz narednih mesec dana. Mora da padne sneg kad tad! :D Nema sanse da ne padne uopste, jel da? :o
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi bio sam prosle nedelje u Livigno... Ne znam sta bih drugo rekao sem "RAJ NA ZEMLJI"za skijase...snega dovoljno,115km staza,ski pas free,cene jeftinije nego na kopu... Eto toliko od mene...
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Aco čačak Možemo li da se nadamo nekom zahlađenju i snegu bar malo posle Nove godine, jer po svemu sudeći narednih 10 dana neće pasti ni jedna pahulja...?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Temperatura je tokom celog decembra prelazila u plus. Snega nema ni u najavi prognoze za 10 dana, a raspust već od petka počinje za jedan deo Srbije. Skijaša nikada manje na Kopaoniku, a tek će se videti u narednim danima koji je broj odustajanja.Nadam se da ovo nije uvod u najgoru sezonu za Kopaonik.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Savršeno skijaliste. Ali prilično skupo.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Odlično skijalište sa preko 100km staza. Iskreno je bolja opcija smeštaja u Mauterndorfu ili okolini jer u blizini imas 5 velikih skijališta uključujući i Obertauern. (Grossek-Speiereck, Aineck - Katschberg, Fanningberg, Obertauern). Od Mauterndorfa imaš 10-15 min kolima do svake od ovih planina. Mišljenja sam da su ova skijališta dovoljna i bez Obertauerna iako skipass vazi za sve planine. Više informacija pogledajte na www.lungo.at a smeštaj na www.lungau.at u sekciji Unterkunft finden. Pozdrav Srdjan
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Izgleda da su presusile akumulacije
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Postovana - i, Krvavec Vam bas i nije za skijanje pocetnika, vecina staza je ipak malo zahtevnije. Sto se tice Austrije evo Vam jedan koristan portal gde bukvalno mozete sve videti, koliko snega gde ima, koje staze rade cene ski passa, smestaja, mapa skijalista. Pokrivena je cela Austrija, kao i Italija, Svajcarka, Slovenija, Francuska.. https://hr.bergfex.com/oesterreich/schneewerte/
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Divlja Trešnja Kopaonik i Krvavec su dva različita sveta. Krvavec ima maltene samo jednu-dve staze za početnike, na Kopaoniku mnogo veći izbor blagih staza. Na Krvavec u manja gužva doduše.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Gledao sam vaš Live na YouTubu pre 7 dana i radio je samo Karaman Greaben:o. Ali sad radi jos tri staze ;D. Tako sam srecan! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D XD
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav svima, da li neko mozda ima iskustva sa skijanjem u Obertauernu u Austriji? Sto se tice smestaja i cena. I ako moze neko da odgovori da li je Krvavec pogodan za pocetnike u poredjenju sa Kopaonikom?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije hejt iskreno Ali narednih 10 i vise dana ni pomena o bilo kakvom snegu 🙈🙈
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Kobas Druga polovina februara, početak marta. Manja gužva, a snega ima
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kraj februara i mart se zadnjih nekoliko godina pokazalo kao najbolje vreme. Moje misljenje. Pozdrav.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Po mojem veoma skromnom iskustvu, nekako će naš Kop uvek da izbalansira stvar. Sada je to bez snega, ali će se sigurno to odraziti na januar i februar... padavine će se nadoknaditi kasnije. Naravno, tužan je decembar bez snega... ali verujem da posle 20.01. ima da bude extra... No, Aco to bolje zna.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@KobasDa, dobro si razumeo, ovo jeste nekarakteristično. Primera radi, prošle godine u ovo vreme je bilo metar snega, i skoro sve staze su radile, bilo sjajno skijanje.Otkad sam stao na dasku, mart mesec na Kopu nije izdao nijednom, kao ni februar i januar uostalom.Međutim, sad ne znam za januar šta bih ti rekao. Nadam se da će ponovo biti sve kako treba, al s obzirom na to da trenutno snega nema uopšte, možda tek u drugoj polovini bude vajde.Treba da napada jedno pola metra snega za ozbiljno skijanje, a prema prognozi, nije realno da to bude u narednih par sedmica.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Džaba i severac da duva kad je trenutno 10 stepeni .... Koliko gledam prognozu do kraja decembra niti snega niti nekog jačeg minusa ...sneško propo 🥶
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dok je ovaca bice i para, Ziveli Alpi
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pozdrav svima,Posto vidim da ima dosta iskusnih ljudi u komentarima kojima nije prvi put da zimuju na Kopu (za razliku od mene), jel moze neko da da predlog kada je najbolje otici, odnosno kada najvise napada sneg? Koliko sam primetio ovo je veoma nekarakteristicno za decembar mesec, da li ce biti bolje u januaru/februaru ili da se ne nadam nicemu i da planiram zimovanje negde drugde?Hvala unapred.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@trifke Veze ti nemaš o jugovini na Kopu. Sada je vazduh suv kao barut - vlažnost je 9 procenata.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ma kakav pancic brate do vikenda,juce sam bio na kopu jedva i da rade ove dve nazovimo staze. A na stazi sa pancica jedva da ima nesto malo vestackog snega na gomilama. Jer koliko se secam ta staza se osnezavala samo 1 ili 2 dana. Bice ovo zanimljiva sezona na Kopaoniku.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@than +10C danas, bice samo jos gore, nema sanse da se ista jos pusti do vikenda. Gore je livada svuda... Treba nam jedan jak minus nedelju dana i sneg. Ovo je najgori decembar od 2014. ko se seca zna o cemu pricam.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bio prosle godine i na Kop-u i na Krvavec-u.Oboje je ok na svoj nacin. I oboje imaju svoj sarm.Na kraju krajeva, svi mi, i skijasi, snowborderi i sankasi, kao i ljubitelji snega samo zelimo da padne sneg. Trenutno ga nema, svi ga napeto iscekujemo i nema razloga da se sad prepucavamo gde je bolje. Najbolje je tamo gde ima snega, gde je lepo vreme i gde su piste pripremljene.Nadam se da ce biti tako naredni vikend na Kop-u, obicno nas nije izneverio do sada sto se tice snega.Pozdrav svima i vidimo se na stazi ...
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Na ovoj vremenskoj prognozi ovde u Utorak ce biti +8, a na Google u Utorak -1 i pada sneg :D
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bitno da na Kopu ima snega ovih dana al za malo ...😂 jugovina dere
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Sad gledam vremensku na Kopaoniku 10 stepeni a u okolnim gradovima primer Krusevac 3 stepena... Toliko o skijanju u ovom decembru.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)I to bi bilo to sa topovima izgleda .Ima li šanse da spreme Krst i Pančić do vikenda?šta mislite?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Meni nije jasno zbog čega ljudi ne kupuju depo kartu?Razlika u ceni je mizerna a ne boli te glava...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Zoran1987Pare za ski pass je moguce vratiti ako je kupljen online i ako nije proslo 14 dana od kupovine (i ako nije poceto sa koriscenjem), ima na dnu maila o potvrdi o kupovini link koji vodi na stranicu za otkazivanje karte (ili pomeranje datuma)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ti to ozbiljno? Pa svi SLO ski centri zajedno nemaju to sto ima Kopaonik. Krvavec vam je najbolje skijaliste, sasvim ok za vikend varijantu sa samo jednim.hotelom i par gostiona u cerklju. Kranska G napucana sa cenama kao Kitzbuhel a osim Podkorena ostalo livade. Cerkno cak mozda i najbolje od ova dva. Realno sva vasa skijalista su toliko niska da vec 20 god nemate prave zime niti snega.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Ne brini ove godine samo Kinezi i Rusi 😁
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije mi jasno zašto ne rade trenutno topovi kada su uslovi više nego idealni
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Nazalost, ne zelim da idem na Kopaonik. Ne samo zbog cena, iako one nisu niske, ali znam da je skijanje i sve sto uz to ide, skupa zanimacija. Placa ko ima. Ali glavni razlog je struktura ljudi tamo. Sjati se cela krimi sumnjiva struktura, kao nekada u Budvu. Osim sto mi estetski ne prija da budem sa takvom ekipom, ne zelim da razmisljam da li ce da se neko nekome namrsti, da li ce da se neko pobije ili da prosvira neki metak. Hvala lepo. Slicno kosta da odem u Sloveniju, Bugarsku, Austriju.. Nije jeftino, ali ovde necu.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-30)Tri puta sam za Novu godinu bio na Kopu i zaista je sva tri puta bilo mnogo snega. Dva od tri puta vejalo je 30.12 i 31.12. Neka se ponovi . Ali dok se urede staze proći će i moj odmor.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako je za utehu, sećam se da se desilo, nekoliko puta, da je sneg pao 30.12. ili 31.12..Hteo sam da kažem , da se još, nije dogodilo da Kop za novu godinu nije bio bez snega ...Srećno svima ...
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Robosrb Druze moj komentar je napisan kada je temp pala na -4. Sve sto si napisao znam i to dosta vise od tebe.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@DaxyPa, pošto ne možeš da skontaš sam, da ti pojasnim:SS već i bez tvoje intervencije osnežavaju kad god je to moguće. Jer postoje određeni uslovi u pogledu temperature i vlažnosti vazduha, o kojima ti izgleda malo ili ništa ne znaš, iako npr. Aco Čačak priča o tome godinama.Na Kopaoniku možeš sa ovakvim uslovima da osnežavaš od jutra do sutra, neće biti ništa bolje. A ako se istroši akumulirana voda da bi se prskao veštak koji se otopi preko noći, da bi "stručnjaci" poput tebe videli kako pršti belo, i bili zadovoljeni - sutra kad budu dobri uslovi za osnežavanje, imaće šipak veštačkog snega. Lol, da, Krvavec radi normalno, sa trećinom staza i polovinom instalacija. Ljudi poput tebe me oduševljavaju, pošalješ im zvaničan podatak, sa zvaničnog sajta skijališta Krvavec, i oni znaju bolje. Jbt, dal je realno da neko toliko odvojen od stvarnosti. Evo ti i današnji izveštaj:https://www.rtc-krvavec.si/en/ 9 od 26 staza, 6 od 13 instalacija.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Vidim najave da će biti 10C i više narednih dana na Kopu. Niko više ne može da pripremi staze do sredine januara.. Samo uz ozbiljnu promenu koja se sa 27.12 pomera na 01.01. Nadam se da će taj hladni front ipak stići ranije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako je konstruktivan predlog da se u nacionalnom parku ne baca smece i da se ne parkira na stazi mi smo u vecem s... nego sto mislimo. To se u normalnim zemljama zove zdrav razum.
(+50) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Apsolutno je netačno da su staze na Krvavecu loše i preorane. Naprotiv, staze, prepune hupsera umeju da budu na Kopaoniku, primer Krčmar posle 12-13h nažalost. Na Krvavecu su staze već decenijama prave piste, a na Kopaoniku su tek u poslednjoj deceniji uspostavili taj nivo održavanja i pripremanja staza i kvalitet staza, jer je to neophodno ako se želi imati "mondensko" skijalište. Za sve koji nisu mrdali dalje od Kopa na skijanje, info, Krvavec je vrhunski ski centar što se tiče staza, tamo su staze prave piste, i pravo je uživanje tamo skijati, kao i na Kranjskoj gori, Vogelu i Rogli. Smeštaj je odličan i čak povoljniji nego na ''mondenskom'' Kopu, jedina razlika je što je u Sloveniji ski pas i dalje skuplji za nijansu nego kod nas.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gledam slike, gledam prognozu (14 dana) i mogu samo da kazem: Zalosno..
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)