@kota 1473Bože svašta. Po tvojoj logici, da kupiš sezonski skipas za 85 hiljada sa popustom, to ti je malo više od 1000 dinara po danu.Kakav crni ski pass od 25 eur. Pa 10 u sezoni nije za svakoga. Samo za one koji imaju u planu dolazak više puta na kopaonik i to samo ako ga kupiš u ovom periodu sada.Inače, dnevni je 4600-5300, 6-dnevni je 24300-25700 (znači po danu da kažemo 4000 i kusur tj 35eur). Da pogledaš statistiku, kladim se da je prosek dana skijanja po skijašu na Kopu tu negde oko nedelju dana.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@ZnalacApsolutno tačno sve što si napisao, ali ovde će se uvek pokretati ta tema, jednostavno ljudi dođu na forum da se prazne i svađaju umesto da ga koriste za informisanje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Valja opening pomeriti u prvoj sedmici Januara odmah posle noci doceka nove godine. Jer iz godine u godinu snega je sve manje u decembru jer ni visine kao sto su Kopaonik vise ne garantuju minuse u Decembar a da o sneznom pokrivacu ne govorimo. Ovako opening bez snega je tuga. A skijati na uslovima proslog decembra je bruka. S tim da se sezona produzi dokle je god moguce tj postoji uslova za skijanje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@zvezdaracDruze zapravo si mi kontrirao tako sto si potvrdio sve sto sam napisao. Da, ski pas jeste 25e po danu za 10 dana u sezoni ako kupis u novembru. Ako mislis da je cenovna politika pogresna, jeste ali na suprotnu stranu jer guzva na stazama ne odgovara nikome i dzaba sve ako ces da imas jeftinu kartu kao na kineskom bazenu gde svako ima pola kvadrata vode za mirno stajanje u njoj. Deca zauzimaju jedno mesto na zici i kostaju isto kao odrasli u smislu servisiranja, placaju skoro upola manje nego odrasli. Plate radnika su takve kakve jesu jer SS ima i gomilu administracije koja celu godinu mora da sedi u kancelarijama, tek kad padne prvi sneg krenu da obilaze gorstake da im nude crkavicu da celu noc voze ratrake i ceo dan stoje pored korpi i tanjira. Sta smo imali jos, prosecnog Srbina, koji glasa za vlast koja ne ulaze u planinske turisticke centre vec u fudbalske stadione na koje niko ne dolazi a smatra da ima pravo da provede godisnji u za nase uslove vrhunskom skijalistu a da mu se to ne pokaze na kucnom budzetu. Ajmo dalje, pricamo o smecu, neko ga baca (isti oni koji kukaju sto mora da se plati ski pas jer je valjda njihovo pravo da se voze dzabe bez guzve) a neko ga skuplja (oni ljudi koji se zateknu na Kopu kad otopi sneg i tamo su obicno cele godine i vole planinu pa ih sramota od flasica i kesica ispod trase). Sve sto pricas o zicama i sistemima je vec odavno u planovima ali nema kinte da se sprovede jer vlast kapira da svet koji dolazi na Kop ionako ne glasa za njih i sto bi davali 10m za cetvrorsednicu ili 25m za gondolu kad se to ne reflektuje posle na izborima. Jbg, tu smo gde smo, ako volis planinu nije ti zao da jednom u godini odvojis tih par stotina evra za vrhunsko uzivanje, ako ti je svejedno gde skijas odes tamo gde su daleko bogatije drzave vec ulozile u svoje kapacitete ali to daleko vise i naplacuju. Ocekivati da ce neko samo tebi da obezbedi servis da za male pare imas uslugu i komociju i spustis 30 zica na dan bez guzve je poprilicno sumanuto i srecno sa time ali ubrzanje tanjira sa 7,5min na 4 min tu nece pomoci. Uzdravlje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Sve dok u dužem bloku ne bude jači minus (dodao bih, i oblačno, jer sunce glocka uvek), nema poente paliti topove, jer će ti jedan dan na +7 upropastiti sve, a sa vodom za topove je uvek tanko.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@trabant napisao sam u drugom komentaru da sam se salio za poredjenje alpa i kopaonika . izvinjavam se ostalim posetiocima infokopa sto sam izazvao ovu dosadnu temu , sad ce nas udaviti sa alpima 😢
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)vec dva dana kudim sebe kud pomenuh da neko poredi alpe i kopaonik😢 zasto zasto po sto puta pitam sebe 😢😢😢
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@IggyBGDOpusti se, utorak na sredu i u sredu jače snežne padavine, a onda u četvrtak ponovo debeli minus, a onda za vikend opet sneg, tako da nema mesta brizi, kišica će samo sutra u prvom delu dana.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Evo malo da skoknemo do komšiluka u Sloveniji Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mmarko11Nemaš ti realno pojma ni o čemu. Ko voli Kop, ko mrzi, ko kritikuje, ko savetuje itd.Jedino o čemu imaš pojma je trolovanje i tu si lvl 1000, to ti priznajem. A uveren sam da na Kopaoniku nisi nikad ni bio.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)U Menuiru stari liftovi? Ti si nesto pobrkao, veruj mi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav... Dali ima sanse da se vikend 1.12. otvori barem koja staza? PS. Jahorina krece danas...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ski2 Dešavalo se.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kakva zimska idila!!! Kakve slike na Infokop instagramu!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sneg je oduvan sa vrhova ali vreme ide na ruku cele nedelje za topove. Bice ovo jedan od najboljih opena!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@cileApsolutno se slažem, jedna staza, troškovi minimalni i svi zadovoljni, došao bih na dan-dva, čisto da me želja mine :) Kome ne odgovara, ne mora da dođe.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel su otvorili Bele reke, zna li se šta?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@VladicaS obzirom na najavljeno otopljenje u petak, malo mi je to nerealno, logičnije je bilo da puste danas i sutra.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@snjezni. Prijatelju kako stručnjaci opšte prakse objašnjavaju da se skijalište otvara 02.12? Sada još samo ostaje se nadamo da se vreme neće pokvariti do vikenda.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Ski²Meni su najčešći izbor Kljunac, Kamelot i Alo Alo.Hrana im je korektna, a nisu prenaduvane cene. Ili preciznije rečeno, bar nisu bile proteklih godina, ove godine ko zna šta će nas sačekati u menijima. :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ski² Mi smo prosle ski sezone praktikovali tokom skijanja da svratimo na klopu na masinac, ''Krcma u planini'' cini mi se da se tako zove. Klopa je bila skroz ok sa povecim porcijama i dosta povoljna.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Snega na Kopaoniku i Jahorini odnet sa svih staza tj istopi se sve ... tuga☺️
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vratite drugu kameru iz Brzeca
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sta je sa kamerom Kraljevih Čardaka?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Alex Zamisljam scenarije: 1. Bata Mića iz NP Kopaonik zove vlasti strane drzave da sazna na koju adresu da posalje kaznu, pakuje u kovertu i zove DHL da dostave coveku da je plati. 2. Isti bata Mića ima drugu opciju, u sprezi je sa granicnom policijom Srbije, salje sliku tablica odmah isti dan da ga ovi zaustave kad bude hteo da predje. To sto pises se prosto ne desava.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Put od Rudnice je na južnom delu planine sto znaci da je taj pravac uvek najprohodniji.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@GrebicNapisao bih gde prevoz ulazi u plaćenu uslugu, ali dobiću brdo minusa, pa bolje da ćutim.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Kakav pljusak trenutno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)@KimiVbU kojoj meri se ocekuje otopljenje sledece nedelje. Postoji li opasnost za vece topljenje snega.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Aco, Kako bi okvirno izgledala vremenska prognoza od 23eg pa na dalje iako je dosta rano?Hvala unapred.Pozdrav veliki
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Samo neka zatrpava! Eto nas za 2 dana i pravac staze!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovani, Vi koji ste gore, u kakvom su stanju staze?Nešto je pisalo za osnežavanje Marinih voda, Dubokih, dali ima šanse da od sutra proradi još nešto od staza?Pozdrav svima.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@IggyBGD Nikad nisu ni pogodili. 🙂
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@aleksandar Ski put kneževe bare - duboka je mestimično malo uži i ume da bude pod ledom ili da ima kamenčiće. Ski put jaram gvozdac je čak i lakši od ovog gore. Ostali putevi su svi vrlo lagani.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Nemoraju raditi marine vode, sa malog karamana preko vucka mozes na karaman (10) pa na jaram gobelju
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@mijatImate kontakt nekog iskusnijeg tarlahača, da nas poduči malo?Ovo je već smešno, ulazimo u januar, a snega taman jedan bolji Sneško Belić da se napravi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)ako uzmemo da soba u konacima za 4 osobe na primer kosta 1000 evra za od nedelje do nedelje ,ima se dva udarna meseca januar i februar sto znaci 9 sedmica po 1000 evra = 9000evra. i da se ulovi jos jedan mesec da bude izdato jer svi znamo da je posecenost na kopaoniku u decembru martu diskutabilna ,to mu ukupno izadje ajd plus 5 sedmica,to je zbir 14 000 po sezoni. racunajmo da treba struja da se plati,grejanje,porez . e sad koliko moze leti da se zaradi ne bih imao predstavu. da li sam pogodio cenu sobe za 4 osobe u konacima ne znam,to sam malo guglao. pozdrav i srecna nova ❄️❄️❄️🏂🥂
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Ajmo jedno trik pitanje za one koji su gore. Za cije babe zdravlja radi zica DUBOKA2? Staza 20 , koliko vidim nije u funkciji? jedino ako radi ski put KGB - PAJINO PRESLO , DUBOKA 1(pocetak zice) pa sve do DUBOKA 2 ( pocetak zice)? jel moze neko da potvrdi ovu teoriju . Ako sam u pravu , kakvo je stanje tih ski puteva?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Dag da li mi gledamo iste kamere? Evo ti je Duboka gruvaju topovi na sve strane.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Da li se kod Tehničke baze/Malo jezero i dalje nalazi veliki parking sa naplatom? Hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa sneg 20-30cm na svim nasim planinama osim na Kopaoniku ..? Bas cudno .. kako sejes tako ces i da zanjes
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)JanaHvala na iskreni odgovor. Slazem se oko deo skijanja i guzve, ali jedna moja komparacija: "Ako u nekom restoranu je velika guzva to znaci da je veoma kvalitetna hrana i usluga"Tako i za ski centar: Ako je velika guzva na Kopaonik, to znaci da je kvalitetan centar. Prosto :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)Noćno je bilo haos. Ko je bio, može da se složi. Onaj strmiji deo Karamana skroz u brdima snega koji prelaze u hupsere, a između njih led.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Kako dolazim na Kopaonik 22.1. a da se trenutno kuburi sa snegom, Aco/Kimi znam da je daleko ali moze neka prognoza za taj period, sta kazu modeli? Hvala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Ima snimak na inst. kako napadaju čoveka koji vozi bord. Jezivo.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Srki (iOS) , Srki , Prvo dodjes do vrha Mali karaman 8... Pa se malo spustis na levo do malog tanjira VUCAK 2, koja te izvlaci na vrh staze KARAMAN 10.. ostalo znash....
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@NSalajka Otvorili su cetvorosed na Gobelji da se ne stvara guzva na tanjiru,sto je super, a staze ne rade jer nema dovoljno topova za osnezavanje (prioritet je centar) tako da je i to dobro sto su uradili u odnosu sa onim sa cim raspolazu ,na zalost.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)admiral Nesto bez odvojenih prstiju? SCOTT npr., a mozda ima i boljih, ne znam…
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)danas na karaman tanjiru oko 12 sati cekalo se pola sata,staza ok. na gobelji mislim da je staza 12a ,pri vrhu bas odvratan led,sve se komadi odvaljuju. dole nize bilo ok.nije bilo guzve na tanjiru gobelja
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@MiskoMani je... izbacivanje frustracija i zelja da Kopaonik propadne i da je najgori isl...ovo komentari nisu za informisanje o kopaoniku, nego pre "Zasto su alpi 3x bolji od kopaonika i zasto svi koji idu na kop su budale a ja sam mnogo pametan i ja ljubav zamerkama i pljuvanjem konstantnim pokazujem"
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)