volim da odem na kopaonik,ali se mnogo brzo razocaram...sve su usrali
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)OK, vremenski uslovi idealni, snega dovoljno I koliko vidim radi 14 od 27 staza. A jel onda naplacuju 55% cene ski pasa? Ne!? Bas patriotski.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Najzad je pocela prava mecava!!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)To je to...:),bukvalno smo zatrpani snegom.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)BozaSki . Ima javise objava ovaj portal upravo zbog komentara vremenske prognoze koje daju aca i kimi. Mnogi ljudi se upravljaju po njihovih prognozama ako planiraju odlazak gore. I veliko im hvala. A ti za utiske i puteve imas amss i druge komentare UTISCI pa tu pisi..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Šta je sa kamerama?Bila je priča o novim kamerama, čak se glasalo o tome, a ono ćorak!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bela reka za izvlacenje!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Verujte mi da sam još na sajumu kupio 10 u sezoni. Od tada sam bio tri puta na Kopu, ali nisam iskoristio ni jedan jedini dan, pa žao mi je da potrošim ne malo plaćen dan za ovih par staza što radi, sve čekam da otvore bar dve trćine staza, ali izgleda da će pre da mi propadne tih 10 u sezoni nego da se to desi. Da li je iko ikada čuo da se priča o privatizaciji Skijališta Srbije, ja nisam, a vi? Zapitajte se zašto. Svi znamo da bi to bio spas za Kopaonik, ali .....
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Idemooo krčmar i gobelja pustaj bre !!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mozda sada ima previše sunca! Užas, vipolo!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)KAKAV SAVRSEN DAN!!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)RAMIRO-To u nedelju će više biti oblačno i verovatno sa nešto magle a slab sneg je moguć. U utorak najverovatnije bi bilo snega i temperature oko nule ili nešto ispod. Teško je pogoditi termin kada su svi dani lepi, ali u ovom koji je naglašen mogu da preporučim slobodno svima da idu jer ne bi trebalo da bude ekscesnih situacija tipa jak vetar, toplo vreme ili mećave i vejavice. Veliki pozdrav i hvala na poverenju i podršci.:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Upravo se popeo na kop preko brzeca, lanci nisu neophodni, ako su zimske gume dobre bez problema se penje
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kakvi smo maleri od toliko zica rikne najmodernija :-)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Postovanje,,Evo infrmacija uparavo sa skijalista i sa puta ,,Sto se tice lanaca,nisu potrebni,policija nezaustavlja,a snega ima malo na putu,utaban jeste,ali se bez ikakvog problema penjete na Kopaonik ,naravno sa dobrim zimskim gumama,,,Staze su vrhunski pripremljene,danas je malmo veca guzva u centru jer je smena gostiju,,,Sinoc je temperatura u samom centru Kopaonika dostigla neverovatnih -25 stepeni...Veliki pozdrav za sve one koji krecu gore i bez kreme za lice i naocara za sunce nemojte da krecete put KOPAONIKA...:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Evo par slika od današnjeg skijanja sa Kopaonika:[imghttp://s22.postimg.org/k16xutt2l/IMG_20160125_154747.jpg[/img][img]http://s24.postimg.org/o9svc74b5/IMG_20160127_095643.jpg[/img][img]http://s11.postimg.org/fn1py381b/IMG_20160127_092216.jpg][/img][img]http://s12.postimg.org/qxh83t7sp/IMG_20160127_095501.jpg[/img]
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@nik26Napisao je Grga dosta o jučerašnjem danu. Samo da dodam da im par sati nije radio tanjir jaram pa nije moglo da se dođe do gobelje gde opet nije radio tanjir 12-gobelja relej (ceo dan). 4-sed je radio a staze su bile ok i tokom popodneva. 13a nešto lošija jer je sneg veoma mekan. Crna 13 i ove dve 12ice (plava i crvena) lepe i kasnije - sigurno jer nije bilo mnogo ljudi. Ostale staze su bile nešto bolje nego u subotu jer nije bilo sunca, duvao je jak i hladan vetar pa se nisu tako jako topile. Uz to, do 11h je bila i manja gužva pa je bilo zaista odlično skijanje, tamo gde ima snega.Duboke (sem crne - nisam je vozio) zaista dobre do 10:30. Posle bila gužva pa smo prešli na krug Pančić-Krčmar-Duboka 1. To je bila fantazija. Skoro nikog na stazi a ona ravna kao tepih. Divota. Kasnije smo saznali da radi jaram pa prešli na već opisanu gobelju gde smo i završili skijanje kad je počela mećava (oko 14h).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@jednosmerna. Da li si ti ikad bio na Kopaoniku, u tom pravcu mahom prolaze svi automobili. Pocetak ulice je dvosmeran put pa nailazi 50 metara jednosmerne ulice i nastavak je dvosmerna ulica, a sve je isti pravac, to mislim da nigde ne postoji. Da jeste NEPRIJATNOST I TO VELIKA neprijatnost na odmoru.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ljudi bre jel vi kapirate da temeratura mora biti u minusu da bi radili topovi...kad gore u prognozi vidite -5 tri dana za redom ocekujte da ce raditi topovi
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-42)Aco pukni nesto za iducu nedelju,prognoze ne obecavaju?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-34)Istina Liketa, al neko buši brate...;)A inače vidim dosta negativnih komentara...verovatno ljudi ne znaju gde da stisnu!!!:D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Au, Liketa je pripadnica lepšeg pola...pardon:);)Nema veze, zezamo se, ma nema veze, zezamo se!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)i gvozdac naravno
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Dobro je što na KOP-u radi bar nesto.Pogledajte u okruźenju rade uglavnom samo Baby liftovi ;) Za vikend toplije >:(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svaka prognoza drugacija u potpunosti... Aco, Kimi vi koji pratite dobro situaciju konkretno na vrhu kopa... Kakvo vreme mozemo da ocekujemo od 8do15? Ako nece padati jel ce moci topovi da pokriju da bi mogle skoro sve staze da rade? Hvala unapred poz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-64)Godday@ Ako otkazem javljam.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sve sami botovi 50 minusa haha. Samo ne znam koji je cilj, sta zelite da postignete?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-46)SILA- Ma da su botovi pa ok, nego sto se radi o bolesniku koji hrani svoj ego na tako bizaran nacin. Ali evo presao je 60 pluseva sto znaci da je potvrdio da je u opisu. Bas nam je falila jedna takva intelektualna gromada da nas uveseljava. Ajmo sad na -100.;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-40)Aco care!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-33)@bozaSki, andreas....te informacije koje dobijate preko MOBILNOG I SA LICA MESTA su za taj dan ili eventualno dan sutra, a ovde se svakodnevno postavljaju pitanja za vreme za 5-10-15 dana unapred na koje se pojedinci kao Aco trude da odgovore sa velikom preciznoscu provodeci sati i noci pored kompa. Kome se prognoze ne svidjaju neka se sami potrude da savladaju meteorologiju i neka sastavljaju bolje prognoze pa ce onda taj sneg koji Vi budete predvideli doci sigurno tog dana tako da ce ljudi sa lica mesta ustedeti minute ili kredit da obavestavaju vas koji ne znate da cenite NICIJI TRUD I ZALAGANJE !!! Sacuvao sam prijateljima kredit sa lica mesta, naucio sam da pisem prognoze, SAMO TO JE KEVA, OSTALO JE NAVLAKA
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-47)@andreasDete, popij casu mleka pa na spavanje. Sramotis se ovde bezveze.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-47)Pozdrav svim borderima i skijasima. Pravi ljubitelji snijega i skijanja ne interesuju prognoze i lupanje po forumima, mi volimo lud provod na stazama i planinama. Vi forumasi sedite u stolice i kucajte na tastaturama po ceo dan vi za drugo i niste jer nemate pojma o skijanju. Forumasi sedite kuci, topla vam je soba nije vam potrebna prognoza nece vam prokisnjavati u sobi kisa ili napadati snijeg da nezozete da se pomerite iz stolice. Skijasi i borderi iskoristite svaki dan za lud provod na stazi jer zato i jeste zima i sa puno i malo snega nama je odlicno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)ROSKEM- Ta naznaka za kišu koju vidiš je data kao mogućnost, jer se radi o uslovima kada je prelazak kiše u sneg i obrnuto veoma blizak. Gotovo da je pravilo kada počinju padavine i sve dok jačaju temperatura opada a kad slabe temperatura neznatno raste. Uočava se da su kiša ili susnežica naznačeni upravo kad su padavine najslabije kao i na samom početku. U visini dok pahulja pada ako je veća normalno je i da joj treba više vremena da se prilikom otapanja pretvori prvo u susnežicu pa onda u kapi kiše, to je jedan od faktora koji utiču na to gde će biti snežna granica. Drugi faktor može biti pojačan vetar koji isto tako može dodatno da spusti snežnu granicu. Obično svi meteo portali daju prognozu za Kopaonik uzimajući u obzir nadmorsku visinu od 1710m. na kojoj se nalazi i lokalna stanica RHMZ-a. Znači ove temperature koje se vide date su za tu nadmorsku visinu i sasvim je normalno da ta temperatura u datim uslovima opada kako idemo ka višim delovima skijališta i naravno samom Pančiću, gde ne bi trebalo da pređe nulu. Kao primer navešću da se Jatovi apartmani nalaze na 1780 mnv. a da je gro staza u zoni iznad te visine i da bi u datim uslovima na njima trebalo da pada samo sneg. Pogledaj večeras ponovo modele i biće ti još jasnije jer će biti nešto izmenjeni u odnosu na ovo jutros.:) Naravno da sve nas interesuje kako će Kopaonik proći u ovoj po svemu sudeći dosta značajnoj promeni vremena, iza koje slede nešto niže temperature i još snega ali uglavnom slabijeg intenziteta. :) Ujedno ovo je odgovor i ČIKA MIKI. Veliki pozdrav. :):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Niko ne pise o tome da se sutra ocekuje oko 40cm snega?I da bi u narednom periodu taj sneg trebalo da se odrzi a tokom sledece nedelje i poveca.Zaista odlicne vesti za sve koji planiraju skijanje u sledecih 7-8 dana.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Obilnije snežne padavine na Kopaoniku u ponedeljak, nastavak snežnih padavina i sredinom sedmiceLink >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Oni koji znaju i prate situaciju znaju da je u martu zadnjih par godina najbolje skijanje.Skoro svaki vikend sam na Kopaoniku sto zbog posla,sto zbog treninga i ovo je bio vikend sa najmanjom guzvom.U subotu nisam vozio u nedleju rano ujutru ustanem u kuci u vikend naselji i vetar duva li duva.Reko hajede da izedjem gorre u konake posto suncana ne radi,nema snega.Odem gore situacija sa vetrom ista.Posto imam kartu 10 dana u sezoni reko ajde nek ode jos 1 dan.I ispalo je ekstra skijanje,a radila je samo Duboka 1 i 2,Pancic i Rtanj.Livade staze ne racunam.I evo jutros dosao na posao i vidim kolko snega je napadalo.Dragi ljubitelji skijanja i borda bice voznje do polovine aprila.Ne brinite.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ponovo radi bioskop:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Petar03.03.2016 | 16:18Ljudi pogledajte weather2umbrella tamo imate i ETA2, ETA ostale su nepouzdane. Po jednoj se očekuje veliki sneg u nedelje veče i ceo ponedeljek. Daće bog! Pozdrav za sve skijaše! Pre 4 dana sam poslao. Poslednjih 5 godina pratim W2U i uvek su tačni!Aco je u poslednje vreme krenuo da najavljuje sneg danas za odmah, pod uslovom da je već krenuo da pada!!!! Možete da proveriti!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Jedan od onih dana
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja dolazim u suboru!?! Vi ostali gledajte web kamere!?!:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Bravo Aco, to nam treba!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Što se tiče ovih pitanja za prohodnost puteva ? Ako niste solidni vozači, sa iskustvom na snegu, ni lanci vam neće pomoći. Dobre zimske gume i nema zime.Kad prošle god nije bilo potrebe za lancima ( bar meni ) , ova zima je smešna. Dakle za sve neiskusne vozače (malo predjenih km po snegu), dobre gume, polako i sigurno bez naglih promena brzine i pravca kretanja, bez preteranog straha, i izlazite na KG :-)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Ko mi je danas u Rtnju ukrao brile i rukavice neka vrati odakle je uzeo, neću mu ništa majke mi!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja sam došao danas popodne preko Raske i sve je čisto nije bilo snega nigde na putu.Moj savet da idete na Jošaničku banju posto rade put od Raske pa do skretanja za Kop i vozi se po makadamu nekih 3 do 4 km posto je asfalt skroz skinut.Snega ima tek od Joly kopa (sa strane )sve ostalo je bilo čisto na putu.Celo veće pada sneg pa za sutra vidite kakva je prohodnostPoz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Opet jaAko je meni bio upucen komentar da nisi ptica, samo da pojasnim, Gvozdac (19) i Mali karaman (8) izvlace na istu tacku, izvuces se do vrha malog, "veslas" 10m i eto te na vrhu Gvozdca (nisam siguran da se ovako pise). Odvezes Gvozdac kao covek, prazna staza, a tabaci vec prolaze :) kad dodjes do dna imas ski put koji te spaja sa dnom Karamana (10) ski put (19-10). Izvuces se tanjirom Karaman (10), do Vucka (23,24) i opet si na istom mestu sa kog si posao :)Jeste malo okolisanja ali ko ima merak da odveze zatvoren Gvozdac, eto mu resenja :)P.S. Ako nisi siguran na skijama, zaboravi ovo moje, necu da te nosim na dusi :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Moram da kažem da ovo nije istina posto sam jutros bio u 9h na stazi i staze nisu bileutabane. Verovatno su prethodni dan prošli tabači i to je sve. Zamolio bih prisutne naforumu da pišu objektivno a ne da obmanjuju skijase sa raznim pričama da nisu mogle da se sredestaze i da je to normalno.Pravi se situacija da ko god napise neku kritiku treba da ne dolazi na Kop i da idegde je bolje . Ovo pišem samo da se ljudi ne obmanjuju i da imaju uvid kakva je stvarna situacija
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hajde ljudi ne pričajnte nešto što ne znate. Prvo nije istina da ne mogu topovi da rade dok pada sneg. Apsolutna glupost, pa ako ne idete već na neka strana skijališta pogledajte kamere na njima, bar toga ima koliko hoćete. Baš u tome i jeste stvar, kad ima snega i kada je minus treba što više iskoristiti takvu situaciju i natrpati mnogo snega na staza. Dalje, LEDENA PLOČA o kojoj stalno pričam se dobija kombinacijom vode i često tabanog snega u danima kada je temperatura u munusu, i služi baš zbog toga da kada dune jugo i teperatura ode mnogo u plus da se koliko toliko zadrži sneg na stazi, zato što odozgo led drži temperaturu. Zdrav razum i ništa više. Budimo jednom realni i raščtimo to zauvek: Stevs je ovde napisao da je ove godine pre ovog snega palo više od 1,5 metara snega, plus ono što topovi mogu da urade to je sasvim dovoljno za bezbrižnu sezonu ako se radi kako treba. Ljudi moji prošle nedelje su skoro sve staze bile do dna otopljene, a neke kao Gobelje, deo Marinih voda Krčmar... skroz, kao da je proleće, a nije baš bilo tako. Osnovni problem NERAD, i nedostatak MEHANIZACIJE. Zašto je tako, pa hvale se sa milionskim prodatim ski pasovima, gde je lova? NE ULAŽU, zarađeno u skijališta, shvatite to već jednom. Svako čast radnicima, verujem da se trude i da daju sve od sebe, vidim da su ljubazni, da znaju o čemu se radi, ali su i oni nemoćni. Ovi koji vode SS su prvo nepošteni, zatim i nestručni i to je OSNOVNI problem. PRIVATIZACIJA, i više nećemo pričati ovakve stvari.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ljudi sta vam je, nista lepse od svezeg snega na pistama! Pozdrav sa zavejanog Kopaonika, veje veje ne prestaje!:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@2Nesa: Kazes: "Kada zavrse to je to u medju vremenu padne malo snega i eto vam hupsera .."Nije to to. Posao je zavrsen kada su korisnici zadovoljni, bez obzira na radno vreme. Ako imas ili radis u privatnoj firmi onda sigurno to dobro znas. Dakle, ako sneg pada celu noc, ratraci izlaze u 6 ujutru i rade do 9, a zatim u 12 nastavljaju, tako sto se na kratko vreme zatvara jedna po jedne staza. Cinjenica je da je SS prethodnih godina sve ovo radio na mnogo bolji nacin, odnosno bilo je ocigledno da su radili cak i posle odlicno obavljenog posla, tkz "extra mile". To je jedini nacin da korisnike usluga vezu za planinu koja objektivno nema neke posebne geografske i klimatske karakterisitike. Sasvim je drugo pitanje zasto na Kopaoniku free ride nije dozvoljen niti on omogucen, pa ovo sada odgovara onima koji bas to vole.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi toliko ste postali razmazeni i dosadni , te ovi te ono, idite skijajte i ne smarajte, kakav smo narad uvek nesto smeta, ima izreka rdjavom k... i dlaka smeta,
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)