Da.Bela reka oba dela su u dijapazonu izmedju nesto preko 1000 i blizu 2000 metara nmv,tako da je visinska razlika oko 900 m.To je maltene kao Beograd I Zlatibor centar naselja.Spas je samo vestacko osnezavanje.Svako dobro.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)JECA011-Izgubili smo tačno oko 10-ak cm snega ugavnom u sleganju,baš onako kako sam ti rekao.Sutra si gore pa ćeš imati novi snegić za doček.Dobro skijanje i svako dobro.:):):)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)SRĐANE-Da ti se javim pošto sam ti obećao.Imaćemo ove sedmice još jedan ciklus padavina a od sledećeg ponedeljka bi trebalo da imamo dosta lepih dana za skijanje i dosta snega.Čujemo se opet za potvrdu.Veliki pozdrav.;):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Samo provejavanje bilo.:(
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svima, gde moze da se izvrsi povracaj 200 din od ski passa u Beogradu. Na Kopu nije bilo para. Hvala u napred
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kaže čovek (nick TON)"Šteta, ali Krčmar šestosed je ispao loša ideja."E, ovo je skoro najveći biser koji sam čuo u zadnjih 12 meseci. Najbolje da je ostao stari dvosed klackalica koji ide gode 30 minuta, da ne bi bilo gužve. A sledeća na listi bisera je izjava da ćemo plakati za Lopatarima (mislim da je izjavio Boskop). Strašno koliko se ljudi plaše unapredjenja i legalizacije, još će se neko javiti, kako mu je žao što sada mora da plaća ski pas na šalteru Skijališta Srbije, a ne kao pre desetak godina kada si mogao da zaposlenom na žici daš par stotina dinara i voziš se čitavog dana. Kopaonik napreduje, to je činjenica, moja velika želja je da zadrži svoje pozitivne specifičnosti, legendarna mesta i jela po kojima smo prepoznatljivi, ali neosporno Lopatari, montirači lanaca i zastarele i neefikasne žice moraju da nestanu, a da li ćemo sačuvati ono što valja, pokazaće vreme, ja lično mislim da hoćemo?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Damir78, procitaj pazljivo opet sta sam napisao pa se javi. Pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ZupljaninAko cemo po onoj logici da muskarac odande odakle mu je zena, onda sam i ja cistokrvni Zupljanin, ali ipak se ne slazem sa tobom!Naime, lopatari su spremni na mnoge "prljave" radnje, kao sto su potkopavanje tockova automobila i otvoreno sukobljavanje, kako bi dosli do svoje crkavice, koja im realno i ne pripada! A i uz to uzurpiraju povrsinu koja ne pripada svima, i koja je besplatna!A sto se montiraca lnaca tice, tu bezobrazluk ide toliko daleko da izlecu ispred ajutomobila kako bi se vozaci zaustavili, i na kraju bili prinudjeni da montiraju lance kod njih. A realno snega nema dovoljno, pa ljudi cesto poremete trap zbog voznje sa lancima na kolovozu bez snega! Svake sezone se popnem, mininimum 10 puta a lance stavljam samo kada to zahteva policija (svega tri puta se to desilo od kako odlazim na Kop), a najveci problem su mi vozaci koji stavljalju lance kada za to nema realne potrebe i tako usporavaju saobracaj!Zato lepo pod hitno uvesti pult AMSS za montiranje lanaca, kada to stvarno treba, oterati lopatare, i dati besplatne ski pasove za decu do 10 godina!!!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Opada pritisak,oblačnost pristiže polako,tako da sutra i prekosutra možemo uživati u novom snegu.:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)LOS-Tebra za vikend povremeni sneg pa ako Bog da najdalje do srede Da vidimo i novi rekord.Inace za vikend temperature u blagom minusu bez jakih vetrova.Pratimo pa se cujemo tebra.Veliki pozdrav!:)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Oblaci se opasno, cini mi se da je i temperatura malo opala.. Izgleda Aco da neces omasiti (opet), stize nam snegic nocas, sutra, kad god, vazno da stigne! Opet si pogodio, svaka cast! ;)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jeco.Juce tik iznad nule,danas mali skok taman pred sneg i jace padavine kao sto sam ti rekao.Izvini preksinoc sam malo izostavljao interpunkciju,kasno je bilo a zurio sam da ti odgovorim jer znam da je umor od skijanja bio prisutan kod tebe.Pratimo vreme i cujemo se na forumu veliki pozdrav.LOS-Tebra znas mene,ne zaboravljam brata ni sekund.:)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ Aco CacakSve pohvale za detaljno i cesto prognoziranjeSta mozemo da ocekujemo od cetvrtka do nedelje? Sneg prvih dana i ako sam u pravu, moze biti i velike magle ako nema vetrova uz veliku oblacnost? To ja onako lajicki a ti to predstavi strucno kakvo ce nam biti skijanje do nedelje. hvala i ziv bio :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)NEMABALGO-Brate,baš tako.Imaćemo krajem sedmice promenljivo povremeno sa snegom ili pljuskovima snega.Tempertura u blagom minusu,uz slabije vetrove uglvnom severnih smerova malo pojačanim u vreme padavina ili pljuskova snega.Pošto nemamo izražene temperaturne razlike u to vreme ne bi trebalo da bude nekih obilnijih padavina.Konstantno u narednih nekoliko dana imamo priliv vlažnog vazduha sa Atlantika preko Francuske Španije u sredozemni basen u kojem će se stvarati serija ciklona u narednih 7-8 dana.Vrlo česta magla i na žalost malo lepog vremena između ciklona.Ono što raduje je to što ćemo imati lepog novog snega,a ja se nadam i preko ovogodišnjeg rekorda tamo najdalje do srede.Svako dobro brate:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco čačakhoce biti jos snega u nizim predelima
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)KOMI-Brate,narednih 5-6 dana sigurno ne,čak se snežna granica neće spuštati ispod 800mnv.U Martu može biti ali to je sve kratkog daha.Videćemo u planinama iznad 1000mnv može biti još dobranog snega u toku marta pa i u prvoj polovini Aprila.Najzanimljivije će biti na Kopu iznad 1700mnv u narednih 2 meseca.Veliki pozdrav brate.:):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)NIKOLA KG-Brate svakako ne pre ponoći,ja se nadam u ranim jutarnjim časovima,nešto jači posle podne i uveče.Pozdrav tebra:)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala puno, pozdrav :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala puno
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)NIKOLA KG-Brate kasno po podne i u toku noći blagi pad temperature i jače padavine.Jutros rano 0c pa onda u plus 1c sada trenutno 0c znači kolebanje do popodneva.;):)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Joj nisu potrebne reci, islikala sam gomilu slika da ovekovecim ovu lepotu!:) Los, pa Kimija nikako ne vidim na forumu, zato nisam odmah ni skontala o kome se radi. Mozda je on zapostavio forum, ali zato je brat Aca stalno tu, i uvek svakome kulturno i redovno odgovara na svaku poruku, sto je za svaku pohvalu! Da se ne ponavljam da je tek za pohvalu sto sve "gadja":):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ovaj redosled komentara je u haosu ali razumemo se svakako.Pogodio sam čak i da će snežna zona biti iznad 800mnv.Kimi vb.skidam kapu i nadam se da sam bio dostojna zamena za ovo vreme dok nije tu na forumu.:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Iskreno Aco je No1... Aco odgovara svakom , i to vrlo brzo i kako Jeca kaze, veoma kulturno. Navikao me covek, da se prosto ne usudjujem da krenem gore, dok mi on ne da "dozvolu" .Hiljadu puta hvala. Sto se tice Kimija, to je, ja mislim deckic od 20-ak godina koji ubija takodje sa prognozom, ali pretpostavljam da od ove godine ima dogovor da iskljucivo radi za sajt. Nekad ne moze da izdrzi, pa napise nesto na forumu .
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najviše padavina dobija Kop,pa onda Stara Planina.:)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco brate, svaka ti cast, pogodio si da bolje ne moze :)) ajde jos malo da te smaram, kada se nastavlja priblizavanje rekordu od 117? :)) pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)NIKOLA KG-Brate ne smaraš me daleko od toga.Evo već jedna oblačnost iz pravca jug se približava i ona će uslovljavati sneg na Kopu već večeras oko ili nešto iza ponoći.Ja se iskreno nadam da bi i ona trebalo da da bar 10-15 cm snega.Svakako ćemo preći metar do nedelje.Sa rekordom će biti povuci potegni do srede do koje sam dao krajnji rok,ja navijam zdušno i mislim da ćemo biti tu negde.U principu za nastupajući period ćemo imati,sneg koji je dosta sabijen i veliki, što skoro sigurno garantuje dugo skijanje, ako smem da se usudim da kažem sve do maja,narano da to zavisi i od ljudi koji uređuju staze.Bićemo i večeras na ON LAJN.Pozdravlja te tvoj brat.:):):)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa taxista je,tako da ljudi treba da ga razumete covek vozi ljude na kop,pa kad mu pomenes padavine i sneg normalno da ga nervira,jer to ga plasi da nebude imao problema na put,bas njega briga za kop i za stanje,samo vise ljudi da e preveze na kop i suvi putevi :D;)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jeco,verovatno moraš da sipaš novo ulje i da variš karter,maler ali ide se dalje.Meni se to desilo jednom na normalnom putu samo ploča od puklog sfalta i naprvi štetu bez veze.Ne okreći se ni levo ni desno već samo tastatura i kad god te šta interesuje ti pitaj,ja sam za sestricu uvek tu.:):):)Pozdrav za tebe i tvoje:)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)KOP TOP-Hvala za lepe reči brate.SRĐANE tebra,povremeno sneg uglavnom slabog intenziteta do ponedeljka.U noći ponedeljak na utorak prolazni front sa oko 10-cm snega onda četvrtak petak sneg.MIKI4-tebra,sneg je moguć u nižim predelima uglavnom zapadne Srbije, a to što javljaju veliki sneg to su bombastične prognoze za prodaju štampe.Veliki pozdrav brate tebi i svim forumašima. :):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)JJELENA63-Prvo da ti se zahvalim za sve lepe reči i želje.:):):)PA da ti kažem da je Borovec što se tiče staza izuzetno raznovrstan,ima staza koje polazE sa više od 2600mnv na kojima će sigurno negde do 2000mnv imati suvog i dobrog snega za skijanje.Imaćeš sutra i u nedelju manjih padavina bez nekih vetrova ali sa mogućom maglom.U utorak nešto jače padavine i dosta jak zapadni i s.zapadni vetar sa dosta niskim temperaturama u višim zonama dok bude vetra.u sredu lep dan, a onda u četvrtak krajem dana sneg, kao i u petak sa malo pojačanim j.istočnim vetrom.Ovo sve se odnosi na staze iznad 2000m dok na onim najnižim od 1350mnv pa nešto iznad može biti vlažnog snega čak i malo kiše u pojedinim danima koje sam nabrojao.Znači dosta mešavine temperatura i vremenskih uslova.Možda ovo izgleda malo komplikovano ali drugačije ne može jer je reč o dosta velikom dijapazonu nadmorskih visina u vremenskim uslovima koji su dosta nestabilni i pod većinskim uticajem dosta toplog vazduha za ovo doba godine koji struji sa j.zapada.Želim ti najlepše skijanje i provod.Imaš veliki pozdrav od Aca iz okoline Čačka.:):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, vidim da te svi pitaju za prognozu, cesto i za van Kopaonika. Pa evo i ja cu. Zanima me kakvo ce vreme biti u Borovecu narednih nedelju dana. Sutra putujem, pa mi je prognoza bitna da odlucim koji ski pas da kupim. Ove sezone sam bila na Kopu vec tri puta, pa sada ne moram da skijam po svaku cenu svih 6-7 dana. Dakle, ako znas nesto o temperaturi i vlaznosti vazduha u tom periodu, pomogao bi mi. Hvala unapred. I jos nesto, svaka ti cast sto tako superiorno ignorises zlurade komentare. Pozdrav!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za Jelenu63Jelena da li si skijala danas..?Ako jesi voleo bih da cujem tvoj komentar posto mislim da za danasnji dan nema apsolutno opravdanja za staze.Ako je jos neko skijao danas neka da svoj komentar sto se tice pripremljenosti staza.A da kazem da sam skijao i pre tri nedelje na Kopu i u petak je padao ceo dan sneg i u toku noci takode i na nase veliko iznenadenje sutra ujutru staze se bile katastrofa iako je bilo i previse snega navodno zbog velikih padavina nisu stigli da ih utabaju.Pa valjda su trebali calu noc da tabaju kako bi se sneg sabio i to ponovili rano ujutru i sve bi bilo ok a ne kada je pocelo skijanje pri svakom zabijanju štapa propadao bi ispod krplje koliko su staze bile mekane a temperatilura je bila -8.Sto se tice tvog opravdanja za SS za vrene Sretenja pa valjda je normalno da takve staze budu posto su za taj posao i placeni.Nenormalno je da ne rade svoj posao kao sinoc a mi to sve placamo.Jedva cekam sutrasnji dan da vidimo kakve ce staze da budupozdrav za sve ljubitelje Kopap.s.to je nasa planina i treba da se borimo za nju a ne da nas teraju sa nje zbog njihove nestrucnosti ,lenjosti i bahatosti
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Lover, a kad mislis da stignes i da skijas?;)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Lover E sad si ga najeb''o ...na ovakvu ponudu se neće javiti samo jedna.. :P
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ponovo kratak izvestaj sa kopaonika. danas je bio predivan i svo vreme suncan dan. sve staze su radile osim naravno belih reka 2 i malog jezera na kojem je bilo neko takmicenje. i dalje je problem visoka temperatura usled cega staze od podneva nisu vise lagane za voznju. nisam siguran koliko se tu moze vise uciniti dodatnim angazovanjem SS, ali moram da primetim da vec od 16 casova tabaci izlze iz njihove baze kod suncane doline. snega jos uvek ima i vise nego dovoljno tako da ko razmislja o dolasku treba samo da prati vremensku prognozu i da pokusa da uhvati neko zahladjene. bez obzira na padavine zahvaljujuci visokoj temperaturi ni iz jednog pravca nisu potrebni lanci ili bilo kakva dodatna oprema. poprilicno sam siguran da u ovim uslovima mozete da se popenjete i sa letnjim gumama.inace moj zakljucak a i zakljucak mojih prijatelja je da se bar 80 posto skijasa nalazi na stazama koje ne odgovaraju njihovom skijaskom znanju i sposobnostim, te su samim tim opasnost i za sebe i za druge. odgovorni u SS bi morali da se pozabave ovim problemom. ne znam kako se to resava, mozda posebnim skipasom za plave, crvene i crne ili nesto slicno, ali zaista izgleda opasno kada recimo na krcmaru vidite 50 posto skijasa koji pluze i prezivaljavaju a slicna, u stvari i gora situacija je i na crvenoj dubokoj.moj predlog za one koji zele da se iskijaju bez guzve a u zavisnosti od skijaskog nivoa su marine vode, gobelje pre podne i ledenice.pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)JAKOV-Tebra,modeli na sajtovim kao što su w2a,snow foecast i sl.koriste manje više iste izvore informacija, pa su im i prognoze gotovo identične.Ti modeli se ažuriraju po nekad i dva puta dnevno,tako da davati prognozu prateći samo njih bi bilo kao igrati gluvih telefona,jedno izgovoriš i dok prođe kroz više ušiju na kraju ispadne ili nešto slično tome ili nešto sasvim drugo.Evo gledao si sigurno sajt W2A i on je juče najavljivao na Kopu u sredu kišu u četvrtak +4 i kišu koja prelazi u sneg,najavili su dosta kiše pre snega,dok danas već najavljuju slabu kišicu na temperaturi od +1 što je i moguće jer slabe padavine na tim visinama iako je temperatura za sneg mogu biti u obliku sitne kišice.Inače u normlnim uslovima snežna granica počinje kada temperatura spadne na oko +2c.Kad je u pitanju sajt SNOW FORECAST pored toga što se i on ažurira vrlo često i više puta dnevno poput W2A ko ga posmatra mora da ima na umu da su to podatci za nadmorsku visinu od oko 1530m.što je oko 200m niže od ski centra i gotovo 500 od vrha Kopa gde temperatura može biti i 3-4 pa i više stepeni niža.Generalno ja sam najavio tipičan martovski ciklon i da ćemo biti na rubu toplih i hladnih vazdušnih masa što će značiti vrlo nestabilno sa vetrom i obilnijim padavinama.Što se tiče Kopa dosta snega i probijanje rekorda iz februara.Pozdravlja te brat i uživaj na Kopu on je prelep.;):):):)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nije @Aco smor, covek razgovara s ljudima koji mu postavljaju pitanja. Ja ne znam sta hocete da se pise na temi ski kamere osim o vremenu i stazama!!!??@Aco samo razbijaj! Magla se razisla, sunce je granulo. Posto se ove nedelje motam sa malim detetom koje tek staje na skija od mene nece biti izvestaja sa svih staza kao ranije.... osim ako me zene malo ne puste da se izivim sledecih dana :)Uzivajte
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zadnjih par godina u Nacionalnom parku je zaposleno 16 novih ljudi. Ja ne znam sta je radilo ni tih 33 starih a kamoli ovih novih 49!Da li neko moze da mi kaze sta radi skoro 50 ljudi u Naci. parku!Nije ni cudo sto hoce da od ove godine organizuju naplatu ulaska u Nacionalni park Kopaonik. Mora da se nahrani tih 50 ljudi. Sramota!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)NIKOLA KG-Sneg može svakog časa da krene na Kopu ali vlažan,jači sneg za i pad temperature za 2-3 sata.Pozdrav za brata.:):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco brate, posto mi se uzasno skija, molim te da napises kako ce ovaj vikend biti najbolje vreme za celu sezonu na kopaoniku jer me devojka pritiska da za osmi mart idemo na koncert nine badric. Hvala unapred!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Везано за стање на стазама, ово је слика из Насфелда, види се и да се код њих стварају хупсери, тако да и тамо стазе попуштају....[url=http://www.dodaj.rs/?3X/jz/24Hpl3HT/nasfeld.png][img]http://www.dodaj.rs/t/3X/jz/24Hpl3HT/nasfeld.jpg[/img]" class="jce_file" target="_blank" title="link >>>">Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala Aco, ja sve cekam, necu da smaram :DZnaci deluje ok, meni je bitno da vidim i da nije bas kasa od snega, sve ostalo je ok. Zdravlje Boze, ja sam od iduce srede gore, drzimo fige da bude vreme pristojno a staze tvrde :D
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sta mislite kakva ce biti prohodnost puteva ka kopu u cetvrtak navece i petak ujutro obzirom na najavljene jache padavine? Jel ima neko ideju unapred?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Braaaavo , cudi me da niste na ovom biznis forumu na Kopaoniku.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nikola brate svaki cas treba da pocne.Poz.tebra.:)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pocece svakog casa.Pozdrav veliki.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)bp-Bice dosta snega,ja sam siguran da ce proraditi Bele reke,imace sve uslove.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najavljene velike padavine bude veliko interesovanje za posetu sajtu, što zbog informacija, što zbog posmatranja vremena na Kopu preko veb kamera pa nije ni čudo što ima problema sa konekcijom.:):):)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, do kad se ocekuje ovako jak sneg, sad je bas ono pravo sto si i najavio ? :) pozdrav
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)G. Aco, kakve su Vam prognoze za sledecu sedmicu (od 9. marta)? Da li ostaje i dalje sneg i vetar? Po nekim prognozama, trebalo bi da se smire, ali ce biti niske temperature... Vas odgovor mi je najmerodavniji! Hvala unapred i pozdrav iz Novog Sada :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)